Invaze

Drama / Sci-Fi / Mysteriózní / Horor
USA, (2005–2006), 15 h 10 min (Minutáž: 39–45 min)

Tvůrci:

Shaun Cassidy

William Fichtner, Eddie Cibrian, Lisa Sheridan, Kari Matchett, Tyler Labine, Evan Peters, Alexis Dziena, Ariel Gade, Nathan Baesel, Aisha Hinds (více)

Epizody(22)

Lidé po staletí hledají ve vesmíru známky inteligentního života, ale marně. Jenomže co když vysvětlení spočívá v tom, že mimozemšťané už tady jsou – mezi námi lidmi? A co když všechny přírodní katastrofy, které zažíváme, jsou jen zástěrkou určenou k zamaskování něčeho mnohem hrozivějšího? Obětavý strážce amerického národního parku Russell Varon, který byl vždycky skeptický vůči paranoidním konspiračním teoriím svého nevyzpytatelného švagra Dava, možná bude muset své názory přehodnotit – v jejich komunitě začne totiž docházet k řadě bizarních událostí. I když jeho dcerka Rose tvrdí, že viděla stovky světel letících během bouře směrem k vodě, Russell její tvrzení zpočátku nebere v úvahu – dokud nezačne mít podezření, že se s jeho bývalou ženou Mariel děje něco velmi divného. Ráno po bouři je totiž nalezena nahá ve vodě a vůbec si nevzpomíná, co se stalo předešlou noc. Zatímco se malé městečko Everglades v okrese Homestead na Floridě usilovně snaží o svou rekonstrukci, šerif Tom Underlay, nynější Marielin manžel, podezíravě nařizuje uzavřít celou oblast do karantény. Russell začíná podivné události vyšetřovat a nevědomky zahajuje boj o přežití své rodiny, své komunity a v konečném důsledku zřejmě i lidské rasy… (oficiální text distributora)

jefff

Mám Invazi fakt rád. Možná, že jsou i lepší sci-fi seriály než je tento, přesto mi nějak příběh i postavy přirostly víc k srdci než "lepší" konkurence. Krom toho William Fichtner je fakt parádní herec a jeho postava je v Invazi pěkně prokreslena a ještě lépe zahrána!!! 88% ()

Kangaxx

Skvelý námet zadupáva do zeme neuveriteľne nelogické správanie postáv, ktoré sa správajú miestami tak neprirodzene, až sa človeku nechce veriť, či to tak scenárista skutočne myslel. Škoda, potenciál bol obrovský. ()

Marty89

Zajímavé téma, ale musím konstatovat, že scénáristům uprostřed série došel trochu dech. Mít seriál menší množství dílů, dal bych i 4*. ()

radecacek

Po celé první serii mohu konečně hodonit, jak plynou díly tak houstne atmosféra a poslední díl je opravdu maso srovnatelné s genocidou budoucnosti. Nádherný seriál o něčem mimozemském? nové evoluční rase? kdo ví. Bohužel (a možná bohudík) první sérií končí celý seriál. ()

Han22

Invazi jsem původně chtěl po pár dílech odstřelit jako neuvěřitelnou telenovelně-rodinnou nudu a asi bych klidně mohl i po skončení seriálu - jenže i přes zoufale pomalé tempo vyprávění má tenhle seriál něco do sebe a nakonec mě celkem chytnul. Zaprvé - všechny postavy jsou skvěle napsané a ještě lépe zahrané, takže i když se pořád nimrají ve svých vztazích, začne Vás to zajímat. Nedostižný je v tomhle hlavně geniálně podaný šerif Tom Underlay, u kterého většinu seriálu nevíte na čí straně vlastně stojí, za zmínku určitě stojí i ostatní - namátkou konspirační magor David (alias Sock z Reapera) nebo úžasná psychopatka Christina. A zadruhé - seriál dává hodně otázek, které chytí drápkem a začnou Vás zajímat, ale překvapivě na většinu z nich také stihne odpovědět. Premisa je jednoduchá - městečko Homestead zasáhne drtivý hurikán, spousta lidí zmizí a pak se vrací nějak jiní. Do toho všudypřítomná armáda a záhadná světla a na zajímavé mystery/sci-fi je zaděláno. Seriál sice není ukončený, ale více méně všechno podstatný se stihne vyřešit. Takže hodně silný 3 hvězdičky, ale na ty 4 to pro mě přecejen není. ()

Jespe-film

Myslím, že zde se jedná o hodně vydařený seriál, který si jako jeden z prvních zahrává s potenciálem celovečerních filmů. Invaze je totiž dle mého ojediněle nedoceněný snímek, vyprávějící příběh 2 rodin z území, které napadl atypický hurikán. Charismatické postavy a s nimi spojené výborné herecké výkony, celkem vydařený námět, propletený tajemstvím a následným vytvářením nových "klanů", balící celý příběh do sci-fi rodinného dramatu - to vše nestačilo k tomu, aby si snímek našel větší diváckou základnu, a tak byl předčasně, po první sérii, ukončen (22. díl). Samotný McPherson (ABC) mu věřil mnohem víc, ale potřebné sledovanosti se dočkal až následný fenomén Lost, což je tak trochu škoda. 10/10 ()

-Dawe-

Výborný a trošku neobvyklý seriál s vynikajícím nápadem, který hned po pilotním díle zaujme. Hudba zde byla nádherná a krásně doplňovala jednotlivé scény. Také musím podotknout obsazení, které dle mého názoru bylo vynikající. Seriál měl vynikající náběh na 2.sérii. Škoda že nikdy nevznikla. Jeden z mála seriálů u kterého mě mrzí, že skončil takhle brzo. Posledních 5 dílů naprosto parádní. 90% ()

iXtr3m3

Toto som sledoval len kvôli Fichtnerovi a Cibrianovi. Škoda, myšlienka fajn, spracovanie taktiež, ale dlho to naťahovali, až to uťali v tom najlepšom. Škoda. ()

Hanys_

Jeden z těch prvních amerických seriálů, který jsem poctivě na internetu hltal díl za dílem. Škoda že vznikla jen 1 série. ()

divak84

mělo to fajn atmosféru, která opravdu táhla k tomu, těšit se na druhou řadu, která však nepřišla. možná škoda, možná dobře. seriál alespon skončil (zřejmě) v nejlepším. otevřeně a každý si mohl dosadit svou neznámou do finální rovnice. některé scény jsou určitě zapamatováníhodné jako např padající světla do jezera nebo ti "pralesní muži" vystupující klidným krokem za nevěřícného pohledu "pozemšťana". Will Fitchner bezvadný, Eddie velký sympaták. ()

Paity

Ze začátku velmi dobrá záležitost, o které jsem si říkal, že mě snad bude bavit stejně jako Akta X, ale rázem jsem hodně vystřízlivěl. Ono "jakobytajemno" je rázem pryč a vy sledujete jen změť dialogů a to ještě navíc pěkně nudných. ()

Prochy38

Po delší době se z USA dodávají i kvalitní seriály. Tento sci-fi akční je obzvlášť povedený. Povedená herecká dvojce! 85% ()

Macik

už dlouho jsem nezažil takovej seriál u kterýho bych si po skončení jednoho dílu přál aby okamžitě začal další.. to čekání je úmorný.. :-) btw Lisa Sheridan je moje životní láska.. jen o tom ještě neví.. :-P ()

LuckyStar

Ospalá, neskutečně nadhodnocená záležitost. Kultovnost tady není ani z daleka nikde cítit a používání slov jako "výborný" nebo "skvostný" bych u tohoto seriálu výrazně, ale opravdu výrazně omezil, kamarádi. Televizní produkce a snad víceméně nulový kapitál na natáčení první řady si vzal mnohé za své a tak nejen, že tu není co ke koukání a napínání, ale dokonce ani k prožívání. Kdyby z každého rohu neřvala reklama o jak úžasný seriál to jde, pravděpodobně by po něm neštěkl ani pes. Davová hysterie v krystalovém provedení. ()

orgia

Nechci byt sprosty, takze napisu jen, ze to byla hodne nepovedena komedie. 2 dily vcelku slusny, zbylych 20 jen vata, nuda, klise a dementni chovani postav. Doufam, ze pokracovani nikdo nezafinancuje. Vsichni milovnici klasickych zlodeju tel, by se tomuto serialu meli vyhnout. ()

kecinzer

Rozhodoval jsem se dlouho, jestli dát plný počet. Tento seriál je rozhodně velice kvalitní, srovnávat ho s Prison Break či Lostem ale není možné, protože děj nemá tak rychlý spád. Tajemna je zde opravdu hodně, bohužel mi chybí více adrenalinu. Po dokoukání celé série musím své rozhodnutí změnit a dát plné hodnocení, protože to co se v seriálu děje mi prostě nedovolí jednat jinak! ()