Brazilský masakr

všechny plakáty

Po úděsné autobusové nehodě zůstane v brazilském městě poblíž pláže bez pomoci skupina dobrodruhů. Zatímco čekají na příchozí pomoc, rozhodnou se zajít do místního baru a užít si tak alespoň nějakou party s místními. V baru si dají několik piv a několik sklenek caipirinha a seznámí se s milým místním mladíkem Kikem. Vše se příjemně vyvíjí. Ráno už není tak pozitivní, když cestovatelé zjistí, že jim chybí všechny věci a peníze. Nejen to, všichni, kteří s nimi v noci popíjeli v baru, se chovají odtažitě a nikdo jim nechce pomoci. Jediný Kiko jim pomoci chce a nabídne jim pobyt u jeho strýce v domě, který leží v hluboké a temné džungli a kde mohou v „bezpečí“ počkat na pomoc... Postupem doby zjišťují, že bělostná písečná pláž a nepropustná džungle kolem ukrývají temné, zatím neodhalené tajemství. (oficiální text distributora)

Pepinec

Historkám o nedobrovolném dárcovství ledvin se neposmívám od té doby, co jsem v jednom zapadlém egyptském kamrlíku sám měl na břiše málem namalovanou risku. A těžko se mi taky kritizuje film, ve kterém pobíhá púltucet nádherných roštěnek v bikinách. Jasně, tak to nebylo nejoriginálnější, nejkrvavější, osvětlovač dobrou třetinu filmu buď prokadil nebo prosouložil na bambusu se skriptkou, která si zase pro změnu nepohlídala to hromadné rozdávání baterek před jeskyní, ale jinak? Prča, která i přes přiblblý český název a laciný obal vypadá vážně jako film, a ne jako sestřih domácího videa z dovolené u moře. ()

Big Bear

Brazilský masakr je takovým mixem Pláže, Hostelu a snímku Sanctum. Ačkoliv by se v ději dalo najít pár nelogičností, překvapivě si od bezstarostného začátku drží slušné tempo, které graduje prvním ,,chirurgickým zákrokem ". Herci jsou sympatičtí, svalnatí a charismatičtí, kočičky v plavkách a tílkách vnadné, příroda přenádherná a tak můžeme sledovat jak partička turistů spadne do spárů brazilců s hodně nekalýmy záměry.... Padne zde i jakési moudro k zamyšlení ohledně prachatých gringos a chudých domorodcích - s čímž je třeba něco dělat. Nezbytné honičky po noci v bungalovu mne kupodivu v napětí nijak nerdžely.... Škoda, za ten šťastný konec... K tomu mne ještě nakrkly přiblblé závěrečné průpovídky, které si amíci zkrátka neumí odpustit. Ale slušné tři hvězdičky za to dlouho udržované napětí si snímek zaslouží, to jo. * * * ()

S.Quentin QUALE

Vlakem nebo pralesem, orgány amerických blbců darujem. Hororová jednohubka, která v rámci žánru nijak zásadní není, ale outdoor budiž příjemnou změnou. Čistej průměr. 60% ()

misterz

Na thriller to nebolo vôbec zlé, malo to napätie aj grády. Keď však máme hovoriť o horore tak hrozná slabota. Pritom práve hororové prvky sú práve to, čo tu najviac chýba. S tým je logicky spojená aj slabšia atmosféra, čo je škoda, pretože priestor na to by tu bol. Mám na mysli hlavne nevyužitý potenciál podvodnej jaskyne. Slabší priemer. 55/100 ()

Omnibus

"S pralesem a skalpelem, altruistou Mengelem... užijem si výlet jistě, ledví, játra, fikne čistě." Jiný kraj, jiný mrav. Zatímco Jánošík bohatým bral jen krejcary z koženého váčku, jeho brazilský bratranec šel víc pod kůži a bohatým bral rovnou orgány, které pak chudým dával. Podivný kříženec mezi Jánošíkem, Hannibalem Lecterem a Che Guevarou během nahánění a pižlání turistů vedl uvědomělé řeči o nemravně bohatých Američanech a hanebně chudých Brazilcích, a o tom, jak to vykompenzuje ufiknutými játry a ledvinami. Jeho altruismus ovšem moc neladil s povahou psychopata, viz za trest vypíchnuté oko línému podřízenému. Naštěstí, kromě citově rozháraného MUDr. Čulibrka, běhaly džunglí i zpocená Třináctka doktora House a pralesní kočka Melisa George, která si, chudinka, asi myslela, že po 30 dní dlouhé noci, úspěšně přežité bez jediného kousnutí, si na ni bude i Juraj Mengele brousit zuby a skalpel nadarmo. Takže celkově pohoda. Docela zábavný díl Ordinace v pralesní zahradě, čtvrtou hvězdu přihodím do rokle za odborně převrácený autobus brazilským řidičem vágusem, to prostě musím, uznejte :-). ()

kingik

Jezdit do Brazílie se někdy nemusí vyplatit a několik přátel bude místo slunné idylky bojovat o holý život, protože právě padli do spárů šílených obchodníků s lidskými orgány a ti zrovna nemají v lásce Američany. Jevilo se to jako drsná řezničina, ale opak je pravdou. Není to tak brutální, jak jsem čekal, a to že se to chce tvářit realisticky, mě moc neoslnilo. Od hororu očekávám něco jiného. Takže se tam hodně mluví, pak jsou ti amíci chvíli zavření v klecích, z kterých následně utečou, mezitím je jedna jejich kámoška na stole vykuchána a jsou jí odejmuté orgány, a pak dojde na finální naháněnou v podmořských jeskyních a je konec. Netvrdím, že to bylo špatné. Režisér John Stockwell náhodou režíruje skvěle, herecká partička se snaží, ale očekávaný hororový masakr se prostě nekonal. A to jsem si od snímku v tomhle ohledu sliboval poměrně dost. 50% ()

IQ Tiqe

O co ve filmu půjde, bylo víceméně jasné z obsahu. Natočen byl dobře, na kameru si nemůžu stěžovat. Pustil jsem si jej mj. i kvůli Olivii a Melisse a holkám to slušelo. A ani po herecké stránce bych neměl moc co vytknout. Ale postrádal jsem trochu propracovanější pasáž "zvratu", celé to bylo moc přímočaré, vše se vyřešilo moc rychle, chyběl pořádný moment napětí. 50% ()

Kudly4

Největším plusem na Brazilským masakru, je dobré a známé herecké obsazení a překrásné prostředí džungle. Nechybí i několik lehčích Gore scén, já jsem si tenhle Horor užil. Lepší tři * ()

Anderton

Nechápem prečo sa distribútor rozhodol pre názov Brazílsky masaker, keď sa skoro hodinu nič nedeje (niekto by to nazval možno budovaním napätia), aby to na nás režisér vybalil v posledných dvadsiatich minútach. Tie môžeme ako jediné považovať v obmedzených naratívnych mantineloch žánru ako čosi aspoň trochu inovatívne, oproti tým klišé predtým. Pokiaľ chcete vidieť v Turistas (tento názov je úplne v poriaku) nejakú myšlienku, tak jedine tú, že americký turista sa vďaka zahraničnej politike svojej krajiny nemôže nikde cítiť bezpečne. Ale možno je to čistá nadinterpretácia, keďže film je čisté béčko. Na druhej strane uvidíte Oliviu Wild v plavkách a aj takéto spestrenie býva niekedy lepšou návnadou na pozretie filmu, ako jeho myšlienková hĺbka. ()

Frajer42 odpad!

Takové nemastné neslané a krom šíleného řidiče autobusu, který se někdy ze začátku filmu snaží předjet motorkáře, tak i nudné. Vražda přibližně jedna, což je na můj vkus dosti málo. Atomoféra nulová, avšak skupinka hlavníh hrdinů docela snesitelná. Film mi přijde takový prázdný. Dovolte mi zaspoilerovat. Celou dobu se tam nic moc neděje. Partičce cestovatelů se skutálí autobus ze svahu a místo aby počkali pár hodin(10) na další, tak se vydají džunglí kdoví kam a čirou náhodou narazí na bar, kde se koná obrovská párty, kde je pochopitelně zdrogují. Protože místní podnikají v obrovském bussinesu v prodeji orgánů a zabítet turisty shledávají asi tou nejsnadnější cestou, jak zbohatnout. Je tam spousta hloupých a nelogických momentů. KONEC SPOILERU Já musím dát prostě odpad. ()

Campbell

Lehké sklamání, po nadupaném traileru se ukázala jen průměrný thriller, který nenadchne ani neurazí. Ale přál jsem si ke konci větší masakr. Inu, nestal se. ()

Pedestrian

Zatím bezkonkurenčně nejhorší film Johna Stockwella. I jeho předchozí snímek Do hlubiny se mi líbil více než Turistas go home. Je sice pěkné, že se nám Stockwell zamiloval do vody (ve které se topí celou závěrečnou třetinu filmu), ale to, že neumí natočit ani jednu efektní podvodní scénu, už mi moc zábavné nepřijde. A to, co provedl s koncem, je názorná ukázka režisérské neschopnosti. Prostě to "někde" střihnu, posadím přeživší do letadla a pustím závěrečné titulky. Jestli se to někomu líbí, prosím. Já si raději pustím svůj oblíbený Hostel... ()

Chrustyn

Další z řady špatných a nudných hororů, který se jen snaží šokovat brutálními scénami (které jsou zde jen dvě). Celkově se film vlastně ani nedá nazvat hororem jelikož v něm není absolutně žádná hororová atmosféra nebo alespoň jakékoliv napětí. Spíše je to dobrodružný thriller ale ani to tenhle film nezachrání. Je vidět, že kvalitního hororu se asi jen tak nedočkáme. ()

klerik

Český názov Brazílsky masaker filmu ubližuje viac, ako by bolo vhodné. O žiadny masaker nejde, je to skôr také turistické dobrodružstvo, ktoré sa snaží navodiť atmosféru cudziny, ale poodbne ladené RUINY boli o dosť lepšie. Niekomu môže vadiť, že sa tam toho moc nedeje (hrdinovia chlastajú a bavia sa), ale nepríjemné scény to vedia vždy v pravý čas oživiť. Škoda, že žiadna akcia nie je taká dychberúca, ako by sa žiadalo (zatopené jaskyne si o riadnu survival nakladačku koledovali). Napriek tomu na sparné leto znesiteľný triler o nebezpečí číhajúcom v Brazílii... ()

heyda

Tak o masakr se zrovna nejednalo, ale nutno říct, že jako svižný thriller (jak by řekl můj kámoš) to funguje dobře. Film postrádá hluchý místa a scénami v jeskynních vodách se dokonce staví do role nadprůměrného snímku ve svém žánru. Co se týče příběhu, tak nemůže zklamat, protože Brazílie je divoká a černý trh s orgány se myslím doteď může v některých částech jižní Ameriky stále provozovat. Problém jsem měl asi jenom s herci. Proč musí být ve všech těchto filmech svalnatí týpci a holky s postavičkou do Maxima? Proč nemůžu jednou v hororu vidět tlustýho nebo naopak úplně vychrtlýho amíka s křivýma zubama? Scénář není vhodné kritizovat, protože slov je ve filmu docela málo a když už z těch ´´herců´´ něco vyleze, tak to není zas tak špatný. :-))) Celkově tedy jsem docela potěšený, jen škoda, že mě nedokázal Stockwell překvapit na více místech. Velmi pěkné 3 hvězdičky. ()

jonyyy

I když to mohlo být lepší, tak jsem si svůj 2000tý film tady nevybral špatně. Při honičkách ve vodních jeskyních jsem se chvilkama neorientoval, ale za to jsem skoro nedýchal. Nedokážu si představit nic drsnějšího než plavat naslepo v neznáme podvodní jeskyni. Brazílie je nádherná země s nádhernou přírodou, ale jak už několik známých filmů ukázalo, lidský život tam má menši cenu, než tady v Evropě. Naprosto zdrcující hodnocení na imdb nechápu. A při scéně s autobusem sem soucítil s hlavními hrdiny. Na Kanárských ostrovech je autobusová doprava podobný adrenalin. 75% ()

SOLOM.

Já jsem se u tohoto filmečku bavil víc než u Hostelu. Nejvíc na mě zapůsobila překrásná příroda a jeskyně. Pokud mě zaujme prostředí má u mě film napůl vyhráno. Navíc když se k tomu přidají solidní herecké výkony, atraktivní herečky a docela zajímavý děj je vymalováno. Neříkám, že jde o nějakou bombu, ale já jsem se při sledování ani moc nenudil a příjemně mi to uteklo. Sice tady není k vidění moc vraždících scén, ale i to se dá přežít. Jen ten konec mohli tvůrci ještě o něco vylepšit o nějaký ten menší masakr. ()

eraserhead666

Levný pralesní hostel co servíruje brazilské menu s příměsí pachu krve. Pozitivní je, že napětí převyšuje expresivnost. Upřímně, hodně zachraňuje exotika (jeskyně) a holky v bikinách s Melissou George v čele. Konec je poměrně bezradný a jde z něj cilně cítit: "Sakra, rychle to nějak ukončeme, stopáž a producenti tlačí." ()

Narkobaroni jdou po krku Owenovi

Narkobaroni jdou po krku Owenovi

31.12.2008

Jižní Amerika je v kurzu. Včera jsem se rozplýval nad mimořádně šťavnatě obsazeným Stalloneovým The Expendables, které se brzy začne natáčet v Riu, a dnes je tady Cartagena. To není jen název… (více)

Béčkové horory útočí

Béčkové horory útočí