Decker

Velmi dojemny a podmanivy pribeh o cloveku, ktery dokazal zachranit pres 600 zidovskych deti a napomohl alespon zmirnit zlo, ktere spachali naciste za druhe svetove valky. Film vypravi pribeh jedne velke zidovske rodiny, kterak se z idilicke atmosfery propracuje az do tragicke situace, kdy naciste obsadi Cechy a rozpoutaji svou hruzovladu. Ohromne me prekvapil cit rezisera, kterym film tak krasne odvypravel a podal, ze v zaveru si opravdu musite otrit koutek oka nebot je to velmi dojemne. O to vice, ze je to podle pravdy. Herecke vykony jsou fantasticke a jsem rad, ze herci jako Josef Abrham, Jiri Bartoska, Libuse Safrankova stale mohou dostavat kvalitni role ve kterych mohou predvest sve herectvi a ne v nejakych pritroublich serialech jak je obcas zvykem. Jeste jedna vec me velmi potesila a to sice hudba. Celym filmem se line podmaniva a krasna houslova hudba a dodava tak filmu na atmosfere. ()

jedna_vrana

„Tady nejde o lásku! Tady jde o život!“ Film, ktorý nesie hlboké posolstvo ľudskosti a odohráva sa v čase pred... Jeden z filmov, ktorý neukazuje zverstvá fašizmu, iba ich naznačuje. Lebo všetci vieme, aké mali dejiny pokračovanie. Aj keď som zábery z BBC so sirom Wintonom videla mnohokrát, vždy sa mi samovoľne rozkotúľajú slzy po lícach. Pridaná hodnota je v hereckom obsadení – výkvet českej a slovenskej kinematografie, mnohí už nie sú medzi nami. ()

Sokkk_y

Je to velice emotitivní snímek plný hvězd českého hereckého nebe. Myslím si, že tenhle film je nejlepší snímek z 90. let na téma "židé během 2.sv.války". Celý děj hraje na city, obzvláště dojemná je poslední čtvrthodinka. Musím přiznat, že jsem na konci uronil nějakou tu slzičku. ()

Mrkvič

Silný příběh s výbornými herci (Abrahám a Bartoška). Takovéhle filmy u nás prostě umíme. Zvláštní, že mi nikdy žádný nepřijde stejný :) ()

Mirokukii

Výbornej Bartoška. Zbytek herců bohužel průměr. Jinak hezké filmové přiblížení události II. světové války u nás, o které jsem neměl ani ponětí. Velice smutnej konec. ()

farmnf

Poděkování Wintonovi. Povedlo se. Abrhám a Bartoška ve svém živlu. Opravdu slušné dílo. Stejně jako lidi na Ukrajině nevěřili, že Putin je prase, židi v Čechách nevěřili, že Hitler je prase. Historie se rýmuje. ()

progression

Velice působivý Mináčův film, který znázorňuje tématiku holocaustu ve fiktivním příběhu rozvětvené židovské rodiny Silbersteinových. Skvělé herecké obsazení a hlavně herecké výkony mapují historické události tehdejší doby v emocionálně velice silném příběhu soudržné židovské rodiny a současně přibližují divákům postavu Sira Nicholase Wintona poněkud jiným způsobem než tomu bylo třeba v "Schindlerově seznamu" nebo v "Síle lidskosti". Sám Winton po premiéře snímku, jíž se zúčastnil, film velice kladně ocenil. Krásná hudba a strhující a velice dojemné finále včetně dokumentárního "epilogu" jsou jen třešničkami na tomto velice podařeném dortu a dá se říci, že se toto vynikající dílo určitě dostane mezi naše nesmrtelné filmy pokud už se tak dávno nestalo. ()

noriaki

O holokaustu nenápadně, o Nicholasi Wintonovi bez patosu, o židech lidsky. Všichni moji blízcí je nenápadný, téměř krotký film, přesto v mnoha ohledech precizní a s obrovskou sílou výpovědi. Mináčova režie a sestava skvělých herců by totiž unesla i mnohem banálnější příběh. Vynikající Libuše Šafránková, perfektní Ondřej Vetchý a výborný Marián Labuda. ()

Krysa SPK

Mrazivý český snímek, kterému kraluje vynikající Jiří Bartoška. Překvapí i osobitá hudba, která v sobě mísí dojemný dětský zpěv i punc vážné hudby. Díky za každý podobný film, který mladé generaci připomene těch 360 000 čs. obětí německého nacismu: "Z celé té naší velké rodiny jsem zůstal naživu jenom já." ()

Master19

Nechápu, proč jsem tento film zazdil. Přesně si pamatuju, ty "reklamy", když šel do kin, ale já jsme ještě tehdy do kin nechodil. A pak jsem ho úspěšně míjel až do dneška, kdy jsem na něj narazil v televizi. A s velkou chutí jsem si užil. Nechci působit cynicky, ale je to opravdu pěkně a důsledně natočený medailonek jednoho neopomíjeníhodného člověka. ()

jitrnic

Film nás opět jen tak hřejivě hladí po duši místo aby ukázal skutečné lámání charakterů. Z herců nikdo neselhal, trochu mi vadili dětští herci a nepříjemně překvapili lehce přehrávající Abrhám s Šafránkovou. Mě se nejvíc líbil onikající elegán Menzel. ()

Autogram

Zo začiatku príjemný ľahký film o malicherných problémoch židovstva, že som to chcel takmer vypnúť, a na konci sa to vyvinulo do silne emotívneho konca. Skvostné obsadenie bolo to, čo ma udržalo v pozornosti, a oplatilo sa. Pocta pre filantropa Wintona asi nemohla byť lepšie sfilmovaná. Vložené prestrihy so skutočnými dobovými zábermi veľmi živo dopĺňajú dej a dokonca nechýba ani humor cez slzy (spev fašistického pochodu). ()

vyfuk

Film, který mi unikal a v podstatě jsem o něm ani nijak nevěděl. Perfektní herecké obsazení, které si tak nějak jde ruku v ruce a popisuje dojemný příběh podle skutečnosti. Režie a styl filmu je pojat trochu všestraně a skoro až béčkově. Ale v rámci děje, hereckých výkonů a vývoje to nakonec končí dobře. Rozhodně důležitý film. ()

JohnSmith

Nedávno jsem viděl Jeden život a tak jsem si řekl, že se podívám i na tento film. Obsazení luxusní, vysoké hodnocení tak proč ne. A ejhle, ve finále z toho byla obrovská nezajímavá nuda bez špetky napětí či dramatičnosti. Celý film se sune pomalu v jednom tempu a to dosti pomalém. Jako odkaz na sira Wintona to je snad jen hloupý vtip ()

Nepi

Podle mě excelentně natočený film s výborným hereckým obsazením a dobrým příběhem.Film o druhé světové válce, a o tom, jak mladý angličan zachránil mnoho československých dětí před koncetračním táborem.Silný příběh,výborná režie,kamera i herecké výkony mě donutili ohodnotim film maximem.A nelituji toho. ()

Vercinix

Velmi pěkný rozpracovaný film, ale připadalo mi to jako kdyby si režisér neustále připravoval scénu na TO hlavní GRÓ filmu a když ten moment přišel, tak škodolibě hodil titulky:) ()

standsiller

Prevažná časť filmu mi pripadala veľmi strojená a taká "nasilu" . Za týmto filmom sa skrýva úžasné svedectvo a príbeh záchrany dnes už niekoľkých generácií. Škoda, pretože tento film mal všetky predpoklady k tomu aby bol perfektný. Mal niektorých výborných hercov , prostredie taktiež nebolo zlé. Veľký podiel hudby mi vadil. Pokojne by som to obmedzil len na pasáže, ktoré sa týkajú chlapcovho strýka , chlapca a matky, ktorí na hudobné nástroje skutočne hrali. Scenár mi taktiež nejakým spôsobom neladil. Ako svedectvo však dobré. ()

MaxipesFik

Já si nemůžu pomoct, ale působilo to na mě příliš prvoplánově dojímačně. Hezký hošík, který by klidně mohl hrát v reklamě na mazací sýr nebo košili vypranou v Arielu, tu zažívá strasti a utrpení. Komu neskane slza? ()