Jmenuji se Bruce

• USA My Name Is Bruce
všechny plakáty

Víte, co je největší nevýhodou točení laciných hororových béček? Třeba to, že se jejich příběhy mohou až příliš snadno stát příběhem vaším. Bruce Campbell, legenda z The Evil Dead, to nyní zakusí na vlastní kůži.  Běžný normální divák ho znát nebude, pro fanoušky nízkorozpočtových hororů je však ikonou a modlou. Bruce Campbell, představitel Ashe z The Evil Dead, muž, který všechny přesvědčil, že i s motorovou pilou místo ruky se dá žít plnohodnotný život lovce démonů. A právě tenhle Bruce se rozhodl v roce 2007 natočit hororovou komedii o člověku, kterého zná jako málokdo jiný. O sobě. Tedy plus mínus. Posuďte sami. To se takhle Campbell jednou účastnil natáčení dalšího ze svých pověstných hororových béček, když tu se najednou odnikud vynořili tři jeho adolescentní fanoušci s tím, že potřebují od svého idolu pomoc. Nedávno si totiž zahrávali s černou magií, podařilo se jim vyvolat pradávného asijského boha války Guan-diho a věří, že Bruce Campbell, kterého právě unesli, by mohl být na temné síly tou nejlepší zbraní. Dobře tedy, řekl si herec, únos sice není zrovna korektní cesta k seznámení, ale co by jeden neudělal pro oddané, byť mírně fantazírujícího fandy. Jenže ejhle, občas dokáže skutečnost předčít i fantazii, a tak se Bruce z hodiny na hodinu ocitá v malém těžařském městečku tvář v tvář bestii, o které by si dříve nedovolil ani točit. Je na čase předvést, co všechno se ve svých filmech naučil. (oficiální text distributora)

freddy

Než cokoliv napíšu, tak se doborovolně přiznám, že nejsem fanoušek hororů a před tímto filmem jsem Bruce Campbella vůbec neznal a pokud je mi známo, tak jsem ho dosud ani v žádné velké roli neviděl. Tím pádem jsem se až po zhlédnutí filmu dozvěděl, že opravdu nějaký takový herec existuje a že hrál ve všech těch filmech, o nichž je v tomto komediálním hororu řeč. Ale ani mi to nikterak nevadilo, film jsem si užil i tak, je zde solidní prostředí maloměsta, které mám ve filmech docela rád, a hlavně tenhle film se netváří nijak vážně a spíše to vypadá, jako by si sám ze sebe dělal srandu, což je mi velice sympatické. Na tenhle film jsem se podíval jen z toho důvodu, že horor v kombinaci s komedií mám docela rád a taky jsem se zde i několikrát zasmál (měnící se počet obyvatel na ceduli nebo městská schůze byly docela vtipné části), ale celkově bohužel nemám pocit, že bych viděl něco, co si zaslouží, abych na to ještě za nějakou delší dobu vzpomínal. Prostě tenhle film vnímám jako průměrnou záležitost, která nenabízí nic navíc a u které nevidím jediný důvod, proč bych měl hodnotit nadprůměrně. Jako zábava na jedno podívání je to naprosto vyhovující, ale vidět to vícekrát bych určitě nemusel. A protože film vnímám jako průměrný, tak tomu odpovídá mé hodnocení. Uděluji tři hvězdy. ()

petero

MY NAME IS BRUCE má poriadne primitívny námet, trápne monštrum, debilné hudobné vložky a ako horor je za nula bodov, na druhej strane však ponúka aj pár naozaj vtipných scén (tanec v krčme, výber zbrane, útek pred príšerou) a plno odkazov na Brucove filmy. Samozrejme čím väčší Campbellov fanúšik tým väčšia spokojnosť, pretože scenár mu dáva prakticky nonstop priestor na dostatočné vybláznenie sa a Bruce to náležite využíva. ()

Xmilden

- Tak fajn městečko, ukaž se co máš. - Ať už budete chtít cokoliv pane Campbelle, myslím, že mohu sloužit. - Dobrá. - Co takhle dát si tuhle Berettu ráže .22 do kapsy? Je to na krátkou vzdálenost, něco jako poslední záchrana. - Jak se jmenuješ? - Frank. - Franku, pěkná zbraň. Pro holku. - Takže chcete trošku přitvrdit, co? - Haló! - Tady ta .45, "Vdovodělka". Myslím, že tohle je pro vás ta pravá. - Skoro, Franku, ale stále ne. - Takže nějakou podpultovku? - Hm! - To je Marlin 336. Vystřelí praseti oko na 1000 yardů. - A kdo by to chtěl dělat? Franku, stále mě napínáš co? No tak. - No, když teda.. jdete na čínského boha války... - A jsme doma. - Čapni tuhle Parkerovku, dvouhlavňovou krásku. To je pro lidi, co policii nevolají. ()

darkrobyk

Popravdě očekávání bylo větší, než čeho se mi nakonec dostalo. Campbell je můj oblíbenec, jistě, hlavně v nesmrtelné trilogii o Smrtelném zlu...Nápad dobrý, realizace pokulhává. Potěší pár hlášek, třeba ta o polévce, létající hlavy či prastarý hřbitov. Škoda, že Bruce ze sebe dělá většího debila, než by musel. Závěr rozhodně bombastický není, více napětí by filmu prospělo. V dabované verzi mluví Bruce A.Procházka. A dobře. Asi tak. A malý čertík s andělíčkem připomenou Armádu temnot stejně jako motorová pila. Bohužel, pilu v akci neuvidíte. Na jedno podívání naprosto dostačující. ()

kinej

Často jsem si přál, aby se série Evil Dead dočkala pokračování. Komediální herectví Bruce Campbella si rozhodně zaslouží více filmového prostoru. Nejlépe však jeho přehrávání emocí vynikne ruku v ruce s kýčovitou režií Sama Raimiho. Ti dva tvoří to správné duo, které snad, společně nedokáže vytvořit nic nudného. Ale Bruce sám, nemá ten správný drive na to aby mohl vyluzovat smích po celou stopáž. Ano, je zde několik vtipných scén, ale na rozdíl od Evil Dead si My name is Bruce už znovu asi pouštět nebudu. Námět o zkrachovalém Bruci Campbellovi, který se potlouká mezi účinkováním v podřadných béčkových hororech a chlastem je sice úsměvný, Bruce ho sehrál s vervou sobě vlastní, ale není to úplně ono. Film je spíše pro věrné fanoušky, s čímž si ostatně sám Campbell ve filmu vtipně pohrává. ()

juta

Parádní ptákovina s Brusem, který si zahrál sám sebe. Přesto že film se ani moc nesnaží být dobrý, tak se mu to i tak daří a dokázal ve mě vzbudit takový klidný a blažený pocit, co moc filmů nedokáže. S Brusem tu je opravdu sranda a jeho typické chování zase budí nostalgické vzpomínky na jeho starší filmy. ()

Pilda17

Bruce Campbell jako herec i režisér, dokonce i ve filmu hraje Bruce Campbella. Už jen tato kombinace je komediální. Bruce film zvládl v celku obstojně, i když perfektní nebyl... 6/10 = 60% ()

Ruut

Fajn relax a humor na úrovni evildeadovského. Jen teda bez pořádného děje ve výletním tempu, za to s až nečekaně sebereflexivním a sebeutahovacím Bruce Campbellem. ()

S.Quentin QUALE

Bruce Campbell natočil komedii s Brucem Campbellem v hlavní roli, který hraje Bruce Campbella. Být větším fanouškem Bruce Campbella, dám 3*... :) ()

misterz

Priznám sa, čakal som viac zábavy a humoru, no na druhú stranu som sa ani nijak výrazne nenudil. Samozrejme, napríklad s Armádou temnôt sa to ani najmenej nemôže porovnávať, ale pár šplechov by sa tu našlo. To je proste Bruce Campbell, ktorý si tu s prehľadom dokáže robiť srandu aj sám zo seba. Kto má rád tohto herca, tak moc frfľať nebude. Priemer. 60/100 ()

MIMIC

Nie som Campbellov fanúšik, som fanúšik Raimiho filmu "Evil Dead" (čo ma síce takisto nectí, ale je mi fajn :). Napriek tomu ma tento film po celý čas bavil takmer kráľovsky, ani som si nevšimol, že sa vlastne dívam na nízkorozpočtové dielo, na čo ma neskôr upozornili nekompromisne negatívne kritiky našich akademicky orientovaných kolegov. To ma vedie k záveru, že kategória nízkorozpočtovosti je pri hodnotení výslednej kvality absolútne irelevantná. Na margo tohto filmu by som predovšetkým rád pripomenul, že od čias Glorie Swansonovej a "Sunset Boulevardu" sa vlastne nenašla žiadna zašlá hviezda, ktorá by bola ochotná nielen parodovať, ale i dosť drsne zhodiť samú seba. Z tejto perspektívy - aj keď je "Sunset Blvd." celkom iná kategória - považujem Campbellov film za veľkolepý. ()

DJ Obelix

Tohle je prostě ten nejlepší dárek pro fanoušky Bruce Campbella se spoustou odkazů na jeho předchozí tvorbu a nových hlášek. Je to samozřejmě béčko se vším všudy, ale očividně dělané s láskou a nadhledem. Navíc hlavní "padouch" Guan-Di vypadá výborně a do celé absurdní storky zapadá více než dobře. Nečekejte od tohoto filmu žádné velké umění, ale čistou zábavu s jedním béčkovým polobohem v hlavní roli. 80% (v dobré "náladě" klidně 90% :-). "Hi, I'm Kasey, the famous singing prostitute - I'm here to offer birthday greets and wish you lots of luck, and if you're really really lucky I'll even tossin' a flock." ()

dr.horrible

Snáď mi Najvyšší odpustí, ale viacej nedám. Na to je tu príliš trapností a nedotiahnutých vtipov. Toľko, že prevažujú aj nad všetkou nadsádzkou a početnými citáciami, ktorými film disponuje. Ale sranda to je a Bruce je Kráľ. A vždy bude. ()

Sobis87

Velké zklamání, další klasika s bradatým Bruce Campbellem se nekoná, Evil Dead je o několik úrovní výše. Scénář sice nepostrádá vtip, snaží se pracovat s žánrem a mezi vší tou vatou se najde několik povedených gagů, ale v širší perspektivě je My Name is Bruce jen béčkový blivajz, který je navíc špatně zrežírovaný. 50% ()

Jordan

nie, to nebolo dobré ani ako béčko, ani ako paródia, o to viac to bolí, že to je od "BRUCEA", nášho brucea . . . je to jedna mučivá nuda s minimom nijak extra podarených vtipov a pri zemi sa držiacim campbellom . . . sklamanie! a riadne! ()

Mé jméno je pořád Bruce

Mé jméno je pořád Bruce

20.01.2010

Dobrá zpráva pro fanoušky Bruce „Swallow This!“ Campbella. Vrátí se a bude válčit s dalším hororovým monstrem, tentokrát mnohem klasičtějším. Ano, malá kultovka My Name is Bruce, která alespoň zlehka… (více)

Conan a bulharská kletba?

Conan a bulharská kletba?

12.05.2009

Když jste hollywoodský tvůrce a chcete něco natočit „za hrst dolarů“, jedete do Bulharska nebo Rumunska. Běžně tam točí Seagal či Van Damme (ten to v JCVD popsal jako to nejhorší, co vůbec může… (více)