Tlačítko "REC" stiske mladá televizní reportérka a její kameraman, kteří natáčejí noční směnu v místní požární stanici. Po chvíli přijímají hasiči tísňovou výzvu staré ženy, která je uvězněna ve svém domě. Když dorazí na místo, ozve se strašidelný křik. Tím začíná dlouhá noční múra a unikátní dramatická televizní reportáž. (oficiální text distributora)

newer_more

Přítel se na začátku smál, jestli chtějí opravdu vydržet celý film s tak jednoduchou zápletkou. Postupně ho smích přešel. Začínám mít pocit, že se asi budu čím dál tím odklánět od americké "tvorby", protože je to čím dál tím větší vykrádačka nesrovnatelná s originály. Jinak mnohem lepší než Blaire Witch a mnohonásobně vepředu před Paranormal Activity. ()

Fido

Tak podobný hnus tedy skutečně nemusím, dekadentní inferno bez naděje. Pokud tohle někdo srovnává s Mlčením jehňátek, nemám slov. ()

Nocturno culto

Nevím,nějak jsem tomu nepřišel na chuť,asi to mělo být natočeno klasickou kamerou,protože tohle je takový podivný..pochybuju že by novináři nebo co byl ten páreček zač,pořád točili když kolem nich postupně umírali lidi,komu to chtěli ukázat,když se nesměli dostat ven ... :-(Ti vietnamci byli zralí na ránu hasákem ještě před kousnutím a nákazou...co ten jejich starej a nemocnej táta,ten se vypařil,či co ??nebo ten fízl,o všem věděl,tak proč jim to neřekl aby je aspoň nějak informoval,vysvětlení přinesl až ten hygienik.... Měl to přežít Manu,to byl asi největší frája...100x lepší je 28 dnů poté....1* za Manuelu Velasco...víc ani prd.... ()

Aleix

Moc dobrý velice autentický , bez lacinejch lekacích scén , tady se člověk bojí od desáte minuty do konce . ()

danny_21

REC je obyčená rozřepaná zombíkovaná, s hloupýma postavama, jejichž smysl konání mi unikal. Postavit to na pár lekačkách a jedné napínavé scéně mi přijde hodně slabé, taktak, že jsem tu první hodinu neusnul, než se teda začalo něco dít a žačli je tam v paneláku nahánět. Druhou hvězdičku dávám za opravdu napínavý konec - 30%. ()

vincchuppo

Myslím, že velice dobře provedený nízkorozpočtový horror. Pěkně nalíčení a působivě zahraní infikovaní. A to finále, to jsem si ze samé radosti musel pustit ještě 4x. ()

Scharra

Zdlouhavé a nudné natáčení noční směny jedné hasičské jendotky začne nabírat jiné grády, když se ozve siréna a hasiči vyjedou na zásah do jednoho panelového domu. Obyvatelé domu je nasměrují do bytu, kde na ně zaútočí agresivní stará paní... Velice pomalý start filmu postupně zvyšuje tempo tak, že na jeho konci se vám už nebude dostávat dechu. Tohle je nový král FF filmů ()

LolopelS odpad!

Človek si stiahne na večer ,že vraj dobrý "horor" a dostane takéto hovno so zelenou chudou Fionou na konci. Kto sa pri tomto filme bál, tak neodporúčam pozerať tak isto Hľadá sa Nemo a Toy story. Animáky totiž obsahujú dych berúce scény rozprávajúcich rýb a hračiek, s dosť veľkým Ýkvé. Je mi strašne smiešne z komentárov, ktoré tu čítam ako si všetci nakladali do kaťat a odvracali zrak od plátna. Čo ma mrzí najviac je fakt, že sú tu ďalšie pokračovania. Uvidíme, kto dá viac častí, či SAW alebo REC. ()

kukkik

Nebudu vám tu spoilerovat ale můžu vám dát radu. Když jste sám/sama v prázdném bytě, shodou náhod v pokoji bez oken v úplné tmě, s velkou LCD obrazovkou a rafinovaně rozmístěnými reproduktory je tenhle film opravdu požitek. Pomalu se bojím jít do postele ale to je co? To je správné přátelé, tak to má u správného hororu být. Za mě 5/5 a kdo dává míň je u mě uspěchaný hňup, který si neuvědomuje, jak zoufale málo takových výborných hororů máme. ()

markotter

Poměrně vydařený horor. Všechno odsýpá, mrtvoly přibývají rovnoměrně celým filmem, prostředí barcelonského činžáku je dostatečně atraktivní a i zombíci jsou dostatečně sympatičtí. Nějak mi tam ale chyběl prvek napětí, mrazení, či něčeho, co normálně u hororů prožívám. A tak paradoxně, i když skoro vše (až na tu roztřesenou kameru, protože jsme byl chvílemi blízko epileptickému záchvatu) chválím, dávám pouze takové lepší průměrné hodnocení. ()

Wann

Jeden z mála zombie hororů u kterého jsem se bál a občas i lekl.... Já moc found-footage nemusim ale v tomto případě je to dobrý a myslim že kdyby to found-footage nebylo, tak by to nemělo takovou šťávu a hlavně takový napětí. Rozhodně je to nápad originální a zajímavý... jen si představit ten pocit že jste uvězněni v baráku plnym zombíků a to nejhorší na tom je že ten kdo vás vězní je policie, armáda a FBI- v tom případě nemůžete spoléhat na to že vám něco jako policie pomůže... můžete pouze čekat na to až si pro vás nějaká ta 150-ti kg zombie bába přijde. ()

Macintosh

Jen málo filmů mne rozhněvalo tolik, jako právě REC. Už od první chvíle, kdy ta španělská kráva otevřela hubu a začala žvanit tou svou španělskou hatmatilkou, jsem věděl, že mám nehoráznou chuť ji přinejmenším zabít. Když se na scénu vynořili zombíci, pravděpodobnost, že chcípne se ještě zvýšila, což mne obdařilo náhlým pocitem nekontrolovatelného blaha, jež při každém živomrtvém přírůstku ještě stouplo. Opravdové filmařské rozhněvání jsem pocítil já a lidé mého okolí, když ta kamerošoustka jako jediná zdárně přežila až do konce, u kterého se však ukázalo, že by potenciálně mohla konečně pojít, a tak já bezmezně věře v její smrt, jsem si pustil další díl.... ()

Hashirama

Nepůvodní téma natočit nepůvodním stylem, to chce odvahu, kterou bych nečekal od nikoho menšího, než od horkokrevných Španělů. Klaustrofobická atmosféra v kombu s found footage navozuje pocit perfektně povedené autenticity. Opravdu jeden z nejlepších hororů, jaké jsem kdy viděl - jednoduchý, přímý, děsivý a nebývale úderný. ()

MartyRBK

Mohl to byt perfektni horor nebýt dementního chování některých postav,které mě v urcite momenty dováděli k šílenství. ()

holub109

Španělé se poslední dobou hodně rozjeli a jejich filmy stojí za to. Příběh je v případě Rec poměrně jednoduchý, ale v rámci found footage hororů to příliš nevadí. Atmosféra se opravdu povedla a skvělý konec to u mě vytáhl film na 4 hvězdičky. 70% ()

Nix

Chyběli mi filmy natočený z pohledu první osoby. Dokonce tento film má fakt grády a rozhodně je to skvělá pocta k těmto typu filmům. Je svůj a ten konec, hodně luxusní záležitost. ()

Hellknight12

Včera pozreté po rokoch. Skvelý začiatok série. Pekne atmosférický zombie horor, ktorý je robený štýlom found footage. Za mňa je práve tento film prelomový. Áno viem tvrdí sa, že Blair Witch Project je prelomový, keďže je to prvý found footage film. Za mňa čo sa týka FF môžem s ľuďmi súhlasiť ale ja osobne Blair Witch Project nemusím. Späť k filmu. Skvelé vybraný herci, ktorý odvádzajú skvelé herecké výkony. Príbeh je veľmi dobre spracovaný. Film má pomalšie tempo hlavne prvú polovicu filmu. V druhej polovici sa tempo zrýchli a uteká to dosť rýchlo. Film je dlhý tak akuráts dĺžkou 78 min. Načrtne veľa otázok a na väčšinu z nich dostaneme aj odpoveď. Film má za mňa celkom pekne ukončenie, ktoré necháva otvorený priestor na pokračovanie. Asi som čudný ale nechápem ľudí, ktorým prekáža kamera. Čo preboha čakajú že obraz bude statický pri found footage? Ja som ešte taky film nenašiel. Práve to dodáva to čaro na found footage, že je to také aké je. Celkové hodnotenie za mňa je 100%. Určite odporúčam. ()

rivah

Realistický záznam se náhle mění ve sledování zombií a strašení, kterého je tu vrchovatě, i s rozhýbanou kamerou a scénami v zeleném. Nápaditý thriller či horor. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Španělský král hororu chystá další film

Španělský král hororu chystá další film

03.11.2014

Jaume Balagueró je pevně spjatý se španělskou produkční společností Filmax, která se specializuje na žánrové filmy a pod jejíž hlavičkou si udělal mezinárodní renomé hororovou sérií REC. Poslední díl… (více)

Amy Adams terorizovaná duchy?

Amy Adams terorizovaná duchy?

03.09.2011

Emmerich a „skromná sci-fi“?

Emmerich a „skromná sci-fi“?

02.11.2010