Nastala chyba při přehrávání videa.
 • iamek
  ****

  Snímky o sportu mám rád a pokud jsou podle skutečné události tak je mám rád ještě více. Byl jsem příjemně v šoku jak jsem se dozvěděl o třech černoších během pár let kteří se dostali na stejnou školu a nosili i stejné číslo dresu. Jen škoda, že ernie Davis dopadl jak dopadl. Hodně emotivní snímek, který mě docela i dojal.(16.1.2010)

 • arachneuss
  ****

  Americký fotbal považuji za výsměch a životopisná dramata za nudnou rutinu. I přesto musím ocenit minimálně vynikajícího Denise Quaida, chytlavou hudbu a ve všech ohledech chytlavou režii od Garyho Fledera, kdy i obyčejná konverzace je přetavena v neskutečně napínavý moment. A když dojde na zápasy v přeplněném stadionu či pouhý trénink, tak se jedná o téměř bezchybný touchdown. Ukázkový příklad nedoceněného filmu, který naprosto propadl finančně a tudíž se ani tuzemská kritika nenamáhala jej jakkoliv dokopat k Oscarovému klání. Nebo to byl strach, že by film o černoších, kde dobrá polovina bílých jsou dementi s tunelovou vizí, mohl nedejbože otevřít rány z minulosti?(22.8.2014)

 • baribal
  ****

  ale no tak, v takovychle filmech musí být na konci pár titulků co dělal Ernie Davis po konci kariéry.. Až na pár nedostatků vynikající sportovní drama, které je bohužel poněkud nevýrazné.(23.4.2013)

 • Joges
  ****

  Jedinečná a velmi uvěřitelná, stylová podívaná. Pravé sportovní klání. Rob Brown hraje dokonale a Denis Quaid v roli trenéra - lepší volba už nemohla být.(7.9.2012)

 • Herr_Flick
  *****

  Wow... Tak tady tomu není co vytknout. Bezchybná práce, po všech stránkách dotažená, příběh mě dostal od první minuty a do konce držel upoutaného v křesle. Jsem si jistý, že jméno Ernie Davis si budu pamatovat hodně dlouho(3.5.2011)

 • - Číslo 44 syracuských Orangemanů bylo v roce 2005 oficiálně vyřazeno a žádné jiné číslo nemá v historii univerzitního amerického fotbalu takovou historii. Oblékali ho Jim Brown (1954-1956), Ernie Davis (1959-1961) a Floyd Little (1964-1966). (JOHN.NY)

 • - Ernie Davis byl prvním Afroameričanem, který obdržel Heismanovu trofej (každoročně udělovaná trofej pro nejlepšího vysokoškolského hrače amerického fotbalu). (JOHN.NY)

 • - Ernie Davis se stal prvním Afroameričanem, který byl jedničkou draftu do slavné NFL od roku 1962. (Koldyn)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace