Šílenci z Manhattanu - Série 2 (série)

USA, 2008, 10 h 23 min (Minutáž: 47–48 min)

Tvůrci:

Matthew Weiner

Chris Manley

Jon Hamm, Elisabeth Moss, Vincent Kartheiser, Christina Hendricks, January Jones, Bryan Batt, Aaron Staton, Rich Sommer, John Slattery, Mark Moses, Joel Murray, Gabriel Mann, Anne Dudek, Alison Brie, Patrick Cavanaugh, Denise Crosby, Crista Flanagan, Seamus Dever, Sarah Drew, Jennifer Siebel Newsom, Gerald Downey, David Bowe, Kiernan Shipka, Julie McNiven, Tess Parker, Jonathan Runyon, Jacqueline Kennedy (a.z.), Robert Morse, Kristoffer Polaha, Audrey Wasilewski, Laura Regan, Matt Riedy, John Patrick Jordan, Matthew Corbett Davis, Melinda McGraw, Patrick Fischler, Nat Faxon, Jan Hoag, Cameron Goodman, Philippe Bergeron, Collin Wilcox Paxton (a.z.), Kathleen Widdoes (a.z.), Colin Hanks, Talia Balsam, Elizabeth Rice, Marguerite Moreau, Derek Ray, Jakob Salvati, Maggie Siff, John Getz, Peyton List, Peter Jason, Alexandra Paul, Sarah Wright, Darian Weiss, Jenni Cardone, Melinda Page Hamilton, Adam Godley, Gareth Williams, Sam Page, Amy Landecker, La Monde Byrd, Johanna Roxanne, Darby Stanchfield, Eric Ladin, Ryan Cutrona, Aloma Wright, Laura Ramsey, Philippe Brenninkmeyer, Justine Eyre, Charles Shaughnessy, Alan Blumenfeld, Rudolf Martin, Emilio Roso, Brian Krause, Ryan McPartlin, John F. Kennedy (a.z.), Michael Gladis, Myra Turley, Channing Chase, Kevin Christy, Scott MacArthur, Mark Kelly, Donielle Artese, Steve Stapenhorst, Matt McKenzie, Edin Gali, Aaron Hart, Deborah Lacey, Marten Holden Weiner, Bjorn Johnson, Caleb Moody, Norma Michaels, Jerry O'Donnell, Frank Novak, Missy Yager, Vaughn Armstrong, Andrew Astor, Josh Braaten, Dusty Sorg, Chet Grissom, Patti Tippo, Megan Henning, Joe O'Connor, Gregg Perrie

Blake McCormick

Scénografie:

Christopher Brown

Komentáře uživatelů k sérii (4)

Kvalita se od minulé série asi moc nezměnila, ale začal jsem si to užívat o dost víc. Zvykl jsem si na postavy a prostředí a dostalo se mi spousty slušných dějových linek, i když se to pořád drží při zemi a tempo je dost pomalé. 9/10(7.6.2020)

Druhá série je jeden velký kolotoč opakujících se motivů zaujímající hlavně expoziční budovatelskou práci pro budoucí další sérii. Monotónní nálada je naštěstí vyzdvižena dobře napsanými postavami a tou excelentně zachycenou atmosférou 60. let, hlavně na sociálně-kulturních rovinách. 8/10.(4.5.2020)

Myslím, že v druhé serii už k ničemu objevnému nedošlo. Není tam (kromě coming outu teplého kolegy) nic, čím minulost konfrontovaná s přítomností šokovala a nebo aspoň překvapovala. Už jen prostě použití charakterů z první srie v nastavované kaši.(8.2.2018)

|| 2. série – 80% Druhá série svým tempem pokračuje tam, kde skončila první. To jí ovšem nevydrží moc dlouho. Druhá polovina série je trošku nudná natahovaná kaše, ze které se vytratilo silné drama. Rozvoj Dona je podle očekávání předvídatelný, zde opravdu k ničemu novému nedojde – a právě kvůli tomu je v některých momentech tolik vidět ta kaše. Na druhou stranu se do popředí dostaly vedlejší postavy a leckdy nabízejí mnohem zajímavější dějovou linku, než je ta hlavní.(17.9.2019)