Tlačítko "REC" stiske mladá televizní reportérka a její kameraman, kteří natáčejí noční směnu v místní požární stanici. Po chvíli přijímají hasiči tísňovou výzvu staré ženy, která je uvězněna ve svém domě. Když dorazí na místo, ozve se strašidelný křik. Tím začíná dlouhá noční múra a unikátní dramatická televizní reportáž. (oficiální text distributora)

sulimo

Já opravdu nejsem hororovej typ a většinu filmů tohoto žánru v půlce vypínám, páč se bojim, že další minutu nemám šanci přežít. Tahle záležitost nebyla výjimkou ovšem dokoukala jsem ji do konce, jelikož jsem se prostě i přes onu hrozbu infarktu nemohla odtrhnout. Výborná zábava za málo peněz, které by atmosféru a docela dobrou zápletku mohl závidět kdejaký americký hororový rádoby trhák. ()

pufina

[REC] Hodnocení je jen za to, že jsem se párkrát zasmála. "Klidně chcípni Pablo, ale toč to!" Film má pro mě zásadní chybu: nedovedl navodit takovou atmosféru, abych se bála, cítila napětí nebo se lekla, atd. Policie uzavře budovu, kam vyjeli hasiči pro záchranu ženy, která zakřičela. Seběhnou se všichni sousedi a nikdo nemůže ven. Stará paní v bombarďákách pokouše policistu a zabije hasiče, bububu.. Jeden kousne druhýho, druhý třetího, holčička s angínou nemá angínu (oh, šokující překvapení, haha) a poblinká maminku přímo do obličeje (nebo co to tak náhle udělala) - a to ve chvíli, kdy jim poví, že je tam vir, trapnééé (vir se přenáší slinami, krví, atd) a holčička uteče po schodech nahoru, hle maminka není nakažená.. Bla, bla, bla.. Vzájemný kousání pokračuje.. Ale teď vážně, proč má film 78%? A to je i pokračování? O čem asi bude? Vychrtlá slečna z toho závěru se začne léčit, aby přibrala nebo nekousala sousedy? Na to postačí náhubek a antidepresiva.. ()

Alfréda

Srovnatelné se všemi FF, řekla bych že takové Grave Encounters na mě udělalo větší dojem a mělo i mnohem hustší atmosféru, toto mi přijde celkem nadhodnocené. První polovina se zdá být nápaditá a podstatně originálnější než ostatní FF, dál už je to jen velmi předvídatelný zombie horor. Pointa mi byla jasná po úvodních dvaceti minutách a ten závěr mi přišel nesmírně kýčovitý. Po vzoru Blair Witch se do všech FF cpe náboženství, okultismus, vymítání a podobně; i tam, kam se to vůbec nehodí jako právě v případě REC. Všechny ty kříže, výstřižky z novin a magnetofonové pásky se záznamy z vymítání se už hrozně opakují, a v tomhle případě ani neměli s dějem nic společného. Lépe zůstat u nakažení virem, než na závěr cpát vyhublého bubáka který žije zamčený v podkroví. 3,5 hvězdy. ()

PavelVanekArt

Spolu s 28 days later TOP zombie flick. Skvělá atmosféra, super prostředí, strach taky byl, tísnivost všude a FF kamera byla nejlépe využita. 5* a.k.a 95% ()

Juto

Televízna reportérka a jej kameraman, ktorí robia správu o hasičoch, sledujú výzvu bytového domu, kde niečo nie je v poriadku. Ľudia sa menia na zombie a úrady ich zapečatia. Tento film funguje perfektne a dodáva neuveriteľnú realitu a atmosféru deju a nepohodlie pre divákov. 8/10 ()

zette

U podobne zpracovanych filmu, mam stejny problem. I pres originalni a zajimave scenare, me film tak po triceti minutach zacne nudit. A REC neni vyjimkou, cisty prumer! ()

Maty85

Pecka ! Napeti se dalo krajet, dobra akce, skvele natoceny a sestrihany, zvuky vyborny, rohodne prijemna zmena po delsi dobe v hororovym zanru. Vrele doporucuju vsem kouknout se vecer za tmy a volume doprava :-)) amíci ucte se, prichazi spanelskej narez, 5* jasnych ()

Davosh

Dlouho jsem se takhle u žádného filmu nebál. Skvělý nápad použití kamery se nevím proč objevuje pouze zřídka a tady pomohl velkou měrou k atmosféře. Ve srovnání s Cloverfield, ale REC vychází jako poražený hlavně díky nedostatku WOW scén a docela nesympatické hlavní hrdince. ()

c.tucker

Pěkný horor, který mi ze začátku připomínal skutečný dokument, který se posléze zvrhl. Po většinu času jsem se nebál, jen stísnující atmosféra temného konce ve mě vyvolala skličující a uzkostvý pocit, který mě opravdu potěšil. Natáčení na kameru oproti Cloverfieldu je alespoň trochu odůvodněné, ale jinak IMHO vede, protože je mi to trochu bližší téma. ()

Ruuzha

Podle hodnocení z čsfd jsem čekal, že tenhle film bude opravdová pecka a že se budu klepat strachem pod peřinou. Bohužel jsem trochu zklamán, ikdyž tam bylo pár vyloženě lekacích scén, nějak to se mnou tentokrát nehnulo. Neupírám filmu poměrně zajímavý námět s rozuzlením na závěr. Ale kdyby nebylo závěrečných pěti minut dával bych tak 65%. Nebudu tedy prozrazovat proč, ale 75% ()

BoXBe

REC trochu pomíchal Záhadu Blair Witch se zombie filmy a podařilo se mu vytvořit stísněnou atmosféru bez možnosti úniku. Nejde o filmový zázrak, ale napětí vytvořit umí. ()

SHI-SHA

Horor natočený tím nejsurovějším způsobem. Tématem bych ho přirovnal k Dawn of the Dead, způsobem natočení k Paranormal Activity nebo Záhadě Blair Witch, pocitem stísněnosti ke Kostce, ale jinak jde o naprostý originál. Kombinace překrásné španělštiny, roztomilé moderátorky, ponurého prostředí paneláku a konečně opravdu děsivých "posedlých" (žádní zombie :-) ) je něco tak nevídaného a skvěle koukatelného, že okamžitě staví tento na první pohled nevýrazný film na první příčku mých oblíbených hororů. SPOILERY Obvzláště mi uvízly v paměti dvě scény. První scénou je ta, ve které hasič zlomí vaz jednomu z posedlých takovým způsobem, který trumfne dokonce i vytržený ohryzek v Rambo: Do pekla a zpět :-). A další úžasná scéna je ta poslední, kdy je moderátorka s kameramanem v absolutní tmě, rušené jen výkřiky nakažené ženy. V takových chvílích nelituji peněz utracených za domácí kino, byl jsem slušně vyklepaný. Konec SPOILERŮ Škoda jen, že tvůrci neudrželi stejné tempo i ve druhém díle, který je mírně slabší, možná to bylo nedostatkem původní syrovosti. Rozhodně tu však máme skvěle rozjetou filmovou sérii, která snad bude pokračovat. Jedno z největších překvapení letošního roku. ()

TomPrusik1

Musím uznat, že to byl zajímavý způsob natáčení formou dokumentu tento horor. Ale to je tak jediné. Film mi totiž připadal hrozně stupidní, hlavně kvůli dementním dialogům a hereckých výkonů. Příklad, jedna mladá číňanka co neumí španělsky tak začne blekotat něco takového ,,Ten hasič, ten hasič spadl, hasič, který spadl ze shora" a mladá reportérka na to položí otázku ,,A odkud spadl? "No ze shora". A ty postavy mi všechny připadaly, že mají IQ pod 80, protože musely každou větu zopakovat dvakrát, aby jim tom vše docvaklo. To je hlavně chyba scénáře, který pravděpodobně vznikl v jedné španělské hospodě při sklence tequily ve velmi podnapilém stavu. A to svědčí nejen o dialozích mezi partou dementů, ale i samotném příběhu, jež není nikterak originální a ukazuje klasickou zombie zápletku. Ty mi nikdy nesedly a tak jsem se celý film nekrčil hrůzou, když stará důchodkyně nebo malá holčička začnou křičet a skočí na nějakého hasiče a pokoušou ho jako slavní Pejskové ve klipu Marie Pojkarové (viz. https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA&feature=kp ). No jo zombíci mi nikdy nesedli a tak jsem se spíše smál, když malá sjetá Jennifer, za zvuků podobných tahání kočky za ocas, napadne chrabrého španělského policistu. Ale zase pravda, že scéna v podkroví byla skvělá a napínavá jako kšandy a dokonce mi i naháněla hrůzu ta Eliška Boučková co byla v tom filmu na konci. No, ale ta nenapraví celý již tak zmařený film, který mi opravdu přišel neuvěřitelně hloupý a někdy dokonce komický a to by se u hororů stát nemělo. Takže 45% ()

forsythia

Tahle hysterická šílenost není pro mě. Jsem ráda, že jsem se donutila na REC konečně podívat, abych se utvrdila v tom, že až se objeví další tímto iritujícím způsobem natočený horor, tak se mu mám obloukem vyhnout. Teď to spraví platíčko ibalginů a mokrý hadr přes oči. Příště mě někdo rovnou prašťte palicí, jestliže si omylem pustím něco podobného. ()

Aquarius

Super zvuk, dobrí herci a perfektný koniec à la Rubber Johnny. Pôvodne som chcel hodnotiť slabšie, pretože zápletka je dosť otrepaná (i keď príjemne nedovysvetlená). Všetko to však zachránil night-vision záver, ktorý šiel až na dreň :-) ()

KatanaCZ

Tenhle film je, jak to jen říct..... něco jako organizovanej bordel! Ze začátku je to slabší, ale to byl asi záměr, člověka to navodí do takového relax stavu, pak přijde celkem předvídatelná první akce (pořád relax), no a po chvíli přijde něco, co jsem opravdu nečekal, sice naprostý chaos (relax mizí). Místy se pak ještě pár nudných pasáží vyskytne, ale to je klasika. Pokud jde o paniku, tak to se autorům povedlo, autentičnost chování lidí v podobných situacích je téměř přesná. Všeobecně nejsem příznivcem této "potulné" kamery, nicméně v tomhle filmu je to jedině plus a to opravdu velké plus, udrží vás to v napětí, soustředění se. Bez této kamery by to byl nejspíš jen další béčkovej horor. Strach.....kdepak, nějak se nedostavil. Za 3/4 filmu bych dal tak 3 hvězdičky, ale za hodně záživný a okořeněný závěr je to víc. ()

kosta73

Přímočarý animální útok, který využívá snad všech možných klišé, jak diváka vyděsit a nutno říci, že se mu to s úspěchem daří. Bohužel po skončení filmu dojem během několika minut vyšumí a vy zjistíte, že jste se dívali na už stokrát viděné jinde. Za ten vskutku nekompromisní tlak během filmu je ale nutno toto dílko hodnotit vysoko. ()

Radiq

Rozhodně nejlepší horor za posledních pár let. Horor, u kterýho se člověk musí i bát. A proto je to dobrej a originální horor. Dokumentární forma ještě víc autentická než v Blair Witch. I když si člověk někdy říká, že ten kameraman musí být blázen, že to všechno točí místo toho, aby kamerou někoho umlátil. Krvavé efekty a infikovaní lidé jsou lahůdka pro oko a poslední čtvrthodinu permanentní mrazení po hřbetu. PS: a Rec jako že recording, ne jako Honza Rec... Po dvou letech to skoukávám znovu a už to není tak dobrý. Ale to je jasny proč, že. No ale myslim, že vickrát už to vidět nemusim... ()

SeanLSD

V BLAIR WITCH som bol nadšený nápadom a strašne ma vydesil, v CLOVERFIELDE som ocenil dramaturgiu a strašne ma dojal. REC ma ku koncu naplnil tak intenzívnou hrôzou, až mi každou chvíľou hrozil srdečný záchvat a pri ľakačkách sa mi končatiny nekontrolovane rozlietali okolo hlavy. Vďaka režisérom za milosrdne krátku stopáž, každopádne aj tu ukazujú svoje majstrovstvo v akejkoľvek podobe filmového hororu. Tentokrát som skutočne ďakoval prozreteľnosti, že mi nenapadlo vraziť tam pod vplyvom nejakých halucinogénov, to už by som asi nerozdýchal. Predsa len mám radšej také tie pekné uhladené horory, pri ktorých sa nemusím báť, že mi srdce vyletí z tela alebo že skolabujem kedykoľvek si na ne spomeniem cestou hocikam, kde je tma a pusto a strašidelne. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Španělský král hororu chystá další film

Španělský král hororu chystá další film

03.11.2014

Jaume Balagueró je pevně spjatý se španělskou produkční společností Filmax, která se specializuje na žánrové filmy a pod jejíž hlavičkou si udělal mezinárodní renomé hororovou sérií REC. Poslední díl… (více)

Amy Adams terorizovaná duchy?

Amy Adams terorizovaná duchy?

03.09.2011

Emmerich a „skromná sci-fi“?

Emmerich a „skromná sci-fi“?

02.11.2010