Stylová retro atmosféra, vkusné originální vtípky, lehce plynoucí děj a převážně sympatické postavy ... v příjemně uvolněné vyprávěnce o sportu - a o jeho (ne)nápadné proměně na byznys … o novinařině - a o jejích ne zcela korektních metodách … a v neposlední řadě o lásce - a o všech úskalích, která přináší. Hraje fair i unfair ... tak, jak to v životě chodí.(7.1.2016)

Svými dvěma předchozími celovečeráky nasadil George Clooney laťku tak vysoko, že vyvolal velké očekávání, které Tvrdé palice tak úplně nenaplnily. Určitě nejde o špatný film, ale tahle romantická komedie ze sportovního prostředí neměla určitě ani ambice útočit na oskarové vavříny nebo změnit pohled na kinematografii. Je pár sportů, které přímo programově nemusím, jako např. box nebo právě americký fotbal, ale naštěstí tvoří prostředí amerického fotbalu jenom východisko pro rozehrání konverzačních přestřelek mezi Georgem Clooneym a Renée Zellweger, které filmu výrazně napomáhají. Příjemná oddechovka se solidním hereckým obsazením a řadou slušných vtípků. Celkový dojem: 60 %.(11.3.2011)

Komediálně sportovní filmík, který neurazí. Téma není nikterak zajímavé a mě se spíše líbilo, jak se povedlo zachytit dobu dávno zpátky (1925) a ty staré Fordky taky bych jednu chtěl. Vskutku zajímavě také působil "flasbackový návrat do války" na kterém vlastně stojí tento film.Já jsem nevěděl, že tu spíte, to bych se určitě ozbrojil. Je docela škoda, že film byl tak dlouhý a komedilně vynikající začátek vystřídá a nyní budu citovat jedno z hlasatelů: "mnohem horší je ta nuda" a právě v délce vidím tu slabinu. Ostatně scénář není také kdovíjak úžasný a vlastně zde možná ani být nemusel. Na druhou stranu se musí pochválit ozvučení Randyho Newmana, které se jednoduše povedlo.Dejte mi kafe, kolik stojí? 10 centů. Tady je 15, to si nechte. Konečně si koupím vysněný barák.(1.8.2008)

In the beginning, the rules were simple. There weren't any. Ztreštěný žánr screwball komedií na rozdíl od pravěku amerického fotbalu svá přísná pravidla měl- a jedním z nich je chemie mezi hlavními postavami. Jakkoli je poznat, že většinu scénáře George Clooney přepsal (a žádal o credits WGA, nicméně ta mu jeho žádost zamítla a on se následně vzdal hlasovacích práv), v snímku plném rozkošných situací, parádních hlášek a carygrantovského fluida Mr. COOLneyho je jeden navíc. Hlavní ženská hrdinka Renéé Zellweger, které chybi drzost Katharine i roztomilost Audrey, krása Grace i oduševnělost Ingrid. Stejně jako v životě, i na plátně to George zvládá s přehledem sám. Jen by měl pochopit, že film je kolektivní hra, kde musí mít i ostrostřelec jako on slušného přihrávače. Náramně jsem se bavila, ale coby milovník nejen filmových přestřelek mezi pohlavími se přimlouvám za reparát. 80% je tentokrát výjimečně mááálo. I když souhlasím s Adrianem: yummy. George je, s prominutím, k sežrání. Skoro tak jako člověk, který leží vedle vás a dává vám vzpomenout, že i když na plátně jsou screwballs ohrožený druh, realita jimi nešetří. :)(14.8.2008)

Jak to ten jen Clooney dělá ? Nejenže na své roky vypadá neobyčejně zachovale, charizma mu může závidět 98 procent chlapů planety, hraje až na vyjímky v samých výborných filmech, on ještě točí filmy. A ty filmy jsou vyloženě kvalitní. Na "Leatherheads" je znát lehkost a že to ty lidi baví. Dialogy jsou místy vybroušené diamanty (hlavně Zellweger). Špičkování Jimmyho a Lexie je lahůdkou. Oldschoolová režie s výbornou muzikou od Randyho Newman s dobovou hudbou mě na chvíli opravdu přenesla do roku 1925 a mě se to hodně líbilo. Humor je obsažen v míře jemného pozvednutí koutků. Romantická linka neruší, protože chemie funguje na výbornou. Nicméně by filmu prospělo trochu prostříhat a potom bych nemohl neudělit plný počet. Když to holt někoho baví a věřím, že tady se bavil skoro každý, na výsledku je to znát a já jsem nadmíru spokojen. Jen tak dál ty dědkovskej krasavče (míněno hetero).(15.8.2008)

• - Film byl nominován na ESPY jako nejlepší sportovní film. Nominaci však neproměnil. (Rodriguez)

• - Postava George Clooneyho měla svůj reálný základ ve skutečném hráči amerického fotbalu Johnym "Blood" McNaillym. (Rodriguez)

• - Když na konci odchází Dodge Connelly (George Clooney) od skupiny oslavujících hráčů, má celý dres od bláta, přestože byl předtím omyt vodou. Když se pak objeví v dalším záběru, je jeho dres na hrudi už zase tmavě modrý. (fisus)