Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Další pokračování kultovní hororové série přináší novou dávku hrůzy a akce. Jigsaw je mrtev a zbývá rozluštit hádanku jeho poslední hry. Jeden z vyšetřovatelů se však sám ocitá ve vražedné pasti a má jen devadesát minut na to, aby se zachránil před děsivým koncem... (H.C.E.)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (534)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $10miliónovTržby USA $63,300,095Tržby Celosvetovo $139,352,633Tržby za predaj DVD v USA $31,812,725 //počet predaných kusov 1,914,654║ Pri brutálne krvavom pitevnom úvode ma prechádzala chuť a ak by to pokračovalo o nejakú tu minútku takto ďalej asi by som to zabalil, našťastie potom nabehol klasický dej plný pascí a zvratov, čím som si prišiel na svoje a nakoniec som si to celkom k spokojnosti užil, a musím povedať že mi to prišlo o niečo zaujímavejšie než SAW III. /50%/ ()

Malarkey odpad!

všechny recenze uživatele

Rok, co rok vychází nový díl této série, která mě přestává pomalu bavit více a více. Nejen, že čtyřka nepřináší nic nového, ona dokonce ani nerozvíjí to, co mohlo, a mělo být dávno ukončeno. Vždyť začátek dost důrazným způsobem napovídá, když na pitvě ležící hlavní postava, Tobin Bell, doktoři vrtajíce do něj díru, aby mu vyndali mozek a nakonec zjistili, že si beztak pro pár lidí přichystal svůj epilog v podobě dalších mrtvých, nebo minimálně dosti zmrzačených, kteří umírají tou nejkrutější smrtí. Nebo ne nejkrutější, ale dosti nechutnou takovým způsobem, aby minimálně ona smrt zanechala na divákovi krapet smutku a opovržení. To jediné by mohlo držet sérii Saw momentálně nad vodou, jen pokud by to ale bylo alespoň trochu napínavé a strašidelné, trochu zajímavé a neočekávatelné. Jednička byla jedinečná v tom, že závěr čekal pramálo kdo, čtyřka už nedokáže překvapit ničím, jelikož se strukturálně nezměnila od jedničky, a tak se pokouší o to samé, jenže mě už to nebaví a bavit ani nebude. Jestli bude pětka a tuším, že asi bude, nepodívám se na ní, pokud nepřekvapí okolí, nebudu mít důvod a ani chuť. Už samotná čtyřka jako možný epilog je dost přehnaná, svojí akčností, efektivitou a překombinovaností děje a už by to mohlo přestat. Je na čase. ()

Reklama

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Scénář sice už není takový twister jako posledně (až na ten tragická závěr), oproti tomu už ale nejsou tvůrčí nápady, co se úkolů týče, tolik sick. Taky to není taková nuda, ale spíše hloupě natahovaná vyprávěnka o Jigsawově odkazu příští generaci, kterou odhaluje velký svalnatý černoch bez charismatu a sekunduje mu tragické kvantum postav, z nichž většině přejete smrt, protože vás prostě nebaví. Tohle v kině nadchne leda tak mladé páry okolo patnácti, z nichž on čeká, že se mu ona bude před děním na plátně schovávat minimálně v klíně. Byť si mohou III a IV podat svorně ruce, na nejnižší příčku to nakonec není. Za to, že mi to docela uteklo a taky za fakt, že kdyby Bousmann natočil i něco jiného, mohl by se projevit zajímavý hororový talent. Na tuhle látku už je ho škoda. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Ve čtvrtém díle Saw jsou pasti dost vychytaný, pointy opět překvapivý, flashbacky do Jigsawova života potěší. A smrti jedný postavy mi dokonce bylo líto, což se taky počítá. Asi nejslabší díl série, především kvůli značným nelogičnostem v ději, ale přesto bez problémů sledovatelné. Ti, kterým se líbily předcházející díly, by mohli býti spokojeni, ostatní se na to ani nemusí koukat. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Budu rád, když tu kazetu znovu najdou a celá série bude pokračovat, ale nejsem si jistý zda to má nějaký smysl. Snaha a nutnost série Saw překvapit v posledních vteřinách závěrem je jasně patrná už na začátku, ale v tomto díle to poprvé vyšlo poměrně na prázdno. Snímku to nedodá "kouzlo" jako v minulých dílech a spíše ho to ještě více sráží. Smrti jsou fajn, i když se tu nenajde tentokrát, žádná opravdu grandiózní, na kterou by se pan sadista rád díval stále dokola. Docela by mě zajímalo, co kdyby někdo takový existoval a vážně by "normální" lidi takto trestal a nechal je vybrat. Bylo by to špatně? Když by si to zasloužili? Na další díl se těším o něco méně a bojím se toho, že "postava" z konce nebude mít potřebné charizma ani hlas na to, aby pokračování mělo aspoň průměrnou kvalitu. nejhorší díl série, který nebýt konce nemusel být tak podprůměrný. ()

Galerie (44)

Zajímavosti (19)

  • Producenti si přáli, aby si Donnie Wahlberg svou roli detektiva z trojky zopakoval, ale kvůli angažování v jiných projektech to zpočátku nebylo vůbec možné. Proto s ním prvotní verze scénáře vůbec nepočítala. Jakmile ale začalo natáčení, zázrakem některé jeho pracovní povinnosti ustoupily a scenárista ho rychle do filmu zakomponoval. (Rodriguez)
  • V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 97. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Zdroj ČSFD)
  • Plyšák, o kterém Hoffman říká Perézové, že je jeho dcery, ve skutečnosti patří dceři Jeffa ze třetího dílu. K vidění je při scéně, kdy Jeff dceři vynadá, že si vzala do postele s sebou plyšáka jejího zesnulého bratra Dilana. (G_I_S_M_O)

Související novinky

Další Nezvratný osud od tvůrců Saw?

Další Nezvratný osud od tvůrců Saw?

14.01.2019

Studio New Line se rozhodlo oživit svoji brutální hororovou sérii Nezvratný osud, najalo přitom scenáristy posledních několika Saw Patricka Meltona a Marcuse Dunstana. Předchozích pět snímků…

Nemrtvý, kam se podíváš

Nemrtvý, kam se podíváš

08.10.2008

Chodící shnilotiny jsou pořád v kurzu. Máme pro vás tři projekty, které se zombíky jen hemží. Táta Romero chystá další mozkově-střevní hostinu, Woody Harrelson se musí probojovat skrz Zombieland a 28…

Leprechaun se možná vrátí

Leprechaun se možná vrátí

15.08.2008

Všechny hororové ikony jsou už rozebrané a buď už jsou jejich remaky na světě, nebo se velmi brzy objeví. Hollywood je však stále línější a línější vymýšlet něco nového, takže přišla řada i na ty…

Co se kde šustne

Co se kde šustne

21.02.2007

Ghost Rider láme v USA rekordy. Byl uveden v 3619 kinech a za pouhé 4 dny již stihl vydělat 51,5 miliónů dolarů. Tím hravě překonal dosavadní rekord v nejvyšším výdělku za sváteční víkend, který…

Reklama

Reklama