• Campbell

Poslední díl skládačky který je aspoň trochu dobrý, ostatní nestojí za nic. Ale už i tady mi přijde všechno děsně umělý. I když je pravda že konečně jsem byl na konci překvapený(narozdíl od předchozích dvou dílů), ale i tak to za moc nestojí. Nicméně co se musí pochválit je zase hudba a pár gore scén, i když jich tu není nijak moc tak začátek je vážně skvělý, ale to je asi tak všechno co můžu pochválit. Protože třeba herci včetně Bella jsou příšerní. Naneštěstí tu ale nehraje Shawnee Smith což je asi největší mínus celý série Saw.(22.12.2010)

• Malarkey

Rok, co rok vychází nový díl této série, která mě přestává pomalu bavit více a více. Nejen, že čtyřka nepřináší nic nového, ona dokonce ani nerozvíjí to, co mohlo, a mělo být dávno ukončeno. Vždyť začátek dost důrazným způsobem napovídá, když na pitvě ležící hlavní postava, Tobin Bell, doktoři vrtajíce do něj díru, aby mu vyndali mozek a nakonec zjistili, že si beztak pro pár lidí přichystal svůj epilog v podobě dalších mrtvých, nebo minimálně dosti zmrzačených, kteří umírají tou nejkrutější smrtí. Nebo ne nejkrutější, ale dosti nechutnou takovým způsobem, aby minimálně ona smrt zanechala na divákovi krapet smutku a opovržení. To jediné by mohlo držet sérii Saw momentálně nad vodou, jen pokud by to ale bylo alespoň trochu napínavé a strašidelné, trochu zajímavé a neočekávatelné. Jednička byla jedinečná v tom, že závěr čekal pramálo kdo, čtyřka už nedokáže překvapit ničím, jelikož se strukturálně nezměnila od jedničky, a tak se pokouší o to samé, jenže mě už to nebaví a bavit ani nebude. Jestli bude pětka a tuším, že asi bude, nepodívám se na ní, pokud nepřekvapí okolí, nebudu mít důvod a ani chuť. Už samotná čtyřka jako možný epilog je dost přehnaná, svojí akčností, efektivitou a překombinovaností děje a už by to mohlo přestat. Je na čase.(15.1.2008)

• H34D

Luke z Gilmorek se dočkal pořádného skoku, série Saw však nikoliv, opět se potácí mezi samoúčelnou brutalitou, hloupými postavami a na oko efektním, ale ve skutečnosti plytkým a z prstu vycucaným obsahem. Problém Saw IV je v tom, jak se mermomoci snaží dát všemu nový rozměr a místo, aby se hnula z místa, jen "vylepšuje", resp. upravuje stávající. Je to nelogické až chaotické, navíc divácká zmatenost mimo jiné také podkopává efekt tradičního závěrečného zvratu. Ovšem přes to všechno Saw IV není nuda, nejsíš díky jisté fascinaci extrémem a zvědavosti na to, co přijde, film alespoň v něčem funguje. 4/10(5.1.2009)

Jasný průměr. Ještě jsem snad neviděl průměrnější film:-) Jj, je to stále a pořád to samé jako v dílech předchozích, možná ještě trochu víc zamotanější, co se týká hlavního padoucha. Ale přišlo mi, jako by ani o něj nešlo...jde jen a pouze o pasti, které mi přišly o něco málo slabší. Moc nečekejte a možná se nebudete nudit:-)50%(17.4.2008)

• Dudek

Bousmanův nejsouvislejší díl (kde se paradoxně pojí současnost s minulostí a dvěma různými liniemi), který vypadá spíše jako cvičení se v prolínačkách. Saw IV není až tak hrozný film, jak se dle mého hodnocení může zdát, kvalitativně se přibližuje spíše dvojce než trojce (ta měla krom solidního začátku hlavně povedené pasti), ale doplácí na minimum opravdu dobrých nápadů. Dějová linie je tentokrát dá se říct dobrá, hlavně začátek je nesmírně podařený, tedy scéna, kdy je vyšetřovatel lapen ve svém vlastním bytě, a z důvěrných prostor se tak stává nebezpečná velká neznámá. Jenže pak už to jde s příběhem jen z kopce a sledujeme klasickou nepříliš zábavnou natahovačku, která by měla skončit šokujícím twistem na závěr. Jenže ani to se tentokrát vyloženě nepovedlo. Závěrečná pointa ztrácí údernost předchozích dílů a o její povedenosti by se dalo dlouze polemizovat.(14.7.2008)

• - Toto je první film série Saw, ke kterému nenapsal scénář Leigh Whannell. Ten si mimo jiné dokonce zahrál v jedničce, když byl připoután řetězem na noze v místnosti s Cary Elwesem. (Rodriguez)

• - Víte, že sérii SAW stvořil James Wan? Všechno začalo kraťasem Saw, který natočil a sestříhal mladičký James Wan. Sebral odvahu a odprezentoval ho pohlavárům z Lionsgate. Ti zavětřili úspěch a nechali Wana natočit celovečerní verzi téhož. (Rodriguez)

• - Producenti si přáli, aby si Donnie Wahlberg svou roli detektiva z trojky zopakoval, ale kvůli angažování v jiných projektech to zpočátku nebylo vůbec možné. Proto s ním prvotní verze scénáře vůbec nepočítala. Jakmile ale začalo natáčení, zázrakem některé jeho pracovní povinnosti ustoupily a scenárista ho rychle do filmu zakomponoval. (Rodriguez)