Nejni Jigsaw, nejni zábava. Jeho odkaz sice žije dál, ale těmihle věčnými recyklacemi už mě dokážou tvůrci akorát tak slušně nasrat. Brutalita a násilí furt funguje, ale už se to jaksi začíná všechno opakovat dokola. Nejpodařenější na tomhle díle je začátek a především konec za kterej si tahle část ještě ty 3* vyslouží, ale to co je mezi tím je plytké kopírování předchozích filmů a to jsme tady teprve v polovině série. Každopádně skalním příznivcům celé řady se to asi líbit bude ti ostatní to uvidí maximálně na nepobuřující průměr.50%(27.11.2015)

• Hakha

Slabota, tato série se každým novým dílem propadá hlouběji a hlouběji. Opět nic nového, jen vaření vody předchozích dílů. Několik nechutných scén a opět mnoho vražd, které mě už nechávají chladným a nebaví mě. Čekal jsem aspoň zajímavý zvrat, ale ten se nekonal (ehm, teda konal, ale nebyl vůbec zajímavý...), mé hodnocení 1 hvězdička...(4.8.2008)

• Tuxedo

To samé co trojka. Nenudíte se a jednotlivé pastičky vás celkem baví (ačkoliv jsou už dost přehnané), ale čím víc to sledujete, tím se vám to zdá vykonstruovanější a závěr to jednoduše celé pohřbívá. Při případných dalších dílech by bylo dobré vyměnit režiséra (ten epileptický styl mi nesedí) a scénáristy.(31.10.2007)

• H34D

Luke z Gilmorek se dočkal pořádného skoku, série Saw však nikoliv, opět se potácí mezi samoúčelnou brutalitou, hloupými postavami a na oko efektním, ale ve skutečnosti plytkým a z prstu vycucaným obsahem. Problém Saw IV je v tom, jak se mermomoci snaží dát všemu nový rozměr a místo, aby se hnula z místa, jen "vylepšuje", resp. upravuje stávající. Je to nelogické až chaotické, navíc divácká zmatenost mimo jiné také podkopává efekt tradičního závěrečného zvratu. Ovšem přes to všechno Saw IV není nuda, nejsíš díky jisté fascinaci extrémem a zvědavosti na to, co přijde, film alespoň v něčem funguje. 4/10(5.1.2009)

• Psema

Bousman se od trojky malinko uklidnil, vysadil těžké drogy a přestal tolik švenkovat kamerou, čímž způsobil, že se čtyřka alespoň vizuálem podobá famóznímu prvnímu dílu, což je asi to jediné, co tyhle dva počiny "spojuje". Po scénáristické stránce je totiž Saw 4 jenom dalším gulášoidním příběhem o tom, jak si z nás skupinka nenažraných producentů dělá za stolem v Hollywoodu pr... srandu. Zatímco nasazení Jigsawových flasbacků potěší a vnáší do série několik nových pohledů na věc, závěr dokáže potopit vše, na co Bousman dvě hodiny dřel. Nelogická, nepřehledná a z prstu vycucaná pointa opravdu sucks. A jsme zase o stupínek níž.(26.10.2007)

• - Rozpočet filmu - nad hranici 10 milionů, celosvětový výdělek - 133 milionů. (Rodriguez)

• - Plyšák, o kterém Hoffman říká Perézové, že je jeho dcery, ve skutečnosti patří dceři Jeffa ze třetího dílu. K vidění je při scéně, kdy Jeff dceři vynadá, že si vzala do postele s sebou plyšáka jejího zesnulého bratra Dilana. (G_I_S_M_O)

• - Film bol zakázaný v Malajzii. (Paldiny)