Ocitáme se na zdánlivě opuštěné palubě vesmírné lodi. Dva členové posádky se právě probouzejí z hlubokého umělého spánku a s hrůzou zjišťují, že trpí podivnou ztrátou paměti. Nemají nejmenší ponětí, kdo jsou a co na palubě vesmírné lodi vůbec dělají. Jediným zvukem je skličující rachot a skřípot ozývající se z centra lodi. Jediný způsob, jak se dostat ven z této cely, je úzký a tmavý světlík. desátník Bower (Ben Foster), mladší z dvojice astronautů, vleze dovnitř, zatímco druhý, poručík Payton (Dennis Quaid), zůstává a snaží se navázat rádiové spojení. Bower proniká hlouběji a hlouběji do centra lodi a odhaluje děsivou realitu. Astronauti si brzy uvědomí, že oproti původnímu zdání nejsou jedinými pozůstalými na kosmické lodi a rozmotávají její šokující a strašlivé tajemství. Přežití lidstva záleží jen na nich. (HBO Europe)

Muad

Průměrná sci-fi s občasnými prvky hororu. Předvýdatelný příběh. Na druhou stranu v tomto žánru se toho moc nového za poslední dobu neurodilo, proto jsem rád i za tento kousek. Sice mě to nějak nenadchlo, ale koukat se na to dalo. Hlavní ženská postava byla velice pohledná a i díky tomu hodnotím film 60%. ()

Figuto

Podařené hororové sci-fi. Podobnost s Pádem do tmy a Horizontem události. Nic, co bychom už někde neviděli... ale potěší. ()

NeoMonti

Ne každé sci-fi mě dokáže vtáhnout do děje, ale tomuhle se to povedlo. Ne každý film o zmutovaných lidech mě nadchne, ale tomuhle se to taky povedlo. A kdyby mi někdo předtím řekl, že to najdu v jednom snímku, nevěřil bych. Dle mého názoru zdařilý snímek, u kterého čas uteče jako by nic. Konečně se na světě objevila vesmírná loď, která nenesla spoustu nejasností, a všemu, co se dělo, jsem rozuměl, vše dávalo smysl tak, že by se tomu i dalo uvěřit. Může se zdát, že se objeví jasný děj, který nepřinese nic nového, ale koření v podobě psychologických efektů vesmírného cestování tomu zabránilo. ()

Scott4

Začátek opravdu velmi slušný, divák neví co se děje a proč. Postupem času začne zjišťovat co se stalo. Atmosféra velmi hustá, ovšem mutanti mi přišli takoví nemastní,neslaní. Další postavy mě k srdci vůbec nepřirostli,bylo mi jedno jestli je sežerou nebo ne,což je škoda. Černoch v potápěčském obleku byl uplně mimo mísu... Kdyby ubylo několik nelogičností, více atmosféry a méně honiček hodnotil bych 4*. Takto musím dát slušné 3*. Bavil jsem se.... ()

awerto

Docela mila vyvrazdovacka se sci-fi priserami. A jako bonus na zacatku nejaky amater namluvil cesky vetu: "Jste posledni z nas. Hodne stesti. Buh s vami." Pak se to tam objevilo jeste v nekolika jazykovych mutacich. To byl zacatek... a konec tradicni happy end. Koukatelne, ale rychle zapomenutelne. ()

BMAXX

Docela slušná sci-fi honička, která je sice trošku přitažená za vlasy a akční pasáže převažují nad hereckými "výkony" :-)). Quaid a Foster zahráli to své tak, jak mají a německá artistka hašteřící se s vietnamským killerem jsou tak trošku "mimo mísu". Ale co... Nenadchne, ale ani neurazí. ()

bakda

Podle mne dosti povedený Sci-fi Horor neni to ten klasický sci-fi horor kde leatjí vesmírem a skočí na ně vetřelec nebo že jsou na nějaké planetě a sežereje bůhví co , toto se mi líbilo bylo to napínavé a špatně se to předvídalo což je dobře , na rozdíl třeba od Predátorů nebo Serie filmů Vetřelec Kde člověk už tuší nebo spíš ví co sem tam stane a jak se to bude vyvíjet. ()

dr.who

v skutocnosti si tento film ako filmove dielo 4* isto nezasluzi.. na druhej strane sa mi vsak nezda, ze by islo o az tak velmi otrepane divadielko a nebyt tych neidentifikovatejnych mutantov a o dost (tak 50%) rozvinutejsie myslienky, za ktore si podla mojho skromneho nazoru zasluzi * aj 5 mozno, by to bol skutocne vyborny film.. je mi to az luto, ze je tak dobry namet vyplieskany tak zlym a nedotiahnutym scenarom.. ()

Dejna2

Dobrý námět, zcela zbytečně posunut do kategorie "c" všudypřítomnými příšerami a pralidmi stylu madmaxe. Mnohem napínavější a mrazivější by to bylo, kdyby se obyčejní lidé na pohled stejní dělili na lido a nelidožrouty. Pokud prvoplánovitě vím, tohle je příšera, ta mně sežere, napětí je pryč. ()

RonnieR

Mix Votrelca, Horizontu a Sunshine, Foster OK, nemecká herečka Sexi, Číňan Cool, mutanti krvilačný, čo si viac od sci-fi vyvražďovačky môžete priať? A vôbec pritom nevadí blbý námet a scenár. Ja dávam 75%. ()

Marcel1975

Tento typ filmů mám prostě rád.Vesmír,kosmická loď neznámo kde a neznámo kdy.Jen ten pocit takového toho ztracena mně drží v pozornostia film vklidu vychutnávám.Rozuzlení velice nápadité ....prostě spokojenost. ()

BigLoser

Už si ani napamatuju, kdy naposledy jsem viděl něco podobného a něco tak dobrého, sice už jsem to několikrát viděl, ale toto přišlo jako blesk z čistého nebe. Takovejhle sci fi horor si nechám vždy líbit. Utroby lodi a podivní emzáci jsou bez efektů, což se dalo díky omezenému rozpočtu, čekat, ale v tomhle případě to rozhodně není mínus. Já jsem se bavil i bál od začátku do konce. Sympaťák Foster a Quaid byli fajn. Nevidím důvod k vážnejší kritice, snad jen ten diskofilní střih, ale to tomuhle žánru na vymření veice rád odpustím. Ješte nejaké to zajímavé rozuzlení a zvrat na konci bylo též fajn. Téměř není co poslat do fekálu. 8/10. ()

JerryPilsen

Výborná scifi,přesně podle mého gusta.Dobře navozená klaustrofobická atmosféra zahuštěná neustálým nebezpečím. Scénář ušel,dokonce bylo i poselství.Překvapivě dobrá byla i pointa a naštěstí chybělo i nějaké dlouhé vysvětlování pro ty méně chápavé. ()

jeromedefif

Od tohoto snímku jsem čekal hodně a nakonec jsem i hodně dostal. Na první pohled klasická zápletka o záchraně lidské populace v kosmické lodi, která cestuje k osídlení nové planety. Na dlouhé cestě se však něco pokazilo... Tento sci-fi horror se pozvolna rozjíždí, až se rozjede do strhujícího závěru. Vynikající je druhá polovina, kde Vám mozaika střípků začíná dávat smysl a Vám pomalu začíná docházet, že nic není tak jak se na první pohled může zdát. Velmi originální námět s ještě originálnějším koncem. Buďte si jistí, že se nejedná o žádnou lacinou vykrádačku. Úchvatný konec s velkým překvapením je jen třešničkou na dortu tohoto dle mého názoru velkolepého dílka. Elvart mě opravdu mile překvapil. ()

karmalat

Hodně dobré Béčko. Místy trochu toporné, ale nadupané akcí, logika příběhu byl dodržena, horror je splácaný se scifi docela uměřeně, mně se líbilo, navíc bylo docela napínavé a závěr neměl chybu. Lepší než spousta velkofilmů. Doporučuji na podívanou pozdě večer (ale nejspíš bez přítelkyně nebo manželky). ()

koumes.

Ben se celkem slušně zhostil své role. Film mě zaujal, není moc sci-fi, které by sklízely úspěch u diváků. Tento se celkem vydařil ()

Space opera vrací úder

Space opera vrací úder

22.03.2010

A to hned ve dvou zajímavých filmech. Mezigalaktický Interstellar je jedním z mnoha projektů, jejichž režii zvažuje Steven Spielberg. Někteří tvrdí, že se nakonec rozhodne právě pro vesmírné… (více)

Zamilovaný kosmonaut Keanu Reeves

Zamilovaný kosmonaut Keanu Reeves

28.01.2010

Není snadné se v těchto dnech vyhnout narážkám na Avatara či přímému srovnávání s ním, ale dnes se ho pokusím nezmiňovat ;-). Budu dělat, že „lovestory ve vesmíru“ nazvanou Passengers považuji za… (více)

Vesmírnou Pandořinu skříňku...

Vesmírnou Pandořinu skříňku...