Legendární Barbar Conan je zpátky! Z kultovní komixové postavy se Conan vypracoval na ikonu stříbrného plátna, nové nadupané zpracování navíc uvidíme v kvalitním plnohodnotném 3D. Conanova touha po pomstě za smrt jeho rodičů se záhy změní v krutý boj za záchranu národů Hyborie před mocnými silami zla, ve kterém se bitvy s nelítostnými nepřáteli proplétají se souboji s odpornými monstry. Jedinou nadějí na vysvobození Hyborie ze spárů zla je Conan a jeho síla a odvaha. (oficiální text distributora)

ghatos

První polovina se dá bez problému snést. Ve druhém poločase se sice nakupilo pár chyb, ale za snahu se přikláním ke třem hvězdičkám. 52%. ()

J-o-k-e-r

Abych řekl pravdu, obavy jsem měl, a to velké. Přece jenom původní film s Arniem patří k mým nejoblíbenějším a těžko jsem si uměl představit remake v dnešní době. Samozřejmě se snímek M. Nispela svému předchůdci nevyrovnal, a to zdaleka. Ale pokud pomineme (a já to doporučuji) neustálé srovnávání a myšlení na fakt, že jde o remake, mohu za sebe říct, že se jedná o povedený film. Příběh odlišný, přesto zajímavý, poutavá hudba i neokoukané tváře, efekty i souboje na úrovni. 50% co tady vidím, je asi spíš z předsudků...u mě milé překvapení. Nicméně pokud si někdy vzpomenu na barbara Conana, rozhodně se mi před očima objeví A. Schwarzenegger!!! ()

noiseaux

Pokud nad filmem nepřemýšlíte a užíváte si tu "akci", tak to rozhodně stojí za to. Krve spousta, bojové scény ujdou, stačí tedy vypnout mozek a v klidu si to vychutnat. ()

Avari.73

Děsná konina, ve které nefunguje snad nic - příběh, scénář, efekty, akce atd. Určitou snahu lze přiznat snad jen hercům, ale...A taky měl někdo pocit, že se po Hyborii cestuje teleportací? S původním Conanem se to nedá vůbec srovnat, nemluvě o hrozné synťákové hudbě. ()

Kurikmoon

Podľa mňa pohodová, oddychová fantasy. Herci v pohode. A aj keď príbeh (príbeh?) bol rovný ako cesta do supermarketu, na prechádzke Conanom Barbarianom som si oddýchol. ()

Zagi20

Pro mě poněkud rozpačitý film. Na jedné straně výborná akce a velmi slušná zábava - oboje především díky skvělému obsazení hlavní postavy. Jason Momoa byl dobrá trefa, protože jediné dvě věci, které filmový Conan potřebuje je tvářit se drsně a umět dělat machrovinky s mečem. Což zvládá na jedničku. Jenže pak je tu ještě strana druhá. Tam už to taková zábava není. Poněkud hloupý a příliš plytký děj, v některých pasážích šílený střih a vůbec mi to celé přišlo takové osekané. Jak už sem psal rozpačitý film, ale ty 3 hvězdy si jednoznačně zaslouží. ()

Kosmik 1

Moc jsem si od nového Conana nesliboval a dobře jsem udělal. Conan je totiž jen jeden a tahle role je určená pouze jedinému člověku..... Takhle je to spíše jen pohádka pro ženy, kde tečou hektolitry malinové šťávy. Bezduché, bez myšlenky, prostě nový Conan se snaží kopírovat kde co, dokonce i Arnieho hlášky a to mě sralo asi nejvíc. Film má sice dostatek akce, ale všechno mi přišlo vlastně zbytečné, když se to řeže kde může bez hlavy a paty a bez nápadu na cokoliv nového. Všeho všudy oceňuji prvních 15 minut filmu, kde to bylo alespoň trochu napínavé, za což také uděluji dvě hvězdičky, zbytek už pro mě byla pouze ztráta času.... 30% ()

Guzo

Původní Conany jsem už docela dlouho neviděl, nicméně v tomhle případě to je asi jen dobře, protože nemůžu tolik srovnávat (řekl bych, že by na to tahle novinka dost doplatila). I tak jsem ale rád, že vznikl další fantasy film, který sice není kdovíjak úžasný, ale dá se na něj koukat - kolik takových bylo natočeno za posledních pár let..? 5/10 ()

MencaCZ

Zdejší Conan vypadá asi jako Arnee po půl ročním půstu. Ale úplné ořezávátko to také není ! Na zabavení a zahnání největší nudy ucházející. ()

Ravi

Nepovedlo se to. V tomto případě hovoří hodnocení za vše. Pokud se těšíte na přepracovanou verzi BC, tak se netěšte. Nemá to s tím nic společného. Je to blíže NC, ale dopadlo to jako s novým Soubojem titánů. Katastrofa. Řekněme první třetina filmu byla obstojná. Málo se mluvilo, jen když to bylo nutné, celkem jsem si užíval kvalitní fantasy béčko. Ale pak se díry ve scénáři začaly kupit, řeči množit, k tomu se přidala neobratná šablonovitě rádobyvelkolepá režie i výprava a tečku do čela tomu dal střih. Ach jo. Přitom hlavní hrdina i záporák mi sedli, ale zkrátka to chtělo vzít za jiný konec a dát si záležet. Mám z filmu dojem, že v něm nefunguje vůbec žádná chemie. A to jsem si kdysi říkal, že na staré dobré pomstě se nedá nic zkazit. Dá. 35% = 2/5 ()

Autogram

Od pôvodného Barbara sa to odlišuje, veď je tam aj generačný rozdiel, ale hlavné očakávania sú naplnené. Barbarské zabíjanie, krv, fantasy nezmysly, naviac dve ženské postavy, dobrá a zlá, čo viac treba. Hneď na začiatku prekvapí brutalita a netradičný pôrod kráľovským rezom. Súboje nie sú zlé, ale je pravda, že som priveľa neočakával. Takže lepšie béčko, ako sa na pokračovaie legendy patrí. –––– Premýšľal si niekedy nad ľudským údelom? Sme len hračkou v rukách bohov? – Neviem, je mi to jedno. Žijem, milujem, zabíjam. Som spokojný. ()

mkubalikova

"Pojmenuj syna!" "Jeho jméno je Conan." V tu chvíli jsem uvažovala, že to přepnu. A měla jsem to udělat. Je smutné, jak se dá zprznit legenda. 40% ()

dragon94

Jason Momoa je na Conana dobrou volbou a vizuál je celkem pěkný. Zbytek však stojí za starou belu, ať už mluvíme o akci, hudbě, scénáři, příběhu, tempu atd... 1* 25% ()

Styxos

Nečekal jsem od toho vůbec nic. Ne, dobře - očekával jsem, že to Nispel zvoře, ale sakra... teď musím říct, že se mu to i povedlo. Samozřejmě, že to není žádnej mega zázrak, ale já jsem se dobře bavil a druhému dílu bych se vůbec nebránil (ale chtělo by to vyměnit režiséra). Momoa JE Conan a to mi nikdo nevymluví. Není to takový hovado a stroj na zabíjení jako Arnold, ale mnohem blíž má ke svému literárnímu předobrazu, což se mi zamlouvá. Rovněž odkaz předlohu v podobě zmínek se mi líbil. Záporáci byli parádní a Rachel Nichols... yeah! Žral jsem ji už v trailerech a ona byla vlastně ten hlavní důvod, proč jsem chtěl na tenhle film jít. (SPOILER: Na konci jsem měl chuť Conana kopnout do koulí za to, že od ní odchází). Rada pro všechny: až na to půjdete, zapomeňte na kultovní film od Miliuse. Dívejte se na tohle jako na něco novýho, protože to jde svou cestou s úplně novým příběhem. A hlavně už předloha byla pulp a film si to dobře uvědomuje a pracuje s tím. Výsledkem je tedy béčko, který si na nic nehraje. Takže jen vypněte mozek a dobře se bavte. Abych nezapomněl - Batesova hudba sice nedokazuje nádhery té původní, ale má fajn motiv a to se taky počítá. I přes své nadšení se budu držet zatím při zemi, protože Solomon Kane se mi líbil přeci jen o něco víc. ps: za 3D střílet! ()

Aberforth

No bol som prekvapený, efekty boli úžasné, hudba tiež a nový herec bol skôr modelom s rockerským výrazom a hrubým hlasom ako Conanom. Príbeh trocha pozmenení a na dnešnú dobu ozaj dobrý podarený remake.. ()

JančiBači

Nečakal som nič a nič som ani nedostal.Prečo som vlastne na to išiel do kina ? Možno som bol zvedavý ako bude vypadať môj obľúbený film v novom kabáte.Bol som zvedavý, či sa podarí Jasonovi Momoovi adekvátne nahradiť Arnieho.( Teraz už viem, že sa mu to nepodarilo ). Skôr ako Barbar Conan mi to prišlo ako pokračovanie Súboja Titanov 2011 (ďalší priemerný remake ). Som celkom zvedavý ako bude sprznená " Red Sonja " . ()

shabazza

Tak tohle bylo vážně těžké rozhodování. Tři hvězdy jsou málo, čtyři zase moc ... to tu nemůže být hodnocení jako na IMDB????? Nakonec jsem se přiklonil spíš k těm třem hvězdám s tím, že tenhle film zabila režie a ten dementní soundtrack tomu taky moc nepřidal. Holt Bates se tady moc nepředvedl. Ale jinak Conan to špatnej nebyl. Rozhodně byl drsnej jak šestka šmirglpapír, na každou druhou scénu padnul minimálně kýbl krve a drsnými záběry se taky nešetřilo. Prostě surový a krutý Cimmeřan ... takhle nějak si ho klidně mohl Howard představovat. Nicméně tyhle jednotlivosto spolu dohromady moc nefungují a film jako celek je víceméně slátanina ... špatná volba režiséra :-( ()

Pecival

Momoa by nemusel být úplně marný Conan (ikdyž by to chtělo trochu přifouknout svaly), ale to by nesměl mít k sobě tak neskutečně šlompáckýho režiséra a totálně zabitej soundtrack. Přitom se nedá říct, že by scénář vysloveně bolel. Je to sice x krát ohrané téma, ale dialogy uši extra netrhaj. Zato režie je strašnej zmar, akce je hrozně nepřehledná a celkově je to nějak divne snímané - člověk se vůbec neoritentuje kde se kdo nachází ani tak se tam zrovna oběvil. Jak jsem psal výše hudba je mizerná a navíc k scénám nepasuje. Jinak je ale vizuál docela hezký, ty prachy tam vidět tu a tam jsou. Nispelovi by měli dát točit už jenom Novácký seriály. ()

HomeAlone

Velmi velke prekvapenie a vobec nechapem preco je tento film dost podhodnoteny . Momoa prekvapil ako sa len dalo , dejova linia by mohla byt asi tazko lepsia a rezia tiez . Vsetky suboje boli natocene profesionalne a hlavne prehladne . Vizual filmu bol tiez na vysokej urovni a velmi sa hodil k danemu zanru , no a cely film bol pekne temny a krvavy ako sa patri . V zhrnuti to bola vyborna vypravna akcna fantasy , ktora nenudila jedinu sekundu . ()

tommmy89

Nuž asi takto, Schwarzeneggerovky nemusím, či už Barbara Conana, alebo iné filmy sním a aj preto sa mi viac páčil tento diel, no aj pre iné veci. Celkovo príbeh, "falošná filmová krv" - bolo to dosť vidno ! :-D (ružovo-červená), akcia a to slávne "zapichovanie meča" do zeme :-) Barbar konan je Pán ! Celkovo film namňa moc dojem neurobil, pôsobil dosť Herkulesovsky, t.j. K. Sorbo .... film hodnotím len za 3* ()

Aquamanův smrtonosný srub

Aquamanův smrtonosný srub

05.09.2015

Khal Drogo Aquamanem?

Khal Drogo Aquamanem?

16.06.2014

Jason Momoa ušel od Ronona z Hvězdné brány dlouhou cestu. Jeho Barbar Conan sice moc fanoušků předlohy nenadchl a záporácká role v akčním béčku Jedna mezi oči mnoha lidem unikla. Ještě předtím, než… (více)

Hezoun z Twilightu jako Herkules Conanovič

Hezoun z Twilightu jako Herkules Conanovič

09.04.2013

Tohle je „ten druhý Herkules". Jak už víte i z našich novinek, momentálně vznikají dva filmy o nejslavnějším starořeckém gerojovi. Ten prestižnější má Dwaynea Johnsona, kupu hvězd ve vedlejších… (více)

Rockův Herkules má konkurenci

Rockův Herkules má konkurenci

06.02.2013

A je to tu zas. Naposledy jsme se dočkali souboje dvou Sněhurek, Burton a del Toro natáčejí konkurenční adaptace Pinocchia... a dočkáme se i dvou hromad starořeckých svalů. Už víte, že Brett Ratner… (více)