Nastala chyba při přehrávání videa.
 • honajz
  **

  Ve třetí sérii konečně důmyslný vrahoun umřel, takže se naskýtá otázka, kdo nyní bude strojit důmyslné pasti na nepotrestané darebáčky? Inu, jak zjistí velitel zásahové jednotky, nějaké ty pasti a pastičky v tajuplném podzemí ještě zbyly, tudíž i nadále lze pár lidí zprovodit ze světa co nejkrutějším a nejlépe nejbolestivějším způsobem. A nečekaný konec navíc slibuje, že se možná nakonec dočkáme nekonečného seriálu vyvražďovaček, takže si psychopaté zajisté užijí. Režisér Darren Lynn Bousman si nejspíše našel výnosnou zlatou žílu, Bonusově je disk solidně vybavený – kromě trailerů na jiné filmy (Soudný den, Slídil, Diamantoví psi) zde najdeme upoutávku i na tento (0:44), skoro pětiminutový videoklip (4:43 - tyto dvě položky jsou bez titulků), a pak více půlhodinový režisérův deník (32:58), točený s jistou nadasázkou, ale ke konci i pateticky, jednu ani ne minutovou a nijak zajímavou vystřiženou scénu (0:42), čtvrt hodiny o vzniku speciálních efektů (14:54), v tomto případě jednotlivých pastí (Jéjej, to si psychopatičtí tvůrci užili!), a nakonec devět minut o vzniku jednotlivých rekvizit (8:57). To vše s českými titulky.(31.3.2012)

 • kingik
  **

  Další díl série hororů se vrací ke starému zavedenému schématu smrtící hry, kterou se svými oběťmi hraje Jigsaw. I když je hlavní strůjce zla již mrtev, zanechal po sobě jeden ze svých herních plánů, který do své partie vtáhne velitele zásahové jednotky, která labyrint vyšetřuje. Smrtící mechanismus se tak samovolně dává do pohybu a žádá si krvavé fanty. Opakovaný vtip přestává být vtipem a tvůrcům to prostě nestačí a točí nesmyslně další a další pokračování, která jsou přes veškerou snahu jen nastavovanou kaší bez chuti. Nápady docházejí, a tak čtvrtý díl patří k těm nejslabším dílům z celé série. Tvůrci zpočátku zajímavé série by si měli uvědomit, že odejít včas je důstojné a je to nejlepší možné řešení pro upadající úroveň série. 40%(19.1.2009)

 • arie
  **

  Ako divák, ktorého táto novodobá séria nefascinovala už od jej vzniku, som pristupoval k štvrtému dielu so značnou rezervou a takmer nulovými očakávaniami. To čo som dostal ma ani neprekvapilo a ani vyslovene nesklamalo, len potvrdilo to, že úspech, ktorý skladačková séria dosiahla je úplne bezdôvodný. Predýchal som absenciu aspoň jedinej výraznejšej postavy a taktiež, i keď už nie tak bezproblémovo, absenciu sympatickej, ľudskej bytosti, ku ktorej by som pociťoval počas filmu aspoň minimálnu empatiu, samozrejme, keď vynechám charizmatického Bella, ktorý teší každého aspoň trochu zvráteného diváka i po svojej smrti. :) Otvorenosť násilia je na komerčnú produkciu na veľmi dobrej úrovni a už úvodná scéna, Jigsawova pitva, naplno otestuje žalúdok každého menej odolného diváka. No najväčším neprajníkom, ktorý nepodkopáva, ale prakticky amputuje nohy dynamickej réžii Bousmana, v ktorom snáď stále drieme naplno neprejavený talent, je absolútne zbytočne prekombinovaný scenár, ktorý človek, neoboznámený s predchádzajúcimi snímkami série, nemá šancu prelúskať. Táto séria potrebuje nabrať nový vietor do svojich krvou zafarbených plachiet, inak zapadne do hlbín zabudnutia, no nejaký veľkolepý návrat, ako sa podaril trebárs sérii Halloween v dieli s podtitulom H20, už neočakávam.(6.8.2008)

 • Falko
  ***

  Po prvych troch castiach, ktore celkom usli ma tato stvrta cast mierne sklamala. Uz ma sice unavuje neustale aj po Jigsawovej smrti hladanie akychsi diktafonov nahratych s jeho hlasom a s informaciami o tom, ze hry nekoncia, ale este len zacinaju, ale so zvedavosti si pozriem aj dalsie casti, s akym zazrakom prisli scenaristi tentokrat. 17.04.2009 ____ Tobin Bell - (Jigsaw / John) +++ Donnie Wahlberg - (Eric Matthews) +++ Costas Mandylor - (Hoffman) +++ Scott Patterson - (Agent Strahm) +++ Betsy Russell - (Jill) +++ Hudba: Charlie Clouser +++(17.4.2009)

 • Chrustyn
  ***

  Tak a je tu další díl ze nekonečné krvavé série ale musím uznat, že se jedná o jedno z těch lepších pokračování. Psychopatický vrah byl sice v minulém díle zabit ale hrůza nekončí. Takže si opět užijete spoustu krvavých scének (a jedna opravdu reálně natočená pitva) a nějaké to překvapení na konec. A určitě to nebyl poslední díl.(4.5.2008)

 • - Toto je první film série Saw, ke kterému nenapsal scénář Leigh Whannell. Ten si mimo jiné dokonce zahrál v jedničce, když byl připoután řetězem na noze v místnosti s Cary Elwesem. (Rodriguez)

 • - Do kin byl film zasílán pod krycím názvem "Angel Fish". (Elisebah)

 • - Spoiler: Ve filmu zemře celkem 10 lidí. (Žralok)