Již po desáté se setkáváme s Enterprise a její posádkou. Tentokrát se účastní mírové mise na Romulus, jelikož se tamní obyvatelé rozhodli uzavřít s Federací mír. Po příletu na planetu ale vyjde najevo, že jejich skutečným úmyslem je zničení Země. A tak se kapitán Picard setká s dosud nejnebezpečnějším protivníkem - Nemesis. Vedle sedmi hlavních hrdinů se objeví i nová nebezpečná rasa Rémanů, mezi nimiž je i klon kapitána Pickarda - Shinzon, který je novým vůdcem Romulů. (oficiální text distributora)

LuciusWlk

Další výborná epizoda. Zápletka by se dala docela dobře scvrknout na jeden díl seriálu. Není ale vůbec naškodu, když se to občas protáhne na celovečerní film. Strar Trek těží především ze seriálových epizod a filmy jsou příjemným zpestřením. Navíc už vypadá moooc dobře, efekty jsou parádní a herci jsou prostě seriáloví:) A musím přiznat, že vedle Rémanské lodi, "dravce" vypadala Enterprise trochu jako výletní parník:) Příběh se mi líbil, akce dost, soubojů také a tak nezbývá, než být spokojený! ()

kenkaku

Nejsem vůbec fanda Star Treku a seriál nesleduji. Mám v paměti jen pár epizod kde byl nějaký "měňavec" a že se lítá s Enterprise. To je vše. Nemesis jsem tedy sledoval jen jako sci-fi a líbilo se mi. Zápletka v pořádku, nude nikde (možná v Brně) a vizuální zpracování také bez připomínek. Nemám důvod nedat nadstandard. ()

PALINO

Sériu STAR TREK si veľmi vážim a mám voči nej obrovský rešpekt a tak som spočiatku váhal, či sa pustiť do komentáru, ale nemôžem si pomôcť. STAR TREK: NEMESIS si ma vôbec nedokázal získať a veľmi ma nudil. Skrátka nepatrím medzi fanúšikov STAR TREKU a nevidím moc do tohoto sveta a tak mi neostáva nič iné, len sa na NEMESIS pozrieť ako na obyčajný sci-fi film a v tomto ohľade ma veľmi sklamal. Je nenápaditý, chýba mu rozprávačská iskra a aj Jerry Goldsmith odvádza len priemernú prácu. Ale ako si tu čítam, fanúšikom sa NEMESIS páči a to je to nejdôležitejšie a mne neostáva nič iné, len sa vrátiť do môjho obľúbeného sveta, kde sa v názve namiesto Trek píše Wars. ()

iXtr3m3

Bez zbytočného komentára a vysvetľovania dôvodov prečo také hodnotenie, nikoho nepresviedčam o správnosti môjho názoru, ale patrí to do jednoducho do tématiky mojich naj seriálov a tým je povedané všetko... Hollywoodsky predobraz novej série, kde sa viac vsadilo na efektnú akciu ako na príbeh a bolo to vidieť. Škoda že to nakoniec prepadlo natoľko, že to ukončilo Picard sériu. ()

matolas

Posádku TNG veľmi nemusím, ale toto ma celkom bavilo. Pomerne okázalá atmosféra s veľmi netypickou hudbou na Star Trek. Druhá polovica filmu už nudnejšia, ale aj napriek tomu hodnotím 75 %. Celkom pekná kamera a fajn kombinácia počítačových a praktických efektov. Jednoducho príjemné sci-fi s priemerným záporákom. ()

Hopper

Tento ST sa naozaj podaril a myslím si, že je veľmi pozerateľný aj pre tých, ktorí inak ST nemusia. Solídny sci-fi thriller so slušnou atmosférou a kvalitnými trikmi. ()

DocBrown

Picardova posadka by si jiste zaslouzila dustojnejsi rozlouceni. Napad s Picardovym klonem nebyl spatny, ale vyklubal se z nej jen dalsi obycejny magor, ktery chce znicit Zemi. A na to si jeste vymyslel natolik stupidni zbran, ze ji musi nekolik minut zamerovat. Nebylo by par vodikovych bomb z 20. stoleti efektivnejsi ? Romulanska pomoc od commandera Donatry byla prijemnym zpestrenim. Navic je ve filmu jeden z nejhorsich okamziku v dejinach ST, kdy admiral Janeway udili rozkazy Picardovi. Desitka nejen porusuje pravidlo o sudych Star Trecich, ale je ze vsech deseti filmu vubec nejhorsi. Bohuzel to zazdilo Star Trek na dalsi desetileti. ()

eagle-eye

Prostě jen další díl srandovní sci-fi ságy s borcema v ulítlejch maskách a kostýmech. Jinak hodnotím kladně postavu padoucha... ()

cab

Posadka Enterprise a J. L. Picard (charismaticky Patrick Stewart) na dalsi misi ve vzdalene galaxii. 55% ()

Paity

Kvalitní oživení Star Trekovské ságy, které funguje. Zajímavá zápletka, zajímavý protivník a zajímavé rozuzlení. Tohle vše spolu dává dohromady mix, který musí dostat alespoň čtyři hvězdy. Star Trek je zpět! ()

provitamin

Po zhliadnutí všetkých 10 filmov StarTrek môžem definitívne napísať, že svet StarTreku je ďaleko menej zaujímavý ako ten z konkurenčného Babylonu5 alebo zo StarWars. Ani tento film nie je výnimkou. Dokonca ani strata jedného člena posádky nevyvolá emócie, ktoré by zlepšili celkový dojem. Síce nechýba dostatok akcie a vesmírne taktické bitky, na viac ako 70% to nestačí a najlepším snímkom z celej série tak ostal StarTrek VII: Generácie. ()

blues

Star Trek jsem sledoval uz kdysi jako dítě, takže v postavách jsem se vyznal, aloe pro někoho, kdo by tenhle film viděl poprvé, by to byl hodně slabý odvar. Film se ani nesnaží vysvětlit původ tak nesourodých postav, děj by se vlezl do 3/4 hodinové epizody. každopádně efekty pěkné, někdy až moc přehnané, bitky ne moc akční, final fight trapný, pouze vyvraždění Senátu na začátku bylo efektní a efektivní. Ztráta Data na konci měla rozplakat, no na mě to vůbec nepůsobilo. Pro příznivce ST 4*, pro ostratní jen 3*. ()

MkSallam

Příjemné sci-fi na jedno použití. Televizní look se naštěstí díky investovaným penězům nekoná, triky jsou na slušné úrovni a míra zábavnosti se taky drží docela vysoko, ale mám pocit, že se tu trošku moc kecá a málo řeší. Finální bitva je samozřejmě dobře natočená, ale něco mi tu chybělo, něco co by bylo cool a totálně mi vytřelo zrak (dobrá, odmaskování Scimitaru bylo cool, ale jinak na nic podobného nedošlo). A ta zápletka mi přišla taková, zvláštní... 6/10 ()

Abiosis

*DARK TREK* Zbožňujem filmy s temnou atmosférou a v poslednom Star Treku s Picardom a jeho posádkou bola prítomná takmer neustále. Tmavé miestnosti, minimum svetla, hra tieňov, čierne kožené oblečenie, závan konšpirácie v povetrí a málovravné bytosti s akoby od únavy prepadnutými očami - to všetko je mix, ktorý film obsahuje a na ktorý sa pozerá príjemne. Tom Hardy je úchvatne temný záporák a ak by som mu stál zoči-voči, asi by sa mi pred očami zatemnilo. Navždy. Myslím si, že tento film zo série Star Trek si mal zaslúžiť oveľa viac pozornosti a mrzí ma, že tomu bolo presne naopak. Verdikt v 1 vete: Atmosférou najtemnejší a preto mne azda najmilší z filmov Star Trek. 16.09.2010 ()

TERRORDROME

Po fiasku s limonádovou Vzburou je Nemesis definitívnou bodkou za dobrodružstvami Novej Generácie Star Tresky v majonéze. Škoda, mal som ich rád. Podobne ako kedysi v Khanovom Hneve aj tu sa kapitán Enterprise musí stretnúť so šialeným a nebezpečne fikaným protivníkom ktorý to berie veľmi osobne. Nie je to totiž nik iný než Picardov vlastný klon, dokonca ešte plešatejší než originál! Podstatnú časť filmu potom tvorí ponorkový súboj Enterprise s Romulánskou Loďou, čo je len dobre. Pravda, to ako Enterprise čelne vrazí do nepriateľskej lode prakticky bez štítov je z pohľadu logiky prinajmenšom podozrivé, ale vyzerá to bezpochyby veľmi dobre, o tom potom. Ostatne, funkčnosť lodných štítov bola vždy diskutabilná záležitosť, zo 100 percent môžu po pár výstreloch kľudne klesnúť na 20, ale tých 20 percent potom znesie takmer čokoľvek aj keď už loď drží pohromade iba lak a čalúnenie. Na to sme ale zvyknutí a akčnejšie pojatie tomu iste svedčí viac než hipícke kecy zo Vzbury.. Najpozoruhodnejšia je samozrejme ( pre Star trek neobvyklá ) púštna naháňačka s buginou a jej Bondovské zaparkovanie z útesu rovno do letiaceho modulu. Čo sa týka hrdinov, tí robia presne to čo sa od nich čaká. Samozrejme majú aj nejaké novinky, Data nájde svoho retardovaného brata, chudák Riker sa žení ( a jeho budúca stará dokáže čítať myšlienky, takže ho čaká pravé peklo... a ako vieme vo vesmíre nebude jeho krik nikto počuť! ) a drsňák Worf má mindrák že bude musieť byť na Betazoidskej svadbe úplne nahý. Treba povedať že Nemesis naozaj pôsobí ako regulérny drahší diel seriálu a nie ako film s ambíciami, ale inak rozlúčka s Novou Generáciou odsýpa veľmi dobre a sympaticky. No a Data plachtiaci priestorom v ústrety smrti ma dostal, to je rovnaký šok ako voľakedy smrť Spocka. ()

peetriss

Spolu s Prvním kontaktem se jedná o nejlepší dobrodružství Picardovy posádky v celovečerní sérii. I v tomto filmu by si příběh vystačil na standardní díl epizody seriálu, ale Stuart Baird toto vykompenzoval tím, že filmu vdechl spektakulárnější atmosféru, větší tah na branku, podporován rozmanitějšími, pro Star Trek někdy nezvyklými, tóny hudby Jerryho Goldsmithe. S temností a hloubkovostí Prvního kontaktu to sice kontrastuje, přesto se mi tento počin kupodivu celkem líbil. Ternem bylo také obsazení Toma Hardyho do hlavní záporné role. Protože hlavním indikátorem úspěchu a s tím souvisejícím vodítkem pro realizaci dalšího ST projektu jsou tržby, které dokázaly pouze tak tak zaplatit vložené náklady, jedná se o poslední, i přes výhrady mnohých, důstojné zakončení série. Divácký a kasovní celovečerní potenciál Nové generace byl již bohužel vyčerpán, a dle mého mínění se na slabé návštěvnosti podepsalo i zklamání ze slabší předchozí Vzpoury. 90% ()

bloodcountes

Podle mě moc pěkný závěr ST NG, dobrý film. Shinzon je výborný záporák. (mám radši, když jsou padouši pohlední) Tentokrát méně obecné filozofie a více psychologie jedince. Je to postavené jako střet světlé a temné stránky člověka (to by klidně sneslo i hlubší rozvedení) a také jako dvojí podoba člověka (bytosti) stagnující a naopak sebe rozvíjející. Poselství, že hodně toho v sobě lze změnit, pokud se chce. Off road výsadek neměl chybu ( a jeho skok do lodi, hehe) hvězdné bitvy se mi taky líbily, akce byly uspokojivé (ačkoli jsem spíš čekala, že oslabený a prakticky rozpadající se tvor se nebude prát tak dobře:-). Film řadím k těm lepším ve ST sérii. ()

Star Trek XI

Star Trek XI

28.02.2007

Jedna z nejoblíbenějších sérií všeho možného, od seriálů přes hry na nejrůznější konzole až po filmy, se dočká dalšího filmového pokračování. A kdože se ujme režie? Spolupracoval jako režisér a… (více)

Nemesis konečně na plátně

Nemesis konečně na plátně

16.08.2006

Kolik nevděku a nepublikovatelných výrazů padalo na hlavy distributorů v době, kdy se film Star Trek: Nemesis u nás neobjevil v kinech, ale rovnou putoval na video. Po čtyřech letech však všechny… (více)