Dodge Connnolly je šarmantní majitel týmu amerického fotbalu. Poté, co jeho mužstvo opustí sponzor a celé lize hrozí smutný konec, přemluví agenta, aby získal do týmu vycházející fotbalovou hvězdu Cartera Rutherforda. Carter je válečný hrdina, který na konci první světové donutil kapitulovat mnoho Němců. Když je na hřišti, tak rozdává okouzlující pohledy přítomným slečnám a protihráče trápí neskutečnou rychlostí. Spolu s Carterem se u týmu objevuje i půvabná a inteligentní novinářka Lexie, která přijíždí s jediným úkolem: vyšťourat na Cartera nějakou špínu a odhalit pravdu o jeho nezasloužené pověsti hrdiny. Lexie si svou krásou Cartera i Dodge naprosto podmaní. Dodge bude muset bojovat nejen o její srdce, ale i o to, aby udržel své hochy pohromadě. Překvapivě zjišťuje, že láska a fotbal mají podobný scénář, a proto si jeden skvělý manévr schovává až na poslední čtvrtinu... (TV Nova)

Rapollo

Lehce stylizovaná komedie, která v některých momentech připomíná Menzelovy Hrabaloviny (např. skvostná úvodní scéna s krávou). Ano, příběh sice nejde do hloubky, ale proč by u všech všudy měly jít všechny příběhy do hloubky? Je chytrý, je poetický, je malebný. A roztomilý. Je to příběh o prvních profesionálních hráčích amerického fotbalu neboli o kožených kebulích. Všichni přitom vypadají jako tankisti. Anebo jako Petr Čech. Ale není to Čech, je to John Krasinski. A mezi nimi - půvabná Lexie, vystřižená jako ze žurnálu. Nikdy bych nevěřil, že se v Americe může zjevit takováto báječná podívaná, nota bene z režijní taktovky mistra Clooneyho. Jen tak dál, Georgi! Jen houšť! ()

Sesonet

Atmosféra poválečné Ameriky s vtipnými lidskými osudy si na člověka sedne jako noc na město. Musím uznat, že George Clooney, jako režisér ani jako představitel hlavní postavy, nešlápl vedle. On i Renée Zellweger hrají postavy ušité na míru. Mám z tohoto filmu "Nedělní" náladu jakou jsem neměl dvacet let. Věřím, že tento film může potěšit spoustu z nás. ()

Klint

Tak nějak dobrý, občas usměvný, občas dokonce vtipný, ale zdá se mi, že to mohlo být lepší a výborný, kdyby celý film nestál jen na dvojici Zellweger a Clooney (aspoň něco) a (pro mě) zajímavým tématu. 3/5. ()

burg

Opravdu fajn retro, kouzelné, které ani na okamžik nenudí. Skvělá ústřední trojice, parádní kulisy - co by chtěl člověk víc. Byť jsem na něj koukal jen tak po očku, stálo to za to. ()

phoenix9

Mám rád filmy ktoré sa odohrávajú na začiatku a v strede 20. storočia , ale tento medzi ne nepatrí, žial. Clooney ako obvykle perfektný a dokonca aj Renee , ktorá nepatrí medzi moje oblubené herečky mi tentoraz nevadí , ale filmu chýba lepší príbeh a neprišiel ani nejaký zvrat ,ktorý by ho vyniesol aspoň do priemeru. 1x som videl , a to mi stačí...38% ()

viax

Nemastné neslané. Nebýt slavných jmen, ani by to nestálo za pár brambůrků. Chvílemi se člověk bavil, chvílemi to bylo pomalé k uzoufání. Hvězdy za hvězdy. ()

somme

Krasny retro pribeh nejen o zacatcich profesionalniho fotbalu v Americe,ale spise zakrytou romantickou komedii s uzasnou dobovou hudbou, rekvizitama a nenahraditelnym kouzlem klasickeho 35mm filmu. Dialogy mezi okouzlujici a pridrzlou Renee Zellweer a nestarnoucim svihakem Georem Clooneym jsou perfektni - svizne, vtipne a s prichuti sarkasmu (trochu mi pripominaji Kaslu na lasku s Ewanem McGregorem). Podle komentaru zde prijde nekomu film asi nudny, ale me to prijde jako idealni odreagujici nenarocny a mily snimek, ktery pobavi i bez strilecek, atomovych vybuchu ci snad umele navozenych dramat apod., ale k uplne dokonalosti mi tam neco trosicku furt schazelo. ()

Fantoms

Tenhle film miluji! Miluji jak dobu v které se odehrává, George, který tam je božský, miluji jeho rozhovory s Renée a ten jemný humor. když nevím na co koukat, kouknu na tohle. "Jste vášnivým čtenářem Týdeníku hospodyňky? Nevynechám ani číslo." To mě vždy rozseká. ()

Sejkorka

V sobotu odpoledne po sekání trávy příjemné k odpočinku na kavalci. Bohužel neznám pravidla amerického fotbalu a tak mi utekla pointa - že nakonec Buldoci porazili Chicago. Spousta dobrých hlášek, nic závažného, takové na pohodu .... Jinak ale tenhle sport nemusím a nechápu. Zrovna jako to, že je to "fotbal" a fotbal je "soccer". Prostě, praštěný Amíci. ()

McGuffin

Nestačí natvrdlé, musí to být Tvrdé palice, Leatherheads, které se pustí do obnovy zkrachovalého týmu amerického fotbalu. Jeho lídr a majitel vsadí um a investor peníze a hráčskou hvězdu, které dělá agenta. Jistěže mají překážky, prohibici, blonďatou upovídanou rudou rtěnku a změnu fotbalových pravidel. A ono to přesto vyjde, zkrachovalý tým vítězí a zvítězí a blonďatá rudá rtěnka odjíždí na motocyklu s lídrem vstříc zářné budoucnosti. Autoři Duncan Brantley a Rick Reilly jen zapomněli publiku říci, jak dopadly peníze. Vydělali investor a lídr a majitel? Nebo je to jedno a místo o míč šlo jen o rtěnku? P.S. To jsou řádky o příběhu, ne o filmu okolo něj. https://www.macguffin.cz/ ()