Reklama

Reklama

Král králů

Trailer
USA, 1927, 112 min

Hrají:

H.B. Warner, Dorothy Cumming, Ernest Torrence, Joseph Schildkraut, Robert Edeson, Sidney D'Albrook, Charles Belcher, Jacqueline Logan, Rudolph Schildkraut (více)
(další profese)

Poté, co Ježíš vyhnal démony z Marie Magdaleny a vzkřísil Lazara, vchází do Jeruzaléma, kde Jidáš chystá svou zradu, aby ho vydal farizeům. Po poslední večeři jde Ježíš do Getsemanské zahrady, je zajat, souzen Pilátem Pontským a ukřižován. V souladu s předpověďmi Písma, je pohřben a po třech dnech vstává z mrtvých... Král králů je největší příběh, který byl kdy vyprávěn, navíc tak, jak to dokázal jedině Cecil B. DeMille. DeMillovi, který měl k dispozici jeden z největších rozpočtů v historii Hollywoodu, se v roce 1927 podařilo ze života a umučení Krista udělat jeden z největších trháků éry němého filmu. Film Král králů s biblickými texty, tisícovkou herců a výjimečnými filmovými triky velkého šoumena je při vší své velkoleposti nesmírně citlivý – evangelium a technikolorový epos v jednom. (Film Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (9)

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Cecilův velkofilm na téma života Ježíše Krista. Co mohlo být logičtějšího v jeho přehlídce biblických témat? Už tu bylo Desatero přikázání i Adamovo žebro. Ve zvukovém filmu se mu z doby kolem roku nula zalíbilo téma Ve znamení kříže a Kleopatry a obloukem přes Samsona a Delilah se opět dostal k Desateru. Bohužel pro přehlídku životních skutků ze života Krále králů si vybral jen zlomek atrakcí - například v barvě natočenou původní povahu Máří Magdaleny. Dvoupásový Technicolor je príma, ale mezititulky složené převážně s citací z evangelií, to je už je skutečně zážitek jen pro pokročilé. A proto veškerý černobílý materiál působí jen jako ilustrace známého a předem daného. A každý záblesk barevné sekvence je pak absolutním blahem a vytržením z letargie. ()

Othello 

všechny recenze uživatele

[katechistický červenec] Otrocky rozpohybované výjevy okopírované z kostelů, modlářů a křížových cest. Po ukřižování se to alespoň docela slušně urve ze řetězu a některé výjevy bych si na svoje blackmetalový demo dal, ale do té doby se nabízí akorát dívat s na film na kolenou nebo se pochechtávat tomu, jak je to celý šíleně queer. "Až přijdeme do zahrady, označím vám, kdo je Ježíš." "A jak?" "Hmm éé já nevim, třeba.. Dám mu hubana!" ()

Reklama

PetraMishka 

všechny recenze uživatele

Příběh Ježíše Krista od obrácení Máří Magdalény až po zmrtvýchvstání. Velkofilm sestává ze sledu příběhů dokazujících jeho božství, tedy jsou tu scény s Lazarem, uzdravování chromých, přes jednání s Židy a Římany až po křížovou cestu a následné ukřižování. Kolorovaných scén je maličko, stejně jako dobrého herectví. Je jasné, že setkání s Ježíšem uvádí všechny přítomné v úžas, ale i tak je mnohem příjemnější, pokud je zobrazen více realisticky. ()

Brejlil 

všechny recenze uživatele

Škoda, že jsem viděl verzi sice se synchronizovaným zvukem a hudbou z roku 1931, ale bez úvodní sekvence u Máří Magdalény v barvě. Na druhou stranu, ne že by to výrazně vadilo. Právě začátek s poněkud neortodoxním představením Máří a Jidáše je asi nejlepší částí filmu. Následuje vizuálně sice působivá, ale nepříliš zábavná vyprávěnka, plná nesourodých citátů z Nového zákona, s občasnými záblesky nečekaného humoru. "Léčba" panenky nebyl špatný nápad, ale ilustrace "Nechte maličkých přijíti ke mně...", to už zase nudilo. Ukřižování ovšem nabídlo nečekané praktické efekty a zmrtvýchvstání konečně bylo v barvě. Z herců vyniká snad jen Jacqueline Loganová v roli Máří. Židovské postavy jsou dost stereotypní, byť se DeMille alespoň vyvaroval těch nejhorších protižidovských excesů. Kamera, kompozice záběrů, svícení a celková pompéznost ovšem film přeci jen řadí do kategorie možno shlédnout. ()

Rattlehead 

všechny recenze uživatele

Film zobrazuje život Krista od jeho zázraků až po zmrtvýchvstání. Představitel Ježíše, ač padesátiletý, se své role zhostil velmi dobře. Všechny ty davové scény jsou skvělé, ale asi nejvíce mi v paměti utkvěl subjektivní záběr, kdy slepá dívka poprvé uvidí Ježíšovu tvář. Viděno v kině Ponrepo s živým hudebním doprovodem klavír plus cello = úžasný zážitek. ()

Galerie (28)

Zajímavosti (3)

  • Film se v době svého vzniku stal předmětem sporů, protože na plátně ukázal ukřižování Ježíše Krista. (raininface)

Reklama

Reklama