Opět krvavý jako předchozí díl. Nejlepší je začátek filmu, kdy probíhá pitva Jigsawa. Příběhově to je trochu složitější, ale divák se v pohodě ve filmu orientuje. Pasti jsou dost krvavé. Film má výborné flashbacky ukazující Jigsawa v minulosti. Hudba skvělá. Zajímavostí tohoto dílu je, že se film odehrává v době třetího dílu, což divák pochopí na konci filmu. Velkým překvapením na konci filmu pro mě bylo, že se kromě Amandy, která byla věrnou spolupachatelkou Jigsawa stal další komplic detektiv Hoffman. Hodnotím 94% = *****(12.10.2012)

• Jacinda

Je mi jedno jestli to má myšlenku (ano i ten první díl). Je mi jedno jestli je to strašidelný (tudíš správný horor). Jsou mi ukradený úplně všechny důvody, proč by tahle série měla být dobrá. Pro mě je to jen směsice odporných brutálních vražd. Dokonalý návod na zabíjení. Z vyprávění mě stačilo slyšet (nevím ve kterých dílech to přesně bylo) o scéně s injekčníma stříkačkama, s vlastním vydloubnutím oka (jinak smrt), s pitváním svého partnera, který má být podle všeho mrtev (jinak smrt). Smůla že se probere uprostřed prohlížení jeho střev vlastní holkou... Nechutné! Odporné! Ohavné! Strašné! Zrůdné!(23.10.2008)

• Isherwood

Scénář sice už není takový twister jako posledně (až na ten tragická závěr), oproti tomu už ale nejsou tvůrčí nápady, co se úkolů týče, tolik sick. Taky to není taková nuda, ale spíše hloupě natahovaná vyprávěnka o Jigsawově odkazu příští generaci, kterou odhaluje velký svalnatý černoch bez charismatu a sekunduje mu tragické kvantum postav, z nichž většině přejete smrt, protože vás prostě nebaví. Tohle v kině nadchne leda tak mladé páry okolo patnácti, z nichž on čeká, že se mu ona bude před děním na plátně schovávat minimálně v klíně. Byť si mohou III a IV podat svorně ruce, na nejnižší příčku to nakonec není. Za to, že mi to docela uteklo a taky za fakt, že kdyby Bousmann natočil i něco jiného, mohl by se projevit zajímavý hororový talent. Na tuhle látku už je ho škoda.(2.1.2008)

Soundtrack Charlie Clouser: 1. Payroll - Nitzer Ebb ,2. Collapse - Saosin ,3. Shame - Drowning Pool ,4. Tomorrow - SixxAM ,5. Misery Loves Company - The Red Jumpsuit Aparatus ,6. Eternal Rest - Avenged Sevenfold ,7. Life Is Good - Ministry ,8. Werewolf - Everytime Time I Die ,9. Trapped - Soulidium ,10. Better Think Again - Submersed ,11. On The Offensive - From Autumn To Ashes ,12. Spasmolytic - Skinny Puppy ,13. Beatcrusher - Dope Stars INC ,14. Dead Is The New Alive - Emilie Autumn ,15. Do You Want To Play A Game - Oxygen ,16. Crossing The Rubicon - The Human Abstract ,17. Dread Prevailed - The Red Chord ,18. Thrash Is Back - Fueled By Fire ,19. Just Begun - Charlie Clouser ,(14.6.2011)

Je to nadpriemerný hororový thriller z tejto slávnej série. Má celkom dobrý príbeh o veliteľovi zásahovej jednotky, ktorý sa cíti bezmocný, že všetci okolo neho umierajú, ale teraz sa práve on stáva terčom v tejto vražednej hre, v ktorej má rozhodnúť o živote niekoľkých kriminálnikov a má len hodinu a pol na to, aby mohol zachrániť svojich dvoch kolegov. Spracovanie ale mohlo byť aj lepšie, ešte úvodná dvadsaťminútovka pôsobí dosť dobre, ale potom to už začne upadať, línia s veliteľom jednotky trpí tým, že sa hlavná postava voľne premiestňuje medzi rôznymi lokalitami s pascami, takže tu chýba ten pocit uväznenia na neznámom mieste, z ktorého niet úniku, iba cez pasce a navyše mu tu ani nejde o život, takže to nedokáže moc zaujať. A druhá línia, kde mu idú detektívi po stopách je tiež taká bez šťavy. Takže celé to pôsobí skôr priemerne, ale po príbehovej stránke úroveň filmu zvyšuje, zaujímavá previazanosť s trojkou a síce už nie tak pôsobivý, ako v prvých dvoch dieloch, ale stále vydarený záver, ktorý sa mi páči. Čo sa týka hororových stránok, atmosféra a napätie sú už úplne preč, ale zase pasce a krvavé scény stále celkom fungujú, zaujala ma detailne prevedená pitva, pár slušných pascí, hlavne tá v úvodnej časti a pár zaujímavých úmrtí, hlavne záverečná smrť. Herecké obsadenie je celkom dobré, stále poteší Tobin Bell, zaujal ma aj Costac Mandylor a pár vedľajších postáv, len ten Lyriq Bent tentoraz v hlavnej úlohe ma skôr sklamal, v predchádzajúcich dieloch bol dobrý, vo vedľajšej úlohe fungoval, ale na hlavnú nemá dostatok charizmy. Réžia a technická stránka sú stále dostatočne vydarené, tu nemám problém. V porovnaní s predchádzajúcim dielom je to o niečo lepšie, ale aj tak sa neubránim určitému pocitu zbytočnosti, jeden z tých slabších dielov série. 59%(21.10.2012)

• - Toto je první film série Saw, ke kterému nenapsal scénář Leigh Whannell. Ten si mimo jiné dokonce zahrál v jedničce, když byl připoután řetězem na noze v místnosti s Cary Elwesem. (Rodriguez)

• - Producenti si přáli, aby si Donnie Wahlberg svou roli detektiva z trojky zopakoval, ale kvůli angažování v jiných projektech to zpočátku nebylo vůbec možné. Proto s ním prvotní verze scénáře vůbec nepočítala. Jakmile ale začalo natáčení, zázrakem některé jeho pracovní povinnosti ustoupily a scenárista ho rychle do filmu zakomponoval. (Rodriguez)

• - Čtvrtý díl je prvním dílem z celé série, který neprodukovalo studio Lionsgate. Nahradilo jej studio Hollywood Classic Entertainment. (t.mon)