Reklama

Reklama

Král králů

  • USA The King of Kings
Drama / Životopisný / Historický
USA, 1927, 112 min

Hrají:

H.B. Warner, Dorothy Cumming, Ernest Torrence, Joseph Schildkraut, Robert Edeson, Sidney D'Albrook, Charles Belcher, Jacqueline Logan, (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Biblický príbeh mýtického Ježiša Krista. (matriosa)

Recenze (3)

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Cecilův velkofilm na téma života Ježíše Krista. Co mohlo být logičtějšího v jeho přehlídce biblických témat? Už tu bylo Desatero přikázání i Adamovo žebro. Ve zvukovém filmu se mu z doby kolem roku nula zalíbilo téma Ve znamení kříže a Kleopatry a obloukem přes Samsona a Delilah se opět dostal k Desateru. Bohužel pro přehlídku životních skutků ze života Krále králů si vybral jen zlomek atrakcí - například v barvě natočenou původní povahu Máří Magdaleny. Dvoupásový Technicolor je príma, ale mezititulky složené převážně s citací z evangelií, to je už je skutečně zážitek jen pro pokročilé. A proto veškerý černobílý materiál působí jen jako ilustrace známého a předem daného. A každý záblesk barevné sekvence je pak absolutním blahem a vytržením z letargie. ()

Rattlehead 

všechny recenze uživatele

Film zobrazuje život Krista od jeho zázraků až po zmrtvýchvstání. Představitel Ježíše, ač padesátiletý, se své role zhostil velmi dobře. Všechny ty davové scény jsou skvělé, ale asi nejvíce mi v paměti utkvěl subjektivní záběr, kdy slepá dívka poprvé uvidí Ježíšovu tvář. Viděno v kině Ponrepo s živým hudebním doprovodem klavír plus cello = úžasný zážitek. ()

Reklama

corpsy 

všechny recenze uživatele

Epický nemý kúsok, s nákladnou výpravou, niekoľkými kolorovanými scénami ( škoda, že nie celý film, vyzeral by úžasne ) a primeranými hereckými výkonmi. Cecil B. DeMille bol naozaj majstrom svojho fachu. Jedna z najlepších verzií o živote Ježiša Krista. ()

Galerie (27)

Zajímavosti (2)

  • Film se v době svého vzniku stal předmětem sporů, protože na plátně ukázal ukřižování Ježíše Krista. (raininface)

Reklama

Reklama