• Lateef

Eli Roth má o Slovensku zajímavé mínění - sotvaže vystoupíte z vlaku na opuštěném nádraží, tak se na Vás vrhne banda cigáňat. Pár polorozpadlých domů, pár posprejovaných zdí a spousta podzemních kobek s mučícími místnostmi. Ústřední trojice je nezajímavá, žádná z postav není dostatečně vykreslena, takže mi je v podstatě jedno, kdo se obětuje ve prospěch poznání lidské anatomie. Naprosto neexistující atmosféra, pouze prachobyčejné mrzačení lidí rozličnými nástroji. Nereálné(Američan může utéct, ale čest mu to nedovolí). Několik zajímavých scén(skok pod vlak). Film se odvíjí podle hodně průhledného scénáře, stručnou kostru děje lze předpovědět na celý film dopředu. Dochází k dalšímu zaškatulkování režiséra(Eli Roth točí právě dvojku) a po Bollovce přichází další žánr filmů - Rothovka. Jenomže výdělky jsou obrovské. 4,8 miliónů dolarů(rozpočet)/80,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(30.1.2007)

Bohužel Quentin Tarantino tomuhle filmu jako producent vůbec nepomohl, možná kdyby seděl na režisérském křesle, tak by to vypadalo jinak, ale to se nestalo a tak je tam Quentin jen kvůli reklamě, která přiláká diváky na tenhle né moc povedenej horor, je sice pravda že kravavý a místy brutální scény ve filmu jsou dobře natočené, ale ten zbytek je tak trochu o ničem, hlavně by to chtělo přidat na příběhu a na propracovanosti osudu dvou ze trí hlavních postav, protože na to jak dlouho ve filmu byli, je jejich konec moc narychlo. Jediný co mě na tomhle filmu opravdu potěšilo(kromě brutalitek) byla čestina a to jak nápisy tak i se mluvilo česky a dokonce i několik českých herců se objevilo, sice to mělo být slovensko, ale od Amíků se víc čekat nedalo. Mohl to být dobrý film, jen kdyby se hodinu nečekalo na to o čem tenhle film je, ale kdo si počká ten se dočká a poslední půlhodina je pěkně drsná a vtipná a místy to vypadalo spíš jako hodně drsná parodie,pravda je, že v takových hororech by to nemělo být,ale to mi moc nevadilo a při nekolika scénách jsem se bavil výborně, ale tu promrhanou hodinu to nezachrání(2.3.2006)

Teď se asi budu bát vyrazit ještě někdy na Slovensko. Podle toho, jak sračkoidně je místními uživateli film hodnocen a komentován jsem čekal nějakou naprostou hovadinu, po které zas budu litovat stráveného času. Ale omyl. Film vcelku zajímavý, zvlášť pro českého/slovenského diváka, který se zde o našich krásných končinách dozví mnoho nových zajímavostí. Násilí a hnus, který postrádá smysl a důvod, určený jen pro úchyly. Ale musím ocenit, dle toho co mám nakoukáno, určitou originalitu a detailnost. Celkově pozitivní překvapení (čekal jsem totiž to nejhorší).(4.11.2008)

No nevim, asi jsou všichni dost vyměklí a nebo jsou pozéři, protože tohle je prostě parádní brutální oldskůlovka. Eli Roth se tímto u mě posouvá v příčce oblíbených režisérů na úplný vrchol. A ať si všichni dají pohov s tím "haněním Slovenska" no bože...dyť vlastně vysrali ČR, když to bylo celé točené u nás...a navíc, u Rusů vám to tady nikomu nikdy nevadilo, že je Amíci zobrazují jako, kdyby všichni žili na pokraji chudoby....ale ty morgy (rozuměj morgoši, cygoši) - to byl tak trošku přehmat :) Už se nemůžu dočkat Hostelu 2!(12.4.2006)

• Gilmour93

Než půjdu vyměnit pytlík žvýkaček za dvě kila heroinu, shrnul bych to asi takhle: první půle samoúčelné vystavování koz, druhá půle samoúčelné vystavování mučení. Pane Roth, myslej si, že je to košer? Když Quentin uznale pokyvoval hlavou nad scénářem, měl v žíle afghánský matroš od dealera Lance? Od Cabin Fever sedmimílový krok zpět, Eli. Zkus raději místo svého oblíbeného hororu něco ve stylu amerického Páje, tam mi připadáš jistější.. V rámci pomsty by měli naši východní sousedé natočit slasher o skupině slovenských baťůžkářů, které v současném Bostonu terorizuje židovský gang uřezávačů předkožek. Točilo by se v Kanadě, v rámci věrnosti by lidé vyhazovali splašky z oken, po ulici běhali indiáni a v přístavu kotvily plachetnice s čajem. Po natáčení by autoři prohlásili, že by se v budoucnu do USA rádi podívali..(12.9.2012)

• - Po mesiacoch dohadov a osočovania v súvislosti so zneužitím autorských práv na skladbu "Držím ti miesto" od Teamu vo filme sa Pavol Habera dočkal ospravedlnenia od režiséra snímky Eliho Rotha. Američan poslal  list s nasledujúcim znením "Píšem Ti tento list, aby som Ti vyjadril ľútosť nad mojimi odpoveďami na určité otázky novinárov na tlačovej konferencii k filmu Hostel (2005) vo februári. Nevedel som, že ste nedostali zaplatené, na tlačovej konferencii som mal preto len povedať, že celú situáciu prešetrím. Ospravedlňujem sa za hanbu, ktorú spôsobili moje výroky Tebe a Teamu, určite som to tak nemyslel. Bol by som rád, ak by sme na celé toto nedorozumenie zabudli a tešili sa z úspechu tohto filmu. S úctou a úprimnosťou Eli Roth." (Raccoon.city)

• - Podobná mučírna na zabíjení lidí, jaká byla ve snímku k viděni, se objevila také ve filmu Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994) režiséra Quentina Tarantina, který Hostel produkoval. (tyzmrde)

• - Jednu chvíľu beží v televízore v hosteli film Chodník cez Dunaj (1989) a stráž v bitúnku sleduje na malom prenosnom DVD prehrávači snímku Sex Fever (2003). (Raccoon.city)