• choze

Po dvou slabých odvarech přišlo příjemné překvapení. Ve čtyřce se tým táhnoucí sérii SAW rozhodl kromě tradiční porce videoklipařsky estetizované vynalézavé brutality i razantně rozvinout mytologii série a zavádí nás ke kořenům legendy (zrod Jigsawa i jeho trademarků jako klaunských figurín a prasečích masek), propojujíce zároveň všechny díly. Je to sice tradičně zmatené, překombinované a všechno to tu už bylo, ale aspoň je na co koukat a díky (někdy až moc) svižnému tempu to rychle uteče. A člověk si tu dosyta užije charizma Tobina Bella, paradoxně dostávajícího největší prostor po smrti jeho postavy.(22.5.2008)

Jasný průměr. Ještě jsem snad neviděl průměrnější film:-) Jj, je to stále a pořád to samé jako v dílech předchozích, možná ještě trochu víc zamotanější, co se týká hlavního padoucha. Ale přišlo mi, jako by ani o něj nešlo...jde jen a pouze o pasti, které mi přišly o něco málo slabší. Moc nečekejte a možná se nebudete nudit:-)50%(17.4.2008)

Úvodná pitva je (rozhodne) zaujímavá a niektoré pasce sú (rozhodne) originálne, lenže... tu sa už (evidentne) varí z hodne prevarenej vody a práve to, čo robilo výnimočnou, povedzme, prvý diel, tu (zreteľne) chýba. Po atmosfére a nápade (teda okrem spomínaných "chuťoviek") tu nie je ani stopy. Dá sa povedať, že od trojky séria kvalitatívne ani nepokročila, ani neupadla, obávam sa ale, že už to bude len horšie a horšie. Áno, aj ja už prestávam mať chuť hrať ďalej. Možno keby to nebolo celé tak zbytočne zmätené a keby tak zúfalo (opäť) neabsentovali charizmatickejší hrdinovia, bol by som zhovievavejší. Vizuálne je to stále (ne)pekné, ale čo z toho?! 2 a 1/2*...(27.4.2008)

No po úděsné SAW III přichází díl, který je alespoň o malilinko lepší. Zaprvé dějová linie je určitě bohatší a zadruhé logických chyb už je taky méně. Samozřejmě nad samotnými pastmi už zůstává rozum stát, ale to se bohužel nedá nic dělat. Tento díl už vidím podruhé a pořád sice zůstává kvalitativně předposlední, ale v rámci běžné hororové produkce ho lze zařadit do průměru, tudíž 3 hvězdičky. Pořadí od nejlepšího: SAW 1 (100%), 2 (95%), 6 (80%), 5 (60%), 4 (50%), 3 (35%), 7 (25%)(17.4.2009)

• Smok

Hneď na úvod musím napísať, že Mr. Jigsaw a jeho poučné a pestré hry o vlastný život ma naozaj obohatili. Je to proste taký malý srandista. Ale čo je moc, je moc. Vidím, že už na nás čaká 5ty diel a avízované máme ďalšie dva. Dočkáme sa aj osmičky v podobe video filmu ako Hellraiser, alebo nám tvorcovia ponúknu nebodaj seriál? Nič proti, ale kvalitu si treba vedieť udržať a nie dobrý nápad dojiť donekonečna. História ukazuje, že to väčšinou nedopadá dobre a chamtivosť dobrá rozhodne nie je, však pán Skladačka ;-)(28.8.2008)

• - Spoiler: Ve filmu zemře celkem 10 lidí. (Žralok)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 97. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)

• - Do kin byl film zasílán pod krycím názvem "Angel Fish". (Elisebah)