Přistěhovalci z celého světa přijíždějí každý den do Los Angeles s nadějí na lepší život. Ovšem nemají nejmenší ponětí, co za vysněný život budou muset zaplatit. Režisér Wayne Kramer zkoumá lákavost amerického snu a realitu, která na imigranty čeká v LA dvacátého prvního století... Harrison Ford, Ray Liotta a Ashley Juddová ve filmu režiséra Waynea Kramera Imigranti přináší otřesný pohled na život nelegálních přistěhovalců a imigračních úředníků, jejichž úkolem je zajistit, aby americké hranice byly bezpečné. Každý den zaplavuje Los Angeles vlna dalších a dalších přistěhovalců, kteří tam přicházejí hledat americký sen. A každý den se cena za tento sen zvyšuje. Zoufalství nových přistěhovalců je pro imigrační úředníky často silná káva. Mohou se však slitovat a zachovat se pro jednou lidsky? (HBO Europe)

Michelle75

Běžte do perdele s Crashem, tyhle filmy mají kulové společného. Jak už název vypovídá. Jediná spojitost je v tom,že to asi sranda nebude a není. Zajímavý pohled na imigranty z více různých zemí a také z různých možných pohledů. Místy, i když člověk nechce až doják. Harrison Ford je prostě borec a celkově je to herecky svižné. Potěšilo. ()

Hanys_

Když jsem se přenesl, po pár minutách filmu, přes nepříjemné zjištění, že od Kramera se dalšího fucking cool Runnig Scared dneska zřejmě nedočkám, mohl jsem se plně oddat vychutnávání hodně zajímavého dramatu točícího se hlavně kolem e(i)migrantů ve Státech...Pro filmy, ve kterých se prolínají lidské osudy mám tak trochu slabost, takže to hodnocení je z velké části ovlivněno i tím....Každopádně na Crash to asi vážně nemá, ale ikdyž se oprostím od nějakého srovnávání, tak musím dát hodně silné 4 hvězdy. 8/10 ()

Holina

Výběr šílených příběhů přistěhovalců z celého světa mě nechal celkem chladným. Souhlasím, že ty historky nejsou nereálné a rozhodně jsou šokující, nicméně například příběh dívky, která se snaží obhájit útoky na WTC a následně je, ku překvapení všech, deportována, mě jaksi nedojímá (přestože scény to byly vskutku srdceryvné). Prostě se nemůže nikdo divit, ech. Hlavně prosím vynechte kydy o nastavování zrcadla, to mám nejradši... ()

bloodline

Je pravdou, že Kramerov odtlačok sa nevyhýba ani mojou osobnou komparáciou s podobnými skvostami na spôsob Crash. S mozaikovým predvádzaním do dnešných dní sympatizujem, aj keď zámer originality pomaly, ale isto vyprchá. Crossing over reprezentujú tú statočnejšiu a kvalitatívne vydarenejšiu pozostalosť obľúbeného subžánru. Prečítal som si rôzne zaujímavé úvahy, kritiky, názory, ale hľadať skutočný princíp tohto filmu pozostáva z útržkov viacerých relevantných názorov. Gloriola amerického sna častokrát víťazí nad ľudskou dôstojnosťou, alebo vidina ilúzie demokracie pokorí medziľudské vzťahy či rodinné väzby... Filozofovať sa dá donekonečna. Film splnil základný cieľ vytvorenia priestoru pre diskusiu ohľadom aktuálnej témy imigrácie a jej ne/výhod a obzvlášť geopolitický priestor USA je v tomto smere viac ako špecifický. ()

AdamesWWE

[6/10] Nevedel som čo sa dá od Crossing Over čakať. Má to tu nadprimerné hodnotenie, žáner dráma, primeranú dlžku, môjho oblúbenca Harrison Forda, ale čakal som viac, no ani niesom sklamaný. Celý príbeh je pomerne zaujímavý, i ked´ niektoré scény alebo veci by sa dali úplne vylúčiť, tiež sa dej nejak extra neposúva, ale stále je to pozerateľné a herci tiež tomuto snímku pomáhaju. Akurát škoda že Ford tu má menej priestoru ako som čakal, ale aj tak je dosť dobrý, potešil ma aj Ray Liotta, ale inak okrem týchto dvoch sú pre mňa herci neznámy a postavy až na pár výnimiek nezaujímavé. Neviem čím chce Crossing Over byť a čo chcel divákom ukázať, je to zvláštny a aj zaujímavý film, určite má niečo do seba, ale neviem či sa spracovaním trafili do správneho žánru, toto mi ako dráma príliš nepripadalo, ale bavilo ma to. ()

DannyBoy80

Není to vůbec špatné, na Cresh to sice nemá, ale je to docela dobře natočené. Hlavně kamera se mi dost líbila. Příběh samotný je docela zjímavě propojený. Ale pár věcí mi vadilo, přílišné pochlebování americké vlajce, někdy to bylo docela dost přehrávané (viz. část s muslimskou dívkou), část s muslimskou dívkou byla docela dost nelogická, kdy ve filmu je ona vykreslena jako nevinná a chytrá s vlastním názorem, ve skutečnosti byla hloupá až to praštilo (kdo by takovou hovadinu udělal po 11. září, když celá rodina ještě neměla zelenou kartu?). Ale je to solidních nějakých 79%. ()

peetriss

Velmi slibná látka o americkém pozářijovém paranoidním pronásledování a byrokratickém šikanování imigrantů, avšak bohužel utopená v nezajímavém roztoku melancholického kalkulu na city diváka, natočeném ve stylu Crashe, lépe řečeno, v nepovedeném pokusu o styl Crashe. Ve filmu jsme pozorovateli několika dějových linek, několika osudů přistěhovaleckých rodin a lidí, z nichž nejzajímavější je linka mladé muslimky, jejíž školní esej o 11. září obrátí naruby život celé její rodině. Upřímně řečeno, tato linka u mě osobně zachránila film od nižšího hodnocení a vůbec bych se nezlobil, kdyby film dal prostor pouze a jen těmto osudům a ostatní postavy eliminoval - mohlo z toho být skvělé, možná i trochu kontroverzní drama. Ostatní postavy jsou vskutku nezajímavé, včetně Harrisona Forda a celý film mi vyznívá, jakoby přešlapoval zmateně na místě a bál se uhodit hřebíček na hlavičku. Imigranti jsou pouze průměrným dramatem a pro mě mírným zklamáním. ()

dormouse

Těžká je problematika imigrantů a vztahu společnosti k nim. Myslím, že lidé, kteří chtějí přijmout za vlastní cizí zemi, by měli přistoupit na její normy chování. Zajímavý film, který jen lehce nastiňuje problém, který se bude jen prohlubovat a dříve či později zamotá hlavu i nám v naší uprděné zemičce. ()

Disease

Ze začátku jsem z toho měl pocity takové suchopárnosti ala Crash (ten Haggisův!), ale po cca 20 minutách mě osudy postav začaly zajímat. Sice by se mi líbilo, kdyby ve finále některé věci zůstaly nedořečené, ale i tak velmi solidní kousek. ()

fastum

Další z příběhových propletenců, tentokráte se točící okolo imigrantů v Americe. Za jedno podívání to stojí, ale nic převratného se neděje, a tak vám film v paměti dlouho neutkví. ()

El_Rabbit

Skvely film se skvelym Harrisonem Fordem. Ovsem i ostatni herecke vykony jsou skvele. Je to jeden z tech filmu, kde se propletaji osudy lidi. Tentokrat na na vcelku aktualni rasove a narodnostni tema. Film nuti cloveka premyslet nad osudy lidi, kteri jsou odlisni, snazi se vzit zivot do vlastnich rukou presunem do Ameriky a at jsou dobri nebo spatni, nemaji to vubec lehke. Vyborne koukatelne, ani chvilku jsem se u filmu nenudil. ()

Garch

Mnoho a mnoho různých typů lidí, kteří chtějí zůstat v USA. Trochu jako příručka, na objednávku shora, co dělat a co nedělat, když chceš složit slib vlajce s hvězdami a pruhy. Filmařsky průměr. Pecku, jako Runnig Scared tedy Wayne Kramer rozhodně nezopakoval. ()

jerenymo

Film ubíhal a já se nestačil sžít ani s jednou postavou, proto dojemné scény šli tak nějak kolem mě..... jiank snímek dobrej, obsazení výtečné v čele s harrisnem fordem ( i když určitě tohle nebude jeho bůh ví jaká super role). ()

kukentipla

O čem to je? Spletenec lidkých osudů, tentokrát na tému nelagálního pobytu v USA. Co já NATO? Film je hodně podobný Crashi, ale zatímco Haggis dokázal z jednotlivých scén dostat maximum, Kramer klouže po povrchu. Jednotlivé dějové linie se nenásilně prolínají. Herci jsou přesvědčivý. Ford dokazuje, že nepatří do starého železa, Ray Liotta se v poslední době vyšvihl a hraje ve velice zajímavých filmech. Pokud jste odvaření (stejně jako já) z herečky Lizzy Caplan, tak máte smolíka. Celkem ve filmu hraje maximálně dvě minuty. Podobné filmy: Crash, Powder Blue. ()