Texaský masakr motorovou pilou: Počátek

• USA The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning (více)

Stanťe se svědky zrození zla, uvidíte jak se Thomas Hewitt stal nechvalně proslulým masovým vrahem, známým jako Kožená tvář. Dítě narozené za hrůzných okolností, pohozené v popelnici najde a adoptuje pomatená rodina Hewittů. Pod vlivem jejich morbidní výchovy Thomas rozvíjí svou zálibu v motorových pilách a mučení. Naneštěstí pro čtyři teenagery, které zatkne falešný šerif a přivleče do sadistického domu hrůzy rodiny Hewittů. Právě tam budou muset všichni bojovat o život s Koženou tváří. (oficiální text distributora)

Juto

„Počiatok “ je horší film ako remake z roku 2003, aj keď je dej pochopiteľne podobný. Koniec koncov, existuje toľko spôsobov, ako môžu byť nešťastní tínedžeri brutálne zabití, ale Liebesman udržuje veci primerane strašidelné, až po apetický vzhľad originálu z roku 1974. 6/10 ()

PavelVanekArt

Průměrný prequel k vynikajícímu remaku. Většinu hvězd dávám za to, jak šerif šerifem se stal, jak o zuby přišel, jak děda o nohy byl skromnější a jak Tommy pilu nabrúsil. Jinak je to o ničem. 3* a.k.a 60% ()

fars

Ani vam nevim proc se mi pocatek libil vice nez jeho starsi bratricek. A vlastne trosku vim, za prve se mi vzdycky libili ty zacatky, a taky me chytl docela sympaticky herecky vyber. Jakoze na masakr z roku 2003 jsem se dival jako na obycejnou reznicinu (coz neni vada, ja rad rezniciny) a hlavni hrdinove mi byli uplne ukradeni, dalo by se i rict ze jsem jim pral aby zemreli, at se je na co koukat. V tyhle reznicine (ktera je jeste vice krvi nasakla) jsem jim to nepral (hlavne toho vojima mi bylo lito, ten mel kuraz) a dej jsem prozival s nimi. ()

WolfR

Další pokračovaní Texaského masakru motorovou pilou. Tentokrát se tvůrci rozhodly nepokračovat v zaběhnutých kolejích a nepokračovat v příběhu, ale rozhodly se vrátit, na úplný počátek toho všeho. Rozhodly se vrátit se do doby, kdy začal Thomas Hewitt alias Kožená tvář, společně se svou rodinou uvězňovat a masakrovat lidi pro své krvežíznivé, zvrácené choutky. Tohle tvrzení tvůrců, ovšem zdaleka není pravda. Celé to zrození téhle šílené famílie a hlavně Thomase Hewitta, jako řezníka lidí se dovypráví v prvních deseti minutách filmu. Ikdyž je těch deset minut opravdu bravurních, tak mi to nestačí. Film měl totiž vypravovat počátek celého toho příběhu, celou dobu a ne jenom prvních 10 minut. Po těch jíž zmiňovaných 10 minutách je to už jen další bezduchá americká vyvražďovačka se špatnými herci a stupidními dialogy. Film měl prostě nějak hlouběji začít vyprávět celou mytologii Texaského masakru a hlavně Thomase Hewitta. Chtěl jsem více scén z jeho dětství a hlavně z jeho dospívaní, ale těch jsem se bohužel nedočkal. A to mě dost mrzí. Tolik výborných scén s mladým Thomasem Hewittem a jeho rodinou tady mohlo být, ale bohužel není. No, ale teď už k ději a ostatním věcem. Jak sem již řekl po deseti minutách počátku vraždění Thomase Hewitta se děj, (Jestli se tomu tady, tak dá říkat) zaměřuje na partu mladých lidí, kteří se vydávají přes Texas autem, ale bohužel nabourají. K havárii dorazí “Šerif Hoyt“, kterého mimochodem hraje výborný R. Lee Ermey a opět začíná to klasické brutální vraždění na efekt. Když už nic tak jsem si říkal, že aspoň brutální scény by mohli být nějak dobře natočené. Ale ani to se nestalo. Film naprosto postrádá jakoukoli hororovou atmosféru, krom prvních 10 a poslední 3 minut filmu. Tím chci říct, že závěr filmu je taky dobrý. Ale jinak film celkově není nic úžasného, včetně herecké sestavy, která zrovna taky moc nezáří. 2 hvězdy dám opravu jen za ten začátek a konec filmu. ()

animaxis

Nejdříve to dobré.První Texas chainsaw z roku 1974 má skvělou atmosféru Texasu a toto je jediná verze,která se mu po této stránce alespon trošku vyrovná.Další dobrá věc byla,že v prvních dvaceti minutách tu dokonce hraje hodně dobrá hudba,což mě mile překvapilo.Tak a nyní to špatné.Film má ukázat co nejvíce brutality.Nemá vás ani tak vystrašit,protože i když mě to mrzí,tak scénáristům nových hororů mírně přeskočilo a myslí si,že u hororu se čověk nemá bát,ale má při nich zvracet.No a když už je to točené kvůli brutalitě,tak proč pokaždé,když se má odehrát brutální scéna,nebo alespon se má objevit několik kapek krve,tak kamera uhne a záběr na mrtvoli se ve většině případů(nebo snad všech?) ve filmu nenachází.Brutálních scén tu vlastně také není tolik a jak říkám,pokud má nějaká přijít,tak kamera uhne a moc gore neuvidíte,i když název tvrdí opak.Možná jsem stará škola,ale smyslům nových hororů nerozumím.Tedy,pokud nějaký mají. ()

KatanaCZ

Po přečtení zdejších komentářů jsem čekal nějaký nechutný masakr, kde cáká krev všude kolem atd. , nic takového jsem ve filmu v podstatě neviděl. Osobně nechápu, že tohle může vůbec někdo napsat, pokud ke všemu tvrdí, že je hororový fanoušek. Srovnejte to například s Cradle of Fear a zjistíte, že co se hnusu a a nechutnosti týče, je tohle hororová pohádka. Faktem je, že jde o "skutečné" události, to si však při sledování filmu moc nepřipouštíme. Každopádně se chceme bavit (alespoň trochu) a to tento film splňuje. Nění zde sice atmosféra, lekací momenty nejsou lekací, ale kouká se na to prostě dobře. Po vizuální stránce se film vyvedl, herecké výkony nejsou zlé, příběh je jednoduchý, ale to asi každý čekal. ()

Radiq

Tak největší kix, co mě nasralo hned na začátku, bylo, že přestože se to mělo odehrávat kolem roku 1970, tak oběti vypadali všichni jak ze současnosti (sestřih hára atd.). Jednoznačně vyzdvihnout musím výkon R. Lee Ermeyho, jehož ksicht a šílené chování k němu skvěle sedí. Příběh byl sice dost nadnesenej, ale pro mě to svůj účel splnilo. Motorová pila je přeci jen hnusnej nástroj smrti a když se k tomu přičte deformovanej Thomas s maskou na ksichtu a celá šílená kanibalská rodinka Hewittů, tak to už dokáže vytvořit nějakou tu atmosféru. Myslím, že to není zas až tak hrozný, jak se tady píše. ()

tom88

Čakal som poriadny shit a zbytočný film ťažiaci na značke. Nakoniec som sa skvelo pobavil a film mi ubehol veľmi rýchlo. Je pravda, že film nie je nijak zvlášť premakaný a navyše chýbajú aj ľakačky alebo naozaj hororové scény plné napätia, ale to čoho som sa dočkal mi celkom stačilo. Herecké obsadenie mohlo byť lepšie, no Liebesman pod dohľadom Michaela Baya film celkom zvládol. 60% ()

Nivenx

Ano pointa o něco slabší než u předešlého dílu remaku. Ale tento snímek je naprosto brutální a poctivě se drží až do konce. Rozhodně mě bavil a ani chvilku jsem se nenudil. Rozhodně jako plus beru i pointu, která perfektně seděla s remakem. 75% ()

Aargh

Film nejvíc trpí tím, že předchozí díl přesně určil, která z postav určitě zemře a která musí přežít, takže to postrádá jakékoliv překvapení... Ale Jordana Brewster je k sežrání :) ()

filmmovier

Kdo viděl předchozí film z roku 2003, nemohl od tohoto filmu nic čekat a možná právě to je jediný důvod, proč se mi to líbilo. No, ono to slovo líbilo není zas tak silné. To, že první polovina slibovala příjemný film, je sice pravda, ale druhá polovina tohoto "hororu" opravdu nebyla nic moc a spíš jsem se smál. Děj je opravdu chaboučký, všichni víme jak to skončí, vražd je málo, docela dobře natočených, ale zase strašně podivně a teenageři nic moc. Budete se smát a bavit, ale rozhodně nebudete vyděšeni. Počátek sice opravdu moc dobře vysvětluje, jak začal Leather face svojí kariéru, ale kvůli ničemu jinému tu není. Pusťe si to klidně v noci, bát se nebudete. Příjemná oddechovka mega extra kategorie B. Čistých 50%, nepotřebuji vůbec vidět znovu. ()

Doudis19

Nevěříte že by někdo mohl říct:" Ano, Texaský masakr: Počátek, to byl film, kterým jsem si otevřel cestu ke slávě a bohatství." Jonathan Liebesman je člověk, který to říct může a dokonce ani nebude lhát. Ve snad ještě nudnějším a hloupějším pokračování slaboduchého remaku o magoru s motorovou pilou nás přesvědčuje, že um a zručnost v tomto řemeslu zřejmě není to nejdůležitější. ()

PeterNet odpad!

Fuj kua!!!! Tvůrci si myslí že když ve filmu budou všude střeva a vnitřnosti, tak se jako budeme bát? Spíš zvracet. ()

Qitek odpad!

UF! Měl jsem to (ne)štěstí shlédnout tento film na dovolené. Na Nově. O půl jedné ráno mám ten dojem. Jinak bych si to dobrovolně nepustil. Musím přiznat, že jsem se na to díval až do konce. Hlavně ze "studijních" důvodů. Musím uznat, že mě na tomhle filmu fascinovalo pár věcí!!! 1- Který čur*k tohle napsal? 2- Který impotentní čur*k tohle natočil? 3- Který pračur*k tohle zaplatil??? 4- Vůbec nechápu, proč se tyhle zhovadilosti o ničem, s napětím o ničem, s pointou o ničem, s nějakou přítomností logiky, či špetky zdravého rozumu, či naopak špetky nadsázky točí??? KDO KUR*A může jít na takovej film??? O.k. Proč né... Ale jak se do prdele vůbec někomu může něco takového líbit. Je mi to vlastně putna. Stejně jako Jonathan Liebesman. Jeho Bitva o Los Angeles bude blbost. Jde to cítit z této kraviny. ()

lennyd

Tradiční schéma - skupina čtyř teenagerů (i když zde o něco starších než obvykle) je zajata úchylnou rodinou, která má skyté tajemství - adoptovaného mentálně postiženého chlapce (chlapa), jehož jedinou zálibou byla práce na jatkách. Jelikož jatka byla zavřena, baví se (s celou rodinou) mučením (a následným pojídáním) kolemjedoucích ... Prequel k původnímu masakru, který ukazuje zrození masového vraha Toma Hewitta. Nic nového, nic zajímavého .. prostě zbytečný film. Jen jsem se bavil neschopností obětí, kteří v jednom okamžiku už byli všichni venku, nicméně shodou náhod byli opět pochytáni (asi to byla scénaristovi ještě málo). Pokud máte zálibu v krvi a motorových pilách, doporučuju - jinak - ruce pryč... ()

demented

Leatherface bol fešák a kanec aj za mlada :) Skôr ako preaquel mi to pripadá ako ďalši remake. Rozdiel medzi The Beginning a TCSM (2003) je asi rovnaký ako rozdiel medzi TCSM(2003) a TCSM(1974). Dej je dosť nezáživný a naťahovaná stopáž 90 minút (Unrated verzia) je fakt trošku moc. Na druhej strane musím pochváliť vcelku slušnú krvavosť a brutalitu, ktorá sa na moje potešenie začína v amerických hororoch pomaly udomácňovať. No a spomedzi všetkých TCSM si konečne tento film dostál svojho názvu, pretože motorová píla tu dostala naozaj väčší priestor ako vo všetkých predchádzajúcich filmoch dohromady.God bless you :) ()

lumiros

Netuším ani zdaleka, proč to tu všichni pomlouvají. Je to skutečně velice bravurně natočený horor, ve kterém přesně zapadaly všechny detaily do jeho prvního díla. Mnohem více, než-li například v takovém velikánovi, jakým je Mlčení jehňátek a to nikdo z Vás jistě neodsuzuje. ()

Titáni soupeří dál

19.11.2008

Nešťastný Pátek třináctého

Nešťastný Pátek třináctého

22.09.2007

A jaký jiný by měl být, že? Jenomže to velké P tam samozřejmě není náhodou. Dávno jsme tu neměli nic hororového, tak proč si nevpálit nějakou zlou zprávu? ;-) Fanoušci žánru jsou na zlé zvěsti zvyklí… (více)