In the beginning, the rules were simple. There weren't any. Ztreštěný žánr screwball komedií na rozdíl od pravěku amerického fotbalu svá přísná pravidla měl- a jedním z nich je chemie mezi hlavními postavami. Jakkoli je poznat, že většinu scénáře George Clooney přepsal (a žádal o credits WGA, nicméně ta mu jeho žádost zamítla a on se následně vzdal hlasovacích práv), v snímku plném rozkošných situací, parádních hlášek a carygrantovského fluida Mr. COOLneyho je jeden navíc. Hlavní ženská hrdinka Renéé Zellweger, které chybi drzost Katharine i roztomilost Audrey, krása Grace i oduševnělost Ingrid. Stejně jako v životě, i na plátně to George zvládá s přehledem sám. Jen by měl pochopit, že film je kolektivní hra, kde musí mít i ostrostřelec jako on slušného přihrávače. Náramně jsem se bavila, ale coby milovník nejen filmových přestřelek mezi pohlavími se přimlouvám za reparát. 80% je tentokrát výjimečně mááálo. I když souhlasím s Adrianem: yummy. George je, s prominutím, k sežrání. Skoro tak jako člověk, který leží vedle vás a dává vám vzpomenout, že i když na plátně jsou screwballs ohrožený druh, realita jimi nešetří. :)(14.8.2008)

Sakraaa, velmi dobry napad...par velmi dobrych kuskov...na ktorych som sa excelentne bavil...ale predsa, nieco tomu chybalo. Nieco, co tomu filmu malo davat stavu...a nenechat ho tahat vo vode, na ktoru velmi rychlo a lahko zabudnete. Ale urcite viem, co tomu filmu nechybalo...a to perfektny vykon drzuckej, arogantnej slecinky Renée Zellweger...krasa:)(8.8.2008)

Geroge Clooney po složitých a zdlouhavých podívaných, jako Milujte svého zabijáka a Dobrou noc a hodně štěstí natočil příjemnou a vtipnou retro komedii, ve které sám exceluje. Clooney, stejně jako u svých předchozích filmů zůstal v minulosti a vydal se do dob začátků amerického fotbalu. Snímek se odehrává v 30. letech a Clooney zde hraje majitele jednoho z fotbalových týmů. Jeho postava Dodge Connollyho je stejně šarmantní a sympatická jako Danny Ocean z Dannyho parťáků, jehož šarmu podlehne i novinářka v podání Renée Zellweger. A právě scény jejich pošťuchování patří k tomu nejlepšímu co film nabízí a chvílemi mi to připomínalo "boje" Caryho Granta s Audrey Hepburn z filmu "Šaráda". Samozřejmě, že film není založen jen na těchto strkanicích ale fotbalové zápasy nebo potupná minulost jednoho z hrdinů nejsou tak zábavné. Clooney mě velice potěšil a určitě se k tomuto filmu ještě jednou vrátím.(8.10.2008)

Měl jsem trochu obavy, co tohle bude zač, jelikož s Clooneyho dřívějším režijním počinem Milujte svého zabijáka jsem měl celkem nemalý problém jej strávit. Byly neopodstatněné. Leatherheads, jakožto retro komedii, nechyběla nápaditost a přímo sršela svěžím vtipem přesně dle mého gusta. Clooney-režisér si s příběhem o profesionálním americkém fotbalu v plenkách pěkně vyhrál a jelikož mu nejspíš zbyla dostatečná zásoba energie, vyhrál si i coby Clooney-herec před kamerou a to s takovým šarmem, že zastiňuje zbytek hereckého ansámblu, dokonce i Renée Zellweger, jejíž výkon je protentokrát jen mile sekundující. Navíc bylo znát, že se rozpočet pohyboval ve větších číslech, což umožnilo ruku v ruce s dobovou hudbou Randyho Newmana, aby z filmu atmosféra dvacátých let přímo dýchala. Nemám americký ani žádný jiný fotbal rád, ale ani to mi nebránilo si tento chutný pamlsek opravdu vychutnat. 90%(21.2.2010)

Tvrdé palice, řídká stolice. Tímto debilním rýmem, nejen že ukazuji svoji vysokou inteligenci, ale zároveň poukazuji na určitou rozbředlost celku. Je tu tvrdé herecké jádro, a zdatný Clooney stíhá i pozici režie a předhazuje pohledné obrázky, hlavně tedy na svou mužnou tvář. Bohužel celkově nezajímavý a řídký děj a některé dlouhé dialogy zavánějí nudou. Renée Zellweger není tak špatná jak jsem čekal, ale rozhodně má již "po sezoně". Takže hra na okouzlující a inteligentní ženu "wamp" mě přijde trochu ubohá. Je ovšem zajimavé sledovat, jak špatná herečka, hraje dobrou herečku a celkem jí to jde. Větší neplechu však udělalo určité nejednoznačné zaměření filmu, chvilku je skoro groteskou, chvilku vážným dramatem. Jako když někomu blikáte 114 minut do ksichtu baterkou. Ve skutečnosti se vše nese v příjemné retro atmosféře, jen je to občas trochu ukecaná nuda, to aby to bylo chytré a nad věcí. Přesto se jedná o zdařilý kousek a vzhledem k tomu, že Clooney za pár let bude legendární postavou Hollywoodu, bude toto jeden ze slabších zářezu na jeho totemu. Nebo se zítra zabije na motorce a tu předposlední větu v tichosti vymažu. Film který je rozhodně skvěle natočený, ale chce to chytit tu pravou náladu...65%(30.10.2008)

• - Postava George Clooneyho měla svůj reálný základ ve skutečném hráči amerického fotbalu Johnym "Blood" McNaillym. (Rodriguez)

• - Film byl nominován na ESPY jako nejlepší sportovní film. Nominaci však neproměnil. (Rodriguez)

• - O natočení tohoto filmu se začalo uvažovat už v roce 1993. Režisérem měl být původně Steven Soderbergh. (Rodriguez)