I wanna play a game... počtvrté a počtvrté spokojen. Hned od "labužnického" pitevního úvodu víte, s kterým že to filmem máte tu čest, opět poznáme některé staré známé tváře z předchozích dílů a co se týče technické stránky věci, tak tam opět nemám nejmenší připomínku - střihový styl Lynn Bousmana je prostě parádní. Moje obavy, že se čtvrtým dílem už musí jít série do kytek se naštestí pro mě nenaplnily a já se opět mohl potit hrůzou a nedýchat napětím nad kalužemi krve, ve kterých skončili ti, kteří si nevážili života. Bude to znít zvrhle, ale já chci hrát dál... 70%(30.12.2007)

Tak a je tu další díl ze nekonečné krvavé série ale musím uznat, že se jedná o jedno z těch lepších pokračování. Psychopatický vrah byl sice v minulém díle zabit ale hrůza nekončí. Takže si opět užijete spoustu krvavých scének (a jedna opravdu reálně natočená pitva) a nějaké to překvapení na konec. A určitě to nebyl poslední díl.(4.5.2008)

No po úděsné SAW III přichází díl, který je alespoň o malilinko lepší. Zaprvé dějová linie je určitě bohatší a zadruhé logických chyb už je taky méně. Samozřejmě nad samotnými pastmi už zůstává rozum stát, ale to se bohužel nedá nic dělat. Tento díl už vidím podruhé a pořád sice zůstává kvalitativně předposlední, ale v rámci běžné hororové produkce ho lze zařadit do průměru, tudíž 3 hvězdičky. Pořadí od nejlepšího: SAW 1 (100%), 2 (95%), 6 (80%), 5 (60%), 4 (50%), 3 (35%), 7 (25%)(17.4.2009)

• Xmilden

4. díl v závěru vlastně dohrává události Trojky. Že je to prakticky zbytečné to není třeba dlouze zdůrazňovat. Inu z vyluhovaného pytlíku se dobrý čaj již uvařit nedá. Takže zde máme nějakou naroubovanou dějovou linku jednoho houževnatého policisty a kolem něj samozřejmě umírají v nám známých hrách lidé. Scény, ve kterých oběť trpí jsou jediné napínavé, v závěru se dozvíme kterak dopadne policista Matthews. A kdo bude pokračovat v práci Jigsawa. 40%(25.4.2014)

• novoten

Pokračujeme v krvejízdě aneb Věčný svit velmi poskvrněné mysli. Znovu se přidává na krvi, na řevu, na brutalitě a na počtu scén, kdy odvracím zrak. A poprvé mám pocit, že už je pomyslná hranice snesitelnosti překročena. Tématem je totiž tento díl až příliš podobný třetímu, Jigsaw už je mimo hru prakticky od dvojky a objevuje se pouze ve flashbacích (nutno uznat, že velmi povedených) a hlavní roli tak přebírají zaměnitelné vedlejší postavy, ke kterým jsem si za půldruhé hodiny cestu opravdu nenašel. Čestná výjimka patří vytrvalému agentu Strahmovi v sympatickém Pattersonově podání. Vidět ale jediné klady thrilleru v pár minutách a jedné postavě, to zavání budoucím průšvihem. Jinými slovy mám poprvé pocit, že další díl už vidět nechci.(26.1.2008)

• - Eric Matthews (Donnie Wahlberg) měl být původně zabit Amandou Young (Shawnee Smith) v Saw 3 (2006). Tato scéna bylo dokonce i natočena, ale z filmu ji vystřihli. (stepan_s)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 97. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)

• - Do kin byl film zasílán pod krycím názvem "Angel Fish". (Elisebah)