Ku příležitosti uvedení do kin už pátého dílu této nezmar série (a že prý v dnešní době nejde točit seriály na pokračování, jako byli v osmdesátkách Michael, Jason či Freddy ...) jsem si pustil pěkně po sobě 2 + 3 + 4 film během jednoho dne. A rozhodl jsem s eže k ním napíšu nový společný komentář, prootže jednak jsou všechny od stejného režisera a jednak jsou uplně stejné a to prosím pěkně neberte jako urážku. 2 až 4 díl si drží solidní laťku. Zachován je přitažlivý vizuál proplouvající napříč celou sériií. Díl od dílu je zajímavější "nesmrtelný" pan Skládačka v podání neokoukaného Tobina Bella. Pasti jsou díl od dílu sned lepší a vynalézavější. Herecké výkony spíše teda zase horší, ale dá se říct že ani jeden díl nejde kvalitou dolů a nedělá ostudu geniální jedničce. A proč ne. Saw má díky svému nabušenému (ano překombynovanému) ději mé sympatie mnohem víc než dějově prázdné X-té pokračování již zmiňovaných sériií jako byl Halloween, nebo Pátek třináctého. A navíc zatím ještě neslézávají do stoky k Hostelu těžícího z přemíry násilí. + překvapivá pointa co byla zatím pokaždé. Takže u mě Saw 2 až 4 shodně 60% až 70% dle momentalního rozpoložení.(29.10.2008)

Séria 'Saw' pre mňa skončila po druhej časti a som rád, že Bousmanovi konečne vzali túto hračku z rúk, pretože už sa zdalo, že sa z toho začala stávať závislosť, ktorej som však ja s prehľadom odolával. Toto pokračovanie ma po totálnej fraške, akou bola trojka naozaj príjemne prekvapila a Bousman sa so sériou rozlúčil decentne. V jednotlivých doplňovacích častiach celej tejto skladačky som mal mierny chaos, čo však nebolo spôsobené výmenou takmer všetkých hercov, ale skôr scenáristickou neschopnosťou, chaotickým krimi vyšetrovaním. Samostatná pointa má ale naozaj trošku logickejšie opodstatnenie, herecké zúfalstvo sa oproti predchádzajúcej časti trošku prebralo k životu a mne celý film ušiel celkom rýchlo. A aj bez toho, aby som si začal nadávať, že som vôbec na začiatku stlačil tlačítko play. 60%.(7.11.2009)

Rozpočet $10miliónovTržby USA $63,300,095Tržby Celosvetovo $139,352,633Tržby za predaj DVD v USA $31,812,725 //počet predaných kusov 1,914,654║ Pri brutálne krvavom pitevnom úvode ma prechádzala chuť a ak by to pokračovalo o nejakú tu minútku takto ďalej asi by som to zabalil, našťastie potom nabehol klasický dej plný pascí a zvratov, čím som si prišiel na svoje a nakoniec som si to celkom k spokojnosti užil, a musím povedať že mi to prišlo o niečo zaujímavejšie než SAW III. /50%/(10.11.2009)

Opět krvavý jako předchozí díl. Nejlepší je začátek filmu, kdy probíhá pitva Jigsawa. Příběhově to je trochu složitější, ale divák se v pohodě ve filmu orientuje. Pasti jsou dost krvavé. Film má výborné flashbacky ukazující Jigsawa v minulosti. Hudba skvělá. Zajímavostí tohoto dílu je, že se film odehrává v době třetího dílu, což divák pochopí na konci filmu. Velkým překvapením na konci filmu pro mě bylo, že se kromě Amandy, která byla věrnou spolupachatelkou Jigsawa stal další komplic detektiv Hoffman. Hodnotím 94% = *****(12.10.2012)

Jasný průměr. Ještě jsem snad neviděl průměrnější film:-) Jj, je to stále a pořád to samé jako v dílech předchozích, možná ještě trochu víc zamotanější, co se týká hlavního padoucha. Ale přišlo mi, jako by ani o něj nešlo...jde jen a pouze o pasti, které mi přišly o něco málo slabší. Moc nečekejte a možná se nebudete nudit:-)50%(17.4.2008)

• - Víte, že sérii SAW stvořil James Wan? Všechno začalo kraťasem Saw, který natočil a sestříhal mladičký James Wan. Sebral odvahu a odprezentoval ho pohlavárům z Lionsgate. Ti zavětřili úspěch a nechali Wana natočit celovečerní verzi téhož. (Rodriguez)

• - Pes Chance, který je k vidění ve scéně v motelu, ve skutečnosti patří režisérovi Darrenu Lynn Bousmanovi. (WolfR)

• - Žena, ktorá ponúka v spomienkach Johnovi Kramerovi spoločnosť pred klinikou Jill Tuckovej, je Addison Corday (Emmanuelle Vaugier), ktorá bola neskôr účastníčkou jeho hry v Saw 2 (2005). (Marceloo)