Paříži, miluji Tě

• Francie Paris, je t'aime (více)
Romantický / Drama / Povídkový
Francie / Lichtenštejnsko / Švýcarsko / Německo, 2006, 115 min

Bruno Podalydès, Marianne Faithfull, Elias McConnell, Gaspard Ulliel, Steve Buscemi, Catalina Sandino Moreno, Barbet Schroeder, Javier Cámara (více)

V Paříži, miluji Tě se sešli světoznámí režiséři, mezi něž patří bratři Coenovi, Gus Van Sant, Gurinder Chadha, Wes Craven, Walter Salles, Alexander Payne a Olivier Assayas, aby společně ukázali Paříž způsobem, jaký tu ještě nebyl. Natočen lidmi stejně kosmopolitními jako město samo. Americký turista vidí rasové napětí a paranoidní vize města. Mladá emigrantka pracuje v buržoazním prostředí. Americká hvězdička natáčí film. Muž neví, zda být s manželkou nebo milenkou. Mladík pracuje v tiskárně a touží po jiném muži. Otec se pere se vztahem ke své dceři. Pár se snaží okořenit svůj sexuální život. To je jen pár zážitků, které tvoří PAŘÍŽI, MILUJI TĚ... (oficiální text distributora)

Rogue

Žádný z příběhů není vyloženě špatný, ale většina není nikterak výrazná. Některé mě vyloženě nebavily (Chometovo pantomimické peklo, Nataliho upírská úchylárna a Doylovo kadeřnictví - wtf?), některé byly vážně dobré (Cuaron, Van Sant, Coixet) a některé prostě průměrné (Chadha, Coeni). Naštěstí je v tu i sedm dokonalých a velmi intenzivních minut Toma Tykwera, bez kterých bych si na celý film za týden nevzpomněla. ()

M.E.J.L.A.

(+) Chomet, Coenovi, Cuarón, Payne, Tykwer (0) Assayas, Auburtin + Depardieu, Chadha, Coixet, Craven, LaGravenese, Suwa, Van Sant (-) Doyle, Natali, Podalydés, Salles + Thomas, Schmitz ()

troufalka

Mám ráda kraťasy i filmové povídky. Tohle je hodně malých povídeček na poměrně velkém prostoru. Jde spíš o postřehy, skicy. V tomto případě bych dala přednost několika příběhům, které se ale mohou jak se patří rozběhnout než pouhým črtům. Nejvtipnější mi připadali bratři Coenovi. ()

Spooner

Samotný nápad udělat povídkový film o Paříži se mi velice zamlouval. A nakonec to funguje i tak jak jsem si původně představoval. Je zde hodně romantických příběhů, díky kterým mám zase jednou chuť se do tý Paříže co nejdříve vydat. Na druhou stranu těch povídek je tam až moc a kdyby se pár těch slabších seškrtalo a dal se větší prostor některým zajímavějším (zvláště Tykwer mě dostal), tak by to dopadlo asi ještě lépe. Takhle je třeba sled hodně zajímavých povídek zabržděn některou slabší a trochu to ztrácí na tempu. To jsou ale neduhy většiny povídkových filmů, takže se to dá ještě odpustit. Každopádně se těším na verzi o New Yorku. 70% ()

tahit

Co tu píšu, je jenom hrstka dojmů, která souvisí s filmem. Přesně tolik požitků v Paříži nalezneme, budeme-li pozorně sledovat v jakoukoliv dobu denní, nebo noční náladu města. Jediný film, který si můžeš prožít sám, ale i mnohem více. Kratičké příběhy jsou velmi originální jakési vizuální melodie tichého zastavení v Paříži. Žil jsem v tomhle městě dost dlouho, tak to mohu tady s jistotou napsat, tam musí projít každý sám, tou nádherou pod proslulou klenbou starobylé Paříže a tajemné atmosféry velkoměstských ulic. A ještě něco, film navozuje příznačnou atmosféru města, evokovat mysl, která inspirovala tolika slavných umělců, pro něž byla Paříž (mekou) toužebný cíl. ()

Davies182

V tomto slepenci z několika zamilovaných historek z Paříže je jasně vidět, že se jedná o mozaiku několika rozličných režisérů. A to jak v dobrém, tak špatném smyslu slova. Některé příběhy jsou vynikající a dost originální, některé platí za čistý průměr a našlo by se i pár (asi doslova) celkem hrozných. Největší dojem ve mne zanechal asi ten od Toma Tykwera a upřímně jsem rád, že zrovna on mě nezklamal. Jsem zvědavý na New York. ()

venus

Tento filmový projekt mi připomenul, jak nádherná a okouzlující Paříž je. Snímky byly různorodé, navzájem se doplňovaly a utvořily tak tajemnou pařížskou atmosféru. Kdo francouzskou metropoli nikdy nenavštívil, asi se do této filmové procházky Paříží tolik neponoří a nenechá se unášet její mystikou. Opravdu mě očarovalo "Tour Eiffel" (Sylvain Chomet), odlehčený pohled na pařížskou lásku alias zamilovaní mimové; dále taky trochu smutné "Place des Fetes" (Oliver Schmitz), trochu temnější pohled do pařížských ulic alias pobodaný černoch toužící pouze po kávě s krásnou dívkou; zajímavé bylo také "Pere-Lachaise" (Wes Craven), nesmrtelný Oscar Wilde alias předmanželské neshody a nakonec bych chtěla ještě zvýraznit "Faubourg Saint-Denis" (Tom Tykwer), výborná Natalie Portman jako začínající herečka zamilovaná do slepce alias láska jako roční období. ()

Reiniš

Některé povídky se povedly více, jiné méně. Své favority jsem našel a zavzpomínal na známá místa. Pokud milujete Paříž jako já, ten film vás pohltí. ()

FlyBoy

Je to už dávno čo som naposledy pristával na letisku Charles de Gaulle, vandroval po šarmantných bulvároch/uličkách, navštevoval vznešené architektonické/muzeálne pamiatky, zdžiaval sa v zákutiach distingvovaných, zázračných a prelestných. Champs-Élysées, Place du Tertre, La Basilique du Sacré Coeur, La Tour Eiffel, Musée du Louvre, Centre Georges Pompidou, Bercy, Belleville-straty, nálezy, rozpoloženia-zakázané ovocie-Paríž-milujem ťa._______Osemnásť rozrôznených drobnokresieb skladajúcich úctu mestu lásky, svetiel, vzdelancov. Chcem zaspomínať, mrknime sa nato poporade a sviatočne nahodme približné percentá: 1. Montmartre (Bruno Podalydès) => Bledý, odhadnuteľný a indiferentný rozjazd. Muž osihotený naráža na ženu náhodnú. Neber to do slova, ale ani vážne, je to totiž fádne-40%. 2. Quais de Seine (Gurinder Chadha) => Dievča-chalan, iskry v očiach, rozhovor. Pokus o dočasné zblíženie divergentných rás, idylické, lenže aj ireálne-50%. 3. Le Marais (Gus van Sant) => Nájdi bližného svojho, nadviaž s ním kontakt, skús šťastie a možno pochopí kam mieriš. Hetero, homo, nezaleži za ktorý tým kopeš, si tvor živý, cítiaci, tak nerieš pochybnosti a bež-70%. 4. Tuileries (Joel a Ethan Coen) => Turistická neohrabanosť sa kríži s vymyslenou žiarlivosťou, stret, rozpaky, Mona Lisa a jej uškŕn- symptomatické i suchučké, bratia vedia lepšie-60%. 5. Loin du 16éme (Walter Salles a Daniela Thomas) => Pokračovateľ emigrantských úzkostí a ich odľahčenie. Prostomyseľné, nevtierajúce, sedmokrásne-80%. 6. Porte de Choisy (Christopher Doyle) => Výstrel do prázdna prostredníctvom rozpačitej áziskej vsuvky, nevravný, nezaujímavý-nepodarok, Ch. D. chce veľa, dáva málo a navyše mi je ľúto eufonickej sladkosti "faye wong - tian kong" v tak mizeráckej sedemminútovke-30%. 7. Bastille (Isabel Coixet) => Čosi pre mňa, trudnomyseľne, bôlne a skutkovo vypodobené medziľudské vzťahy. Emočnosť, ktorá ide až na dreň zaručená, obetavosť, ktorej nieje nikdy dosť tiež, "Umierajúce zviera" v krátkej verzií-90%. 8. Place des Victoires (Nobuhiro Suwa) => Nadoblačné preniknutie detstkej nevinnosti so smrťou, ľútostivá slza uronená, presvedčivosť v podaní najdená, som vďačný-80%. 9. Tour Eiffel (Sylvain Chomet) => Kto sú a ako sa spoznali tvoji rodičia chlapče. Kvetistá a fulminantná "rendezvous" mlčanlivých, ale zato roztomilých mímov. Gestikuláciou k rozkoši-90%. 10. Parc Monceau (Alfonso Cuarón) => Súvislá sledovačka rozháraného chlapíka idúceho po boku ustráchanej ženy počas ich privátnej debaty. Vítam dvojzmysly, ale vyžadujem od nich ešte väčšiu dobyvačnosť-70%. 11. Quartier des Enfants Rouges (Olivier Assayas) => Maggie ako užívajúca si umelkyňa, neplánovane hrdličkuje s priekupníkom, po žúre ho (to) chce zas. Tienistá strana drogovej problematiky zľahka líznutá s túžbou po opätovnom stretnutí, či je tam niečo viac? Napíšte mi prosím čo, stojím si na kábli-60%. 12. Place des fêtes (Oliver Schmitz) => Poviedka bolestivá ako dakedy samotné bytie. Ráno jej vyznávaš sympatie, napoludnie zažívaš incident, popoludní ti ošetruje ranu, oneskorene objedná tebou iniciované dve kávy-neskoro,podvečer zomieraš-ostávajú nevypité. Zlomové okamihy sú podstatnými článkami našich rozhodnutí, vedia byť radostné i zákerné, netreba podceňovať a treba načúvať-90%. 13. Pigalle (Richard LaGravenese) => Skúsený pár okoreňuje svoj pomer hovorovou činohrou, ktorá neublíži im, ani nám. Zamestnanie nadovšetko-70%. 14. Quartier de la Madeleine (Vincenzo Natali) => Zubatý osamotenec obsahujúci upírske pletky. Filtre, kontrasty, úlety. Takúto gurážnu medzihru vyciciam dobrovoľne-80%. 15. Père-Lachaise (Wes Craven) => Partnera trápi ego? Na dráte Oscar Wilde, rady-názory-postrehy, začnite týmto: zabednenosť ném dobrá vlastnosť-70%. 16. Faubourg Saint-Denis (Tom Tykwer) => Najkrajšia, najprecítenejšia, najdokonalejšia časť a ako samostatná jednotka najkomplexnejší kraťas o láske, ktorá tu dostáva (inovačne) dynamický a lákavo postmoderný odlesk. Môj vyvolenec, môj šampión-100%. 17. Quartier Latin (Gérard Depardieu a Frédéric Auburtin) => Ak to končí sarkazmom, je to koniec šťastný. Musel by som však tých dvoch osobne poznať aby sa vo mne niečo udialo-60%. 18. 14e arrondissement (Alexander Payne) => Návšteva priemernej Američanky a jej železné puto žiariace až na ďaleké predmestia. Vystihuje onu opravdivú náklonnosť z ktorej naskakujú zimomriavky. Apartné zakončenie-90%._______V reklame na Citroën DS3, Marlyn Monroe vraví: "nostalgia isn't glamorous", lenže aj keď žijem súčastnosťou, obzerať sa späť do minulosti ma proste rozptyľuje a pri takejto zbierke všakovakých, menej i viac lahodných chuťoviek vo mne kolujú hlavne superlatívy, takže robím jednu z ďalších výnimiek. Na záver to ukončim troma trojslovnými variáciami. Manuskript autorov-príznačný, pôsobivosť výlomkov-kľukatá, význam projektu-k nezaplateniu. A už mlčím... :-) () (méně) (více)

sepp

Nevyvazene a celkem tendencni zpracovani. Nektere z povidek dosti prvoplanovite, jine bravurni. Celkove nevyvazene, ale zajimave a hodne alespon jednoho shlednuti. ()

-bad-mad-wolf-

Osmnáct drobných zážitků, z nichž některé jsou výborné, některé dobré, jiné jen průměrné a další i mizerné. Vyprůměrovaných 7 bodů zaokrouhluji nahoru, ale patří opravdu jen aritmetickému průměru. Jako celek má tenhle film dost nízkou konzistenci. True 11/10, film 7/10. ()

lesumir

Paříž, město lásky, umění. Originální dílo jako Paris, je t'aime se dá natočit všude, láska si nevybírá, ale v nádherné Paříži to má větší kouzlo a doslova! ___ LÁSKA - téma 18ti segment a každý pohled je tak jiný, proto vznikly příběhy zajímavé , zvláštní (Christopher Doyle - Porte de Choisy segment), divné (Vincenzo Natali - Quartier de la Madeleine), smutné (Isabel Coixet - Bastille), čistě romantické (Gurinder Chadha - Quais de Seine), srandovní (Coeni - Tuileries) a ty, které vás z čista jasna zasáhnou (Tykwer - Faubourg Saint-Denis segment). __ U herců vede charismatický Nick Nolte, krásna Natalie Portman a Juliette Binoche, pro kterou jsem nenašel vhodné slovo, které by se spojovalo s jejim vystupem... Paříži, miluji Tě - Geniální počin! ()

Hrabka

1. Montmartre (Bruno Podalydès): "Nehoda u auta" 50% 2. Quais de Seine (Gurinder Chadha): "Setkání na nábřeží" 65% 3. Le Marais (Gus van Sant): "Mužské sympatie" 55% 4. Tuileries (Joel a Ethan Coen): "Nakladačka v metru" 70% 5. Loin du 16éme (Walter Salles a Daniela Thomas): "Babysitter" 75% 6. Porte de Choisy (Christopher Doyle): "Šílené Asiatky" 25% 7. Bastille (Isabel Coixet): "Manželčina leukémie" 65% 8. Place des Victoires (Nobuhiro Suwa): "Kovboj a syn" 70% 9. Tour Eiffel (Sylvain Chomet): "Mim" 80% 10. Parc Monceau (Alfonso Cuarón): "Otec a dcera" 70% 11. Quartier des Enfants Rouges (Olivier Assayas): "Herectví a drogy" 65% 12. Place des fêtes (Oliver Schmitz): "Smrt černocha" 60% 13. Pigalle (Richard LaGravenese): "Důvěra" 45% 14. Quartier de la Madeleine (Vincenzo Natali): "Upírka a hobit" 60% 15. Père-Lachaise (Wes Craven): "Na hřbitově s Oscarem Wildem" 70% 16. Faubourg Saint-Denis (Tom Tykwer): "Já tě vidím" 85% 17. Quartier Latin (Gérard Depardieu a Frédéric Auburtin): "Rozvod" 55% 18. 14e arrondissement (Alexander Payne): "Paříži, miluji Tě" 80% ()

kinej

Některé scénky (např. první 3) jsou vážně hodně slabé, snad i pod úrovní absolventských filmů. Z „méně“ známých režisérů překvapil Wlater Selles nabo Alexander Payne. Bratři Coenové, Cuarón nebo Tom Tykwer pro změnu dostáli svému renomé a dokázali, že nejsou uznávanějšími než ostatní režiséři náhodou, jejich příspěvky jsou nápaditější a prostě lepší než většina ostatních. Dle mého názoru se nepředvedli Gus Van Sant nebo Wes Craven. Jak píšou i ostatní celek je dost nevyrovnaný, na druhou stranu mě potěšilo sledovat, jaký příběh dokáže někdo vykouzlit na cca pěti minutách prostoru, kvůli tomu to určitě stojí za to. ()

nunka

Individuálne režisérske línie svojpomocne vyrábajú krásné kolektívne emócie a jeden ucelený komplexný portrét - Paríž. Zdanlivo roztrieštené rozprávanie a ponuka viacerých príbehov a pohľadov núti skôr individuálne hodnotiť každý jeden príbeh. Kvalita totiž nebola štandardne konštantná. Nebudem každú režisérku snímku analyzovať, ale ako celok to rozhodne obstojí! ()

burina

Ako už bolo napísané, celý film je strašne nevyvážený a hodnotenia jednotlivých príbehov sa pohybujú od 2 po 5 hviezdičiek. No nakoniec bol pocit z filmu predsalen pozitívny, a to hlavne vďaka dojemnej poslednej poviedke. ()

Jacinda odpad!

no, jen čekám, kdy tenhle film začnou dávat jako propagační promítání imigrační vlně. ne vážně v jinou dobu by si to možná vysloužilo dvě hvězdy. te se rozhoduju mezi jednou hvězdou a odpadem. zatím to splnuje všechny požadavky šabatové: černoch, asiat, islámec, homosexuál, sociálně slabý a těžce nemocný, plus minus něco. to vše opředeno láskou. jeslti takhle vypadá paříž, děkuji nechci ()

KlárkaS

tohle moc nezafungovalo. Většina povídek byla ztráta času, za něco stáli jenom asi tři z nich (poslední s američankou, natalií portman a muslimkou), ale ani jedna z nich mě nějak extrémně nedostala. ()

_Berunka_

Krásné dílo z prostředí města lásky prostě musí potěšit a zahřát u srdce. Protože pokud ne, tak jste beznadějný případ. Nahlížíme do tajů lásky z mnoha úhlů pohledu, ač nemuselo by se zdát, je každý naprosto rozdílný. Ocitáme se v kůži matky, která přišla o dítě. Jsme při tom, kdy muž znovuobjeví lásku ke své ženě a v dojemném příběhu o černochovi zjišťujeme, že nikdy nevíme, zda dnešní den nebude poslední. Osmnáct kratičkých ukázek z životů lidí, navléknutých jako korálky na niti.Vyprávění o vztahu mezi slepým chlapcem a začínající herečkou je dokonalou souhrou hudby a obrazu, koloběhu života. V tom, že tento vydařený snímek je neobyčejný, mne však utvrzuje zcela jiný příběh. Nic jiného než seznámení dvou mimů, postav, které jsou od společnosti tak odlišné. Pohled na svět mimy mě doslova okouzlil, především sálající optimismus a věčný úsměv na tváři. Co teprve ty cupitající nožičky:-) ()

Zemřel herec Gaspard Ulliel

Zemřel herec Gaspard Ulliel

19.01.2022

Festival krátkých filmů Praha

Festival krátkých filmů Praha

09.01.2016

Vyznání lásky osmdesátkovým akčňákům jménem Kung Fury, sonda do světa pornohereček, ale i pocta slavnému kameramanovi Jima Jarmusche a Guse van Santa. Takový bude 11. Festival krátkých filmů Praha,… (více)

Neuromancer má lepšího režiséra

Neuromancer má lepšího režiséra

10.05.2010

Clooneyho „bokovka“

Clooneyho „bokovka“

04.11.2009

George Clooney začne tento pátek v amerických kinech zírat na kozy a to je čas, kdy je potřeba upozornit na jeho osobu novinkou o nějakém dalším projektu. Král hollywoodských sympaťáků právě v těchto… (více)