Tlačítko "REC" stiske mladá televizní reportérka a její kameraman, kteří natáčejí noční směnu v místní požární stanici. Po chvíli přijímají hasiči tísňovou výzvu staré ženy, která je uvězněna ve svém domě. Když dorazí na místo, ozve se strašidelný křik. Tím začíná dlouhá noční múra a unikátní dramatická televizní reportáž. (oficiální text distributora)

Black3R

Viem že Quarantine 2008 je remake tohoto hororu, a že niektorým sa nepáčil, nechápem prečo. U mňa je to naopak, keďže som videl najprv Quarantine povedal som si že si pozriem aj Rec, horor s ktorého to vzišlo. Ibaže sa na to pozerať nedalo. Isteže nápad je originálny, ale to je všetko čo môžem podať ako plus. Tá kamera sa naozaj nedala vydržať, a netrpazlivo som čakal kedy to skonči :( Môj celkový dojem s toho je, že to bolo veľmi zbrklé, ako keby točili len aby to bolo. Čakal som viac od toho vysokého hodnotenia, ale......49,9% ()

Marrianna

Čumím jako péro z gauče, 79%? že nedávám odpad je jen za začátek, kdy to vypadalo opravdu nadějně, no ale vážně takovou p....... už jsem fakt dlouho neviděla. Všichni se požerem a dobrý ne? No ne, tak pro mě opravdu tohle je nejhorší ztrávený čas za posledního půl roku minimálně. ()

J.Cobra

Začátek byl hodně slabý a chvílema jsem přemýšlel o tom, jestli to nevypnout a nejít spát. Pak se to naštěstí trochu rozjelo a ke konci už to stoupalo geometrickou řadou. Nechtěl bych být v jejich kůži a ani nevím, proč se dobrovolně vystavuji takovému stresu a strachu :oD ()

Uninstall

Nic nového pod sluncem. Nicméně i toto pro mě bohatě stačilo, abych si film užil. First person kamera, tenký kužel světla od svítilny, jeden barák a zombie, kteří se chovají přesně tak, že divákům tuhne krev v žilách. I s takovýmto repertoárem se dá dosáhnout 100% filmu... ()

Ernie_13

Určite úspešna vec toto. Z očividnej nízkorozpočtovky docela slušný Blair Witch po španielsky. No nedajme sa oklamať, že by išlo o nejaké vykradnutie Blair Witch-u. Film má očividne svoje vlastné prvky ako zaujať. Ja mám rád celkom "zombie movies" a ešte radšej napätie. No a v REC sa stretli obe veci na dobrej úrovni. Dávam 65% za peknú herečku, za nápad a za naätie, ktorého by som si užil oveľa viac v kine. ()

KateW

Skvěle, tleskám! Bravurně zpracované, zahrané... Hrůza, děs. Lekala jsem se ( a to se často nestává ) a byla zvědavá na další scénu, po celý film jsem seděla u obrazovky a hltala film plnými doušky,až na scénu s tím chlapcem na půdě,kdy jsem málem spadla ze židle. Znáte to- Víte,že za rohem někdo číhá a stejně vyděsí k smrti ()

Forsetino

REC jsem viděl hned po Záhadě Blair witch a přesto, že film byl natočen podobným způsoben, tzn. "amatérskou" kamerou drženou v ruce, tak byl o několik tříd poutavější. Sice nejsem fanoušek rozklepaného obrazu, ale tady mě to zase tak neobtěžovalo. Atmosféra byla napínavá a film rozhodně nepostrádal akční scény (oproti Blair witch) a napětí bylo udržované taky důmyslněji. Námět byl vcelku dobrý a v posledních 10 minutách film gradoval (Blair witch gradoval 10 sekund). Navíc stopáž byla krátka, a tak se člověk ani nestihl začít nudit. Líbilo se mi to a oproti Blair witch jsem z toho cítil horror a dokonce mírně nadprůměrný, takže 3 hvězdy si to určitě zaslouží. ()

limbi

No, je jen málo filmů, které dokázali navodit takovou atmosféru, abych se opravdu bál a REC to vážně dokázal :) Jasně, některé věci tam jsou, jako v každém hororu nesmyslné, ALE!!! tohle všechno si díky napětí uvědomíte, až po skončení filmu a to je důležité :) 90% ()

inmax

Nebyl až tak dobrej nápad na to koukat po půlnoci. Málem jsem se připosral strachy. I když je příběh vlastně okopírovaný z Blair Witch (točíme reportáž, něco se děje, finále v děsivém prostředí, závěrečný záběr kamery) a i když párkrát bylo jasné, kde co vybafne, stejně má film v rukávu několik scén a i díky španělštině má takovou zvláštní atmosféru, že jsem měl problémy film dokoukat. REC si jiné, než absolutní hodnocení nezaslouží. ()

CRYPT

Míň řvaní, větší herecké výkony, ta věrohodnost mi fakt scházela a možná i trochu víc lekaček... Pablo pořád točí, místo toho aby se vy*ral na kameru a kenečně začal být užitečný a snažil si zachránit život. Je zvláštní že všichni jsou strašně hysteričtí, až na našeho kameramana, který se téměř neozývá a bere vše s klídkem... Nejvíc mi krev pila hlavní reportérka... Buď dlouho neměla sex, nebo by potřebovala prášky na uklidnění. Ovšem konec panečku ten konec byl fakt hnus, takže když už nic, alespoň pro ten konec za to stálo se podívat. Mimochodem s názorem Viktooorky se stotožňuji, jen s rozdílem že já se u tohoto snímku vesměs i zabavil :-) ()

mchlumak

Předvídatelná zhovadilost, kde se opět namísto pomalých a nemluvných zombie objevují rychlí a uřvaní "nakažení" ()

Krahulda

Nikdy jsem nevěřil, že film ze španělské produkce by mohl být tak vynikající, tak výjimečný. Film má skvělou atmosféru. Děj se odehrává v budově s úzkými a tajemnými prostory, které jsou točeny kameramanem. Dostává se nám tedy jen obrazu, který je pořízen jen z kamery a právě to je na tomto filmu to nejlepší. ()

Larry12

Horor? Ani náhodou, tohle je spíš hororovější komedie! Za celý film jsem postřehl jednu děsivější scénu na konci, jinak stál film jako celek za nic. Navíc když už tam byla nějaká lepší část, tak sem viděl naprostý hovno, kvůli tomu, že se tam ten dement s tou pitomou kamerou pořád klepal. Jednu hvězdu dávám jen proto, že film byl nízkorozpočtový a že sem se občas i zasmál. Někdy tady to hodnocení opravdu nechápu. ()

intro

Kdyby hororů s podobnou kvalitou bylo natočeno do roka aspoň 5. REC je opravdu podle mého jedno z těch mistrovských děl hororu. Tady není co řešit 100%. Doporučují všem fandům hororů. ()

Kopite

Efektný horor zavretý medzi steny niekoľkoposchodovej bytovky, prezentovaný očami dvoch pre vec zapálených redaktorov a okom ich kamery. Práve dobrý nápad, tmavé chodby a miestnosti dávajú tomuto filmu tú onú potrebnú dávku napätia, ktorá mnoho hororom chýba. Sú horory v ktorých zombie vyznievajú poriadne pateticky až komicky, pre REC to ale v žiadnom prípade neplatí a niet pochýb o tom, že film zaujme a uchváti aj hororového fajnšmekra. Za seba môžem povedať, že som bol v poriadnom napätí, a to nie len počas záverečnej scény. ()

donnovann

Silný divácký zážitek, "lekačky" byly naštěstí dost předvídatelné ale za to opravdu výborně zpracované. Jen škoda že první půlka filmu má hodně hluchých míst ale v celkovém dojmu se to dá překousnout a dělá z "REC" kvalitní horor. ()

teltri

To bolo čo?? Rok som na ten film čakal a tešil sa. Čakal som viac. Pre mňa to horror nie je. Je to skôr krvavá dráma o infikovaných agresívnych ľuďoch. Atmosféra je hustá, nepríjemná, podmienky stiesnené. Prvá polka filmu bola nuda, rušilo akurát to ziapanie hercov. Až záver filmu je zaujímavý, ale i tak dosť nepochopiteľný. Pri niektorých scénach sa dalo ľahko predpokladať, ako to skončí. Prial som reportérke a kameramanovi aby sa im podarilo dostať z domu nejak von. Nepáčilo sa mi ako prešli do infračerveného módu. Ako by režisér povedal "Stop, teraz vypnite svetlá, nech je väčšia tma a diváci sa viac boja." Od Paranormal Activity som nečakal nič. Preto som bol príjemne prekvapený. Ale REC sa tváril od začiatku ako brutálny horor. Spoiler: (Tá obluda v závere nie je duch ale nejaká zmutovaná pizda, to ma naštvalo najviac, Mali ju zabit a hotovo) Teraz bývam v príšernom meste Brno, asi som viac odolný voči zlu. Kto vie aká je dvojka REC. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Španělský král hororu chystá další film

Španělský král hororu chystá další film

03.11.2014

Jaume Balagueró je pevně spjatý se španělskou produkční společností Filmax, která se specializuje na žánrové filmy a pod jejíž hlavičkou si udělal mezinárodní renomé hororovou sérií REC. Poslední díl… (více)

Amy Adams terorizovaná duchy?

Amy Adams terorizovaná duchy?

03.09.2011

Emmerich a „skromná sci-fi“?

Emmerich a „skromná sci-fi“?

02.11.2010