Sydney Wells (Jessica Alba) je známou losangeleskou koncertní houslistkou, která v dětství přišla nešťastnou náhodou o zrak. Transplantace očí je její jedinou šancí. Konečně nastal její čas. Po operaci se zdá být vše v naprostém pořádku. Za pomoci lékaře Paula Faulknera (Alessandro Nivola) a své sestry Helen (Parker Posey) se začne Sydney znovu zapojovat do běžného života. Jenže její štěstí je krátkodobé. Začínají se jí zjevovat stínové postavy a děsivé představy. Jedná se o následky operace, nebo si jen její mozek zvyká na zrak a přízraky jsou pouhým produktem její fantazie? Ale co když je to vše skutečnost? Rodina a přátelé začnou pochybovat o její příčetnosti, ale Sydney brzy zjišťuje, že jí její anonymní oční doktor nějakým způsobem otevřel dveře do hrozivého světa, který kromě ní nikdo nevidí. (oficiální text distributora)

petero

To čo je v originály pôsobivé to je v remaku nemastné, neslané. Kto videl Jian Gui tomu je tento remake zbytočné pozerať. Režiséri si z ILS doniesli akurát tak kamerový filter a Jessice nikto neuverí slepotu ani keby si oči vypichla. ()

Xmilden

Přece jen je "Americká" verze Oka lepší než předělávky Zmeškaný hovor a Clona. Může za to poděkovat přece jen kvalitnějšími herci. Jessica Alba patří do první ligy mladých hereček a navíc se na ni příjemně dá koukat. Hlavním nedostatkem tohoto hororu je pak již pouze fakt, že to vlastně horor není a není se ani čeho bát a před čím se schovávat pod peřinou. ()

-bad-mad-wolf-

Nějak nechápu, proč musí být ve všech USA remacích asijských duchařin napětí nahrazováno digitální havětí, proč hlavní ženskou roli hrají modelkoidní kozy a proč jsou zásadní scény zkopírovány tak zoufale bezkrevným způsobem. O všelijakých barevných filtrech a videoklipovém střihu nemluvě. Jinak je tohle Oko celkem ucházející, což je ale nejspíše způsobené tím, že originál jsem viděl už před několika lety. A ten happy end je na facku! Vždyť kolik původní dílo těžilo z jeho relativní absence... 3/10 ()

juta

Nebylo to úplně ono. Myšlenka byla sice celkem dobrá, ale provedení a vyústění jaksi bylo horší. Nemůžu srovnávat s původním filmem, ani nechci. Opravdu to všechno kvůli záchraně nějaké skupinky lidí, když všude jinde na planetě umírají také nevinní lidé? Že si s tím ta okatá mexičanka dala práci... ()

Sysel_CZ

Jen velmi, velmi málo chybělo k pěti hvězdičkám. Ta rozhodující věc je konec, který byl převrácen v pravý opak toho, jak končilo původní Oko - nic v zásadě proti tomu, až na to, že tak smysl filmu vyznívá zbytečně prázdně. Jinak nemám moc co kritizovat, krom toho závěru stejně dobré, stejně působivé a zároveň přesto jiné Oko. ()

2-Xtreme

Typický horor pre tupú americkú mládež. Remakovat Oko bol strašný krok pre doteraz skvelých režisérov(ich Ils je 100%-tná záležitost). Film len každou scénou kopíruje skvelý originál a nemá čo nové ponúknut. Totálne bez atmosféry s pár lakačkami, ktoré sú nehorázne predvídatelné. Jessica Alba je strašná koza a dostal som od nej to čo som čakal, nič. Ako som predvídal, zbytočný film. 30% ()

kingik

Bavilo mě to a bylo to lépe zrežírované než originál. Jessica Alba se své role zhostila poměrně dobře a tajemné napětí filmu nechybí. Nějaké rozdíly oproti původnímu zpracování tu určitě jsou, ale mně tenhle americký remake sedl víc, než jeho japonský předchůdce. 70% ()

Sobis87

Naprosto nepovedený remake působivého hororu, který spoléhá pouze na laciné lekačky, vykulenou Jessicu Alba a pár hezkých záběrů. Ani ty sprostě okopírované scény nejsou z poloviny tak působivé jako u originálu. 30% ()

Kothy

Ne moc zajímavý remake čínského hororu. Ani půvabná Jessica Alba to moc nezachraňuje... Bacha na oči! ()

Smok

Začínam mať pocit, že keď sa v júesej chlapci naserú, tak si postavia aj nové pyramídy a Eiffelovku. Ázijské horory už totiž prerábajú jak na bežiacom páse, hoci aj traja režiséri naraz. Repliky typu "Neviděla jste mojí žákajdu?" ma nestrašia, ale rozosmievajú a potom sa celé to strašidelné americké kúzlo vytráca ako bublinky z otvorenej coly light. ()

teutates

Nebolo to až tak zlé..!Síce som nevidel originál,ale tieto oči ma dokázali"vystrašiť"!Všetko by bolo OK až na ten koniec!Scény majú dostatok napätia a atmosferický spad,ktorý dotvára výsledné zobrazenie.Vadil mi však konečný hrdinský patos a scénar Jessici Alby,ktorá sa natoľko snažila až to pokazila!Silné 2* ()

oje

Na roztomilou Jessicu je krásný pohled, ale v jejích ať nových či starých očích bychom marně hledali úzkost. Film není špatně zpracovaný, příliš to ale neodsýpá, scény strach výrazně neevokují a napětí rovněž není silně podáno. Kdejaký kardiak by si tak snímek, založený na zajímavé medicínské hypotéze, mohl pustit, protože křivka ekg se při sledování příliš nerozkmitá. Žádnou kladnou charakteristikou tak film neoslní a kdyby byla stopáž o 30 minut kratší, nezlobil bych se. Kvalitnější alternativou s děsivými vizemi je skvělý Šestý smysl a Ozvěny mrtvých nebo obdobná Hrůza v Connecticutu. Alternativa: Sixth Sense, Stir of Echoes, Haunting in Connecticut, Shutter, One Missed Call. ()

Campbell

No nic moc, originál je o něco lepší a hlavně o dost atmosféričtější, tam kde se pokaždé několikrát leknu(scéna kde hrdinka sedí na nesprávném místě) mě tady nevyděsí ani trochu, a scéna ve výtahu je dost chabá, takže jediná lepší scéna je s hned prvním kontaktem, ale prostě se ví co se bude dít. Celkem mě překvapilo že Posey je v tomhle filmu příjemná zato Alba je šílená a její hraní je příšernost nadevše. Prostě slabý odvar další podprůměrný remake. A ukázka toho že Ils bylo nejspíše jenom náhoda. ()

predators

Škoda, že některé okamžiky a myšlenky nebyly dotaženy do konce, nebo alespoň některé více rozvinuty:-( jinak bych se 4* neváhal. Jessica Alba je pěkná ženská a mně dokázala, že nemusí být jen jedna ze Čtyřky a utáhne film sama. Duchařina a vidění se mi líbili a líbil se mi i konec, který byl malinko odlišný od podobných filmů. Na závěr musím říct, že jsem se bavil a to je pro mě jedno z nejdůležitějších kritérií. 65% ()

Eawy

Viete čo, nezaradila by som to medzi horory. Bolo to niečo jemné medzi final destination, purpurovými riekami a akousi drámou o slepej dievčine, ktorú hrá Jessica Alba. Ale napriek tomu, že tu všetci ospevujú originál, ktorý som nevidela , tak nemám film s ničím porovnať, mne sa to páčilo. Malo to takú tmavú auru, Alessandra Nivolu, pár naozaj vydarených scén a dobrý scenár, ktorý zas niektorí z neznámeho dôvodu odsúdia. Podla môjho osobného názoru si táto vecička zaslúži tak 70%. ()

silentname

Tak toto je jeden z najhorších remakov, aký som kedy v živote videl. Absolútne ale absolútne strašné. Jessica Alba v tejto role absolútne zlyháva a vôbec mi jej postava nepríde uveriteľná, scénky sú úplne mimo a tvorcovia z toho asi chceli urobiť viac horor, než film ako taký. Japonskú verziu filmu mám veľmi rád a všetko mám pocit, že je uveriteľné, má svoje skvelé momenty a najmä sú vzťahy medzi postavami a všetko úprimné. Tu je priateľstvo Sydney a Alicie (Chloe Grace Moretz) absolútne nefungujúce a nemá žiadneho ducha ani charizmu. Rovnako ako aj jej romanca s Paulom. Záver je absolútne strašný, úplne všetko zmenili a nemá to žiadnu správnu chuť ako originál. Jediný dôvod, pre ktorý neodpadujem tento paskvil je fakt, že slepá Jessica Alba tomu skutočne aj niečo dáva a záverečná koncertná scénka je veľmi pekná. Inak je toto skutočne príšerný remake skvelého filmu. ()

Slarque

Slabý odvar z výborného hongkongského hororu. Příběh je okopírovaný, ale hrůza někam zmizela. Občas se prostě v překladu něco ztratí. Ve výsledku to vypadá jako tuctový produkt natočený podle nějaké hollywoodské příručky. Zííív! ()

iamek

Originál jsem zatím neviděl, ale od The eye jsem přesto čekal trochu víc. Bohužel jsem se nedočkal žádné atmosféry, která by nějakým způsobem gradovala. Snímek je od začátku do konce stejný a neděje se zde nic neobvyklého. Když se už jedná o duchařský horor člověk by čekal, že se sem tam lekne. Bohužel tohle je horor kde se ani neleknete. A třešnička na dortu jsou mizerné herecké výkony hlavním protagonistů. Důvod proč jsem se na celý film dokoukal je krásná Jessica Alba. ()

klerik

Originál mám rád. Toto nemá atmosféru ani napätie. Nudná zlátanina, ktorej podráža nohy štýl rozprávania príbehu, hlúposť hlavnej hrdinky i slabá (nefunkčná) práca s vizuálnou stánkou... ()