Ocitáme se na zdánlivě opuštěné palubě vesmírné lodi. Dva členové posádky se právě probouzejí z hlubokého umělého spánku a s hrůzou zjišťují, že trpí podivnou ztrátou paměti. Nemají nejmenší ponětí, kdo jsou a co na palubě vesmírné lodi vůbec dělají. Jediným zvukem je skličující rachot a skřípot ozývající se z centra lodi. Jediný způsob, jak se dostat ven z této cely, je úzký a tmavý světlík. desátník Bower (Ben Foster), mladší z dvojice astronautů, vleze dovnitř, zatímco druhý, poručík Payton (Dennis Quaid), zůstává a snaží se navázat rádiové spojení. Bower proniká hlouběji a hlouběji do centra lodi a odhaluje děsivou realitu. Astronauti si brzy uvědomí, že oproti původnímu zdání nejsou jedinými pozůstalými na kosmické lodi a rozmotávají její šokující a strašlivé tajemství. Přežití lidstva záleží jen na nich. (HBO Europe)

Chen

Střih mi až tolik zmatený nepřišel, ale scénář, který nechával pár otázek nezodpovězených, ano. Navíc občas upadala gradace. Ale jinak slušný sci-fi horor, kterých moc není. 70 % ()

kombajn

Mělo to své mušky, hlavně co do občasného šílení a nelogických kroků i dialogů, ale ten konec ospravedlní i nepěkné zombíky. Příjemné překvapení... ()

Vyhy

Měl jsem se bát či smát? Nechápu k čemu měl tento film směřovat. Dokud se neobjevili "příšerky" vraždící posádku vesmírné lodi, tak se mi to líbilo a byl jsem i spokojen. Takto? Podle mne špatná kamera a i efekty ( pokud to tak nemělo být, v tom případě se omlouvám). Skoro jsem to ani nedokoukal a rozhodně budu rád když zapomenu.....33% ()

Martin741

Vyborny sci-fi horor od rezisera Christiana Alvarta. Scenar je vyborny, herecke osadenstvo kvalitne, hororova atmosfera na urovni, dejova linia strhujuca! Co viac si mozno k hororu priat? Podla mna nic 85 % ()

rakovnik

Ze zajímavého horroru se vyklubalo tuctové téma. Slušné herecké obsazení vyvolalo spíše můj údiv, než spokojenost. ()

Figu

Jestli se vám líbí Horizont události či Sunshine, je Pandorum stvořenej právě pro vás. Já čekal ovšem daleko víc! Na to, že si filmek hraje na velkofilm a trhák roku, působí šíleně béčkově. Nicméně co mě potěšilo. 1) Trio Quaid, šikovná Antje Traue a Foster, u kterýho smekám, pač roli desátníka Bowera řadím mezi jeho životní. 2) Záporáci, kanibalové, bubáci, strašidla, hovada, prostě ti na druhé straně. 3) "Mokrej vesmír" - super a nečekanej konec! 65% ()

honajz2

No, nemůžu říct, že to bylo špatné, ale ani nemůžu říct, že se mi to líbilo. Ono to totiž chvílemi je napínavé a chvílemi strašně nudné, prostředí lodi vypadá zajímavě, ale nemá na to vytvořit pořádnou atmosféru a ty dvě hodiny jsou prostě zbytečně moc, tohle mohla mít bez problémů hodinu a půl, možná i hodina 20 by bohatě stačila. Co se postav týče, žádná tu není bůhvíjak zajímavá, navíc kdo je tu zlý a kdo hodný se dá odhadnout poměrně rychle, stejně jako to, kdo umře a kdo přežije, hlavně ta holka tady je jak Mila Jovovich. A mutanti tady vypadají jako vyvinutější potvory z Pádu do tmy. Dívat se na to dá, ale obecně mě to moc neoslovilo. Slabé 3* ()

shyster

Kvalitních scifáren je v poslední době jako šafránu a tak jsem tohle vzal všemi deseti. Bohužel jsem si až moc pozdě uvědomil, jakou jsem udělal chybu. Skrz naskrz špatný béčko s neuvěřitelně hloupým scénářem i postavami. Kromě tedy Bena Fostera, který tu hraje jako z parkesu. Asi mu někdo zapoměl říct, že si může dát pohov. ()

Petoss1

Sám vo vesmíre, desivá predstava. Začiatok Pandorum je bravúrny, temné prostredie, v dialke ozívajúce sa čudne zvuky a na plátne dve postavy. Atmosféra dokonalá. Škoda, že bola zničená príchodom vražedných obyvateľov, ktorí mali byť asi najväčším plusom filmu. Jednoducho mi nesedia. Dej točiaci sa okolo "ponorkovej" choroby pritom nieje zlý, dokáže držať v napätí, ale predstavoval som si niečo desivejšie. DEAD SPACE !!! 65% ()

WoWoW

Opravdu skvělé sci-fi. Některé nápady mě opravdu dostali, například holicí strojek, ten se mi líbil hodně moc a hned bych si ho pořídil. A konec, tam se scénaristům zase jednou povedl husarský kousek. Jelikož jsem o tohohle snímku nic nečekal, jsem o to víc rád, že jsem ho viděl. ()

bourec

Další přírustek do žánru scifi,a hned bomba.Christian Alvart mě dostal Případem č.39,ale tohle je něco,Má to napínavej děj,plnej akce,pořád se nad tim vznáší opar pochybnosti ,co se tam stalo a kdo má v tom prsty.Konec pak docela nečekanej,musim říct,že už sem nedoufal,že někdo natočí něco,jako je tohle,Prostě syrový,brutální,neuhlazený,žádnej Sunshine.90%. ()

TomikZlesa

Původně to vypadalo na obyčejny Dead Sapce či Horizont události vs. Descent, jenže po zkouknutí tam je těch VS. tolik že by to vydalo na celý komentář. Film opravdu těží snad s každého svého známějšího sci-fi předchůdce, ale i přesto je námět celkem i spracování slušný. Asi největším mínusem ze začátku je odhalení hlavního bubáka. Ale postupně sem zjistil že to hlavní bubák zřejmě nebyl, poselství který je ukryto ve filmu je mnohem hrozivější než nějakaá zrůdička. Nejhorší je, že ono poselství není asi ani tak moc nereálný a nemáme k němu daleko, ale klasicky se nad ním nikdo nezamyslí, takových filmů už tu přece bylo dost a nikde žádný výsledek. Konečné odhalení je hodně dobrý a úplný konec trošku předvídatelný, ale na druhou opačný konc by si asi přáli jen psychycky narušení jedinci ( občas bych si ho přál taky :o ). Atmosféra stísněných prostorů ala první Alien celkem funguje. ()

starbrejkr

Film je to nepochybně zajímavý a to, co se mu podařilo během prvních minut vybudovat, je na potlesk. Parádní psychotická atmosféra, ponuro a zvláštní strach z neznáma, který v žánrovým filmu nebyl od dob Vetřelce a Věci. Jenže....pak se objeví první lebkoun a míříme někam úplně jinam, níž. Přestože i v průběhu děje Pandorum občas přichází se zajímavými momenty vystupujícími ze zaběhlého klišé survival scifi-hororu, potenciál zůstává většinou nevyužit. Rád bych si z toho folmu zapamatoval především hlubší myšlenky směřující k psychickému rozkladu a vůbec celou (reálnou) verzi naší neradostné budoucnosti, ale bohužel se mi Pandorum zapsalo jako velká honička před lebkouny. Z toho všeho alespoň ční velmi pěkně natočený konec, dokonale zobrazující "new beginnigs". Jak píše nade mnou kolega Bachy: "A přitom šlo udělat jenom sci-fi se spadlou lodí, kde by všichni jen chcípali psychicky a žádnej bubák tam vůbec nebyl." Nicméně - každý den není posvícení a jako celku jsem se u Pandora rozhodně nenudil. Jen zkrátka na tyhle filmy úplně nejsem a jsem toho názoru, že po Vetřelcích a Věci již nemá smysl je točit, ať už je původ bubáků, jaký chce. ()

cubajz

pěkně temná sci-fi, těžící z atmosféry opuštěné vesmírné lodi, která sem tam zavrzá, pobliká světlama - prostě takové ty klasické věci, které zdánlivě opuštěné vesmírné lodi dělají:) Slušná psychařina, podivné potvory (to jejich děťátko bylo supr!), neméně podivné charaktery, rychlá akce a přijatelné rozuzlení. Prostě příjemný přírůstek do rodinky filmů o zbytečcích lidstva ve vesmíru, hledajících planetu k osídlení. ()

bukowski83

Temné, drsné, pochmurné, akční sci-fi které baví, nebo alespoň mě bavilo. Děj odsejpá přesně jak má, vesmírná loď je velmi dobře udělaná a zápletka připoutala můj pohled na celých 103minut. Hlavní hrdina si mě celkem bez problému získal a ostatní herci nebyli vůbec k zahození. Pandorum velmi mile překvapilo a dokazuje, že dobré sci-fi je pořád v kurzu. ()

dubinak

Nevím, jestli je to jen můj pocit, ale dlouho jsem se nesetkala s tím, aby mě ve filmu otravovaly snad všechny postavy. Kromě toho mě nezaujal ani příběh a celkově jsem měla od začátku na mysli jen to, že to teda dokoukám, ale s hodně velkým nezájmem. Na to, že to tady má tak dobré hodnocení, jsem nečekala až takový nedotažený průměr. Velkým kladem jsou tu monstra s pěkným vzhledem, ale záporů bych tu našla ještě mnohem víc. Tohle prostě není pro mě. Tečka. Dvě a půl. ()

C0r0ner

Celou dobu to byl takový normální survival horor s velmi zajímavou linkou s Dennisem Quaidem. Nic převratného, ale jinak dobrá práce. Konec to ale posunul o kus nahoru, protože byl nejen logický a překvapivý, ale zároveň docela zdrcující. Mrzí mě, že komerčně se jednalo o těžký propadák, ač si to film nezasloužil. 80% ()

Space opera vrací úder

Space opera vrací úder

22.03.2010

A to hned ve dvou zajímavých filmech. Mezigalaktický Interstellar je jedním z mnoha projektů, jejichž režii zvažuje Steven Spielberg. Někteří tvrdí, že se nakonec rozhodne právě pro vesmírné… (více)

Zamilovaný kosmonaut Keanu Reeves

Zamilovaný kosmonaut Keanu Reeves

28.01.2010

Není snadné se v těchto dnech vyhnout narážkám na Avatara či přímému srovnávání s ním, ale dnes se ho pokusím nezmiňovat ;-). Budu dělat, že „lovestory ve vesmíru“ nazvanou Passengers považuji za… (více)

Vesmírnou Pandořinu skříňku...

Vesmírnou Pandořinu skříňku...