Toy Story 2: Příběh hraček

• Česko

• Austrálie

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 1999, 89 min

Když se dívám v podstatě na jakýkoli díl "Toy Story", mám pocit, že bych se vracel do stejného světa. Ono je to logické, protože ty postavy jsou stejné, ale spíš jde o to, že se vracím i do stejně kvalitního světa. Všechny díly jsou něčím výjimečné, něčím zajímavé. U všech jsem se neskutečně bavil, stejně jako jsem byl silně dojatý.(9.4.2014)

Srdcovka z dětství. Miluju Toy story. Tentokrát se hračky utkají proti mastnýmu tlustýmu sběrateli, co ukradne Woodyho. A Buzz se utká se svým otcem!(23.2.2017)

Příběh stejně zábavný i napínavý jako jednička, animace ještě o poznání kvalitnější. Potěšilo i cameo postavy z Geriho hry.(13.1.2007)

Kupodivu lepší, zábavnější a svižnější jak jednička. I příběh je o kus komplikovanější a hudba se konečně povedla, takže spokojenost. 80%(20.12.2010)

Technicky o něco propracovanější a překvapivě po všech stránkách lepší než skvělý první díl. Lidé z PIXARu vždycky věděli co mají diváci rádi.(16.6.2007)

For ME 66%(6.2.2008)

Po Ratatouille jednoznačně nejlepší Pixarovka, možná i animák celkově. To nejlepší z jedničky zůstalo, hlavně hlášky hraček a přidal se k tomu lepší příběh.(25.11.2009)

Nezaostáva za jednotkou ani trochu. V 90.rokoch snáď nebol lepší animovaný film. Ani druhý diel nie je sklamaním. V tomto diele je síce príbeh možno viac pre staršie deti. Dilema, ktorú má hlavný hrdina šerif Woody, kedy sa musí rozhodnúť medzi svojimi starými priateľmi a skupinkou hračiek, ku ktorej patrí, je samo o sebe dosť zložitá a ťažká, ale koniec všetko vyrieši k spokojnosti detí. Toto sú super filmy pre deti. Sú presne také, aké majú byť. Prinášajú im poučenie veľmi zábavnou a krásnu formou. Oceňujem túto prácu scenáristov, animátorov a vôbec všetkých ľudí, ktorí sú ochotní venovať svoje úsilie práci pre deti.(10.12.2012)

Vzhledem k tomu jak byla jednička úspěšná tak byla jen otázka času kdy bude dvojka.Zábavnější, svižnější a akčnější.Na to jak byla jednička super, tak dvojka je o dost lepší.Velmi propracováné a prostě super.Ztrávil jsem dnes příjemné odpoledne s těmito filmy.(5.11.2006)

Jako dítěti se mi to moc nelíbilo, teprv teď jsem docenil všechny ty narážky a naprosto skvělý scénář. Podle mě lepší než první díl.(13.2.2007)

Až je mi blbé napísať, že najlepšie (brebtové) scény išli v záverečných titulkoch. Ale nie je to úplne pravda. Príbeh dvojky ma nechytil tak ako ten prvý, ale mal svoje skvelé momenty - I'm your father, pokračovanie sľubného vzťahu otca a syna, spockovský pozdrav od Buzza, väčšina scén s koňom, prasaťom a pánom Zemiakom a samozrejme fanatickí mimozemskí uctievači. Dve nové nie veľmi sympatické postavy - Jessie a Stinky Pete, ktorý bol naozaj stinky. Bavila som sa dobre, ale tak priemerne dobre. Veľmi silné tri hviezdy. A fakt, tie titulky si pozrite, stoja naozaj za to. Buzz dostane moustache :)(27.8.2011)

Toy story 2 je v podstate rovnako dobrý ako prvý diel, čo je ale jeho najväčšia slabina. Asi som čakal ešte niečo výraznejšie, zbesilejšie, vtipnejšie, akčnejšie a neviem, čo ešte. Od Pixaru sa vždy očakáva búranie hraníc a nastavovanie latky stále vyššie a to nie len pre konkurenciu. Niečo málo mu do najvyššieho hodnotenia chýba a keďže som Pixaru dal viackrát 5 hviezd, niekedy tie štyri neuškodia.(25.6.2012)

Ve směs to samé ale důležité je že se pořád náramně bavíte.(4.9.2018)

• BoPo

Jednotka ma bavila viac, pretože v nej lepšie fungovalo kúzlo oživlých hračiek. Dvojka mi príde, ako keby bola viac cielená na rodičov, aby sa ani oni v kine nenudili (odkazy na dospelácke filmy, ktoré deti ťažko poberú). Zároveň celá tá dejová linka ohľadne Zlatokopa a jeho party ma nudila. Čo najviac chválim je fakt, že dvojka zavítala do najlogickejšieho miesta, teda do hračkárstva. Tam to sršalo nápadmi (Barbie party a podobne). Nebolo to špatné, stále obstojné v porovnaní s konkurenciou, ale všetko to mestské dobrodružstvo zabilo čaro pôvodnej detskej izby. Stal sa z toho ľahko zameniteľný animák. Do príbehu ľahko zasadíte iné postavy typu zvieratá/príšerky idúce zachraňovať kamaráta zo spárov zberateľa/lovca a vyjde to narovnako.(31.8.2019)

podle některých možná lepší než jednička - to si nemyslím.. jednička u mě o malilinkatý kousek vede a asi to bude hlavně proto, že je to moje srdcová záležitost a jako malý jsem se na ni díval nesčetněkrát, zatímco dvojku jsem viděl jen dvakrát(21.3.2008)

Jak to tak bývá, s druhým dílem všeho přibylo. Bohužel ubylo srandy a originality a zůstalo posetství. 65%.(11.9.2009)

Pokračování veleúspěšného animáku neztratilo na své kvalitě, eleganci a dokonalosti ani gram a já jsem se opět dost solidně bavil. Příběhem si jsou jednička s dvojkou hodně podobné, co se záchrany kamaráda týče. Moc se mi líbily odkazy na různé jiné skvělé snímky viz Jurský park či Geriho hra. Film je zase doplněn skvělou hudbou, vtipnými hláškami a Rex opět perlil. A dát na konec "nepovedené scény" byl opravdu chytrý tah. Zkrátka pokračování, které je pořád stejně vtipné a skvělé.(2.9.2010)

První film mne nějak bavil víc. Tohle je více nostalgické, což nic proti, ale ta nostalgie přebíjí vtip. Jsou zde skvělé scény (nalezení "otce", záměna Buzzů, závěrečná honička na terminálu), ale jako by tomu něco chybělo.(27.7.2013)

Krásný film s originálním a silným příběhem. Spolu s prvním Příběhem hraček určil směr tvorby Pixaru kladoucí váhu nejen na precizní technické zpracování, ale i na propracovaný příběh s hlubším poselstvím. Kam se hrabe Shrek.(28.1.2006)

Dvojka se snaží nabídnout ve všem ještě o trochu víc než jednička. Hračky mají i více štěstí, začaly být výchovné, ale stejně zábavné. I přes to mě o fous bavil víc první díl. Ovšem z animáků všeobecně je to jeden z těch nejlepších.(31.8.2011)

K Toy Story jsem se dostal až dnes a musím říct, že jsem ani omylem nečekal takovou pecku. Výborná animace, příběh je nádherný, vtipný i dojemný a pro mě osobně je mnohem lepší než v jedničce. Má to opravdu vše, co by měl správný animák mít.(12.3.2013)