• Lateef

Eli Roth má o Slovensku zajímavé mínění - sotvaže vystoupíte z vlaku na opuštěném nádraží, tak se na Vás vrhne banda cigáňat. Pár polorozpadlých domů, pár posprejovaných zdí a spousta podzemních kobek s mučícími místnostmi. Ústřední trojice je nezajímavá, žádná z postav není dostatečně vykreslena, takže mi je v podstatě jedno, kdo se obětuje ve prospěch poznání lidské anatomie. Naprosto neexistující atmosféra, pouze prachobyčejné mrzačení lidí rozličnými nástroji. Nereálné(Američan může utéct, ale čest mu to nedovolí). Několik zajímavých scén(skok pod vlak). Film se odvíjí podle hodně průhledného scénáře, stručnou kostru děje lze předpovědět na celý film dopředu. Dochází k dalšímu zaškatulkování režiséra(Eli Roth točí právě dvojku) a po Bollovce přichází další žánr filmů - Rothovka. Jenomže výdělky jsou obrovské. 4,8 miliónů dolarů(rozpočet)/80,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(30.1.2007)

• Dever

Soundtrack Nathan Barr: 1. Suite ,2. Brothel ,3. Guidebooks ,4. Village ,5. Spa ,6. Pedicure ,7. Tortury ,8. Unwell ,9. Achilles ,10. Déjŕ vu ,11. Smokestack ,12. Far From Home ,13. Gallery ,14. Mr. Serious American ,15. Dreams ,16. Trolley of Death ,17. Elevator ,18. Escape ,19. Bugeye ,20. Roadblock ,21. Reflections ,22. Follow ,23. Revenge ,(27.5.2011)

• EdaS

Jako horor je to odpad, který je i řemeslně velice špatně odvedený - nic tu nefunguje, atmosféra nulová, napětí žádné, snad jen ty nechutnosti. Jako nechtěná komedie je to o několik řádů povedenější kousek - gang cikáňat, celková zaostalost "Slovenska", pražské Hlavní nádraží maskované za Německo - to jsou důvody, proč se to dá vydržet... Kam jsi oči dal, Quentine?!(15.2.2006)

• Renton

Scénář: Eli Roth .. Jednoduše sračka! Nemám rád horor a filmy, kde se jako žánrové zařazení vyskytuje jen tato kategorie spíše přehlížím nebo je jim vyhýbám. Hostel by dopadl stejně, nebýt toho mediálního ruchu všude kolem, ať už se jedná o přátele, tisk nebo televizi. Tento čilý povyk sice (většinou) zaručí filmu určitý komerční úspěch, nic to ale nezmění na faktu, že je to kurewská sračka! .. Jako ujetá teen komedie ze sexem a drogami prolezlého Amsterodamu to ještě celkem funguje. Když se ale banda flákajících se mladíků přesune více na východ, začíná skutečné peklo. Jak pro ně, tak pro diváka. Díky místu natáčení se našinec dočká několika osvěžujících chvilek, které působí lehce vtipně, spíše však trapně. Ať už je to gang cigánských robátek, taxikářský žigulík nebo disko rej na hitparádové fláky z dob socialismu. Přesto si v tuto chvíli film drží stále nějaké ty procenta okolo jedné hvězdičky, ale nakonec se vše přelije do samoúčelného a trapného hororu (milovníci žánru prominou, ale v tomto případě došel tvůrcům víc než jen dech!), který nemá žádnou atmosféru, nebudí napětí ani strach. Zato pocit zhnusení, ten se dostavil. Ani ne tak nad chirurgickou řezničinou, jako spíše nad vyumělkovanou, nudnou, zkrátka blbou filmařinou - po technické stránce příšerné - pozice osvětlovačů byla zcela opomenuta a na další místa si rejža přivedl stejné losery, jako je on sám. Eli Roth je blázen a já si jdu dát COKOLIV jiného.(5.4.2006)

Neviem či tam sú prvky hororu (asi len minimum) ale len asi v poslednej polhodinke a to skôr chce Eli Roth len šokovať krvavými scénami, ale skôr tu prevažuje komickosť scén a nehorázna podpriemernosť scenára, pokiaľ sa tomuto dá povedať scenár? Od režiséra "amatéra" s menom Eli Roth sme asi nemohli ani viac čakať. " Ak sa chcete prvú hodinu filmu poriadne nudiť a hľadieť na nevydarené obrázky, potom vidieť zopár krvavých scén tak nech sa páči. Vrelo či strnulo odporúčam! " V tomto nenájde kúsok dobrej filmárčiny, len bezúčelne sa trmácanie z miesta na miesto , občas niekto povie, niečo v porovnaní ako bla, bla, bla ... a odpoveď znie tiež bla, bla, bla. Ja tento film radím nie do B-éčkovej ale až do fajn C-éčkovej triedy a keď si ho nevšimnú pri udeľovaný Zlatých malín tak ma nahnevajú, takýto skvost a bez ceny, to sa teda nepatrí. Top scéna - vždy keď sa ne pľace objaví náš Slovenský herecký skvost Barbora Nedeljáková a tá sa v jedno rozhovore pre jednu nemenovanú televíziu vyjadrila asi takto - "Mám ale tri filmové ponuky ale ja by som chcela hrať v nejakej komédii." - tak vlohy na to má , do nejakej paródie ju môžu veselo obsadiť! ║Rozpočet $4,8miliónovTržby USA $47,326,473Tržby Celosvetovo $80,578,934Tržby za predaj DVD v USA $23,835,218 //počet predaných kusov 1,514,515║ fakt pekný zisk na takú prkotinku, a kto by potom nechcel točiť filmy keď tak dobre zarábajú /videl v kine: 10%/(29.12.2007)

• - Žvýkačkový gang zaplnil režisér skutečnými dětmi z ulice. (imro)

• - Světová premiéra filmu se původně měla odehrát na Islandském filmovém festivalu, kde se Roth a Quentin Tarantino, který snímek produkoval, stali členy Vikingské obce. Oba získali nová islandská jména – Eli Sheldonsson a Quentin Conniesson. (imro)

• - Výstup z vlaku na údajném Slovensku se natáčel v železniční stanici Poříčany v okrese Kolín. Další využitou českou lokalitou byl také Český Krumlov, kde se filmovaly také například interiéry muzea tortury. (GeusX)