Celkem slušná retro zábava, kde na vás opravdu dýchne doba 20. let. Ze začátku docela svěží a nevšední komedie zasazená na stadiony amerického fotbalu, avšak postupem děje se z toho stává dlouhá romantická podívaná s takřka nulovým vtipem. Ve výsledku se jedná o průměrný snímek za atmosféru, hudbu a americký fotbal, kterého jsem fanouškem.(23.11.2008)

Vkusně a příjemně natočené retro. I když tu má sportovní stránka poměrně dost prostoru, najde se i místo na romantiku. Humorných situací je zde také celá řada. Mimochodem, nikdy jsem nepovažoval Renée Zellweger za pěknou ženskou, ale tady jí to překvapivě sluší.), její postava má šmrnc a více než důstojně sekunduje ohromně sympatickému Clooneymu. --- Stůjte, vy dva, nebo střelím! - Co??? Říká, že střelí!!! - To říká vždycky… - Říkal jsi, že to říká vždycky!!! - No, říká, než vystřelí...(1.4.2009)

Americký futbal bol v roku 1925 naozaj zábavný. Krásny príbeh v ktorom je mnoho vtipných momentov. Škoda že v polovici to už tak vtipné nebolo, ale i tak som tento film nebral ako komédiu ale ako vážny film v ktorom sú sem tam veľmi podarené vtipy. Herecké výkony boli úchvatné a Renée Zellweger priam žiarila. Veril som jej že má filmových 31 rokov. Pochváliť musím aj jednu scénu z 1.svetovej vojny. Tá naozaj pobavila a je fajn že kvôli jednému krátkemu vtipu museli oprášiť vojenské uniformy. Vôbec som sa nenudil, herci mi veľmi vyhovovali, na Renée sa krásne pozeralo a hlavne skvelé dobové piesne. Nemám, čo by som skritizoval.(11.10.2014)

Nedávno jsem se díval na stará videa s Bettie Page a uvědomil jsem si, že dnešní filmy už nejsou to co dříve. Pryč je ta naivita, která vyzařovala z plátna ve 30. - 50.letech. Dnes se na tu naivitu jen hraje, je součástí sofistikované hry s žánrem i samotným divákem (podívejte se například na ukázku k filmu The Spirit) a nejspíš to je tím, že filmové médium za těch několik desítek let pokročilo a spolu s tím i samotný způsob, jakým je na film nahlíženo. Dnes se točí spousta filmů s přesahem, filmy, které pitvají společnost, filmy, které chtějí bořit zažité postupy, chtějí být originální, filmy, které chtějí vycucat možnosti nejnovějších technologií do poslední kapky. Tvůrci se dnes jednoduše bojí přijít s něčím "normálním", s klasickým a myslím tím opravdu klasickým filmem, protože se může stát, že rozmlsaný divák takový film pak přehlédne. Takový je můj názor. Pro tohle všechno si nesmírně cením nového filmu George Clooneyho, který se nebál přijít s něčím jednoduchým, vpravdě klasickým a jednoduše zábavným. Tvrdé palice, příběh o hráčích amerického fotbalu, se odehrávají v 30. letech a jsou natočeny ve stylu filmů z let 40. až 50., kdy naivita, stylovost, hravost a decentní humor pomáhaly pod zkušenýma rukama ke vzniku velmi příjemných filmů. A takové jsou právě i Tvrdé palice. Jsou hravé, vtipné, stylové (ne tak, jako například Matrix nebo Speed Racer, ale spíš jako série Indiana Jonese nebo přehlížený Nacho Libre) a v mnohém mi připomínaly komediální výtvory bratů Coenových, od kterých toho Clooney při spolupráci s nimi jistě spoustu okoukal. Když jsem film sledoval a viděl, jak skvěle se dá podat jednoduchý příběh, uvědomoval jsem si všechny ty věci, kvůli kterým tak moc miluji film. Spousta skvělých epizodek, které mě dokázaly upřímně rozesmát, Clooneyho groteskní herectví spojené s šarmem jemu vlastním, vznešeně krásná Renée Zellweger, dobový jazz, lahodné obrazové montáže, se kterými se tu nešetří, neuvěřitelně vtipné špičkování mezi postavami Clooneyho a Zellweger, groteskně podané fotbalové zápasy, tak to vše dává dohromady sakra příjemný film, u kterého se mládež bude asi nudit, protože je na tuhle dobu plnou prdících babiček a zhulenců věčně rozebírajících sex přece jen přespříliš decentní. Ale pokud pro vás kinematografie nezačíná až někde v polovině 80. let, tak si myslím, že by se vám mohly Tvrdé palice líbit. Mně naprosto okouzlily. 90%(20.7.2008)

G. Clooney aj v súkromí neustále vystrája nejaké kúsky, preto mu tieto komédie sedia. Myslel som, že toho amerického futbalu tu bude viac, preto ma to nejako nelákalo, ale humor je fajn a celkom som sa bavil. Záverečný zápas v mnohom pripomenie i naše jarné futbalové ihriská, ale až také blato v ktorom sa schová komplet hráč i s loptou, to nemáme...Navyše je tu zaujímavá historka s vojnovým hrdinom. "Ich gebe auf!" 70%.(24.2.2013)

• - O natočení tohoto filmu se začalo uvažovat už v roce 1993. Režisérem měl být původně Steven Soderbergh. (Rodriguez)

• - Film byl nominován na ESPY jako nejlepší sportovní film. Nominaci však neproměnil. (Rodriguez)

• - Když na konci odchází Dodge Connelly (George Clooney) od skupiny oslavujících hráčů, má celý dres od bláta, přestože byl předtím omyt vodou. Když se pak objeví v dalším záběru, je jeho dres na hrudi už zase tmavě modrý. (fisus)