Čtyřka je poněkud těžší na pochopení. Navazuje na předchozí díl a trochu ho zde rozvíjí. Závěr malinko parazituje na jedničce co se týče "sledování" pěkně z blízka. V tomto ohledu to na jedničku prostě nemělo, ale na druhou stranu tu máme zase další překvapení, které to přeci jen trochu zachraňuje, jen mě to nevzalo natolik, jak tomu bylo v minulých dílech.(18.7.2012)

• H34D

Luke z Gilmorek se dočkal pořádného skoku, série Saw však nikoliv, opět se potácí mezi samoúčelnou brutalitou, hloupými postavami a na oko efektním, ale ve skutečnosti plytkým a z prstu vycucaným obsahem. Problém Saw IV je v tom, jak se mermomoci snaží dát všemu nový rozměr a místo, aby se hnula z místa, jen "vylepšuje", resp. upravuje stávající. Je to nelogické až chaotické, navíc divácká zmatenost mimo jiné také podkopává efekt tradičního závěrečného zvratu. Ovšem přes to všechno Saw IV není nuda, nejsíš díky jisté fascinaci extrémem a zvědavosti na to, co přijde, film alespoň v něčem funguje. 4/10(5.1.2009)

Darren Lynn Bousman (Saw 2,3,4) odštartoval svoju Saw trilógiu vôbec nie zle, len problém je že viac ako pár dobre zvládnutých pascí a celkový príbeh Saw je už len naťahovačka ktorá bojuje o prachy.To znamená že príbeh filmu je nasilu naťahovaný (to vidí predsa každý), ale v podstate ešte stále dobre prijateľný.Saw 4 po príbehovej stránke zas až taká sračka nieje (dobre naväzuje na predošlé diely) ale trochu horšie sa už rozvíja.Za posledné roky horory stoja za nič ale Saw 4 patrí ešte k tým trochu lepším kúskom. 55% - 3*(28.11.2010)

• Psema

Bousman se od trojky malinko uklidnil, vysadil těžké drogy a přestal tolik švenkovat kamerou, čímž způsobil, že se čtyřka alespoň vizuálem podobá famóznímu prvnímu dílu, což je asi to jediné, co tyhle dva počiny "spojuje". Po scénáristické stránce je totiž Saw 4 jenom dalším gulášoidním příběhem o tom, jak si z nás skupinka nenažraných producentů dělá za stolem v Hollywoodu pr... srandu. Zatímco nasazení Jigsawových flasbacků potěší a vnáší do série několik nových pohledů na věc, závěr dokáže potopit vše, na co Bousman dvě hodiny dřel. Nelogická, nepřehledná a z prstu vycucaná pointa opravdu sucks. A jsme zase o stupínek níž.(26.10.2007)

Séria 'Saw' pre mňa skončila po druhej časti a som rád, že Bousmanovi konečne vzali túto hračku z rúk, pretože už sa zdalo, že sa z toho začala stávať závislosť, ktorej som však ja s prehľadom odolával. Toto pokračovanie ma po totálnej fraške, akou bola trojka naozaj príjemne prekvapila a Bousman sa so sériou rozlúčil decentne. V jednotlivých doplňovacích častiach celej tejto skladačky som mal mierny chaos, čo však nebolo spôsobené výmenou takmer všetkých hercov, ale skôr scenáristickou neschopnosťou, chaotickým krimi vyšetrovaním. Samostatná pointa má ale naozaj trošku logickejšie opodstatnenie, herecké zúfalstvo sa oproti predchádzajúcej časti trošku prebralo k životu a mne celý film ušiel celkom rýchlo. A aj bez toho, aby som si začal nadávať, že som vôbec na začiatku stlačil tlačítko play. 60%.(7.11.2009)

• - Pes Chance, který je k vidění ve scéně v motelu, ve skutečnosti patří režisérovi Darrenu Lynn Bousmanovi. (WolfR)

• - Producenti si přáli, aby si Donnie Wahlberg svou roli detektiva z trojky zopakoval, ale kvůli angažování v jiných projektech to zpočátku nebylo vůbec možné. Proto s ním prvotní verze scénáře vůbec nepočítala. Jakmile ale začalo natáčení, zázrakem některé jeho pracovní povinnosti ustoupily a scenárista ho rychle do filmu zakomponoval. (Rodriguez)

• - Toto je první film série Saw, ke kterému nenapsal scénář Leigh Whannell. Ten si mimo jiné dokonce zahrál v jedničce, když byl připoután řetězem na noze v místnosti s Cary Elwesem. (Rodriguez)