• genetique

To, že si Amíci berú do úst Slovensko ako nástroj niečoho, na čom sa dá ľahko zbohatnúť bez toho, že by vôbec vedeli, že sa nachádza niekde v Európe, ma poriadne vytočilo, ale čo už zmôžeme. Snažil som sa teda aspoň o objektivitu po zábavnej stránke, ktorú by mal ponúknuť horrorový žáner, no tu som narazil na ďalší kameň úrazu. Dámy a páni, netuším, prečo sa okolo tohto filmu urobil taký rozruch. Dej je pozliepaný, je to totálna sračka príbehových námetov, dialógy sú nechutne, deti v škôlke ich majú na vyššej úrovni. Čo sa týka atmosféry, nemala na čom stavať. Záporáci žiadni, hlavní hrdinovia nemajú žiadnu charizmu, nič prečo by som im mal držať palce a tá jedna jediná brutálna scéna s okom mi naozaj nenahnala strach. A pokiaľ tu niekto hovorí o brutálne nechutných scénach, nech si radšej pozrie zvrátených aziatov (Takashi Miike) a potom nech to porovnajú. Toto je naozaj pod úroveň. 15%.(9.4.2006)

• choze

Po mé otřesné zkušenosti s Eli Rothem jménem CABIN FEVER, jsem neměl nejmenší potřebu HOSTEL vidět a podíval jsem se na něj až půl roku po premiéře v rámci sběru materiálu na můj vlastní exploatační počin. Čekal jsem megasračku a v podstatě ji i dostal, ale všechna ta absurdnost a demence mě spolu s českými a slovenskými herci ve vedlejších rolích, Třetí Galaxií Michala Davida a vylíčením Slovenska jako toho nejhoršího vidlákova na světě nakonec docela pobavila a bez problémů jsem to dokoukal a užil si to málo brutality, co tam je. Čímž v žádném případě neříkám, že je to dobrý film. Když si odmyslím jak amatérsky to působí, čekal jsem mnohem větší drasťák a když jedné z obětí vyteklo z oční jamky cosi nápadně připomínající hořčici, musel jsem se smát. Každopádně Roth pro mě zůstává i nadále neschopným hororovým nadšencem, jehož další stoupání v hollywoodské hierarchii budu sledovat s krajní nevolí.(29.8.2006)

• Anthony

Film je skutečně stupidní, hloupý, stavící pouze na detailních krvavých záběrech. Akční scény jsou natočeny velmi amatérsky. A pak je tu jedna složka, která je naprosto vynikající - a to je hudba Nathana Barra - výborná akční a napínavá hudba - tak tedy aspoň jednu hvězdičku za ní. Film už nikdy více, ale soundtrack si jistě pořídím.(26.5.2007)

Mám myslím jednu celkem dobrou výhodu oproti spoustě ostatních uživatel CSFD a to je v podstatě smutný fakt, že posledních pár roků absolutně nesleduju, co se na filmové scéně děje (ne, nečtu žádné filmové weby ani časopisy). Díky tomu nereaguji na nic jako "trend", nadšení nebo skandální ohlasy kolem některých filmů a díky tomu pak k většině snímku přistupuju s naprosto čistou hlavou a bez jakýchkoliv, ať už pozitivních/záporných očekávání. Tohle je myslím i případ HOSTELU. Eli Roth mě příjemně překvapil už svým CABIN FEVER, tady svůj styl ještě vytříbil a neváhal použít i pár odkazů na další filmy a tvůrce (například scéna s okem a poděkování T. Mikemu v závěrečných titulcích apod.). Samotná myšlenka filmu je alespoň pro mě dost děsivá. Rozhodně bych se nechtěl dostat do spáru "obchodníka", co vás za 50tis nechá umučit k smrti labužnickými sadisty a magory. Po krátkém úvodním rozjezdu začíná být atmosféra celkem tíživá, "městečko kdesi na Slovensku" působí dojmem, kde není dvakrát lehké dovolat se pomoci. Roth se až s jednou výjimkou (to oko) nesnáží býž až příliš detailní nebo bezprostředně šokující a režijní otěže má tak celkem pevně v ruce, závěrečné zúčtování s "kurvami" a likvidace "masožrouta" na wc kabince pak stojí za to a vylepšuje můj dojem z trošku uvadajícího dojezdu ve "fabrice". Dávám 4* a na nové Rothovi počiny se docela těším. (ad celkové hodnocení zde na CSFD ... tak uz to dopadá, když se film díky skandální a větší reklamě dostane do rukou i nehorrorovým fanouškům)!(10.1.2007)

• Gilmour93

Než půjdu vyměnit pytlík žvýkaček za dvě kila heroinu, shrnul bych to asi takhle: první půle samoúčelné vystavování koz, druhá půle samoúčelné vystavování mučení. Pane Roth, myslej si, že je to košer? Když Quentin uznale pokyvoval hlavou nad scénářem, měl v žíle afghánský matroš od dealera Lance? Od Cabin Fever sedmimílový krok zpět, Eli. Zkus raději místo svého oblíbeného hororu něco ve stylu amerického Páje, tam mi připadáš jistější.. V rámci pomsty by měli naši východní sousedé natočit slasher o skupině slovenských baťůžkářů, které v současném Bostonu terorizuje židovský gang uřezávačů předkožek. Točilo by se v Kanadě, v rámci věrnosti by lidé vyhazovali splašky z oken, po ulici běhali indiáni a v přístavu kotvily plachetnice s čajem. Po natáčení by autoři prohlásili, že by se v budoucnu do USA rádi podívali..(12.9.2012)

• - Původní scénář končí zavražděním malé dcerky jedné z postav, ale producenti měli výhrady, že je to příliš násilnické. I tak tento závěr natočili a najdete ho na DVD. (imro)

• - Film sprevádzali problémy s autorskými právami ohľadom hudby, keďže tvorcovia použili piesne Paľa Haberu bez jeho vedomia a súhlasu. (peiton)

• - V nekrácené verzi zazní slovo "fuck" 127 krát. (Karlos80)