Ocitáme se na zdánlivě opuštěné palubě vesmírné lodi. Dva členové posádky se právě probouzejí z hlubokého umělého spánku a s hrůzou zjišťují, že trpí podivnou ztrátou paměti. Nemají nejmenší ponětí, kdo jsou a co na palubě vesmírné lodi vůbec dělají. Jediným zvukem je skličující rachot a skřípot ozývající se z centra lodi. Jediný způsob, jak se dostat ven z této cely, je úzký a tmavý světlík. desátník Bower (Ben Foster), mladší z dvojice astronautů, vleze dovnitř, zatímco druhý, poručík Payton (Dennis Quaid), zůstává a snaží se navázat rádiové spojení. Bower proniká hlouběji a hlouběji do centra lodi a odhaluje děsivou realitu. Astronauti si brzy uvědomí, že oproti původnímu zdání nejsou jedinými pozůstalými na kosmické lodi a rozmotávají její šokující a strašlivé tajemství. Přežití lidstva záleží jen na nich. (HBO Europe)

Statista

Svižná hodinuatřičtvrtě trvající sci-fi podívaná, která však nemá s žánrem "horor" alespoň podle mého vůbec nic společného. Asi ode mě bylo trochu hloupé očekávat, že se u Pandora budu bát (přitom na začátku je pár osvěžujících mírně lekacích momentů skutečně přítomných). Stvůry, které ve smečkách vandrují po Elysiu, jsou navíc docela nudné a vedlejší postavy až nechutně archetypizované (nejvíc mě prudil ten dementní kuchař, který by bez těch sprostých slov v klidu mohl dělat hlavního záporáka v nějakém fakt špatném rodinném filmu). I přesto, že film byl vlastně svým způsobem obrovský nesmysl, jsem se však docela bavil a bylo by pokrytecké dávat Pandoru méně než 3*. Elysium totiž vypadalo velice pěkně a já mám pro ty sci-fi thrillery přece jen docela slabost. ()

pupidup

Temná hádanka...to mám ráda. Hodně si tady stěžuje na střihače. Ale co když právě oni film zachránili?? Co když dostali něco tak hrozneho, že vlastně sestrihanim vyrobili malý zázrak? Jde jen o úhel pohledu. 😀Jinak já se nenudila. ()

Mi_tO

Překvapivě solidní snímek, i přes zdejší hodnocení jsem nic nečekal ale nakonec jsem byl příjemné překvapen. Přes sednouci hudbu až po napětí a herecké výkony slušných 75%. ()

Postradateln

Pěkný děj drží až do konce. Škoda že si ale nedaly pozor hned na začátku ve střižně kdy se pokouší probudit nadřízeného. Nejdříve jsem se domníval že se jedná o chybu v překladu ale pak i podle záběru kamery kdy mu tluče tyčí do skla je vidět že jsou záběry dělané pokaždé z jiného boxu. Z záběru z venčí tluče na box se jménem začínající na P ale zevnitř jsou záběry začínající se jménem na B. ()

stuj

Nakonec docela pěkná survival věc. Děj utíká plynule a moc vyloženě pitomých scén tam není. Tedy když přijmeme, o jaký se jedná žánr :) Naopak se tam občas objeví i nečekaná záležitost. A dokonce ani konec nebyl špatný. ()

von.netvor

Tenhle film z bramborárny byl tehdy jako zjevení a pořád působí velmi dobře. Na poprvé je to skvělá akční jízda po vesmírné lodi. Doporučuji. dvanáct let tenhle kousek prověřilo a na rozdíl od mnoha AAA sraček je dobrý pořád stejně. ()

Aceboris

Super scifi, ako sa patri, ale nemozem si pomoct pri pozerani som mal pocit, ze som to uz niekde videl, miestami mi to dost pripomínalo Horizont udalosti, rozdvojene osoby, pochybnosti, psychycké problémy, výpadky pamate, opustená lod.ktorá tento krát nebola najdená , niekde na okraji galaxie. Antje Traue, hrdinka na opustenej lodi , ala Resident Evil, tak isto mrstna , tak isto odolna, dalej uz len samotny nazov lode Elysium , mi hned evokovalo film Elysium, kde podobna vesmirna lod, stanica, kruzila okolo zeme. Tak ako samotny scenar, kde nebolo nic nove preco sa to vlastne stalo. vela ludi, nedostatok jedla, hladanie novej zeme. Prebudenie sa po xy rokoch ako Sigourney Weaver, vo Votrelec 2, hned na zaciatku. Dalo by sa pokracovat. Je to taky mix, viacerých filmov, možno zámerne, ale dávalo to zmysel a bavilo ma to. Stopáž by som, ale v tomto smere skrátil na 90 minút, to by bohato stačilo.Za mna 5/10 ()

Scott67

Strašně rád bych na tom filmu našel nějakou pro mě kladnou stránku. Něco, kvůli čemu bych si jej s chutí pustil znovu. Ale marně. Neustálý boj s podivnými příšerami je snímaný tak nešťastně, že scény jsou v podstatě nečitelné. Je to příliš rychlé, rozstříhané na kousíčky. Nevidím na tom nic atraktivního. U prvního vetřelce se dalo pochopit postupné pomalé odhalování samotného monstra rychlými střihy, ale tady je to prostě bez efektu. Snaha o pompéznost, projevující se v neustálém zvětšování vesmírných lodí, které už dosahují megalomanských rozměrů nutí akorát k zamyšlení, jak by se takové lodě daly postavit v tom srabu, ze kterého se snaží odplout. Těšil jsem se na ten film a jsem zklamán. Už v prvních minutách vidíme zbytečnou chybu se jmenovkami na hibernátorech, jak je zmíněno v rubrice chyby ve filmu. Prostě to není dokonalý Cameron ani Scott. ()

burg

Takový fajn sci-fi béčko z toho mohli být (a zapracovat krapet na scénáři, tak i velmi slušné Áčko) a taková píčovina se z toho stala!! A o vůbec nemluvím o střihu - prosím zabte někdo toho kokota střihače, který zprznil minimálně půlku filmu, tím nejodpornějším způsobem - alespoň takovým, který by velmi vzdáleně připomínal jeho výkon na tomhle filmu...! ()

Bratyslavcan

Dá sa to pozerať a užijete si to, keď sa nad tým všetkým moc nezamýšľate, lebo keď to začnete robiť tak si uvedomíte, že tam veľa vecí moc nedáva zmysel. Neviem či som len zlý divák, ale nepochopil som ani samotnej diagnóze Pandorum. Na začiatku bola dobrá napätá atmosféra, páčilo sa mi pomalé rozpomínanie, tajuplnosť, no odkedy som uvidel tie mimozemské zombie opice, ktoré tam strašia, film si ma začal strácať. Konania postáv nelogické a obzvlášť mi brutálne liezla na nervy postava, ktorú hral Cam Gigandet. Strihy totálne chaosne. Film trocha zachraňuje záverečný plot twist/zvrat, ktorý sa mi páčil. ()

mitrax

Videné 2x s odstupom niekoľkých rokov… Film sa mohol zapísať do dejín sci-fi kinematografie, podobne ako Votrelec, keby mal rovnako dotiahnutý a premyslený dej, lepšiu kameru, výrazne lepší strih a lepšiu výpravu (o maskách nehovoriac). Samotný vizuál exteriéru vesmírnej lode super, vnútro uz klasicky viac pripomína newyorskú alebo londýnsku kanalizáciu. Práve Votrelec z konca 70tych rokov ukazuje, ze to moze byt temné ale nepripomína to stoku. A namiesto akýchsi mutantov sa tam mohla vzbúriť AI a začať likvidovať ľudí. Alebo sa miestni predátori mohli nejako dostať do lodi a začať likvidovať ľudí…no ten scenár a námet ma veľké rezervy. Škoda. Inak to mohla byt ozaj pecka! ()

Thane

Mne se to moc nelibilo. Je to definice toho co se mi u podobnejch potvor nelibi. Debilne zrychlene trhane pohyby nekonzistence kdy jednou slysej snad upadnuti spendliku a jindy je neprilaka vybuch atomovky. Pekne funguje to jak poznavame svet spolu s hlavni postavou ktera taky netusi ktera bije ac by mela. Zajimavej napad zajimava premisa ale zoufale nedotazeny. Veci ktery nedavaj vubec zadnej smysl postavy ktery jsou mijimalne divny. Skoda melo to peknej potencial. ()

Hugho

Nie je to dokonalé, ale moc tomu nechýba. V rámci žánru ide o štýlovo čistú a súdržnú záležitosť, ktorú si vždy rád znova pozriem. Dej odsýpa rýchlo, nemilosrdne a svojím spôsobom tragicky, evokuje mi to Aldissov výborný Nonstop. ()

hypnos11

Mysteriózně hororový snímek, který rozhodně není prost negativ. Mezi ně počítám dialogy, které nejsou špatné, ale místy působí upjatě, uměle a nevhodně pro danou situaci; scénář samotný je často dost potrhlý - Bower neustále lítá, padá, chudák Foster musel být dost omlácený :), jako na potvoru se příšerky usídlily přesně na místě, kam směřuje parta okolo Bowera, ten závěr, kdy se Bower plazí v jakémsi převleku mezi spícími těly obludek, je spíše k popukání. Moc povedená není ani akce a především superrychlý střih, který asi máskrýt jistou míru neumětelství v tomot ohledu. Na druhou stranu ale docela zajímavé obsazení, od mého oblíbence Dennise Quaida, přes Fostera, po Antje Trae, a nezmínit nesmím 2 herce vedlejších postav - Cameron Gigandet a Eddie Rouse. Ti si své role evidentně užili. Jo, a taky tam hraje Norman Reedus - to bylo ještě v dobách, kdy nebyl slavný. Kromě herců jsou ale samozřejmě i další pozitiva - scénář si místy vede naopak velice dobře, například úvodní scéna, setkání Paytona s Gallem a veškerá jejich interakce, u které divák dlouho neví, na čem je, nakonec ani ty zvraty v ději nejsou někdy vůbec špatné (např úplný závěr či pravda o Gallovi). A samozřejmě atmosféra, zajímavý nápad (jeho provedení mohlo být lepší, ale ok), a v neposlední řadě interiér lodi samotné. A zřejmým pozitivem je jistě i fakt, že první mluvené slovo, které ve filmu uslyšíte, je .. podržte se.. v češtině (to jste nečekali, že ne?). Je tu zřejmá jasná inspirace z dalších popkulurních děl (Aldissův Nonstop především). Celkově tedy, i přes nemalé množství chyb či nedostatků, musím hodnotit jednoznačně pozitivně. ()

Space opera vrací úder

Space opera vrací úder

22.03.2010

A to hned ve dvou zajímavých filmech. Mezigalaktický Interstellar je jedním z mnoha projektů, jejichž režii zvažuje Steven Spielberg. Někteří tvrdí, že se nakonec rozhodne právě pro vesmírné… (více)

Zamilovaný kosmonaut Keanu Reeves

Zamilovaný kosmonaut Keanu Reeves

28.01.2010

Není snadné se v těchto dnech vyhnout narážkám na Avatara či přímému srovnávání s ním, ale dnes se ho pokusím nezmiňovat ;-). Budu dělat, že „lovestory ve vesmíru“ nazvanou Passengers považuji za… (více)

Vesmírnou Pandořinu skříňku...

Vesmírnou Pandořinu skříňku...