Z vesmíru přilétá na Zemi loď. V ní jsou nestvůry, které začnou hned útočit na lidi. Vždy se přisají na lidský obličej, nakladou vajíčka do těla a poté se z těla „vyklube“ ještě horší zrůda – vetřelec. Brzy nato přilétá další loď s vesmírným tvorem – Predátorem, z jehož lodi vetřelci uprchli. Predátor likviduje těla mrtvých lidí, které zabili vetřelci, ale zabije i policistu, který ho při tom viděl, a stáhne ho z kůže. Predátor má i výjimečnou schopnost – umí být prakticky neviditelný. Poté dál sleduje stopy vetřelců a likviduje jimi zanechané mrtvoly lidí. Podaří se mu vetřelce najít a některé i zabít. Ostatní však prchají do města, kde dál zabíjejí a množí se... Místní šerif Morales objeví zohavené tělo policisty. Je mu jasné, že se nejedná o normální vraždu. Do města se vrací z vězení šerifův přítel Dallas a vyhledá svého bratra Rickyho. Ten je zamilovaný do dívky Jesse, která chodí s Dalem, ale zrovna se s ním rozchází. Cítí, že ji Ricky miluje a tajně s ním večer navštíví místní bazén. Tam je překvapí naštvaný Dale se dvěma kamarády a dojde ke rvačce. Nejsou zde však sami. Napadne je vetřelec a dva chlapce zabije. Ricky, Jesse a Dale jen o kousek vyváznou živí... Ve městě přibývá mrtvých. Po útoku Predátora na vetřelce dokonce dojde k požáru v elektrárně. Dallas se proto přidává k šerifovi a na Rickyeho popud se oba vydají do bazénu. Těla zde už nejsou, jen spousta krve. Rychle jedou pryč, je jim jasné, že tohle sami nezvládnou. Lidé jsou vyděšeni, protože zrůdy zahlédli nebo je viděli vraždit. Morales, Dalas, Ricky a další se vybaví zbraněmi a vysílačkou volají Národní gardu, která přijede do města. Poručík a jeho jednotka jsou však vetřelci likvidováni... Šerif Morales volá další posily. Plukovník Stevens jim říká, že je vyzvednou na náměstí, ale Kelly, která se ke skupině přidala s dcerou, se to zdá divné. Proč by měli lézt do středu příšer? Skupina se rozdělí. Dallas, Ricky, Jesse a Kelly spolu s dalšími odjíždějí k nemocnici, odkud se chtějí dostat pryč vrtulníkem. Morales a skupina lidí pokračují na náměstí. Dallas a ostatní dorazí k nemocnici, ale nejsou tu sami. Na místě jsou totiž nejen vetřelci, ale i Predátor... (TV Prima)

vitac.

13. 7. 2009 - Tvůrcům se podařilo klesnout ještě níž... Tragický scénář byl už AvP, zde je vypilována k hrůzostrašnosti i samotá akce - absolutní zmatek a nepřehlednost. Ta jedna hvězdička je jen kvůli tomu, že mám tyhle dvě příšery zkrátka rád. ()

nooly

Pro mě osobně velmi nudná podívaná, ale zhlédnutí filmu nelituji. Jak to u podobných filmu bývá, nejlepší práci předvedli hoši od CG; triky jsou na nejvyšší úrovni. Na hudbu si také stěžovat nemůžu, velmi vkusně podtrhávala atmosféru. Za to dialogy vůbec nebudu komentovat, postavy mají vtisknuté nějaké fráze, které během filmu odříkávají, konkrétně hláška "people are dying!" mě úplně rozesmála. Střih některých scén jsem také nepobral. Scéna konfrontace alienů s armádou byla naprosto tupá a nepřehledná. Přesto bych se na film ještě jednou podíval, třeba až půjde za rok v TV... ()

LuNaj

Akční podívaná o trošku horší, než byl 1. díl. Jedna nelogičnost střídá druhou, ale pakliže přistoupíte na hru tvůrců, určitě se nebudete nudit. ()

MrMir

Solidní námět utopený v naprosto příšerné režii, nudných postavách a nepřehledných, tmavých soubojích. Ostatně, stejný comment jako POMO. ()

Bigfuckman

No, že by to navodilo atmosféru jako u Aliens tak to se tedy říci nedá. Zaznamenal jsem pouze pokus o vykradeni scenky z Aliens kdy se tu partička přeživších vydá vojenským obrněným vozidlem (nazývanem zde tank :) ) cestou necestou rovnou ve snaze uniknout příšerám do místního špitálu. Ale jinak je to docela dobrej horůrek co staví (věrohodnější by bylo přiživuje) na slávě vetřelců a predátoru. ()

koudi

Mám rád Aliena. Mám rád Predátora, tak proč jsem se u těchto dvou sci-fi akčních hororů nudil? Počítačových efektů byla hromada, druhá hromada zohavených lidských těl a třetí hromada, kde leželi vetřelci pobití mezigalaktickým lovcem trofejí. Páni režiséři měli v rukou výbornej materiál, ale bohužel s ním špatně naložili. O něco lepší než úplně bezduchá jednička, bohužel to stačí jen na tři hvězdičky. ()

tenista

Čekal jsem, že to bude o dost horší. Neustálá akce mi nedovolila se nudit a přiznám se, že v několika momentech jsem měl i trochu stažený půlky ;o) Z nostalgie a vřelého vztahu k oběma druhům monster ještě jednu * dodatečně přidávám ;o) ()

DJ Kritik

Tu si ani netrúfam hodnotiť film, zrejme nie je ani dôvod sa zamýšľať čo bolo motívom natočenia tohto snímku. Ale pri takýchto snímkoch ma baví tipovať kto prežije a kto zomrie a a akom poradí. Tu mi ten tip vyšiel na 100%. Z čoho vyplýva, že tu nie je nič nečakané nič nové a ani nič čo stojí za povšimnutie. ()

Pai-Mei

Na to o akú parádnu tému tu ide, je tento film poriadny shit. Čakal som, že dvojka napraví reputáciu prvého dielu, ale je to ešte horšie. Niektoré "špeciálne" efekty tohoto filmu by som zaradil do kategórie Hallmark. ()

Mario41

Naprosto zbytečný film s příšerným dějem a místem konání. Kdyby místo toho tvůrci radši udělali pořádnej akční biják, který by měl alespoň úroveň starých predátorů a vetřelců . Tohle dokonce ani neni lepší než jednička u který byla alespoň nějaká mytologie sice nesmyslná ale přece nějaká! ()

HarlanWade

Jednička měla v rámci žánru alespoň nějaký nápad a chuť být zčásti něčím, co tu ještě nebylo. Dvojka je úplně tím samým s jediným rozdílem, že se vraždí na Zemi a po desítkách. Ale mohl být film, který je celý totálně v temnotě a divák má i ve velkém kinosále problém rozeznat co je co, tzn. že polovinu věcí ani nepochytá, dobrý? Bratři Strausové evidentě neví, jak se filmy točí (taky je to jejich debut), ale myslím, že si to nejdřív měli zkusit na laciném video (nebo TV) béčku a ne se hned cpát za každou cenu do kin. Ale po jedničce už nikdo nic očekávat nemohl. ()

ratpile

Přesně dle očekávání, naprosá absence jakékoliv režijní invence, schopnosti udržet diváka v napětí či očekávání, nezajímavé postavy, ke kterým necítíte žádné sympatie atd... prostě strojově vytvořený komerční kalkuk. Nápad přivést vetřelce do maloměsta v USA se mi narozdíl od některých uživatelů nelíbí, ačkoli zní jako velké atrakce, vetřelec patří mezi biomechanické kulisy, trupy lodí, páru, trubky, chladný vesmír, tak jej známe z původních filmů. Navíc degradace vetřelce na otravný hmyz pro predátora mi taky není zrovna po chuti. Všechno bych přežil, kdyby film fungoval jako nenáročná zábava, ale nefunguje ani tak - předvídatelný děj, chaotické, nezajímavé akční sekvence, absence napětí pramenící z postav, které vám jsou lhostejné , atmosféra také chybí a o udržení divákovi pozornosti nemůže být ani řeč. Hluboce průměrné béčko. ()

Mykhaluu

Jůva! Já to ještě nehodnotil? Vždyť jsme na tom byli v kině... :) Říkal jsem si, o čem film bude... a příběh, co se týče filozofické hloubky a košatosti příběhu nebyl nic moc o ničem (ale to jsem ani nečekal. Např. holt Venkovský učitel je z roku 2007 a řeší nějaká "témata", ale na ten film bych nešel ani jednou... vypadá to, že v něm jsou horší monstra... ;-) Něčím mi to připomínalo osmdesátá léta. Každopádně v rámci svého druhu to bylo slušné. Více se mi líbil příběh z Antarktidy, který byl takový komornější. Kdybych si mohl vybrat, tak bych na to kina asi stejně šel. Na to se mi kostýmek Predátora líbí příliš, abych odolal... :) No, ale zvažoval bych...! Ta scéna v porodnici byla malinko moc nad můj vkus! Jsem už holt měkkota a neznám všehny ty "gore" filmy s "gore" scénami... :) Znám to jen tady z komentářů... :) Taky je zábava číst místní komentáře, ve kterých jsou: slabí vetřelci, postradatelným hmyzem jsou vetřelci... vetřelci jsou hanobenou rasou a blablabláááá... :) Fakt sranda... :) Jasně, že to je na tři hvězdičky, ale s ohledem na to, že jsem viděl asi málo béčkových filmů (proč se na ně dívat, říkám si?:) a kvůli zoufale nízkému hodnocení dávám čtyři. Howgh! :) ()

zly.dvojce

A já tomu dám 4 hvězdy za od pseudo artové trojky vetřelce, na které se dá v sáze Vetřelců i Predátorů koukat. Za tu úctu ke klasice, za naháněčku Vetřelce a Predátora v elektrárně a za ten nápad umístit souboj těchto dvou klasik žánru do malého městečka v americe, kde lidští hrdinové jsou pouze ve formě statistů. A taky za sympatický nesraní se s tabu žánru, malý děti, těhotný ženy, Vetřelec se s tím nepáře a vesele si hraje na pana doktora, zatímco Predátor chystá na squadru dalších vetřelců pasti z lidí a všichni zůčastnění včetně mne se skvěle baví. ()

Tuniak DF

Aspoň sa tu niečo dialo oproti jednotke... avšak zas je z toho len typický americký horor, kte tipujete kto prvý zomrie, a celý film čakáte kedy príde ten mix Votrelca a Predátora. A keď príde, zistíte, že to nie je až taká úžasná príšerka, a dokukáťe ten ostatok. Jediné plus, s akou ľahkosťou až neprimerane drsnou pre americké filmy ľahkosťou zabili Kristen Hager (bez rečí a bez srdca). ()

Vanguard77

Při odchodu jsem se cítil okraden. A to nejen o čas a o peníze, ale také o iluze. Byl jsem naivní, když jsem si myslel, že by tenhle film mohl být snad alespoň o něco lepší než jednička. Akční scény tmavé a nepřehledné, člověk si pohledu na oblíbená monstra téměř vůbec neužil. Postavy mělké a nesympatické. Mladík už už získá lepou děvu a ta ztratí hlavu (doslova). AvP2 pro mě bylo velikým zklamáním. Ovšem feministky a fandové emancipace si rozhodně přijdou na své. Hlavní drsňačka vystupuje z vojenského autobusu a vrací se k rodinné idylce a ke svému manželovi, který se doposud staral o jejich dítě. Manžel je zanedlouho rozcupován a naše hrdinka po něm do konce snímku ani nevzdechne... no FUJ!! Všichni ti steroidy napumpovaní drsňáci akčních filmů svoje lásky oplakávají, ale silná emancipovaná žena po manželovi ani nevzdechne. Od odpadu tento film dělí jen málo. ()

morfeus.fs

Vybředlá, nenápaditá, nesympatická, sračkoidní řezničina. A to se mi prosím vcelku i líbilo AvP1. Totiž přesně mezi těmito filmy je hranice(ne zas tak široká) mezi mindless béčkem, který pobaví, a čistokrevnou kravinou. ()

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Avatar... a dál?

Avatar... a dál?

15.12.2009

k0C0UR už se s námi podělil o dojmy z londýnské světové premiéry, dnes (úterý 15. 12.) se koná novinářská projekce v Praze, takže během dne budou přibývat další komentáře. Uvidíme, jak budou… (více)

Vyhoďme ho z kola ven...

Vyhoďme ho z kola ven...

10.06.2006

...a ukažme si na něj prstem. Před několika dny se filmová mašinerie opět rozhoupala k akci a vydala prohlášení o režisérovi pokračování nejzmršenějšího a zároveň nejočekávanějšího scifi horroru,… (více)