Přistěhovalci z celého světa přijíždějí každý den do Los Angeles s nadějí na lepší život. Ovšem nemají nejmenší ponětí, co za vysněný život budou muset zaplatit. Režisér Wayne Kramer zkoumá lákavost amerického snu a realitu, která na imigranty čeká v LA dvacátého prvního století... Harrison Ford, Ray Liotta a Ashley Juddová ve filmu režiséra Waynea Kramera Imigranti přináší otřesný pohled na život nelegálních přistěhovalců a imigračních úředníků, jejichž úkolem je zajistit, aby americké hranice byly bezpečné. Každý den zaplavuje Los Angeles vlna dalších a dalších přistěhovalců, kteří tam přicházejí hledat americký sen. A každý den se cena za tento sen zvyšuje. Zoufalství nových přistěhovalců je pro imigrační úředníky často silná káva. Mohou se však slitovat a zachovat se pro jednou lidsky? (HBO Europe)

Dubro

Divácka verejnosť, ktorej večný svit mysle nie je poškvrnený snímkami ako Crash, Babel či Amores perros-Láska je však viete čo, sa tomuto spletencu osudov nelegálnych prisťahovalcov a zamestnancov imigračných úradov určite poteší. Hlavne potom, ako zistí, že celý filmový štáb pristúpil k svojej práci nadmieru zodpovedne a casting sa vydaril na výbornú. Zbytok divákov, pre ktorých miešačka životných strastí nie je novinkou, má čas sa pokochať nevybrúseným ksichtom Indyho, krútiť hlavou nad tým, čo všetko je možné stihnúť počas lúpežného prepadnutia samoobsluhy a v neposlednom rade až do nepríčetnosti si vychutnať pohľad na odhalenú Alice Eve. Tak to mám rád. ()

Vessper

Snímek zabývající je současným a velikým problémem - imigrace. Po shlédnutí nutí k zamyšlení nad štěstím/neštěstím toho, kde jsme se narodili. Slušně zvládnuté filmové zpracování, avšak pro mě ne tolik atraktivní. Nemůžu říci, že jsem se u toho nudil, ale znovu si to minimálně v nejbližší době nepustím. ()

Lord.Jim

Dost dobrý film z rodiny filmů typu Crash (byl lepší) a Traffic (byl lepší). Mozaikovité vyprávění, víc příběhů v jednom, tentokrát spolu nesouvisely a děj se nikde neprotínal. Příběh muslimské dívky myslím vypovídá dost o americké paranoie z terorismu. Ukázka, jak se dá z něčeho nevinného vytvořit "případ". ()

ilemas

Zajimavý pohled do světa imigrantů, ale jedno shlédnutí stačí. Nezachrání to ani Harissin Ford, něco tomu filmu prostě chybí a víc zaujal. Tím nemám na myslí více akce, střílení apod. ()

M.i.k.e

s přehledem zrežírované a ve všech směrech dobře zahrané drama o fungování té nejsvobodnější země ze všech svobodných z pohledu "neameričanů".Plusem budiž i fakt,že snímek drží pohromadě i přes poměrně vysoký počet různých dějových,což se zase neděje tak často...80% ()

Martin741

Prva polhodina filmu Crossing Over je dost nudna az chvilami hrozilo, ze odidem od TV. Chvalabohu nenechal som sa odradit, a potom nasledovala slusna drama o politickych, spolocenskych a socialnych otazkach. Rola hlavneho herca Harrisona Forda mi bola jasna ihned : je tvrdy navonok pri jednej scene, aby pri druhej zas ukazal vludnu a laskavu tvar ..... jak ubohe a prehladne. Reziser Wayne Kramer ma na konte aj lepsie filmy /Crash ...../ 67 % ()

bourec

Po skvělym Zběsilym útěku trochu zklamání.Film má skvělý obsazení,ale dějově nuda,jakoby chybí nosnější,dynamičtější zápletka,kmitáme z jedný dějový linie do druhý,ale prakticky se nic neděje.Navíc to ukazuje ,jak zkurvená země ta Amerika je.Hodit všechny do jednoho pytle a pryč s nima.A to hromadný získání americkýho občanství za zpěvu hymny a slovech ´´amerika vás vítá,sem smíchy blil.50%. ()

C0r0ner

Parádní propletenec osudů, kde v podstatě neexistují kladné a záporné postavy a navíc divák každou chvíli sympatizuje s někým jiným. Těžko samozřejmě může být někomu milá malá teroristka, ale i tak se mi moc líbil příběh jako takový a práce s lidmi, kteří se v něm vyskytovali. 85% ()

campix

Jo mám rád podobné mozaikovité filmy, které ukazují, jak je Amerika blbá země. Ne to ne, jde ale o tom, že Crossing over se zabývá skutečnými problémy, sice nevnucuje vyloženě názor nebo nenabízí ani řešení, ale prostě ukazuje, co vše je možné. Kramerovi se i další film povedl a podařilo se mu mě získat. Ano pravdou je, že Crossing over nedosahuje ani po kotníky skvělému Crashi, ale i tak mě zaujal. Ať už herecky nebo dějově, tak se mu to prostě povedlo. Navíc je Alice Eve povětšinu svých scén nahá a komu by se toto nelíbilo, i když nejsem bůhví jaký její nadšenec. Rozhraní mezi průměrem a nadprůměrem a jelikož se mi trefil do nálady a zaujal, dávám ho o stupínek výš. ()

Flynn

Ačkoli nenápadný film, o to příjemnější překvapení. Lehce mi to připomíná Crash (který mám moooc rád). Skvělé obsazení, hezké linie příběhu. Co říci? Film který svou kvalitou převyšuje pouhou DVD produkci a zastiňuje hromady braků, které se tlačí do kin. Vyníkající. ()

PROCESOR

Analogie s filmem Crash se jistě nabízí, ale tento mu bohužel nesahá ani po paty. Sledujeme osudy různých lidí a národností co chtějí žít svůj sen v nejlepším státě na světě. Sen je jedna věc a realita druhá. To na vlastní kůži hodně rychle pocítí. Snímek se snaží rychle cílit na city a dojmout a tak se mu nevyhýbá několik přešlapů. Třeba pan Ford kdyby ke každému svému případu takto přistupoval jistě by tam tak dlouho nepracoval, ale už se někde rovnou oběsil. Nebo byl 40. let svině a hnulo se v něm svědomí až teď, kdy má jít do důchodu? Nebo australská hvězdička, co si svoji zelenou kartu musí vysouložit. Nemusí, je to přeci jenom její volba. A v USA, kde nemůže točit třeba Kevin Spacey za to, že se na nějakým divokým mejdanu někdy před 30. lety nevhodně k někomu vyjádřil, stačí přeci jenom, aby ho naprášila pana vedoucího, jinak si to trochu protiřečí. A úplně mimo mi připadá osud školačky, co měla vypracovanou slohovou práci k 11/9, to je cílení na slzy a kapesníček, nic víc. Abych to jen nehanil, tak třeba Fordův kolega se mi dost líbil. ()

Juto

Film je taký dychtivý ísť po emocionálnej stránke, že nikdy celkom nevytvára poučné hľadisko. 6/10 ()

bartias

Role starostlivého policajta z imigračního, který není slepý k nespravedlnosti, charismatickému Fordovi sedí stejně dobře jako cokoliv jiného. Drama složené z několika těžkých příběhů různých vystěhovalců je ale zajímavé jenom chvílemi a jako celek je nezáživně bezvýrazné. ()

Radiq

Hodil jsem na to čučku jenom kvůli tomu Fordovi, ale teď teprve vidím, že to byla chyba. Bylo to totiž hlavní téma filmu, který mě vůbec nebralo. Nechápu totiž lidi, kteří žerou Ameriku tak moc, že se tam chcou přestěhovat za každou cenu. Tím pádem mi bylo dost jedno, co se stalo jednotlivejm rodinám, na který přišlo imigrační. Taky jsem si ze začátku říkal: Tak a teď se určitě ty jednotlivý příběhy začnou nějakejma osobama spojovat mezi sebou a jestli jo, tak to bude další z těchhle trapnejch motanic filmovejch. A taky že jo. Takže - nebylo v tom napětí, nebyl v tom vtip, byl to prostě jenom film a to mi nestačí. ()

Loki81

To je dobre, ze uz i sami Americani svetu ukazuji, co si tam za tech par let natahali za umastenou luzu!! Jako pres kopirak s filmem Crash, ovsem ani zdaleka nedosahujici jeho kvalit. ()

dr.fish

Problém imigrantů je natolik komplexní a zároveň neřešitelný téma, že už bylo natočeno bezpočet jejich příběhů, a pořád to táhne. Tenhle má výhodu v tom, že vypráví příběhů hned několik, a to ze všch možných úhlů. Spletenec imigrantů, úředníků, sociálních pracovníků i policajtů, jejich životních eskapád, protiislámská hysterie po 11. září, oficiální postoj vlády versus selský rozum běžného člověka, prostě otázky se v divákově hlavě noří jedna za druhou. Odpovědi, pokud přijdou, jsou vyvráceny vzápětí dějovým zvratem a divák je zase v koncích. Prostě nevím, nevím, jak se k tomu postavit. Vím, jaký problém představují Alžířané ve Francii, Turci v Německu atd. Jak uchovat Západu životní úroveň a zároveň se nepropadnout hanbou? Výborný film....ovšem souhlasím s gudaulinem, že je hodně hollywoodský...80% ()

Sabrewulf

Klasický obehraný koncept, kdy sledujeme "dojemné" osudy rozdílných lidiček, které spojuje jedno téma, přičemž se jejich linky navzájem protínají a ve finále jsou všechny linky zakončeny v koláži nejlépe za doprovodu tklivé písničky. Strašně pozérské. Chudáčci imigráčci mi byli úplně u zádele, protože snad každá postava je tam degen. Za všechny jmenujme např. australskou pizdu, která úplně bez váhání souhlasí s tím, že si nechá kvůli zelené kartě projíždět frndu a pak si ve sprše hraje na hrozně ublíženou. A vůbec jsem nepochopil tu linku s muslimskou teroristkou, jak se snažili hrát na citečky. Jako vážně? Za ty její kecy bych ji před deportací ještě vyválel v dehtu a peří a vykopal z Ameriky po zlém. ()