• kingik

Další díl série hororů se vrací ke starému zavedenému schématu smrtící hry, kterou se svými oběťmi hraje Jigsaw. I když je hlavní strůjce zla již mrtev, zanechal po sobě jeden ze svých herních plánů, který do své partie vtáhne velitele zásahové jednotky, která labyrint vyšetřuje. Smrtící mechanismus se tak samovolně dává do pohybu a žádá si krvavé fanty. Opakovaný vtip přestává být vtipem a tvůrcům to prostě nestačí a točí nesmyslně další a další pokračování, která jsou přes veškerou snahu jen nastavovanou kaší bez chuti. Nápady docházejí, a tak čtvrtý díl patří k těm nejslabším dílům z celé série. Tvůrci zpočátku zajímavé série by si měli uvědomit, že odejít včas je důstojné a je to nejlepší možné řešení pro upadající úroveň série. 40%(19.1.2009)

Nevím co říci. Po hodnoceních zde přítomných jsem očekával dost velkou sra*ku, ale byl jsem moc příjemně překvapen. Příběh se stále drží a dále rozvíjí předchozí díly. Některé pasti byly také moc pěkně udělané. Je ovšem pravda, že jak jsem se ještě u prvních tří dílů držel a poznával jednotlivé postavy, zde jsem se totálně ztratil a budu se na to muset podívat ještě jednou. Proto dávám tři hvězdy. P.S.: Přijde mi, že nejlepší je dát si tuto sérii jako maraton - nemyslím tím přímo za sebou, ale s odstupem jen několika dnů. Poté krásně uvidíte, jak jsou díly ještě více propojené, než by se na první pohled mohlo zdát. Děkuji i deníku Sport, který vydal všechny 4 díly na DVD za směšné "páďo".(2.11.2008)

Docela překvapení, trailery byly docela wtf? První ohlasy byly dost záporné, až jsem čekal brak, trojka mi přišla zatím neslabší. Uvítal jsem ve čtvrtém dílu hodně vysvětlení a doplnění všech nejasností předchozích dílu. Jediné co chybí jsou charismatičtí herci, nebo aspoň jeden, ale co vím na 100% že Odpad! to není ani náhodou...7/10*(2.1.2008)

Tak a je tu další díl ze nekonečné krvavé série ale musím uznat, že se jedná o jedno z těch lepších pokračování. Psychopatický vrah byl sice v minulém díle zabit ale hrůza nekončí. Takže si opět užijete spoustu krvavých scének (a jedna opravdu reálně natočená pitva) a nějaké to překvapení na konec. A určitě to nebyl poslední díl.(4.5.2008)

• Psema

Bousman se od trojky malinko uklidnil, vysadil těžké drogy a přestal tolik švenkovat kamerou, čímž způsobil, že se čtyřka alespoň vizuálem podobá famóznímu prvnímu dílu, což je asi to jediné, co tyhle dva počiny "spojuje". Po scénáristické stránce je totiž Saw 4 jenom dalším gulášoidním příběhem o tom, jak si z nás skupinka nenažraných producentů dělá za stolem v Hollywoodu pr... srandu. Zatímco nasazení Jigsawových flasbacků potěší a vnáší do série několik nových pohledů na věc, závěr dokáže potopit vše, na co Bousman dvě hodiny dřel. Nelogická, nepřehledná a z prstu vycucaná pointa opravdu sucks. A jsme zase o stupínek níž.(26.10.2007)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 97. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias".

• - Spoiler: Ve filmu zemře celkem 10 lidí. (Žralok)

• - Pes Chance, který je k vidění ve scéně v motelu, ve skutečnosti patří režisérovi Darrenu Lynn Bousmanovi. (WolfR)