Prokletý ostrov

• USA Shutter Island (více)

Desmond000

Děsivý, deprimující a psychicky vyčerpávající. Film naprosto nevhodný pro slabé povahy. Dlouhou dobu se čeká na vyvrcholení a ono je to vyvrcholení vskutku královské. Doporučuji shlédnou vícekrát, až tehdy vám dojde, na co jste se to vlastně dívali :) 89/100 ()

Blondpipi

Trochu se budu opakovat, to co jsem psala o šestém smyslu, že to byl jeden z mála filmů, co překvapil vývojem děje, tak tady jsem to cítila podobně, je sice pravda, že ten moment přišel dřív než ve "smyslu", ale dostal mě ouplně stejně. Dokonale se povedlo mě udržovat v podobně dezorientovaném stavu jako hlavního "hrdinu" po poměrně dlouhou dobu .Výbornej film, napětí do posledního momentu, což vždy kvituju s povděkem. Di Caprio se mi za léta svého hereckého zrání posunul od líbivého herecky nevýrazného hezounka k výbornému herci mnoha poloh a tady jsem měla možnost si to užít do sytosti. ()

diodoros

Temná hororová atmosféra, výborní herci, skvelá kamera, prepracovaný dej, halucinácie, preludy, búrka, väzenie... Na ostrov v Bostonskom zálive prídu dvaja detektívi, aby vyšetrili záhadný útek jednej pacientky. Po prenikaní hlbšie do veci však začínajú odhaľovať niečo väčšie... aby sa nakoniec všetko ukázalo v pravom svetle. Film, v ktorom je veľmi ťažké sa zorientovať a ktorého spracovanie a záver prinášajú miesto na diskutovanie a ktorý bude možno potrebovať viaceré vzhliadnutia alebo niečo si o ňom prečítať... Výborný mysteriózny thriller, pri ktorom treba pozorne sledovať všetko, čo sa deje. ()

Doski

Vynikající počin. Nevím co bych napsal. Snímek snad s nejlepší atmosférou, kterou jsem zatím zažil. Skvělý scénář, skvělá hudba, vynikající výkony (DiCaprio je opravdu vyjímečný), super režie a kamera. Koncert dirigován mistrem. Celé dvě hodiny je tempo opravdu vysoko a vy sotva myslíte na něco jiného než na to, zda je hlavní hrdina opravdu blázen či v dokonalé pasti. Miluju otevřené konce. 94% Top10 ()

VanMagnifico

Já se musím přiznat, že jsem film napoprvé neprokoukl. Ruffalo to hrál tak skvěle, že jsem mu věřil. Nicméně už při druhé projekci jsem si vychutnával skvěle vystavěný děj tohoto výborného filmu od mistra v tomto oboru. ()

haWranka

To si člověk pořád říká "Aha, tak takhle to je", aby během pěti minut otočil a řekl si "Jo aha, tak ono je to takhle, je to jasný!", když se najednou zase něco zvrtne a vy už víte, že dělat si unáhlené závěry nemá absolutně smysl. Postavy jsou po většinu času naprosto nesympatický, prostředí je hrozný... Nebo vlastně ne? Nikdy nevíte... ()

Nocturno culto

Asi jsem to úplně nepobral, postupně mi unikaly souvislosti ale myslím že další shlédnutí to srovná, přesto je to velmi solidní výplach s atmosférou hustou že se ani krájet nedá .. ()

xDirtyFrankx

Povaha reality bývá nestabilní. Prokletý ostrov. Leo. Thorazin. Blázni neví, že jsou blázni. Ještě tak hodinu po dokoukání jsem čuměl do stropu a řikal si, tak jak to teda bylo? Atmosféra hustá jak bramborová kaše, Leo mi poprvý dokazuje, že bych si ho měl jako herce fakt vážit a k tomu všechna ta paranoia, která ke mě z obrazovky celou dobu dolíhala. Dachau flashbacks skvělý, příběh dokonalej, Leo dokonalej. Vlastně všechno jak má bejt. Volím lobotomii. ()

ZnalecH

Jedná se o velice silný psychologický film, kdy se člověk až do konce snaží přijít na to, jak to je, ale nakonec zjistí, že je to úplně jinak… A výkon Leonarda DiCapria je také skvělý. ()

ppospisil

Naprosto sehraný duet Scorsese - DiCaprio opět zazářil.Ač to byl na můj vkus docela drsný film, tak námět a zpracování bylo geniální.I přesto, že jsem ho na mě neobvykle shlédl v TV tzn.včetně reklam, tak mě film k sobě připoutal a jen jsem zíral kam povede dál.Když porovnám s Počátkem,tak ten je IMHO značně nadhodnocen.Scény v bloku C a majáku jsou naprosto epické.Dovolím si tvrdit, že snímek by měl být v kategorii 90%+ a jen si počkám na druhé shlédnutí abych zřejmě hodnotil jako stoprocentní. Doporučuji přečíst skvělý komentář Malarkeyho. 100%(?) ()

Macintosh

Má palice se otřásla v základech. Film, zašifrovaný šifrou větší, než šifra samotná, ze mě na jeden den udělal prázdného ducha (retarda), přemýšlící stéle o tom samém. Asi se zabiju, dokud jsem ještě alespoň trochu slušný člověk, bo já už vážně nevím, co si mám myslet. ()

Alastair.

Zimomriavková atmosféra, oscarový herecký výkon Leonarda DiCapria, najlepší a najneočakávanejší koniec aký som kedy videl. To všetko mi stačilo k tomu, aby sa tento film zaradil do mojej TOP 10 filmov. Fakt niečo úžasné. Ešte teraz keď si na Shutter Island spomeniem tak cítim zimomriavky na celom tele. Samozrejme, že o tomto filme sa dá toho napísať viac, ale toto bol tak dokonalý film, že sa to ani neoplatí. Od prvého momentu som vedel, že toto nebude obyčajný film. ***** ()

arajnoha

Konflikní hodnocení. Těžko dělat recenzi na film, kde mi vadí scénář, který je podle předlohy, jež jsem nečetl. Ale hej! Hodnotím koneckonců film a proto můžu vesele říct, že mě mrzí závěr filmu. Mrzí mě rozuzlení, které vlastně nebylo zase až takové rozuzlení. Mrzí mě, že jsem viděl před tímto filmem Eliza Graves (2014) takže mi hlavní doktor / herec pokazil zážitek. Trochu jsem čekal DiCapria se špetkou počátku, ale jaksi dotaženého. Jeden z filmů co si nechám na další kolo, ale už to samo o sobě jde na rozpaky. Rozpaky, to jsou. 60% ()

Zikus

No já nevím. Tohle je takový typ filmu, který můžu vidět desetkrát a pořád v tom nebudu mít úplně jasno. Tohle já nemám rád. Jinak je to bezpochyby kvalitní počin. ()

Psycho.R

Dávám sice 4, ale doufal jsem, že "překvapivé rozuzlení" bude daleko víc komplikovanější nebo alespoň propracovaný. Takhle jsem si říkal, že mnohé postavy a jejich chování v první polovině se chovali úplně nereálně, což je škoda. 70% ()

Inozuka

Naprosto ojediněle vypointovaný příběh, který i když znáte, donutí vás přečíst si knižní předlohu a ještě si to nadmíru užít. Musím tedy přiznat, že Leonardo Di Caprio mi na roli Teddyho Danielse ani trochu nepasoval, ale dokáži se s tím smířit. Rovněž by se dalo vytknout, že často zmiňovaná temná nálada byla na můj vkus až moc holywoodsky umělá a mohla klidně být i temnější, ale to bych už jen hledal drobné vady na kráse. Prokletý ostrov funguje, je natočen bravurně a je jedním z mála příkladů, kdy film obstojí ve srovnání s knižní předlohou. Zde je to jednoznačně 1:1. ()

GTS_PUNK

Mysteriózna psychológia je žáner, za ktorý som vo filme vždy veľmi vďačný, ale práve tento snímok som si vybral úplne iným spôsobom. Vôbec som pri ňom nepozeral na žáner (čo obvykle samozrejme robím), ale presvedčilo ma kladné hodnotenie uživateľov ČSFD a jeho pomerne vysoké umiestnenie v rebríčku. Film som si tak púšťal s tým, že som len okrajovo vedel, do čoho idem. Avšak stačilo mi pár minút pobudnúť s Leom DiCapriom v psychiatrickej liečebni na ostrove vzdialenom od civilizácie, a hneď mi bolo jasné, že svoje rozhodnutie nebudem ľutovať. Pochmúrna éra 50. rokov, pochmúrnejšia ako počasie na ostrove, sa dokáže dostať divákovi pod kožu, čo len vyzdvihne atmosféru samotnej liečebne, o ktorej ako-tak tušíte, že nie je svätá, ale nepoviete to priamo, lebo ste si, rovnako ako hlavný hrdina, nie celkom istý týmto tvrdením. Hlavný hrdina, federálny agent "Daniels", si pritom nemôže byť istý ani samým sebou, prenasledujú ho flashbacky z 2. svetovej vojny. K tomu všetko dianie na okolo z neho začne robiť šialenca... alebo, že by tým šialencom už dávno bol? Na tomto ostrove si nemôže byť istý vôbec ničím. Je hlavnou postavou spiknutia proti svojej osobe alebo sa proti nemu spikol len jeho vlastný mozog, tvoriace delírium, v ktorom roky žije v predstave, že je niekým iným? Posledné scény vás zaručene neodtrhnú z gauča, stoličky, zeme alebo odkiaľ budete tento film pozerať. A váš mozog bude pracovať naplno, aby to všetko spracoval. Shutter Island - určite povinnosť pre každého milovníka mysterióznych snímkov, psychológie a zložitejších príbehov. Žiadna jednoduchá zápletka typu "z bodu A do bodu B", ale solídne vykonštruovaný príbeh, ku ktorému sa budete po pozretí chcieť vrátiť, aby ste opäť nahliadli po myslí všetkých ľudí na ostrove. ()

Sweat55

Prokletý ostrov je po filmařské stránce dost jiný, než to co jsem měl možnost zatím od Scorsese vidět, ale i tak pořád výborný. DiCaprio nemůže zklamat, všichni ostatní hrají taky dobře a režisérky je to zvládnuté na jedničku. Jo a hudba je taky povedená a skvěle dotváří atmosféru záhadného ostrova. ()

rublik05

Lehce složitější a zamotaný hvězdně obsazený snímek, přesto perfektně natočený, včetně velmi kvalitních hereckých výkonů a to nejen hlavní postavy v podání Leonarda DiCapria. Velkou devízou je mrazivá atmosféra, temné lokace a prostředí. Jeden z nejlepších mysteriózních thrillerů vůbec. 10/10. ()

Kingjiri

Od Scorseseho jsem viděl několik filmů a jen opravdu pár mě jich nějak zaujalo. Ani tahle zkušenost mě neodradila a po parádně udělanym traileru k Prokletému ostrovu jsem se těšil na slušnou dávku akce a napětí s jistou dávkou mysteriózna. Záhadna bylo vcelku dost, akce nebo napětí nakonec tolik ne. Většinu času, sledujíc vyšinutýho a zmatenýho DiCapria, jsem se spíš nudil. Když už příliš nepotěšil příběh, moh jsem se aspoň kochat povedenou vizuální stránkou filmu a fajn výpravou na opuštěnej ostrov. Celkově teda zklamání, ale když tak koukám na Scorsesovu filmografii, pravděpodobně jsem očekával něco ve stylu, v jakym on vlastně vůbec netočí. Scorseseho fanoušci pochopitelně chrochtaj blahem, já jsem ani po druhý projekci v Prokletym ostrově skvělej biják nenašel. Nakonec se ale slituju a za filmařinu a funkční mysteriózní atmosféru společně s fajn pointou přihodim oproti původnímu hodnocení třetí hodně slabou hvězdu. ()

DiCaprio krutým zabijákem

24.05.2013

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

16.04.2013

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013