Přistěhovalci z celého světa přijíždějí každý den do Los Angeles s nadějí na lepší život. Ovšem nemají nejmenší ponětí, co za vysněný život budou muset zaplatit. Režisér Wayne Kramer zkoumá lákavost amerického snu a realitu, která na imigranty čeká v LA dvacátého prvního století... Harrison Ford, Ray Liotta a Ashley Juddová ve filmu režiséra Waynea Kramera Imigranti přináší otřesný pohled na život nelegálních přistěhovalců a imigračních úředníků, jejichž úkolem je zajistit, aby americké hranice byly bezpečné. Každý den zaplavuje Los Angeles vlna dalších a dalších přistěhovalců, kteří tam přicházejí hledat americký sen. A každý den se cena za tento sen zvyšuje. Zoufalství nových přistěhovalců je pro imigrační úředníky často silná káva. Mohou se však slitovat a zachovat se pro jednou lidsky? (HBO Europe)

tranquill

"Utíkat při hymně? Nemáte před ní respekt?" Skutečně povedené kriminální drama. Osudy několika různých osob, imigrantů i vyšetřovatelů rozplétají různé pohnutky, cíle a rozuzlení, která se dotýkají jediného cíle, splnit si svůj "americký sen", ale také i pouhé touhy pomoci... ()

kluzo

V dnešní době, kdy se dobývají desítky tisíc ekonomických přistěhovalců přes řecko-turecké hranice, film vyznívá pravděpodobně trošku jinak. Kdybych ho viděl před uprchlickou krizí a s ní souvisejícími teroristickými počiny, pravděpodobně bych dal o hvězdičku více. Takhle mi film nepříjemně zavání zatuchlým odérem propagandy. ()

waska

Určitě horší než Crash. Na stejné motivy, dívá se do soukromí lidí, jejichž vzájemné osudy se náhodně prolínají, ovšem nemá to takový náboj, ani dramatičnost jako již zmiňovaný Crash a těží především z hereckého obsazení a výkoný jednotlivých protagonistů. Každopádně příjemné pokoukání. ()

BDMarty007

Velmi zajímavý film. Ano, trochu to připomíná Crash. Sledujeme paralelně několik příběhů a osudů, které nemají žádnou složitou zápletku, spíše jsou to dramatické životní situace, několik lidských příběhů, které mají společného jmenovatele v problematice imigrace do USA. Režisér některé věci ani příliš nerozvíjí a neukazuje, jenom nahodí... a zbytek už dopracuje vaše aktivovaná fantazie a emoce. Ačkoliv chybí klasická dramatická zápletka a něco jako dějový oblouk, rozhodně to není nudné a nezajímavé. Dokonce v tom ani nevidím žádné velké prvoplánové moralizování, nevyznívá to tak, že ti jsou zlí a ti chudáci. Harrison Ford nehraje ve filmu až tak zásadní roli a jeho velmi úsporné pojetí do filmu výborně zapadá. Není to tak dokonalé, vychytané a vypointované jako Crash, ale cca 90% si to podle mého zaslouží. ()

netWoor

neporovnat s Crash nelze. A stejně jako ostatní, palec dávám tomu druhému. Jediná pro mě emotivní scéna je loučení Indů (vim, asi Bangladéž). Tam na vás ta hrůza dolehne. Zbytek špatný není, ale ve srovnání s ... :)))))))))) ()

E lan

Velmi povedený film s nádechem Crashe, který mi svými příběhy velmi připomínal. Herecké obsazení je výborné, výkony také a vybrané příběhy jsou emocionálně hezky vyšperkované. Přesto tomu malinko chybí a tak Crash není v žádném případě dostižen... ()

Lichty

Kramer se snaží nabýt umělecké hodnoty mícháním několika příběhů, ale ve výsledku je Crossing Over pouze těžce hloupým vyznáváním cti vlajce Ameriky. Průměrné příběhy (Liotta) střídají ty pekelně blbé (prozření asijského chlapce, Harrison Ford coby starý citlivka) a já přestávám rozumět tomu, jak mohl Kramer začít svojí filmovou kariéru něčím tak výjimečným jako je Smolař. ()

TSZ

Crossing Over je spletencem několika více či méně tragických příběhů, které spojuje téma ilegálních přistěhovalců v USA.Jak již u tohoto typu filmu bývá zvykem, jsou některé epizody zajímavé hodně, jiné už tolik ne a jisté momenty mě tam vyloženě sraly (ať už příliš umělou sentimentalitou nebo nelogickým chováním některých aktérů).Dlouho jsem se rozmýšlel mezi 3 a 4 body, nakonec to hodnotím slabší "čtyřkou", ačkoliv pro vyšší stupeň rozhodly zcela "nefilmové" důvody - překvapivě výborná španělština Harrisona Forda + využití IMDB.com jako důkazu k prokázání imigračního podvodu (třeba se jednou podobné pocty dočká CSFD v nějakém českém filmu :-)). ()

e.Boďo

Taká známa tvár ako Harisson tam vlastne ani nemusela hrať ,i bez neho je to pecka,film ,ktorý ukazuje na to aké ťažký može byť život prisťahovalca v USA,a opisuje aké ťažké je pritom byť hnedší čiernejši alebo šikmookejší v tejto "tolerantnej krajine".Inak neviem či Ameriku tak nenávidím no tie scény s vlajkami a rečami typu.."som hrdý že som Američan,alebo Boh žehnaj Amerike ma taaak fajn rozosmievajú. Napr. v tomto filme to bolo to príjimanie národnosti či čo to.. a milióny USA zástav/ vlajok po stenách:D ()

TommyDiamond

Film nám nabídl několik různých příběhů, které nás provázejí životy imigrantů. Každý příběh byl jiný a snažil se nám ukázat, jak nesnadný je život člověka v cizí zemi. A navíc když vaše vízum je už třeba dávno propadlé. Moc se mi toto dílo protkané menšinami, emocemi a napětím líbilo. Nemůžu si pomoct, ale byla tam trochu podobnost s filmem Crash. Celkově 80% ()

vozralec

Ožehavá problematika imigrantů z více úhlů pohledu. Ray Liotta tu zahrál poprvé takovým způsobem, že mi tam nevadil. ()

sWONDER

Rozjazd je trochu pomalší a nevtiahol ma tak, ako by bolo treba a začínal som a skoro nudiť. Napokon si ma, ale zaujímavé osudy postupne získali. Prekvapivo dobré herecké výkony, hlavne teda Alice Eve :) a rozuzlenie a la Crash stačí, aby som nešetril hviezdičkami, ale max okolo tých 75 %. ()

liberita

Je mi jasné, že Crossing Over občas až príliš tlačí na hranu za účelom získania dramatického efektu a smerovanie viacerých príbehov je možné predvívať. Napriek tomu považujem film za kvalitný, udržal si môj záujem po celú dobu a čím viac filmov venujúcich sa podobnej problematike sa hlavne v dnešnej napätej dobe objaví, tým lepšie. Páčilo sa mi, ako sa príbehy niektorých postáv vzájomne križovali a ovplyvňovali svoje osudy, podobne ako ma zaujala podobnosť motívu križujúcich sa ciest a fakt, že jednotlivé postavy pochádzali z rôznych krajín a ich motivácia bola odlišná. Herecké výkony hlavných predstaviteľov sú presvedčivé, sympatický mi bol hlavne Jim Sturgess. Crash, ktorý spomínajú mnohí užívatelia som dosiaľ nevidela a nemôžem teda porovnávať, aj tak si ale myslím, že Crossing Over možno hodnotiť samostatne. ()

Rimland

V zásadě dobrý film, s kvalitním hereckým obsazením, slušnou atmosférou a několika silnými momenty (osud bangladéšské famílie v tomto ohledu jasně vede), jehož jediným, ovšem naprosto zásadním nedostatkem je skutečnost, že u všech těch příběhových linií to tak nějak jen klouže letmo po povrchu a nejde to pořádně do hloubky co se postav, jejich situace a z toho plynoucího chování týče (jmenovitě třeba korejská rodina nebo ta právnička). Ve finále z toho pak člověk má poněkud prázdný pocit, jako by se tam ty postavy jen tak míhaly, a vy si říkáte "Nemělo tam toho bejt víc?" A soudě podle info z IMDB, dle kterého to původně mělo cca 140 minut, ze kterých to Kramerovi sestříhali na výsledných 100 a něco, si můžeme milé děti odpovědět, že mělo. Mělo a bylo. A zrovna tady bych tu původní verzi rád viděl... Slabší 4 nebo silnější 3 - takové to klasické hodnocení mezi. ()

Shitonit

Hlava nehlava, háci báci, chaos, vlítnul jsem na to specielně kvůlivá Fordovi, a nějak mi unikl smysl. Tedy, smysl to má, určitě hlubokej, ale pro mě to byla nesmyslná ztráta času. ()

celticek

Wow! Tak tohle se vážně povedlo. Moc jsem si film užil. Výborní herci i výkony. Konečně něco, co má hlavu a patu! Paráda, určitě doporučuji ke zhlédnutí. ()