Invaze

Drama / Sci-Fi / Mysteriózní / Horor
USA, (2005–2006), 15 h 10 min (Minutáž: 39–45 min)

Tvůrci:

Shaun Cassidy

William Fichtner, Eddie Cibrian, Lisa Sheridan, Kari Matchett, Tyler Labine, Evan Peters, Alexis Dziena, Ariel Gade, Nathan Baesel, Aisha Hinds (více)

Epizody(22)

Lidé po staletí hledají ve vesmíru známky inteligentního života, ale marně. Jenomže co když vysvětlení spočívá v tom, že mimozemšťané už tady jsou – mezi námi lidmi? A co když všechny přírodní katastrofy, které zažíváme, jsou jen zástěrkou určenou k zamaskování něčeho mnohem hrozivějšího? Obětavý strážce amerického národního parku Russell Varon, který byl vždycky skeptický vůči paranoidním konspiračním teoriím svého nevyzpytatelného švagra Dava, možná bude muset své názory přehodnotit – v jejich komunitě začne totiž docházet k řadě bizarních událostí. I když jeho dcerka Rose tvrdí, že viděla stovky světel letících během bouře směrem k vodě, Russell její tvrzení zpočátku nebere v úvahu – dokud nezačne mít podezření, že se s jeho bývalou ženou Mariel děje něco velmi divného. Ráno po bouři je totiž nalezena nahá ve vodě a vůbec si nevzpomíná, co se stalo předešlou noc. Zatímco se malé městečko Everglades v okrese Homestead na Floridě usilovně snaží o svou rekonstrukci, šerif Tom Underlay, nynější Marielin manžel, podezíravě nařizuje uzavřít celou oblast do karantény. Russell začíná podivné události vyšetřovat a nevědomky zahajuje boj o přežití své rodiny, své komunity a v konečném důsledku zřejmě i lidské rasy… (oficiální text distributora)

werus

Nějak mi není jasné, proč se tento seriál nějak zvlášť u nás v ČR nechytl (nebo mi to alespoň tak přijde). Co si já pamatuju, tak to byl první americký seriál rozumné délky, který byl o něčem, až potom přišli LOST a zbytek. A mě hrozně bavil. Skvělá atmosféra, skvělé herecké výkony (Kari Matchett, Eddie Cibrian, William Fichtner) tajemné, napínavé, jiné… Prostě nevidím důvod proč dát míň než plný počet. Někomu to možná může přijít málo akční a že se tam nic neděje, ale seriál si víc než na ze tmy vyskakujících ufonech zakládá právě na tom tajemnu a to se mi na Invazi vážně líbí. Navíc skončil kdy měl (což už se dneska ukazuje jako světlá vyjímka) a skončil opět – skvěle. ()

maty39

Ani se moc nedivím, že tento seriál byl zrušen. V podstatě se jedná o dramatický seriál z rodiného prostředí, ve kterém se děje cosi. 20 dílů z 22 se řeší rodinné problémy a jen občas stane něco, co připomíná název seriálu (ve skutečnosti se nikdy nedovíme, co se to vlastně děje). V posledních dvou dílech se konečně tvůrci vzpamatovali, ale hádám, že bylo pozdě na přilákání diváků k obrazovkám.Seriál s názvem Invaze si představuji trochu jinak. K čemu jsou nám dokonale propracované postavy, když celou dobu čekám něco jiného. Zápletka je asi tak spletitá jako poslední dílo Michaela Baye. Jediné, co ji zaplňuje je hromada prázdných pohledů a citových výlevů. Kdybch tento seriál musel sledovat přes půl roku po jedné části každý týden + přestávka, tak bych asi brzy skončil. Přesto uznávám určitou kvalitu, kterou v hodnocení oceňuje mnoho zde hodnotících. Já jen nejsem ten typ, který si užívá sci-fi brané z pohledu obyčejné rodiny. To už snad raději Dolpha Lundgrena a dvouhvězdičkový výplach. 7/10 ()

Pfff

Jestli Prima neodvysílá druhou řadu tak asi uspořádám nějakou veřejnou demonstraci! To my máme trpět za jejich blbost? Když to nasadí na prázdniny a pak to posunou ještě k tomu na naprosto nevhodnou dobu po jedenácté hodině, kdy třeba já když vstávám do školy se na to samozřjmě dívat nemůžu a musím si to nahrávat a vím aspoň o dalších 3 lidech,kteří to tak musí dělat. A proč to tu píšu? Diváci všech měst spojte se a hromadně si stěžujme ať vysílaj i další řadu a v nějakou rozumnou dobu!!! ()

Dement

Určitě ne tak strhující a poutavé jako LOST, ale stále velice kvalitní seriál. Nemá to takové tempo a není to tak navykové jako LOSTi, přesto si v něm milovníci tajuplných záhad najdou zalíbení. Já u toho bohužel nevydržel "díky" strašlivě nataženému rozjezdu prvních dílů. ()

gumbo

Po slibném začátku, se seriál utápí v nakousávání a následném vyplivnutí. Abych vysvětlil: nejprve se něco nakousne a když je člověk napjatý jak se to vyvine, tak vše, co se v celém díle dělo, najednou vyšumí do ztracena. A taky mi trochu připadá, jako by ze šerifa v půlce řady udělali klaďase, ikdyž ho ze začátku plánovali jako hlavního záporňáka. Kdyby první řada měla 10 dílů a natočila by se druhá, která by začala seriál víc rozvíjet v akčnějším, případně thrillerovějším duchu, byl to 5* seriál. ()

mala_kea

Invaze vynechává veškerou sci-fi frašku v podobě ltajících aut a světelýcn mečů. Invaze nastoluje novou linii a kultovost ve světě sci-fi žánrů. Svým tajemným, skvělé zahraným výborně vyefektovaným příběhem se nedá s jiným sci-fi v této rovině srovnávat. Ať už seriál končí pateticky, otřesně, nebo skvěle (podle současných komentů spíše otřesně), dostal jsem přesně podívanou, na kterou už dlouho čekám a Fichtner, vážně válel. Neúplný počet jen z jediného důvodu, nedokončenost a konec nastal právě ve chvíli, kdy to mohlo být nezajímavější. ()

Jakira

Velká škoda, že se seriál nedočkal druhé řady, protože by podle mého mohl být důstojným nástupcem Ztracených, kteří sice začali velmi slibně, ale pak zabředli do bahna blbostí a přehnanosti. Serál měl výborné postavy a tajemný a dynamický děj, který na mě působil přesně tak, jak dobrý seriál působit má - to týdenní čekání se stávalo nesnesitelným:) POslední díl navíc nechal otevřených tolik možností jak děj dál rozvíjet, že mi to, že seriál nepokračoval přijde ještě více líto. Třeba se jednou ještě dočkáme, protože rozjeté to bylo opravdu dobře a náhlá "smrt" seriálu byla podle mého předčasná... ()

helloween93

Viděl jsem první sérii a velice se mi líbila. Seriál mě dostal mysteriozní tématikou a také tím, že se v epizodách stále něco dělo. Zkrátka to nebyla taková ta natahovaná nudná kaše. A to je dobře! ()

Eluin

Škoda, mohlo to mít i pokračování, nicméně i tak seriál hodnotím velmi pozitivně. Nejvíce se mi tam asi líbila ta pozvolně budovaná atmosféra a nejasné charaktery a pochopitelně i skvělý Will Fichtner. ()

Karala

William Fichtner rulezzz, jeden z nejvíc záhadných seriálových charakterů. Na rozdíl od Lost dobrý timing pro včasné ukončení série, ale k do ví, možná se o téhle re-evoluci ještě někdy něco doslechneme... ()

bacon

Po dlhšej dobe som sa odhodlal pozrieť tento seriál aj napriek tomu, že tuctový názov ma odrádzal. Po troch prvých častiach ma to prešlo a nevedel som sa odtrhnúť od TV. Priznám sa, že celú sériu som zvládol za dva dni. (Bol som PN) Dejová línia sa ťahá celým seriálom, charakter postáv sa vykresluje celým dejom a tajomné odkrývanie tajomstiev samotného šerifa ma dostalo. Nekonvenčné stvárnenie "ufóncov" ma príjemne prekvapilo. Malé mestečko obklopené močiarmi tomu tiež dodalo na tej správnej atmosfére. Scenár má síce pár nedostatkov a seriál nedosiahol napätie a dynamičnosť ako "LOST" či "24", no aj tak si radím k mojím TOP seriálom. ()

Ydrosten

Další seriál, který z tajemství udělal telenovelu. Opět se nic nedozvíme, všichni mlží, všechno je " divné " a hlavně se pořád víc a víc každým dílem dostáváme k rodinným problémům. Seriál jsem vyděl celý a musím říct že mně bavilo asi tak jen prvních 8 dílů, než mně začalo vadit že se na nic neodpovídá. Další blbost která sice má zajímavý nápad, ale bohužel se nekoná nic co bych mohl nějak pochopit. Dalším mínusem je to že jako další seriály podobného ražení, chtěl natáhnout děj přes více sérií což se moc nepovedlo. Otevřený konec by potřeboval alespoň nějaký konečný dvojdíl, který by to celé dal trochu dohromady. nemá smysl točit něco co nemá konec ( dopadlo to přesně jako Outcast, Terra Nova, Flashforward, atd. ) Ztráta času - 1 hvězda, za zajímavý scénář. ()

Hovado

Hodně dlouho jsem se rozmýšlel jestli tomuhle seriálovému počinu dám 4* nebo 5*,ale nejspíš se přikloním ke 4*.Asi z těchto důvodů.Když si promítnu na zpět celej tenhle seriál tak začátek byla oprvadu hodně ospalý ba možná některé díly až nudné.Naproti tomu skvělí finixh seriálu v posledních 6 dílech je opravdu perfektní a kdyby se tak nesl celý seriál tak bych neváhal dát 5*.Snad úplně nejlepší díl z celé série je poslední.Však smai uvidíte.Ale ten konec je další důvod proč nedám 5* ale 4*,pač jsme nikde neslyšel,že by se měla točit 2 season a jestli se fakt nenatočí tak budu opravdu naštvanej,pač si myslim,že tenhle seriál by si to zasloužil.Opravdu.Nu což.Musíme jen doufat.Tak všem kdo to ještě neviděl na primě tak přeju příjemnou podívanou.4* jsou myslím zasloužené. ()

Dimo

Pár věcí mě na tomto seriálu vyloženě se*e, ale zajímá mě, jak se věci vyvinou, jestli přijde nějaké překvapení či rozuzlení a tak se na něj dívám. Zatím mě nenudil tak, že by mne unudil. Vážně jsem na vývoj seriálu zvědavý. Zatím ale nic, co by zvedalo ze židle. ()

Nail

Parádní seriál přidající mi mix Akt X a Ztracených. Snad žádný díl pro mě nebyl slabý a v každém bylo nějaké to tajemství a záhadno, které mě vždy navnadilo na díl další. Tenhle žánr já mám moc rád. ()

tranquill

Ano, zde z relativně mála dokázali tvůrci vymáčknout vše. Parádní mysteriozní atmosféra, skvělé herecké výkony, přitom příběh nebyl komplikovaný. Nebylo to o efektech, ale o navození napětí, strachu z Něčeho a to mne opravdu drželo celou sérii. A tomu, že seriál obsáhl pouze jednu sérii a nebyl zbytečně protahován, jen tleskám! ()

papaguy

Vedle BSG řadím k pomyslné seriálové top v žánru sci-fi. Ale ono tam toho sci-fi vlastně až tak moc není. Do popředí se tak dostává dramatická dějová linka. A ta mě chytla a už nepustila, dokud jsem nedokoukal. Příběh může alegoricky posloužit jako zrcadlo jakémukoliv jinému střetu - třeba evropských dobyvatelů Nového světa. Dočkáme se sice také souvislého proudu dialogů na rodinné téma. Paradoxně mi ale v tomto případě "rodinná výchova", jak já tomuto úkazu říkám, nevadila. Protože na pozadí toho všeho se děje něco tak temného a rozvratného a vcelku sympatičtí herci to vše podávají herecky natolik přijatelně, že nějaké to "budu v pořádku - slibuji, vrátím se, miluju tě - zlato, taky tě miluju, mrzí mě to" opakované do bezvědomí, už odpustím, stejně jako pár scénáristický podivností (jako že by se vodstva hemžila mimozemskými entitami, které svítí a připlují na písknutí a armáda to jen pozorovala - a o tom všem - v době internetu - psal na svém blogu jen jeden bláznivý ufolog Dave? - c'mon) :-) ()

lickerman

Tajemno, děj a skvělá atmosféra, to jsou hlavní přednosti tohoto seriálu. Prakticky nikomu z postav seriálu se nedá věřit, děj nabírá s každým dílem větší a větší obrátky až k závěrečnému hodně "nabitému" dílu. Herecké výkony bych označil za opravdu velmi dobré, vypadají i hrají velmi přirozeně - navíc Invaze dokáže s každým dalším dílem natěšeného diváka přilákat k obrazovce. Velmi kvalitní seriál a mně nezbývá než doufat že se ABC umoudří a pokračování tohoto seriálu přeci jen natočí, ten otevřený konec první série si to opravdu zaslouží! ()

BuBBleS

Po shlédnutí celé sezóny jsem trochu zklamán závěrem, nemyslím úplně závěrečnou scénu, ale situaci, která jí předcházela. Kdyby to vyřešili jinak, dal bych o hvězdičku víc, ale tohle už bylo malinko překombinované a ne moc logické. Jinak s výběrem herců jsem byl spokojen a jednotlivými epizodami taky. Až ten zvláštní závěr, kdy autoři z tohoto tématu mohli vyždímat daleko víc, škoda... ()