Motel smrti

USA, 2007, 85 min

Nimród Antal

Mark L. Smith

Andrzej Sekula

[obsahuje spoilery] Film se zápletkou, která byla použita už mnohokrát. Také kvůli tomu z tohoto snímku doslova čiší béčkoidnost. Mladá dvojice se ubytuje v opuštěném motelu s podivným majitelem. Jediné napětí je cítit ve scéně, kdy muž si pouští na pokoji VHS, na které je natočeno hrubé násilí odehrávající se v hotelovém pokoji. Následně mu dojde, že ten pokoj, který vidí, je právě ten samý, kde se s přítelkyní nachází. Po prohledání pokoje zjistí, že jsou snímáni kamerami. Filmu bych vytknul hlavně ten závěr, kdy je vidět, že režisér se snažil dílo rychle dokončit. Alespoň na mě to tak působilo. Název filmu mohl být mírnější, protože když si někde přečtete Motel smrti, tak to ve vás vyvolá pocit obrovské brutality, kde potečou hektolitry krve, což zde chybí. Snímek hodnotím slabými třemi hvězdičkami.(19.10.2008)

Nie je to horor. Hudba je pôsobvejšia než to, čo sa deje na plátne. Cituje to síce všetko možné od PSYCHA po MISERY, ale stále je to len obyčajný béčkový triler. Ale celkom zábavný a slušne natočený. Logika konania postáv nie je moc premyslená, ale občas skrátka poteší pozrieť si niečo takto jednoduché vo väčšej produkcii. Na Motel smrti sa nepozerá zle, ale mňa osobne bavili viac oba filmy JAZDA DO PEKIEL...(18.7.2011)

• MM_Ramone

"Motel smrti" hodne smrdí... neoriginalitou, nudou a slabými hereckými výkonmi. To všetko sú dôvody na to, aby som to už druhý krát nepozeral a tiež pre pridelenie skromných dvoch hviezdičiek. Viacej tomu nedám ani náhodou. Je to jeden z najnudnejších vyvražďovací horrorov, ktoré som v poslednom čase videl. Slasher je pravdepodobne mojim najobľúbenejším horrorovým subžánrom. V tejto kategórii mám toho fakt hodne napozeraného. Snímok "Motel smrti" bol pre mňa bohužiaľ sklamaním. **(18.3.2008)

Mladá dvojice jede v noci autem, které má jak na potvoru poruchu. Po chvíli dohadování a stupidních dialogů se tedy rozhodnou přespat v nedalekém motelu (smrti), který však už od pohledu nevěstí nic dobrého, ale to hlavní dvojici vůbec nevadí. Už od prvního pohledu přinejmenším divný správce zavšiveného motelu dvojici ubytuje a hra o přežití tak může začít. Když nepočítám velké množtví předvídatelných scén a lekaček, logických nesmyslů a partu vrahů, kteří sice nejsou moc bystří, ale naštestí to trochu dohánění svým zjevem, neměl mě Motel smrti ničím příjemných a neokoukaným překvapit a celou dobu se vlastně držel v zajetých kolejích schématu typického tuctového hororu. Škoda.(11.4.2008)

• salahadin

Laciný horor, který potřeboval pár aut, jeden motel, kus jedné silnice, 7 herců, jednu podzemní chodbu a dvě pistole. Dva lidé lapeni v pasti a mučeni hrou na kočku a myš třemi nevýraznými záporáky, z nichž jeden je spíš takový nervově nevyrovnaný ťulpas. Masky jsou mizerné, napětí budované tak standardně, že víc už to ani nejde (zástupce americké standardizované produkce), žánrové postupy milionkrát okoukané, takže proč a čeho se tu bát? Ničeho. Ústřední dvojice je ale sympatická a líbí se mi logické postupování. Konečně někdo vysvětlil, kde se ti zabijáci tak náhle za vašimi zády berou, což je sympatické. Ale to je asi tak jedna z mála sympatických věcí na tomto jinak velmi samoúčelovém hororu, u něhož se budete bát spíše zůstat vlivem nudné a okoukané podívané. Jinak konec je...ne nebudu spoilerovat, ale tyhle konce mám rád.(19.11.2008)

• - Do hlavní ženské role byla původně obsazena Sarah Jessica Parker. (HappySmile)

• - Scéna kolem 20. minuty, kdy Amy (Kate Beckinsale) rozsvítí v koupelně a následně zalézá šváb pod koberec, byla použita i ve snímku Hostel III (2011). (Syna.1990)

• - Film byl do kin doručen pod falešným názvem "Temporary Arrangement" (Přechodné ustanovení). (HappySmile)