Na sv. Valentýna

• USA Valentine's Day (více)

Sledujeme příběhy téměř dvou tuctů lidí, kteří během tohoto svátečního dne prožívají romantické chvíle, nebo trapný neúspěch. Mezi účastníky je například květinář Reed, který právě požádal svou půvabnou přítelkyni Morley o ruku. Jeho nejlepší kamarádka, učitelka Julia, zůstává na Valentýna sama, její přítel kardiolog Harrison odjíždí pracovně do San Franciska. Nadšení svých romantických spoluobčanů nesdílí sportovní redaktor Kelvin, který byl "sesazen" do společenské rubriky a nyní je nucen chodit po městě a dělat rozhovory se zamilovaným obyvatelstvem. Jedním z dotazovaných šťastlivců je i Reed. Díky televiznímu rozhovoru míří do jeho květinářství davy zákazníků. Harrison u něj objedná dvě kytice, jednu pro svou ženu Pamelu, druhou pro Julii, v tu chvíli Reedovi dochází, že jeho kamarádku čeká velké zklamání. Do květinářství přichází i malý chlapec Edison, který kupuje květiny pro svou lásku. Jeho matka je pracovně v zahraničí, a tak chlapce vychovávají prarodiče, Edgar a Estelle, kteří se i po padesáti letech manželství hluboce milují. Den sv. Valentýna se chýlí ke konci a na losangeleském letišti přistává letadlo, kterým přilétá Holden. Během dlouhého letu se seznámil s Kate, důstojnicí americké armády, která se vrací z dlouhé mise domů na pouhý jediný den. Domnívá se, že Kate letí navštívit svého přítele, pravda je ale jiná, Kate letí za svým synkem Edisonem. (TV Nova)

claudel

Jak jsem psal již u Půlnočního polibku, tenhle film, už jeho název vybízí k jeho zhlédnutí po boku člověka, kterého milujete a jelikož se jedná o poměrně zdařilý propletenec příběhů ve stylu Lásky nebeské, neváhám s nejvyšším hodnocením. Z herců chci vyzdvihnout Ashtona Kutchera, Anne Hathaway a Jamie Foxxe. ()

Ilicka

Americký odvar z Lásky nebeské. Not particulary good, not even bad... Několik dobrých nápadů a linií celek nezachránilo od neškodného průměru... ()

eraserhead666

"Holka, ty potřebuješ Ježíše..." Ó, když romantika i humor fungují, tak je radost pohledět. Obsazení je skvělé. "Když řekne ano, jsem za minutu převlečená." ()

becki_tu

Pohodový propletenec zamilovaných příběhů s neskutečně sympatickým hereckým obsazením, nečekaně milým humorem a překvapivě únosnou stopáží. 70% ()

Morholt

Valentine's Day pracuje na stejném mozaikovitém principu jako Láska nebeská a i když se jí nemůže rovnat, dokáže víc než potěšit. Příjemné obsazení, absence trapnosti, povedené gagy a nakonec, pokud je člověk v tom "správnym" rozpoložení, dojde i na nějakou tu slzu. Bavil jsem se výborně. 80% ()

Kamca_

Příjemná romantická komedie na večer. Není to teda nic extra a chvílema jsem se trochu nudila, ale celkově se na to koukat dalo, takže dávám 50%. ()

ScarPoul

Typický americký romantický film, ktorý má pár silných a pár slabších miest, a ktorý funguje ako celok len kvôli kavalérií sympatických hercov, ktorý vedia navodiť to správne iskrenie. Ale aj medzi nimi sa nájdu tý, ktorý vyčnievajú - Topher Grace a Anne Hathaway a Ashton Kutcher s Jennifer Garner. Sledovať tieto dvojice bolo jednoducho potešením a na mňa pôsobili najúprimnejším dojmom. Inak veci typu, musíme počkať zo sexom, homosexualita, detská a starecká láska, je podávaná na mňa až príliš silene. Možno to robí fakt, že je tam jednoducho až priveľa postáv, ktorých prepojenie mi nesedelo. Ale inak je to naozaj fajn oddychovka. Marshall vie ako nabudiť emócie a ako z nich vyťažiť čo možno najviac. Síce sa nejedná o žiadne majstrovské dielo a rozhodne film zapadne prachom, hneď ako sa vyrobí ďalší film z podobnou tématikou, ale v súčastnosti tento kúsok uspokojí hádam každého, kto raz ľubil a bol ľúbený. ()

Caszidy

Ne! Rozhodně se nepřidám ke zdejší hysterii a neodsoudím výbornou oddychovou romantickou komedii jenom proto, že "to není Láska nebeská". Valentine's Day má plno opravdu dobrých komediálních momentů a skrytých narážek a pokud máte alespoň trochu zdravého nadhledu, tak si snímek veterána Garryho Marshalla s opravdu hvězdným obsazením náležitě užijete. Pokud "svátek všech zamilovaných" nemáte rádi, doporučuji uspořádat podobnou oslavu jako Jessica Biel a Jennifer Garner s vybíjením zlosti na kartonovém srdci naplněném sladkostmi, no a pokud jste zapšklý filmový kritik, tak Vám bohužel není pomoci. PS: Vidět Patricka Dempseyho v roli padoucha je vskutku filmová lahůdka! ()

Lacike

Pokus o americku Lasku nebesku sa nepodaril. Prirodzenost a vtip nahradili totalnou neoriginalitou v jednotlivych zapletkach a hlavne neznesitelnou nudou. Najviac mi tu chybaju skutocne vydarene vtipy (zasmial som sa len dvakrat, co je zalostne malo) a nejaka necakana pointa (prakticky vsetky som po chvily spravne odhadol). Namiesto toho sa autori snazia za kazdu cenu natlacit divakovy do hlavy romantiku prvoplanovymi prostriedkami az mi z tej supersladkej atmosfery bolo na zvracanie. ()

Borrtex

Zaujímavo vykonaný rodinný filmík, ktorý spája viacero zamilovaných príbehov do jedného veľmi slušne spracovaného celku. Herecké obsadenie viac než perfektné a dejová linka aj napriek pomerne ťažšie zložitosťi stále jednuducho pochopiteľná a zrozumiteľná. Za mňa veľká spokojnosť. ()

Martinibaby

Místy to na mě byli až moc americké a předvídatelné, ale jednou za čas - proč ne? Herci byli výborní, vpodstatě i Taylor Swift, která byla očividně velmi špatná úmyslně :) Pobavilo, ale nijak extra nepotěšilo. ()

Terva

Vlastně jsem na to koukal jenom kvůli Jessice Albě a ta mě na tom snímku taky jako jediná zaujala. Jinak je to hodně slabé. ()

moviesfan

Sice jsou filmy tohoto žánru zrádné, ale tento mě obrovsky potěšil. Herecké obsazení je velmi příjemné a kvalitní, ale i samotné příběhy zaujaly. Musím také podotknout, že jsem se výborně bavil a mnohokrát jsem se zasmál. ()

JohnCZ

Film jsem si spustil s očekáváním, že to bude něco jako Love Actually. A to se ve výsledku naplnilo... ALE! Kvalit Love Actually to nedosahuje (i když to se dalo čekat). Humorné to bylo, ale chyběla tomu taková ta britská hravost a svižnost. Tu však Valentine's Day vyvažuje typicky americky laděnou romantikou. Líbilo se mi proplétání jednotlivých příběhových linií postav a jejich následné rozplétání. Každá linka měla svoje místo a rozhodně jsem neměl pocit, že by nějaká byla navíc a nebo byť jen trochu ošizená. Ve výsledku jsem spokojen, ale přeci jen bych od takhle hvězdně obsazeného filmu čekal ještě trochu více. 3,5* ()

zablaga

Chcete napodobniť Love Actually, pričom vám ujde scenár, takmer žiaden príbeh či niečo milé...Nahádžete tam dobrých hercov a keď bude film vraj veľa stáť, musí aj za veľa stáť?!?( To sa mi podarilo). No aspoň užívatelia čsfd, nie sú slepí:) Nie je to odpad, je to tak medzi 1-2 hviezdičkami, no je to rozhodne slabota.. ()

Zemřel Garry Marshall, režisér Pretty Woman

Zemřel Garry Marshall, režisér Pretty Woman

20.07.2016

Den matek dostane vlastní film

Den matek dostane vlastní film

02.07.2015

Garry Marshall (Pretty Woman) se na stará kolena zakoukal do ansámblových romantik. Na sv. Valentýna vydělalo 216 milionů dolarů, takže rychle přišlo pokračování Šťastný Nový rok. To ale sesbíralo … (více)

Bradley Cooper je k sežrání

Bradley Cooper je k sežrání

15.02.2010

Každý druhý producent v Hollywoodu chce do svého filmu Sama Worthingtona... a ti ostatní chtějí Bradleyho Coopera. Po tomhle víkendu, kdy Na sv. Valentýna utržilo 52 milionů dolarů a připsalo si tak… (více)