Creepshow III

Horor / Fantasy / Povídkový

USA, 2006, 104 min

Aj keď to nemá s predchádzajúcimi Creepshow nič spoločné, tak čierno by som to zase nevidel. Áno, hororová atmosféra a zaujímavý dej sú ta tam, poviedky sú väčšinou brutálne predvídateľné, miestami nudné a miestami totálne mimo. Ťažkopádne pôsobí aj ich vzájomné prepojovanie, resp. výskyt rovnakých postáv, ktoré do deja nijako nezasahujú a ich existencia je výlučne samoúčelná. Rovnako začiatočná animácia a prechody medzi jednotlivými poviedkami sú vyložene hnusné. Treba pripomenúť, že skôr než horor pripomína tento film crazy komédiu, ktorá sa smerom ku koncu stupňuje a sekeče/vtipy úplne nahrádzajú už aj tak riedky dej (hlavne posledná o doktorovi). Veľmi slabé tri.(8.2.2007)

• Vaklaf

U tohoto druhu povídkových filmů většinou nic uchvatnýho neočekávám, obvykle mi postačuje úroveň třeba Příběhů ze záhrobí (v těch jsou některý pozdější příběhy taky hodně průměrný). Jenomže tady jsou všechny hodně podprůměrný. Často se vyskytnou dobrý nápady, ale vždycky jsou buďto blbě zpracovaný a nudný, nebo je nezvládnutej konec, takže vyzní tak nějak do ztracena (charakterizovaného velikým CO???). Snaha o propojenost jednotlivých povídek se taky moc nevyvedla, lepší kdyby byly uzavřený a měly hlavu a patu. A co se týče horrorovosti, ta opravdu nestojí za řeč, a to ani v porovnání s předchozími díly, který taky nebyly zrovna strašidelný. No, husí kůži jsem sice měl, ale to jen proto, že máme doma docela zimu.(27.11.2011)

• Elegnor

Teď už můžu s klidem říct, že číslo na konci názvu neznamená číslo dílu, ale míru špatnosti, protože ta se už od prvního dílu konstantně zvyšuje.. Tenhle díl je ještě znatelně horší než ten předchozí, a to už je co říct. Při dnešních možnostech jsou tu až nepředstavitelně špatné efekty, děj opět ještě horší, napětí a strach to rozhodně vytvořit nemůže, a na rozdíl od předchozích dílů, kde snaha postrašit vypadala často až komicky, tady se člověk ani nepousměje - ničím nevyvážená míra špatnosti. Nedokážu si představit horší způsob jak ztrati skoro dvě hodiny času..(10.4.2009)

• eraserhead666

Tak tohle opravdu ne. Kdyby to alespoň pojmenovali jinak. Cokoliv hororové je pryč (i když se tak film dost často snaží tvářit, prostě se mu to nedaří a spíš to paroduje než děsí). Je to spíše nepovedený pokus o zběsilou crazy komedii, na němž je nejhumornější to, že ani tohle nefunguje. Prolínající se slepenec osudů několika lidí, který je místy nepochopitelný a nesrozumitelný (mluvící rádio je dobrej nápad, ale tady zcela nevyužit). Za něco stojí jen hledání vypínače na nastávající ženě profesora Daytona - jen a jen za to dávám 2* (no a možná trochu za opravdu suchý, cynický a černý humor doktora v poslední povídce - "Chcete-li vidět ještě nějaký film, máte co dělat").(25.1.2009)

Chybí zde označení komedie, protože je to spíš takovej horor parody než něco z čeho by se tajil dech, ale zábavný to bylo rozhodně víc jak dvojka... A to že sou příběhy propletený nebylo vůbec na škodu... No a ještě teda musim říct, že hudba je vybraná světově, třeba ta porcovací scéna... To je jak pravá řeznická groteska.(29.10.2014)

• - Na rozdíl od předchozích dílů se na tomto filmu nepodílí George A. Romero, ani Stephen King - tvůrci Creepshow. (facojurka)

• - Podle svatebních poznámek profesora Daytona se městečko, kde se děj odehrává, jmenuje Creepyville. (facojurka)