Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Jigsaw i jeho učednice Amanda jsou mrtví. Dva ostřílení agenti FBI, agent Strahm a agent Perez, uslyší o vraždě detektiva Kerryho a pomáhají detektivu Hoffmanovi vyřešit, co zůstalo z Jigsawovy poslední hry. Ale velitel útvaru rychlého nasazení Rigg byl sám zatažen do vražedné hry a má jen hodinu a půl na to, aby zvítězil nad řadou zvrácených a hrůzných nástrah a zachránil starého přítele i sebe před strašlivým koncem. (Filmbox)

(více)

Videa (4)

Trailer 3

Recenze (557)

LaciLC 

všechny recenze uživatele

Úvodná pitva je (rozhodne) zaujímavá a niektoré pasce sú (rozhodne) originálne, lenže... tu sa už (evidentne) varí z hodne prevarenej vody a práve to, čo robilo výnimočnou, povedzme, prvý diel, tu (zreteľne) chýba. Po atmosfére a nápade (teda okrem spomínaných "chuťoviek") tu nie je ani stopy. Dá sa povedať, že od trojky séria kvalitatívne ani nepokročila, ani neupadla, obávam sa ale, že už to bude len horšie a horšie. Áno, aj ja už prestávam mať chuť hrať ďalej. Možno keby to nebolo celé tak zbytočne zmätené a keby tak zúfalo (opäť) neabsentovali charizmatickejší hrdinovia, bol by som zhovievavejší. Vizuálne je to stále (ne)pekné, ale čo z toho?! 2 a 1/2*... ()

juta 

všechny recenze uživatele

Čtyřka je poněkud těžší na pochopení. Navazuje na předchozí díl a trochu ho zde rozvíjí. Závěr malinko parazituje na jedničce co se týče "sledování" pěkně z blízka. V tomto ohledu to na jedničku prostě nemělo, ale na druhou stranu tu máme zase další překvapení, které to přeci jen trochu zachraňuje, jen mě to nevzalo natolik, jak tomu bylo v minulých dílech. ()

Reklama

kingik 

všechny recenze uživatele

Další díl série hororů se vrací ke starému zavedenému schématu smrtící hry, kterou se svými oběťmi hraje Jigsaw. I když je hlavní strůjce zla již mrtev, zanechal po sobě jeden ze svých herních plánů, který do své partie vtáhne velitele zásahové jednotky, která labyrint vyšetřuje. Smrtící mechanismus se tak samovolně dává do pohybu a žádá si krvavé fanty. Opakovaný vtip přestává být vtipem a tvůrcům to prostě nestačí a točí nesmyslně další a další pokračování, která jsou přes veškerou snahu jen nastavovanou kaší bez chuti. Nápady docházejí, a tak čtvrtý díl patří k těm nejslabším dílům z celé série. Tvůrci zpočátku zajímavé série by si měli uvědomit, že odejít včas je důstojné a je to nejlepší možné řešení pro upadající úroveň série. 40% ()

Hal_Moore 

všechny recenze uživatele

Čím vyšší číslo u počtu pokračování, tím nižší číslo u mého hodnocení. Tento trend pokračuje i se čtvrtým dílem morbidní a vypočítavé série Saw, jsem zvědav, kam budu muset sáhnout pro hodnocení k sedmému dílu (určitě nějaký sedmý díl tvůrci natočit stihnou). Dlouho jsem odkládal další díly, neboť jsem tušil, jaké asi budou mé pocity po zhlédnutí. Mé předtuchy se vyplnily a já se namísto odvracení zraku před nechutnostmi jen malinko usmíval. Čtvrtý díl je chaotický až na půdu, děje se tam páté přes deváté a já místy nevěděl, kde zrovna jsem. Postavy mi taky k srdci nepřirostly a Scott Patterson mi snad poprvé lezl na nervy. Nemůžu pochválit ani kameru, epileptický střih, ba ani hudbu, jelikož je to vše už počtvrté nastejno. Ne, na další díly se netěším.. ()

Dudek 

všechny recenze uživatele

Bousmanův nejsouvislejší díl (kde se paradoxně pojí současnost s minulostí a dvěma různými liniemi), který vypadá spíše jako cvičení se v prolínačkách. Saw IV není až tak hrozný film, jak se dle mého hodnocení může zdát, kvalitativně se přibližuje spíše dvojce než trojce (ta měla krom solidního začátku hlavně povedené pasti), ale doplácí na minimum opravdu dobrých nápadů. Dějová linie je tentokrát dá se říct dobrá, hlavně začátek je nesmírně podařený, tedy scéna, kdy je vyšetřovatel lapen ve svém vlastním bytě, a z důvěrných prostor se tak stává nebezpečná velká neznámá. Jenže pak už to jde s příběhem jen z kopce a sledujeme klasickou nepříliš zábavnou natahovačku, která by měla skončit šokujícím twistem na závěr. Jenže ani to se tentokrát vyloženě nepovedlo. Závěrečná pointa ztrácí údernost předchozích dílů a o její povedenosti by se dalo dlouze polemizovat. ()

Galerie (45)

Zajímavosti (17)

  • Film bol zakázaný v Malajzii. (Paldiny)
  • V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous film umiestnil na 97. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Zdroj: ČSFD)

Související novinky

Další Nezvratný osud od tvůrců Saw?

Další Nezvratný osud od tvůrců Saw?

14.01.2019

Studio New Line se rozhodlo oživit svoji brutální hororovou sérii Nezvratný osud, najalo přitom scenáristy posledních několika Saw Patricka Meltona a Marcuse Dunstana. Předchozích pět snímků… (více)

Nemrtvý, kam se podíváš

Nemrtvý, kam se podíváš

08.10.2008

Chodící shnilotiny jsou pořád v kurzu. Máme pro vás tři projekty, které se zombíky jen hemží. Táta Romero chystá další mozkově-střevní hostinu, Woody Harrelson se musí probojovat skrz Zombieland a 28… (více)

Leprechaun se možná vrátí

Leprechaun se možná vrátí

15.08.2008

Všechny hororové ikony jsou už rozebrané a buď už jsou jejich remaky na světě, nebo se velmi brzy objeví. Hollywood je však stále línější a línější vymýšlet něco nového, takže přišla řada i na ty… (více)

Co se kde šustne

Co se kde šustne

21.02.2007

Ghost Rider láme v USA rekordy. Byl uveden v 3619 kinech a za pouhé 4 dny již stihl vydělat 51,5 miliónů dolarů. Tím hravě překonal dosavadní rekord v nejvyšším výdělku za sváteční víkend, který… (více)

Reklama

Reklama