Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Další pokračování kultovní hororové série přináší novou dávku hrůzy a akce. Jigsaw je mrtev a zbývá rozluštit hádanku jeho poslední hry. Jeden z vyšetřovatelů se však sám ocitá ve vražedné pasti a má jen devadesát minut na to, aby se zachránil před děsivým koncem... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Videa (4)

Trailer 2

Recenze (546)

castor 

všechny recenze uživatele

Jednička těžila z toho, že divák předem nic neví. Další díly byly lacinější a lacinější. Ždímá se neždímatelné, jen za účelem zlaťáků na pokladnách kin. Děj byl v případě dalších pokračování zmatený a domotaný, výsledek neděsí, nedisponuje mrazivou atmosférou, snaží se jen šokovat důmyslně krvavými scénami, které ovšem už v druhém díle moc nefungovaly. Nucené, zbytečné. Po několikaleté pauze tahle série nicméně letos (2017) pokračuje. Tak uvidíme. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Nejni Jigsaw, nejni zábava. Jeho odkaz sice žije dál, ale těmihle věčnými recyklacemi už mě dokážou tvůrci akorát tak slušně nasrat. Brutalita a násilí furt funguje, ale už se to jaksi začíná všechno opakovat dokola. Nejpodařenější na tomhle díle je začátek a především konec za kterej si tahle část ještě ty 3* vyslouží, ale to co je mezi tím je plytké kopírování předchozích filmů a to jsme tady teprve v polovině série. Každopádně skalním příznivcům celé řady se to asi líbit bude ti ostatní to uvidí maximálně na nepobuřující průměr.50% ()

Reklama

H34D 

všechny recenze uživatele

Luke z Gilmorek se dočkal pořádného skoku, série Saw však nikoliv, opět se potácí mezi samoúčelnou brutalitou, hloupými postavami a na oko efektním, ale ve skutečnosti plytkým a z prstu vycucaným obsahem. Problém Saw IV je v tom, jak se mermomoci snaží dát všemu nový rozměr a místo, aby se hnula z místa, jen "vylepšuje", resp. upravuje stávající. Je to nelogické až chaotické, navíc divácká zmatenost mimo jiné také podkopává efekt tradičního závěrečného zvratu. Ovšem přes to všechno Saw IV není nuda, nejsíš díky jisté fascinaci extrémem a zvědavosti na to, co přijde, film alespoň v něčem funguje. 4/10 ()

Ruut 

všechny recenze uživatele

Ku příležitosti uvedení do kin už pátého dílu této nezmar série (a že prý v dnešní době nejde točit seriály na pokračování, jako byli v osmdesátkách Michael, Jason či Freddy ...) jsem si pustil pěkně po sobě 2 + 3 + 4 film během jednoho dne. A rozhodl jsem s eže k ním napíšu nový společný komentář, prootže jednak jsou všechny od stejného režisera a jednak jsou uplně stejné a to prosím pěkně neberte jako urážku. 2 až 4 díl si drží solidní laťku. Zachován je přitažlivý vizuál proplouvající napříč celou sériií. Díl od dílu je zajímavější "nesmrtelný" pan Skládačka v podání neokoukaného Tobina Bella. Pasti jsou díl od dílu sned lepší a vynalézavější. Herecké výkony spíše teda zase horší, ale dá se říct že ani jeden díl nejde kvalitou dolů a nedělá ostudu geniální jedničce. A proč ne. Saw má díky svému nabušenému (ano překombynovanému) ději mé sympatie mnohem víc než dějově prázdné X-té pokračování již zmiňovaných sériií jako byl Halloween, nebo Pátek třináctého. A navíc zatím ještě neslézávají do stoky k Hostelu těžícího z přemíry násilí. + překvapivá pointa co byla zatím pokaždé. Takže u mě Saw 2 až 4 shodně 60% až 70% dle momentalního rozpoložení. ()

akisha 

všechny recenze uživatele

Zápletka pitomá, s prvoplánovým cílem šokovat a přivést na svět další "překvapivou" pointu, bohužel ale není koho překvapovat, protože průměrného diváka musí zákonitě nesmyslné dění na obrazovce otrávit, přinejmenším otupit. Od začátku tu máme detektiva, kterej svou vrozenou debilitou a snahou pomoct kosí lidi líp, než by to zvládl Jigsaw. Nehledě na to, že jeho chování je často dost mimo a nabízí otázku, jak se vůbec někdo takový může stát detektivem. Ani pasti nestály za moc a sestupná tendence Saw pokračování by snad mohla konečně upozornit tvůrce, aby nás podobnou z prstu vycucanou břečkou přestali zásobovat. ()

Galerie (45)

Zajímavosti (16)

  • V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous film umiestnil na 97. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Zdroj: ČSFD)
  • Do kin byl film zasílán pod krycím názvem Angel Fish. (Elisebah)

Související novinky

Další Nezvratný osud od tvůrců Saw?

Další Nezvratný osud od tvůrců Saw?

14.01.2019

Studio New Line se rozhodlo oživit svoji brutální hororovou sérii Nezvratný osud, najalo přitom scenáristy posledních několika Saw Patricka Meltona a Marcuse Dunstana. Předchozích pět snímků… (více)

Nemrtvý, kam se podíváš

Nemrtvý, kam se podíváš

08.10.2008

Chodící shnilotiny jsou pořád v kurzu. Máme pro vás tři projekty, které se zombíky jen hemží. Táta Romero chystá další mozkově-střevní hostinu, Woody Harrelson se musí probojovat skrz Zombieland a 28… (více)

Leprechaun se možná vrátí

Leprechaun se možná vrátí

15.08.2008

Všechny hororové ikony jsou už rozebrané a buď už jsou jejich remaky na světě, nebo se velmi brzy objeví. Hollywood je však stále línější a línější vymýšlet něco nového, takže přišla řada i na ty… (více)

Co se kde šustne

Co se kde šustne

21.02.2007

Ghost Rider láme v USA rekordy. Byl uveden v 3619 kinech a za pouhé 4 dny již stihl vydělat 51,5 miliónů dolarů. Tím hravě překonal dosavadní rekord v nejvyšším výdělku za sváteční víkend, který… (více)

Reklama

Reklama