Creepshow III

Horor / Fantasy / Povídkový

USA, 2006, 104 min

Plíživý děs nezklamal. Velice mě zaujalo s jakou lehkostí se prolínají jednotlivé strašidelně zábavné příběhy, proto zřejmě režiséři bohužel vypustili kostlivce, který byl v prvním filmu průvodcem a uvaděčem příběhů (ve 2. filmu se použil animovaný příběh). Hrozná byla i animace v úvodu, kdyby byla dělaná jako animace v závěru filmu bylo by to o mnoho lepší.(11.12.2012)

• Mefistofelle

V tomto případě je už zbytečné vyjadřovat se k jednotlivým povídkám zvlášt, jako celek to totiž působí po všech možných směrech katastrofálně. Jediná povídka, která by ještě stála za zmínku jako lepší z celé pětice je The Radio (která u mě celou tuhle katastrofu zachránila od zařazení mezi odpad), ale jinak je to všechno škvár bez špetky originality.(18.5.2011)

Aj keď to nemá s predchádzajúcimi Creepshow nič spoločné, tak čierno by som to zase nevidel. Áno, hororová atmosféra a zaujímavý dej sú ta tam, poviedky sú väčšinou brutálne predvídateľné, miestami nudné a miestami totálne mimo. Ťažkopádne pôsobí aj ich vzájomné prepojovanie, resp. výskyt rovnakých postáv, ktoré do deja nijako nezasahujú a ich existencia je výlučne samoúčelná. Rovnako začiatočná animácia a prechody medzi jednotlivými poviedkami sú vyložene hnusné. Treba pripomenúť, že skôr než horor pripomína tento film crazy komédiu, ktorá sa smerom ku koncu stupňuje a sekeče/vtipy úplne nahrádzajú už aj tak riedky dej (hlavne posledná o doktorovi). Veľmi slabé tri.(8.2.2007)

• fcreading

Čo toto akože malo byť? S pôvodným Creepshow to nič nemá, hororové to v žiadnom prípade není, skôr mi to pripadalo ako by som sa pozeral na komédiu, plných otrasných vtípkov, predvýdateľným koncom a amatérskymi efektami. 1 poviedka je o Alici a jej rodičov, nejaký profesor dá dialkový ovládač otcovi Alici a vždy keď stlačí gombík, vráti sa späť Alica pred dom a stále to takto pokračuje až pokým nenaskočia španielske titulky. Koniec bol ľahko predvídateľný a ničím neprekvapil takže 0 percent. 2 poviedka je o rádiu, ktoré predáva bezdomovec a ochrankár si od neho to rádio kúpi ale keď príde domou rádio začne hovoriť a bude mu prikazovať, čo má robiť. Ničím neprekvapivá poviedka ale o niečo lepšia 15 percent. 3 poviedka je o prostituke, ktorá zabíja svojich zákaznikov ale len do doby, pokým sa nestretne s upírom. Všetko tu máme ukázané dopredu, takže prekvapený som neostal. No a ten upír vyzerá ako Baraka z Mortal Kombatu 20 percent. 4 poviedka je o profesorovi, ktorý si zavolá do domu dvoch kamarátov a predstaví im svoju nevestu. Oni si budú myslieť, že ju zostrojil profesor a tak sa rozhodnú, že ju rozoberú ale pritom zisťujú, že ona je z mäsa a kostí. Velmi slabá poviedka 5 percent. 5 poviedka a zároveň posledná je o doktorovi, ktorý si kúpi hotdog, ale ten hotdog mu spadne na zem a tak ho dá bezdomovcovi, ktorý mu ďakuje ale ako ho tak bude jesť sa otrávi a na mieste zomrie. Doktora bude prenasledovať, duch z toho bezdomovca až pokým sám nedostane infarkt a na konci zomrie. Skôr mi táto poviedka pripomínala komédiu, než horor 5 percent. A na záver tu máme svadbu profesora a jeho nevesty, ktorú poskladal. A mimochodom, komiksové prevedenie je preč a tak nám tu ostáva tá otrasná animácia ktorá je hnusná! No a režiséri sú amatéri, ktorý ešte len začínajú a skúsenosti vela nemajú.(29.1.2009)

Chybí zde označení komedie, protože je to spíš takovej horor parody než něco z čeho by se tajil dech, ale zábavný to bylo rozhodně víc jak dvojka... A to že sou příběhy propletený nebylo vůbec na škodu... No a ještě teda musim říct, že hudba je vybraná světově, třeba ta porcovací scéna... To je jak pravá řeznická groteska.(29.10.2014)

• - Podle svatebních poznámek profesora Daytona se městečko, kde se děj odehrává, jmenuje Creepyville. (facojurka)

• - Na rozdíl od předchozích dílů se na tomto filmu nepodílí George A. Romero, ani Stephen King - tvůrci Creepshow. (facojurka)