Jasný průměr. Ještě jsem snad neviděl průměrnější film:-) Jj, je to stále a pořád to samé jako v dílech předchozích, možná ještě trochu víc zamotanější, co se týká hlavního padoucha. Ale přišlo mi, jako by ani o něj nešlo...jde jen a pouze o pasti, které mi přišly o něco málo slabší. Moc nečekejte a možná se nebudete nudit:-)50%(17.4.2008)

• klerik

Tak som si dal konečne aj štvorku... A prekvapivo ide o mierny nárast kvality oproti prechádzajúcim dvom pokračovaniam. Teda nie že by to bol dobrý film, ale akosi sa vytratila nuda. To je veľké plus, no na druhú stranu tu nenájdeme žiadnu zapamätania hodnú scénu (ak nerátame pitvu, ale vŕtanie do lebky v trojke bolo pôsobivejšie). Pasce sú však pomerne krátke, hlúposť hrdinov sa tak prejavuje len občas (navyše sa to občas ukáže ako súčasť hry) a sme pod záplavou stále nových faktov a postáv... Vďaka absencii klasického príbehu a rezignovaniu na herecké výkony a osviežujúcim kamerovým prechodom je z toho pozerateľné béčko, ktoré sľubne otvára novú trilógiu a má v sebe náznaky toho, čoho sa (konečne) dočkáme v slušnej šesťke...(8.1.2010)

• Tom Riddle

Obsahuje spoilery ke předchozím dílům (ze čtvrtého jen náznaky)!!! Svým způsobem pro mě příjemné překvapení, ovšem jak v čem. Dostalo se mi odpovědí na (některé) otázky, které po konci trojky tížily mou zvědavou mysl, životní cesta některých nebohých skončila, pár přeživších se spolu s prímovým koncem filmu posunulo o krůček blíž ke konci té své, a já získal svůj důkaz o tom, jak velkou chybu tvůrci udělali, když nechali zemřít Kerry, Jigsawa a Amandu. Tyhle tři komplexní postavy, jediné původní z nepřekonatelného prvního dílu, byly pilíře série, její duší (ne, nejsem vadnej, jen mám rád Saw, ano, uvědomuju si, že mnozí by mezi ty dvě věci dali rovnítko, ale ne, prostě vadnej nejsem, nebo možná malinko jo). Čtyřka rozehrává "hru" bez nich, a je to zatraceně poznat. Těch pár flashbacků a záběrů na jejich mrtvá těla mi jejich faktickou absenci nevynahradí. Místo radostí a strastí těch tří sympaťáků nám tak zbývá spousta nových (umírajících) postav a taky těch pár známých (z prvního dílu nikdo) jejichž osud nebyl z předchozích dílů tak docela jasný. Smrtičky jsou brutální + superinteligentní agenti FBI jsou tupí až běda (což já nerad), ovšem pastičky důmyslné + umírači až na výjimky nesympatičtí (tzn. smrt jim přejeme... což já rád), napětí je slušné a odpovědi také, už tu ale není ta duše. P.S. po zhlédnutí pětky snižuju ze tří na dvě. Pětka je lepší, ale zase ne tolik, abych jí mohl dát čtyři, takže...(16.12.2007)

• akisha

Zápletka pitomá, s prvoplánovým cílem šokovat a přivést na svět další "překvapivou" pointu, bohužel ale není koho překvapovat, protože průměrného diváka musí zákonitě nesmyslné dění na obrazovce otrávit, přinejmenším otupit. Od začátku tu máme detektiva, kterej svou vrozenou debilitou a snahou pomoct kosí lidi líp, než by to zvládl Jigsaw. Nehledě na to, že jeho chování je často dost mimo a nabízí otázku, jak se vůbec někdo takový může stát detektivem. Ani pasti nestály za moc a sestupná tendence Saw pokračování by snad mohla konečně upozornit tvůrce, aby nás podobnou z prstu vycucanou břečkou přestali zásobovat.(9.11.2008)

• Malarkey

Rok, co rok vychází nový díl této série, která mě přestává pomalu bavit více a více. Nejen, že čtyřka nepřináší nic nového, ona dokonce ani nerozvíjí to, co mohlo, a mělo být dávno ukončeno. Vždyť začátek dost důrazným způsobem napovídá, když na pitvě ležící hlavní postava, Tobin Bell, doktoři vrtajíce do něj díru, aby mu vyndali mozek a nakonec zjistili, že si beztak pro pár lidí přichystal svůj epilog v podobě dalších mrtvých, nebo minimálně dosti zmrzačených, kteří umírají tou nejkrutější smrtí. Nebo ne nejkrutější, ale dosti nechutnou takovým způsobem, aby minimálně ona smrt zanechala na divákovi krapet smutku a opovržení. To jediné by mohlo držet sérii Saw momentálně nad vodou, jen pokud by to ale bylo alespoň trochu napínavé a strašidelné, trochu zajímavé a neočekávatelné. Jednička byla jedinečná v tom, že závěr čekal pramálo kdo, čtyřka už nedokáže překvapit ničím, jelikož se strukturálně nezměnila od jedničky, a tak se pokouší o to samé, jenže mě už to nebaví a bavit ani nebude. Jestli bude pětka a tuším, že asi bude, nepodívám se na ní, pokud nepřekvapí okolí, nebudu mít důvod a ani chuť. Už samotná čtyřka jako možný epilog je dost přehnaná, svojí akčností, efektivitou a překombinovaností děje a už by to mohlo přestat. Je na čase.(15.1.2008)

• - Film bol zakázaný v Malajzii. (Paldiny)

• - Pes Chance, který je k vidění ve scéně v motelu, ve skutečnosti patří režisérovi Darrenu Lynn Bousmanovi. (WolfR)

• - Spoiler: Ve filmu zemře celkem 10 lidí. (Žralok)