Strážce duší

Krimi / Mysteriózní
Česko, (2005–2009), 11 h 51 min (Minutáž: 52–76 min)

Scénář:

Arnošt Vašíček

Kamera:

Peter Beňa

Lukáš Vaculík, Zuzana Norisová, Ladislav Frej st., Jan Šťastný, Markéta Hrubešová, Ilja Racek, Adrian Jastraban, Jana Hubinská, Luděk Randár, Pavel Zedníček (více)

Série(2) / Epizody(13)

Série tajuplných příběhů se Zuzanou Norisovou a Lukášem Vaculíkem v hlavních rolích. Žánrově se seriál pohybuje na pomezí detektivky a napínavého thrilleru s prvky tajemna, ale i jemného humoru. Sympatická dvojice, spisovatel Armín a studentka Katka, v něm pátrá po záhadách minulosti i současnosti. Do nečekaných souvislostí se v nich dostávají záhady z dávné minulosti s příběhy zcela současnými. (Česká televize)

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 7/10/// +Lukáš Vaculík a Zuzana Norisová, občas slušné napětí a záhadno, některé příběhy byly opravdu nápadité a poutavé -byl to pořád jen takový mírný nadprůměr/// Česká Akta X, to vám řekne asi každý. Poprvé když to dávali jsem to minul, při opakování jsem si to nechtěl nechat ujít. Jsem rád, že to má jen 13 částí. Na druhou stranu jsem měl dojem, že se to aspoň trošku zlepšuje a hlavně na postavy a způsob vyprávění jsem si zvykl, takže kdyby to mělo 3x9 částí, vůbec by mi to nevadilo. Fakt škoda, že se to neuchytilo./// Celkem 66%/// ()

S.Quentin QUALE

Některé díly byly dost slabé, ale Noriska mi přišla děsně sympatická. Když se podívám, jakože se na TV skoro vůbec nedívám, co tam běží za břečku v dnešní době, tak se nestydím za to, že jsem se tohoto docela dobře bavil. 65% ()

Fingon

Některé díly byly vyloženě příšerné (hlavně ty režírované Kleinem), jiné se daly (hned ten první, o templářích), ale zcela bezpochyby nejlepší byl ten o alchymistech. ()

Slarque

Český pokus o Akta X postavené na skutečných záhadách (nebo jejich mixu) je ve výsledku dost průměrným. První díl se mi líbil asi nejvíc, čím víc přibívalo exotiky, tím méně jsou epizody uvěřitelné. Když jsem viděl dva neschopné agenty britské tajné služby pobíhat po Zvíkově a okolí, přemýšlel jsem jenom, jestli to nemá být nějaká parodie. A samotná postava Strážce duší se stávala stále zbytečnější a řada dílů by byla zajímavější bez ní. ()

FrodoF odpad!

Trapné dialogy (to se pak špatně hraje), debilní scénář bez jakéhokoli nápadu, trapné zpracování, které se snaží tvářit vážně, ale nedostatek peněz je opravdu znát. Kdyby tam nehrálo tolik známých herců, řekl bych že je to nějaký amaterský film. ()

Crocuta

Slušné herecké obsazení, zajímavý námět, ale zoufalé zpracování. "Dobové" kostýmy u retrospektiv se mýlí o celá staletí, rádoby děsivé prvky jakoby vypadly z Ladových Bubáků a hastrmanů a střih - jednoznačný odpad. Tvůrcům se u některých epizod podařilo nastříhat dohromady scény z jednoho místa, ale různých časů, atd...Za Vaculíka a Norisovou 2, a ještě s odřenýma ušima... ()

triatlet

Vysvětlování záhad víc nudné, než akční. A herecky? Vaculík vykulí oči a je z toho Armín a Norisová se diví a je z toho Katka. ()

Zazie

Romantická část mého já si libuje v záhadách a pokud se vztahují k historii, tím lépe, takže podobné příběhy konzumuji i s navijákem. I v tomto seriálu jsou příběhy zajímavé, kazí je ale poněkud umělé dialogy a především hlavní dvojice, tedy přesněji její dámská polovina. Postava Zuzany Norisové mi připadá jaksi naroubovaná a neukotvená. Víme, že je to senzibilní studentka historie, ale to je tak všechno. Dá se předpokládat, že holka bydlí někde na koleji, asi má kamarády a rodinu, určitě by měla občas zajít na přednášku a složit nějakou tu zkoušku. O ničem takovém ale není v celém seriálu ani zmínka a holka místo studování lítá někde s Vaculíkem a řeší záhady. Kdyby aspoň mezi těmi dvěma fungovala nějaká chemie, ale i ten jejich vztah je takový uměle vykonstruovaný jen proto, že mít hlavní dvojici se sluší a obsadit hezkou herečku je nutné. ()

honajz

Na malé české poměry a nízký rozpočet docela slušný seriál, který nejde srovnávat s Akty X už právě kvůli malému rozpočtu. Někteří herci, pravda, hrají poněkud koženě, ale ve všech těch českých sitcomech a rodinných seriálech se Strážci duší příjemně vymykají a díl od dílu nabízejí kvalitnější podívanou. ()

Sifaka

Když jsem to viděl poprvé byl jsem nadšený a hltal každý díl, protože mám rád záhady a všechny díly mě něčím zaujaly. Momentálně sleduji reprízu a nadšení už trochu vyprchalo a vím, že to z filmařského hlediska není buhví jaká pecka, ale mě to stejně baví. ()

Lucasion

Strážce duší je český mysteriózní seriál ve kterém hrají Lukáš Vaculík a Zuzana Norisová. Škatulkování jako české Akta-X bych řekl, že je docela na místě. Jen si povšimněte, jak si hlavní ústřední dvojice neustále vyká. To ale jen žertuju. Spisovatel Armín (Lukáš Vaculík) rád louská jednu záhadu za druhou a Katka (Zuzana Norisová) mu v tom bude sekundovat. Obzvlášť první díly jsou skvěle zábavné. Někdy za půlkou první série to nadšení začne opadávat, a případy jsou trošku nudné. Druhá série je na tom podobně a to přesně rozdělení čtyř epizod na dvě dobré a dvě špatné. Finále seriálu je pak zajímavě vymyšlené. A na konci každého dílu nám seriál vykouzlí úsměv v podobě „otevřeného“ případu. Proto říkám, že tento seriál je dobře i vtipně vymyšlen. K hodnocení jsem se rozhodl být shovívaný, přesto že některé díly mě nutili dát seriálu hvězdy tři. (75 %) ()

codeas

Po stylu komerčních televizí se reklama na tento nový seriál objevovala skoro měsíc dopředu. Původně jsem myslel že celý cyklus bude mít jednotné téma, ale opak je pravdou. Každý film je uzavřeným příběhem na určité téma............ Díl 1 : Tento díl nasadil laťku velmi vysoko. Příběh o tajmném hradu s pokladem, který tam zachovali řád rytířů zvaní templář. Seznamujeme se zde se studentkou Katkou (Zuzka Norisová) a publicistou Armínem (Lukáš Vaculík).Zároveň se zde objevuje Strážce duší - ten má za úkol ochraňovat dávno zapomenutá tajemství (což se mu nějak nevede) a tak dle seriálu jeho hlavním úkolem ochraňovat bezpráví.Záběry jsou jednoduché, je zachována jednota místa a vše se odehrává ve dne....... Díl 2: Příběh je pro naší zemi až tak hodně exotický a vzdálený, že se stává ihned nezajímavým. Záhadná -divně- vypadající maska dokáže pouhím nasazením zabíjet lidi. Dobře možná to je tím že mi Aztécká kultura není moc blízká, ale výkoný herců je přímo děsivý. Staší když se Vás zeptám "Pálí Vám to? "....... Díl 3Nebyl by to tajemný seriál nemít svého upíra. Po minulém dílu, kdy jsme ihne věděli kdo je ten "zlý" v tomto díle se to dozvídáme až na konci....... Díl 4 :Téma cestovnání v čas. Je to v dnešní době možné. Námět je zajímávý. Zpracování je horší. Rychlé -akční- pohyby kamery. Chaos umocňuje většina záběrů ve tmě, kdy se neví co se vlastně děje. ()

Terva

Scénář : Arnošt Vašíček . Tak tohle jsem viděl až když to vydali na dvd, v televizy mě to vůbec nelákalo. A nakonec to není tak zlé, jak tu někteří prorokují. V současnosti mě žádný český seriál nenadchnul a na tohle se dá koukat. ()

Praxis

Ten díl s čarodějnicemi a zeleným světýlkem byl super. A ještě s těma skřítkama. Ale jinak to sice bylo strašidelný, ale dost zmatený... ()

Zemřel režisér Dušan Klein

Zemřel režisér Dušan Klein