Přistěhovalci z celého světa přijíždějí každý den do Los Angeles s nadějí na lepší život. Ovšem nemají nejmenší ponětí, co za vysněný život budou muset zaplatit. Režisér Wayne Kramer zkoumá lákavost amerického snu a realitu, která na imigranty čeká v LA dvacátého prvního století... Harrison Ford, Ray Liotta a Ashley Juddová ve filmu režiséra Waynea Kramera Imigranti přináší otřesný pohled na život nelegálních přistěhovalců a imigračních úředníků, jejichž úkolem je zajistit, aby americké hranice byly bezpečné. Každý den zaplavuje Los Angeles vlna dalších a dalších přistěhovalců, kteří tam přicházejí hledat americký sen. A každý den se cena za tento sen zvyšuje. Zoufalství nových přistěhovalců je pro imigrační úředníky často silná káva. Mohou se však slitovat a zachovat se pro jednou lidsky? (HBO Europe)

Clavius

Kvalitni kriminální drama od skvělého talentovaného režiséra. Sice ani jedna scéna mě nedokázala donutit k vypuštění slz a to jich tam bylo vcelku dost, ale jsem za jedno s Američany. S muslimy, kteří vedou také myšlenkové názory se nebudou párat, když celý svět viděl, jak 11. září díky nim uhaslo mnoho lidských životů a narozdíl od toho svět neví, co ti američtí vojácí u nich dělají. Oni říkají, že taktéž vraždí, ale my to nevidíme, oni se chtěli bránit tímto a v očích světa jsou pro nás zrůdy. Tudíž mladá muslimka měla ve škole velkou odvahu takhle hovořit před celou třídou a dojela na to. Dále se mi líbil příběh Raye Liotty, coby úředník pro vydávání zelených karet, který jako úplatek chtěl na 2 měsíce dotyčnou jako milenku. Věřím, že je na světě mnoho lidí, kteří by i takovou věc podstoupili, aby získali kus papíru. A na závěr, v takových filmech je Harrison Ford skvělý. Může se angažovat jako vždy odrostlý "veterán" plný zkušeností. Takže Harry, radší se drž takových rolí, kde se nevytěžuješ, ať tě ten Indy jednoho dne nepošle do hrobu. 75% ()

Kratoc

Klasický film ve stylu mozaika, kdy se různé příběhy vzájemně proplétají. Jejich vzájemná propojenost není příliš veliká, ale prolíná se celým filmem. Některé příběhy jsou silnější, některé slabší, ale obecně mi to přijde spíše jako film o střetu kultur než čehokoliv jiného. Možná proto to má větší vypovídací hodnotu než filmy podobného rázu (např. Crash). Rozhodně se jedná o zajímavou sondu do života imigrantů a jejich nelehkého života v USA, ověnčeného poměrně slušnými hereckými výkony a dobrou kamerou a v některých úsecích i slušným tempem (přepadení obchodu) a zajímavým kontrastem (scéna, kdy se zpívá americká hymna a v obraze probíhá dvojnásobná vražda). ()

Pawlisman

Bezva natočené, dobrý napínavé propletené příběhy, u kterých se člověk nenudí. Nevím, funguje-li to v USA skutečně takto, ale nedivil bych se. Možná někdy zbytečně moc sentimentální, ale jinak funguje dobře. 9/10. ()

bolan

Pro mě řemeslně dobře ztvárněné drama několika příběhů, které si nehrají na nějakou tajnou skládačku. Dobří herci, příběh, téma, žádné trapnosti - nemám výhrady. ()

rotel

Nie že by bol až taký slabý, je možné že to hodnotenie by bolo iné ak by som film videl v originálnom znení. Sloveský dabing v tomto prípade - fakt slabé. ()

Siriuss

Velice silný snímek, který by si podle mě zasloužil ne jednu zlatou sošku! Už teď vím, že pro mě bude tohle jeden z top filmů letošního roku. ()

Rehooo

Dobře zpracované drama o uprchlících, kteří hledají svůj azyl v US. Film zachycuje všechny nástrahy, které čekají na cestě stát se občanem US. ()

Axident

Podobných filmů o nešťastných osudech imigrantů ze všech končin světa ve vysněných USA je spousta. V prvních minutách jsem proto očekával "jen" další mozaiku poslepovanou z příběhů přistěhovalců, o jejichž útrapách, obětech, bolestech a ústrcích v kultuře, která je tak jiná a svým způsobem nesnášenlivá, se nám z pohodlí gauče ani nezdá, na naše dveře imigrační nezaklepe... Velmi sešlý a unavený Ford, vypadající (konečně ) na svůj věk, starý imigrační policista, jehož srdce už jen těžko snáší pohled na všechnu tu bolest a tragédie spojené s deportacemi a zatýkáním a snaží se obětem pomoci a ulehčit, kde se dá, je pojítkem v ne úplně držící slepovačcce vzorových ukázek lidských tragédií. Australanka, která se v cestě za snem hrát v Hollywoodu musí doslova prošukat k zelené kartě, Mexičanka Mireya, utíkající přes hranice, aby se setkala po deportaci se synem, muslimka Taslima, vyhoštěná pro její snahu pochopit pohnutky atentátníků z 11.září či sestra Fordova partaka Zahra, platící za ochotu se začlenit cenu nejvyšší a tak dále. Vlastně to je "jen" další doják o imigrantech, bla, bla, bla. Ale nečekaně syrový, což není nijaká výjimka, ale zrovna tady mě to mile překvapilo, spolu se skvělou, ale nevtíravou hudbou to dává nakonec poměrně silný zážitek, ač zcela neoriginální. Kontrolka mi zablikala snad jen při zbytečné vlastenecké Fordově hlášce, obviňujícího parťáka Hamida z vraždy, "podobné sračky v NAŠÍ zemi netolerujeme", jinak se naštěstí režisér patosu á la "jsem hrdý na svou zemi" úplně vyhnul. Navzdory epilogovým záběrům před titulky na několik málo těch, kteří měli štěstí a stali se občany USA, ve vás převládne znechucení a bolest. ()

film-fancz

90% film s podobnymi pribehy nekolika imigrantu, ve me vylolal snad vsechny pocity a nalady. Za zminku stoji skvely scenar, vykony hercu, hudba, rezie a kamera. Doporucuji, stoji za shlednuti ()

agassi68

Nebolo to až také zlé, no film mal svojich predchodcov a tí nasadili latku hodne vysoko. Všetky postavy boli ľahko čitateľné, chýbal moment prekvapenia. Režisér zamiešal z každej rasy trošku /to už tak musí byť :(/, Harrisona Forda ako lákadlo+sexi Alice Eve a rieši imigrantskú tematiku a la Crash. Bohužiaľ jedlo sa nevydarilo podľa predstáv. Alebo som už taký veľký fajnšmeker? ()

FilmWave

Traffic 2 nebo Crash 3 (dvojka je "To, co dýchám"). S mnohem horším scénářem, ale podobně podmanivou režií a obsazením (dokonalý Cliff Curtis!). ()

BOURQUE

Ďalší, no podľa mňa tak trošinku ojedinelý, film o ťažkom živote nelegálnych prisťahovalcov v USA. Je to niečo podobné ako Crash , no problematika je zobrazená tak trošinku z iného pohľadu. Musím povedať, že film mi opútal pozornosť po celú dobu a celkom sa mi páčil, že jednotlivé scény v podstate vykreslili jeden veľký obraz. K hereckým výkonom nemám pripomienky. Osobné hodnotenie: 81% (****) ()

guri

Migracna politika USA a prepletenec pribehov aky pozname napr. u A.G.Inarritu. Vo vysledku mame film, ktory stoji tesne medzi 3 a 4 hviezdickami, ale kedze sa nebranim dalsiemu pozretiu, davam nakoniec vyssie hodnotenie. ()

..Anya

Tak tohle je přesně film pro mě:). Ačkoli téma nemusí zaujmout každého, tak či onak se točí okolo citlivých otázek na které dnešní společnost prostě musí reagovat: Uplatňování nemilosrdných práv šáriji - hromadné přesuny přes mexicko-americkou hranici - zaměstnávání nelegálních imigrantů - kam až je člověk ochoten zajít, aby se nemusel vrátit do své vlasti ať už je jakákoli - osobnostní nároky na to zda jsem dost američan či nikoli, jaké mám v tomto postavení práva a jaké mají ostatní práva vůči mě. Nejvíce mě zaujala linie bangladéšské dívky, která odmalička zná jen ameriku, na svůj domov si nepamatuje a nedokáže si zcela vážit svého pobytu v americe, nerozumí právu svobody a názory fundamentalistů za které se staví zná jen z jedné strany. Některé části velice dobré, jiné chudé na příběh a dějově ne příliš zajímavé. Dala bych 5, ale protože se toto téma dá natočit lépe, jak všichni víme, zůstanu u 4 hvězdiček. ()

mi-ib

Ale jsou to slabé 3*. Přecejen dvě hvězdy by byly krutý, protože mě film nijak zvlášť neiritoval, ale zároveň mě nijak zvlášť neupoutal. Byla tady snaha všechno proplést, což už se jak známo několikrát velmi vyplatilo. Jenže nevím jestli to s tím souvisí, ale skoro všechny jednotlivé příběhy mě moc nedostaly. Líbil se mi snad jen příběh té mladé muslimky a té Mexičanky ze začátku. Jinak mi byli další hrdinové ukradení a nějak mě tvůrci nedonutili jim fandit. Na první pohled jsem si řikal, že jde o zajímavé téma, ale teď si tím nejsem tak jistý. Možná téma dobrý, ale vypravěč špatný. ()