Toy Story 2: Příběh hraček

• Česko

• Austrálie

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 1999, 89 min

Když se dívám v podstatě na jakýkoli díl "Toy Story", mám pocit, že bych se vracel do stejného světa. Ono je to logické, protože ty postavy jsou stejné, ale spíš jde o to, že se vracím i do stejně kvalitního světa. Všechny díly jsou něčím výjimečné, něčím zajímavé. U všech jsem se neskutečně bavil, stejně jako jsem byl silně dojatý.(9.4.2014)

Když je něco geniální ( a Toy Story bylo), vždycky se bojíte, že pokračování nebude dobré. Ale tahle dvojka je ještě o něco lepší. Přibyly nové postavy, píseň nominovaná na Oscara, humoru je pořád dost a Woody s Buzzem jsou nerozluční kamarádi. Naprosto dokonalá je scéna, kdy hračky přecházejí silnici, ohromně jsem se bavila. Pokračování už není jen legrace, příběh má i vážné momenty. Je to sice jen animák, ale i tak mám u některých scén slzy v očích. A závěrečné titulky, to je jen završení velmi pěkného filmu .(16.6.2005)

9 / 10 Všetko, čo sa vám na prvom diely páčilo, vynásobte dvoma a získate približný pocit, aký dobrý je druhý diel - síce mu chýba punc jedinečnosti jeho mladšieho brata, ale inak tu je všetko lepšie, väčšie, krajšie a vtipnejšie!!!(19.11.2005)

Zerg: Vzdej se Buzzy Rakeťáku, zvítězil jsem! Buzz Rakeťák: Nevzdám se, zabil jsi mého otce. Zerg: Ne Buzzi, já jsem tvůj otec. Buzz Rakeťák: Néééééééé! ..... Rozhodne veľmi dobré pokračovanie vyrovnávajúce kvality predchodcu. Pútavý dej, veľmi veľa vtipných a akčných scén, nápadov je stále dosť a má to aj množstvo odkazov na filmy - Jurský park, Star Wars atď. Jednoducho paráda.(17.9.2011)

První díl už si pamatuju jen tak mlhavě, takže přesně nemůžu říct jestlije dvojka lepší nebo ne, ale jedno vim jistě a to, že patří mezi top animáky vůbec. Příběh je orignální a vtipnej a postavičky známý už z prvního dílu jsou opět nezapomenutelný, i když by se na první pohled mohlo zdát, že už budoou trošku okoukaný, ale opak je pravdou, prostě zase další skvělej animák a ten zelenej dinosaurus je prstě boží(14.1.2007)

Naprostá jízda. Spousta akce a smrtící smršť fórů.(3.12.2007)

O něco dobrodružnější než jednička a možná o trochu méně emotivnější..ikdyž po zhlédnutí jsem měla chuť vytáhnout všechny svoje hračky z dětství a poooořádně je obejmout.(30.10.2010)

Málokdy se udrží dvojka na úrovni jedničky. I když mi ani tento díl nepřirostl k srdci (asi tím, že když jsem ho poprvé viděl, byl jsem už pohádkám pro nejmenší odrostlý), ale opět pěkné pokoukání. Čtyři hvězdy si to ještě udrží, ale je to těsné.(28.3.2010)

• Morien

(1001) Oproti prvnímu filmu jsem si tady nějak víc uvědomovala, jak mě celkem štvou ty random hudební čísla rozprostřená skrz příběh. Jinak šlo tedy všechno jedním okem dovnitř, druhým ven.(11.1.2019)

Nabušenější a lepší než výborná jednička.(9.4.2007)

Paráda, jednoducho paráda. Neveril som, že táto partička dokáže prekonať samú seba. 100%.(23.3.2006)

Ma to spád, akciu, humor dobru hudbu dobré "herecké výkony", je to proste špica. Takto nejak si ja predstavujem dobrodružnu komédiu. A predsa len je to iac pre dospelých, ako jednička a to je len dobre! Vivat hračky.(25.5.2004)

Tak jsem dneska zjistil, že jsem neviděl druhé Toy Story, aspoň tedy ne celé. Nebyla to sice taková pecka jako jednička, ale pořád jde o vynikající zábavu plnou vtípků, odkazů a hraček. Navíc tu hostuje Geri!(19.6.2010)

Jistě realističtější, akčnější, inteligentnější a bližší dospělému publiku než první díl. A také dojemnější. Ale lepší? Pro mě o kapku ano. Pokračování disponuje řadou drobných „vtípků“, které dětský divák neodhalí, každá postava má (na rozdíl od jedničky) své postavení a užitek pro plynutí děje, Tom Hanks (respektive jeho hlas) opět vévodí v roli kovboje Woodyho celému světu hraček (kterých je pochopitelně více než naposledy) a nápady nejsou tak okoukané. Casting byl snadný, žádná z hvězd jedničky účast neodřekla:-). Pixar měl už tehdy roku 1999 slušně našlápnuto. A úžasné je i cameo „restaurátora“ hraček z oscarového filmu našeho Jana Pinkavy Geriho hra. Triumfální jízda digitální animace!!(13.2.2006)

Toy Story 2 je velká pecka a mě strašně mrzí, že jsem to v době kinoprodukce vynechal. Dvojka pokračuje ve stejném duchu a nepřišlo mi, že by to bylo horší než jednička. Moc jsem se bavil; všechny postavy jsou zábavné, děj příjemně odsejpá, co víc si přát. Snad jen, aby už byla ta čtverka...100%(24.3.2013)

Téměř rovnocenné pokračování už legendárního prvního Příběhu hraček. Tomu filmu je deset let a jeho animaci, nápaditost a hravost dnes (kromě Pixaru) nikdo nepřekoná ani náhodou... Fascinující. Navíc miluji všechny ty odkazy na Star Wars a především ten jeden na Jurský park.(6.9.2009)

Jeste lepsi nez jednicka, presto tomu stale neco malo k dokonalosti chybi. Humor sice uz neni tak zamereny na nejmensi publikum jako v jednicce, na Shreka to ale doopravdy nema :)(21.9.2003)

Při tom odkazu na Star Wars jsem se málem po... smíchy:) Jinak vyvedené pokračování, které mě nevím proč ale v první polovině plně nenadchnulo, pak už ovšem děj odsýpá na plné obrátky, a mému maximálnímu hodnocení nic nestojí v cestě.(9.8.2010)

Výborné pokračování, které nepostrádá nic z kouzla jedničky, má silný příběh a všechny ty skvěle propracované charaktery (některé i navíc). K tomu nemá cenu už nic dodávat, zkrátka filmový zážitek.(3.9.2006)

Jednoznačně slabší jak jednička. Příběh nestojí za moc, story kolem Zlatokopa, Jessie a Woodyho minulosti mě moc nezaujala. Některé vtipy a hlášky stojí za to, prasátko a T-Rex se snaží co můžou, ale už to není tak chytlavý jak v jedničce. Ubral bych na akčnosti, které je až moc, a přidal bych na humornosti. Nejslabší díl Toy Story. 65%(19.12.2011)

Oproti jednotke to nič nestratilo a tento diel sa mi páči rovnako ako ten prvý.Príbeh hračiek pokračuje ďalším napínavým dobrodružstvom. 90% - 5*(6.11.2010)

1 2 3 4 5 7 13 18 24