Slavná hollywoodská herečka Anna Scottová se při pobytu v Londýně náhodou setká s Williamem Thackerem, majitelem malého knihkupectví v rázovité čtvrti Notting Hill. Mladý muž ji zaujme svou nevšední vlídností a upřímností. Klíčící vztah však musí projít nejednou zatěžkávací zkouškou... Tvůrci dnes již klasické romantické komedie Notting Hill v čele s režisérem Rogerem Michellem navazovali na úspěch, který pár let předtím nečekaně sklidil snímek Čtyři svatby a jeden pohřeb (1993) Mika Newella. Jednoduchý příběh se odehrává na půdorysu moderní pohádky pro dospělé a těží ze setkání dvou lidí ze zcela odlišných prostředí. Julia Robertsová i Hugh Grant byli za své výkony oba nominování na prestižní Zlatý glóbus. (Česká televize)

poz3n

Best of Richard Curtis. V Notting Hillu se pro mě protíná všechno, co mám rád na curtisovské romantické komedii. Surreálné a fantasticky milé. 9/10 ()

honajz

Ta historka je podobně pohádková jako Pretty Woman, i když znám jednu děvku, která se časem dobře vdala, nebo v tomto případě herečku, která si vzala instalatéra. Jenže podané je to tak nějak divně - Hugh Grant vlastně hraje zcela pasivní postavu, která si musí nechat radit od přátel, sestry, matky a zaměstnanců, nepůsobí vůbec životně a vlastně je otázka, proč by se do něho měla nějaká herečka zamilovat a věnovat mu svou přízeň a odlesk slávy. Samozřejmě to cílí na slzičky, dojde na par nedorozumění, ale celkově se to za prvé strašně vleče (a ani potrhlí zaměstnanci obchodu nebo bláznivá sestra to nevytrhnou - a vlastně, proč jsou blázniví?, nestačilo, aby byli jen sví?), a za druhé je to takový sen mnoha obyčejných chlapů, že jednou nějakou tu hvězdičku okouzlí. Což je pěkná pitomost, taky jsem takové sny měl, a když se mi mohly splnit, zjistil jsem, že fakt není o co stát. Film totiž předhazuje jen ty povrchní problémy, jakým by teoreticky vztah mohl čelit (porno fotky z chudé minulosti, paparazzi (divné, že herečku nesledují, když chodí za knihkupcem), nezodpovědní kolegové... ale už vůbec se neřeší třeba její nedostatečná sebedůvěra, vztah k matce, možná přelétavost, nakolik je sama sebou a nakolik hraje i v životě, jestli ty její zvláštnosti jako veganství nebo něco podobného nepolezou chlápkovi na nervy, rozdílnost obou světů... Je toho hodně, kde podobné vztahy mohou a často narazí, ale to se v tomto filmu i přes jeho délku nerozebírá. Takže jo, je takový pohádkový kýč, který by v reálu fungoval zcela jinak, pokud by vůbec fungoval. Btw, můj postřeh - čím hezčí herečka, tím větší má problémy sama se sebou. Btw 2 - Julia je sice pěkná holka, ale přece jen na Audrey Hepburn nemá ani zdaleka. ()

HellFire

Nevím, kterého génia napadlo narvat Hugh Granta a Julii Roberts do jednoho romantického filmu a k nich posadit naprosto ujetého spolubydlícího Rhyse Ifanse, ale pogratuloval bych mu. Neskutečně mě potěšilo cameo Dylana Morana :). 7/10 ()

Thomick

Suverénně nejsnesitelnější Julia Roberts, prvotřídní soundtrack, Horse&Hound ... a vcelku taková jemná fackovačka Hollywoodu. --- "Any horses in that one?" ()

hansel97

Okamžitá klasika s perfektně obsazeným hlavním párem, o jakém se asi sní nejednomu producentovi romantických komedií. Neuvěřitelně chytře a lehce napsané přímo na tělo hercům a pro tento žánr netypicky s plejádou skvělých vedlejších postav. ()

Sofia

Nebýt těch pár posledních, naprosto kýčovitých minut, dala bych i za 5. Romantická komedie jak má být, výborný soundtrack a skvěle praštěný spolubydlící. Proč jen všechny filmy musí končit takovým hrozným happyendem (svatba, děti a žili spolu šťastně až do smrti...?) - mně by stačil jako happyend jen fakt, že se ti dva prostě našli a rozhodli se zkusit být spolu, stejně jim to dlouho nevydrží :-) ()

ARI50

Ach Julia asi moc neumíš přesvědčit a tvůj protějšek taky, neviděl jsem na filmů kapku dobré romanticky, ani trochu skvělé hudby natož nějaké super drama takže play and stop rovná se koš. ()

Hogun

Slovami nesmelého Williama: "Surealistické ale milé"... jednoducho príjemná romantická komédia na nedeľný večer. ()

Sawy

Vždycky když jde Notting Hill v televizi,rád se na něj kouknu.Je to prostě strašně příjemná romantická pohodička,která člověka nikdy nezklame.Julia je zde překvapivě krásná a Hugha Granta jsem měl rád vždycky.Nejvíc mě ale vždycky dostává Rhys Ifans v roli spolubydlícího.Jedna z nejlepších romantických komedií. 80 % ()

aniiicka

''Surreal but nice'' :) Miluju Hugha Granta! Notting Hill - klasika žánru romantické komedie, kterou si pouštím často a ráááda. Spojení výborného britského humoru Richarda Curtise, sympatického a roztomilého Hugha Granta, prostě překrásné Julie Roberts, atmosféry mého milovaného Londýna a vynikajícího romantického soundtracku...to vše dohromady vykouzlilo jeden z mých nejmilejších filmů. Takových není nikdy dost. :) Ještě musím zmínit téměř legendární postavu: skvělého spolubydlícího Spikea a jeho trefné hlášky...vůbec celá skupina přátel hlavní postavy Williama byla úžasná...stejně jako časopis ''Kůň a pes''. ''James Bond tyhle kraviny nikdy neřeší!'' ()

Genero

Mělo to být rande snů. Krásná dlouhonohá bruneta libující si ve svém hlubokém kypícím výstřihu, s nevalnou pověstí intelektuálky poněkud volnějších mravů, což mi naprosto vyhovovalo. Takový ten typ dívky, které chlap odmítá uvěřit, že chodí srát. Po týdnech duševní průpravy jsem se odhodlal s nejistým úspěchem ke své žádosti o schůzku a k mému nezměrnému překvapení a radosti mi odpověděla rozhodné Ano! Po tom slově jsem cítil, jak mi v hrudi praská aorta. Výsledkem mnohahodinové porady Onanistického sdružení v restauraci U Konvalinků se stalo příjetí Karlova návrhu jít na to přes kino a pak dobré červené víno při svíčkách v soukromí domova. Emil doporučil návštěvu projekce filmu Notting Hill, který nesl podle jeho vyjádření punc romantiky jak sviň. Nastal den D, celé tělo jsem omyl Solvinou, vylil na sebe kolínskou Hugo Boss, společný to dar věrných přátel, košile se leskla čistotou a byla pečlivě vyžehlená a tesilky měly puky jako žiletky. Vyrazil jsem do akce. Příběh filmu jsem téměř nevnímal, ruce mi vlhly nervozitou. Ona seděla vedle mě, sebejistá a naprosto okouzlující. Po projekci, hlavně abych zamezil trapné chvíli mlčení, jsem ze sebe nesměle vykoktal: Jak se ti to líbilo? Zadívala se na mě něžným, vševědoucím, soucitným pohledem a takto ke mně promluvila: Byla to strašná kravina, ale neboj, nejsem dítě, já dobře vím, o co se tady jedná. Vylížeš mi kundu, ty satyre? Chápu, když mě budou všichni, kteří spatří mé hodnocení, považovat za beznadějného romantického homosexuála, ale ať, já prostě nemůžu jinak. ()

sarume

Takhle přesně si představuju pohádku pro dospělé ženy:) Krásní a vtipní lidé,trocha nedorozumění a nějaká ta věc jenž je rozděluje , kapka britského humoru v podobě spolubydliciho a na konci , který je až kýčovitý Vám ta slzička ukápne:) Jinak za poznámku stojí scéna, kdy hlavní hrdina prochází ulicí a projde celým rokem. Krásné ztvárnění uběhlého času. žadné" o 9 měsíců později".) ()

BoPo

Tak si zoberme ústrednú dvojicu. Grant si to strihol už po niekoľký krát tú "svoju" postavičku a k nemu sa pridala v tom čase hviezdna Julia Roberts, ktorá dokázala pritiahnuť už len svojou účasťou dostatočný počet divákov. Film následne označili "milovaným" žánrom - romantická komédia a kiná boli plné. Robia to čo chce trh a trh dostal to čo chcel. ()

Tommassi3

"Udělal jsem dobře, ne ??" - "Jo, určitě !! Navíc není nic moc.. Byla jsem s ní na záchodě a myslím, že má celulitidu.." ;) ()

Lacike

Klasická romantika o tom ako sa princezná zamiluje do chudáka. Akurát princezná je tu veľkou filmovou hviezdou a chudák je obyčajný človek z ľudu. Je to jeden z mála filmov Julia Robertsovou, ktorý sa mi páči napriek tomu, že tu otravuje. Ale poloha trochu namyslenej hviezdy jej sedí. Oveľa viac ma baví Hugh Grant v jeho ešte klasickej škatuľke nesmelého chudáčika. Aj ako parchant v neskorších filmoch je skvelý ale táto poloha mu sedí dokonale. A aj chémia medzi ním a tou otravou funguje pekne. Z vedľajších postáv je neskutočne vtipný Rhys Ifans. Zato Baldwinové viacmenej cameo mi nikdy nesedelo. Film stojí na skvelom scenári s množstvom vtipných hlášok. Richard Curtis bol ešte v top forme. Z dabingov mám rozhodne radšej ten prvý, kde Granta dabuje Vondra. 8/10. ()

bouncer

Příjemné, velice příjemné :-) To je ten správný film, který si představím pod pojmem skvělá romantická komedie. ()

BigDeal

Romantická komédia, ktorá je naozaj romantická a naozaj vtipná vždy poteší. Tu sa navyše stretávame so sympatickými hlavnými i vedľajšími postavami. Od začiatku je film založený na dialógoch, ktoré naozaj fungujú práve vďaka chytrému humoru a zastavia sa až v poslednej tretine, kde možno badať aj nejaké to klišé (Hugh Grant si myslí, že je pre Juliu Roberts nikto, kvôli nedorozumeniu- vypočutému rozhovoru), no celkový dojem nakoniec zachraňuje zbesilý záver. Aj keď tá konferencia...70% ()

Agatha

Dojemná, přátelská a příjemná romantická komedie vhodná ke shlédnutí v každém okamžiku. Smutné rozveselí, šťastné rozpláče. Hlavní zápletka byla zfilmovaná snad stokrát, ale v Notting Hillu nějakým způsobem jinak. Ve skutečnosti těžko uvěřitelná náhoda, že se obyčejný "smrtelník" seznámí a ožení s filmovou herečkou nejvyššího kalibru. Ale v Notting Hillu tomu tak je a divák to kupodivu přijme a baví ho to. Oni se totiž ve skutečnosti takovéto neuvěřitelné náhody stávají, nebo ne? V našem případě se méně úspešný knihkupec zamiluje do překrásné filmové hvězdy, která jeho city opětuje. Tento pár v podání herců Hugha Granta a Julie Roberts byl vybrán tak mistrovsky, že divák jim od začátku jejich štěstí přeje a tak trochu i závidí. I další herecké osazenstvo splnilo svůj účel dokonale. Třeba Rhys Ifans teda umí pobavit, co? Svou rolí a hereckým výkonem zaujme i Gina McKee a další. Také příjemná a vláčná hudba působí uklidňujícím dojmem. Zdá se, že všichni na tomto snímku odvedli dobrou práci. Díky jim zato - byli bychom o dost chudší... ()

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015

Rhys Ifans si podá Spideyho

Rhys Ifans si podá Spideyho

16.10.2010

Do pozornosti světového publika vstoupil jako Spike, pošukoidní spolubydlící Hugha Granta v Notting Hillu. Od té doby jsme ho viděli ve spoustě rolí (vychutnal si třeba tu v loňských Pirátech na… (více)