Motel smrti

USA, 2007, 85 min

Nimród Antal

Mark L. Smith

Andrzej Sekula

Soundtrack Paul Haslinger: 1. Vacancy Main Title Theme [2:50] ,2. Lost In Nowhere [1:38] ,3. Meeting Mason [1:12] ,4. Trapped [1:25] ,5. Phone Booth [1:52] ,6. Under Survellance [1:56] ,7. Trucker Arrival [1:10] ,8. Rats In The Tunnel [2:01] ,9. They're Under Us! [2:10] ,10. Nobody's Fault [1:38] ,11. Searching The House [2:11] ,12. Chase And Barricade [1:39] ,13. David Stabbed [3:34] ,14. A New Day [1:02] ,15. Killed By A Beamer [1:22] ,16. Going For A Gun [0:45] ,17. Amy Attacked [1:31] ,18. Amy's Revenge [1:14] ,19. Finding David [1:56] ,20. Vacancy End Credits [4:51] ,21. Vacancy Variant Acid [4:19] ,22. Temps Perdu [4:32] ,23. Transmutation Void [9:19],(17.5.2011)

DVD/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 8/10 Prostředí 7/10/// +výborná a houstnoucí atmosféra, kvalitní herecké výkony -pár logických děr, málo krve, prostě víc thriller než horor/// Od tohoto večera už nesjíždím z dálnice a nenavštěvuji zapadlé a odlehlé motely. Nicméně jako divák jsem si Motel celkem užíval. Hodně tomu dopomohl zkušený Luke Wilson a snaživá Kate Beckinsale. O to víc se obávám pokračování s "bezejmenými" herci. Uvidíme, nicméně tento kousek je příhodný pro večery ve dvou v nějakém penzionu :p./// Celkem 67%///(31.8.2011)

• MM_Ramone

"Motel smrti" hodne smrdí... neoriginalitou, nudou a slabými hereckými výkonmi. To všetko sú dôvody na to, aby som to už druhý krát nepozeral a tiež pre pridelenie skromných dvoch hviezdičiek. Viacej tomu nedám ani náhodou. Je to jeden z najnudnejších vyvražďovací horrorov, ktoré som v poslednom čase videl. Slasher je pravdepodobne mojim najobľúbenejším horrorovým subžánrom. V tejto kategórii mám toho fakt hodne napozeraného. Snímok "Motel smrti" bol pre mňa bohužiaľ sklamaním. **(18.3.2008)

A pozor!!! Film, od které jsem čekal obyčejnou (a nejlépe) teenagerovskou vyvražďovačku se prokázal být velmi vydařeným thrillerem u kterého jsem měl velmi znepokojivý pocit a nervy v kýblu. Ano, bylo to tak moc napínavé. Ačkoliv se něco začne dít zhruba po 25 minutách, tak i těch předešlých 25 minut dává silně najevo, že něco není v pořádku a má to výbornou atmosféru. Atmosféra by se dala krájet a dobré je, že film si jí drží celou svojí délkou. Udržuje diváka v nejistotě a se zatajeným dechem donutí diváka sledovat, co se bude odehrávat dál. Samozřejmně víme, jak to může dopadnou, ale nevíme, jak se k tomu dopadu dostanou hlavní hrdinové. Během sledováním se mi v hlavě objevilo asi tak 10 možností, jak by z toho mohly vyváznout a ani jedna možnost se neukázala být pravděpodobná na ukončení trápení manželského páru. Takže mně konec lehce překvapil. Líbílo se mi, jak vraždili obyčejní lidé. Ne nějaké nadpřizozené bytosti. Jsem rád, že se v hlavní roli objevil Luke Wilson. Přeci jen, zatím nehrál v nějakém pořádném filmu. Tím nechci říct, že by Motel Smrti byla nějaká luxusní záležitost, ale Wilson ukázal, že má skutečně herecký talent. Jeho manželku ztvárnila krásná Kate Beckinsale, která v roli střílící ženy neměla rovněž chybu. Motel smrti mně opravdu mile překvapil, protože v dnešní době vidět thriller s prvky hororu, který by byl takto napínavý se už jen tak nevidí!(10.1.2009)

Tohle je ten pripad filmu, kde je vse zdanlive v poradku a presto to nefunguje. Mame tu pro horor dostacujici pribeh, i kdyz uvodni 20 minutovy jezdeni si mohli tvurci odpustit, pro horor jako stvoreny prostredi opustenyho motelu v lesich a to behem noci, vrahove sice zadny charismaticky osobnosti, ale presto dostacujici, sem tam naka drsnejsi scena a trochu krve, prekonavajici se Beckinsale a Wilson a to vse slusne natoceny. Ale proste to nefunguje, ani na chvily sem se nebal nebo nebyl napnutej a atmosfera nijak strasidelne nepusobi, i kdyz by mela. Dve jakoze prekvapivy sceny ke konci jsou predvidatelny a dat si finale behem dne taky neni nejlepsi napad. Proste dobre natocenej film, ale absolutne nefungujici z hlediska strasidelnosti.(12.9.2008)

• - Film byl do kin doručen pod falešným názvem "Temporary Arrangement" (Přechodné ustanovení). (HappySmile)

• - Ráno po napadení manžela sléza Amy (Kate Beckinsale) dolů, načež následuje záběr na nohy Davida (Luke Wilson), které leží na koberci. V dalším záběru, kdy Amy výjde ven, leží celé tělo za prahem venku přede dveřmi. (Danny F.)

• - Všetky snuff scény boli natočené hneď v prvý deň nakrúcania. (misterz)