Chuckyho kult

• USA Cult of Chucky (více)

Poslední čtyři roky strávila Nica (Fiona Dourif) v ústavu pro duševně choré zločince poté, co byla nespravedlivě obviněna, že to byla ona, ne Chucky, kdo zavraždil celou její rodinu. Když ale její psychiatr na skupinové terapii představí nový léčebný prostředek – “hodnou” panenku – léčebnu postihne série děsivých úmrtí a Nica začne o své diagnóze pochybovat. Andy (Alex Vincent), Chuckyho nyní již dospělá oběť z původního snímku Dětská hra, spěchá Nice na pomoc. Aby ji ale zachránil, bude muset obelstít Tiffany (Jennifer Tilly), Chuckyho dávnou nevěstu, která udělá cokoliv, aby pomohla svému milovanému protějšku. A je jí jedno, jak smrtící a zvrácené to bude. (Bontonfilm)

kingik

Nejatmosféričtější Chucky. Tentokrát se vražedná panenka pohybuje v prostorách blázince, kam dosud nezavítala, hnedle se zde vyskytnou tři její (oživlé) repliky, připravené provrtat pár hlav a pustit žilou pacientům léčebny. Než se tak stane, je potřeba se trochu vpravit do děje a zrekapitulovat události ze šestého dílu, případně i z jedničky a dvojky, na nějž bezprostředně navážeme. Spojovatelkou je ochrnutá Nicka (Fiona Dourif), která do ústavu byla poslána kvůli své nepříčetnosti. Divák už ji dobře zná z předchozího dílu, ví, že její obvinění z vražd je liché. Vedle toho má Andy, který už se s Chuckym potýká od svého dětství, ve svém domě schované torzo originálu panenky. V minulém díle Chuckyho na závěr zastřelil, momentálně z něj zbyla jen mluvící hlava. Chucky má ale velkou šanci na reparát. Ovládá jisté mocné kouzlo. A když má na jeho vzkříšení eminentní zájem i někdejší přítelkyně sériového vraha, jehož duše se do něj kdysi převtělila, tak by to s jeho prokletou dušičkou nemuselo vypadat bledě. A je-li nablízku lidské tělo, do něhož se dá převtělit, je důvod k vražedným oslavám. Na většinu z toho, co uvádím, nedojde řada hned. I vraždění, které je brutálnějšího rázu, poodstoupilo do pozadí. Co je ale hlavně dobře, je to, že scenárista celé série Don Mancini, výrazně ubral na parodické až sebe-parodické rovině, kterou byly stiženy díly 3-5, něco málo se dochovalo i v díle 6, což prostě vyvolávalo dojem, že už se nechce nic dál vymýšlet. Netvrdím, že prostředí psychiatrické léčebny je přímo scenáristický objev století, nicméně je to prostředí uzavřené, klaustrofobické a dostatečně funkční pro účely vražedných rejdů. A to, co Mancini předkládá, disponuje mrazivou atmoškou, chyběl jen kousíček a z kamerových jízd po deprimujících chodbách mohlo Mancinimu náležet, že má pilně nastudován termín "kubrickova chodba". Jen tedy pokud celý film také zrežíroval výhradně on, prý udájně ne, nemám to ale stoprocentně ověřené. Budu tedy vycházet z oficiálního údaje, film přebírá něco atmosférického z jedničky, podtitulková scéna potěší příznivce dvojky, a celkově máte-li sedmidílnou sérii nakoukanou, budete v obraze. Jen mě zaskočilo, že ještě ve filmu z roku 2017, je k vidění animatronická práce. V některých pasážích se animatronickým loutkám neubráníte nechtěnému smíchu. Technická kvalita animace opravdu neoslní. Je to ale také určitá pocta i odkaz na originál z osmdesátých let, na to nezapomínejme. Z postav má nad všemi jasně navrch, i když připouštím, že chovanci ústavu i ředitel nebyli vůbec špatní, talentovaná a solidně hrající Fiona Dourif. Když její táta, známý béčkový herec Brad Dourif, namlouval poprvé Chuckyho, byla tak v první třídě. Je zajímavé, že se ti dva spolu přímo nesešli na place, ale dělají na hororu, o němž by jen tehdy málokdo prohlásil, že vraždící prokletá panenka přežije tři dekády a stále bude diváky bavit. 8/10 ()

hladass

Tak se nám Mancini začíná opět utrhávat ze řetězu... Po poměrně seriózní Chuckyho kletbě (pokud tedy o filmu, kde vraždí panenka posedlá duchem masového vraha, můžeme mluvit jako o seriózním) přichází uvolněnější a černo-humornější Cult of Chucky... O ději se nemůžeme moc bavit, chvílemi mi přišlo, že scénář ani neexistuje a herci jenom improvizují... Atmosféra je kupodivu docela slabá a to i když se film odehrává v psychiatrické léčebně, na druhou stranu, gore je parádní, kvalitní odlschoolová práce, i když si na něj divák musí docela dlouho počkat... No a samotný hláškující Chucky? Toho je v tohle filmu mnohem více než obvykle... Závěr je už pak šílená kapitola sama o sobě... Očekávám další díl... ()

Kudly4

To jako vážně už je 7. díl ?? Před 5 lety jsem viděl Chuckyho kletbu (kurva, jakoby to bylo včera), kdy jsem ani nevnímal, že se jednalo už o 6. díl. Tahle Hororová série, mě nikdy nebrala, ale musím uznat, že tenhle díl se vážně povedl. Velkým plusem, pro mě bylo prostředí blázince, příběh také nebyl vůbec špatný, líbilo se mi od Chuckyho i Gore a dokonce jsem se nejednou dost lekl !! Teď koukám, že se blíží i 8. díl či remake, no a já se celkem těším a dávám do hledáčku. Nečekal jsem, že se budu u tohoto tak suprově bavit ! Paráda. ()

Anderton

Mancini vystriedal veľký starý dom psychiatrickou liečebňou a určite to bol dobrý nápad. Bohužiaľ toto prostredie nedokáže stopercentne využiť, pričom tých možností by tu bolo. Kult sa akoby nechcel po celý čas rozbehnúť, zaujme viac zimnou a sterilnou atmosférou než tempom. Samozrejme jednotlivé vraždy potešia, rovnako aj pokecy Andyho s Chuckym, respektíve s tým, čo z neho zostalo. Keď sa spolu začnú nudiť, dajú si aj šľuka. Film sa tak rozbehne až v záverečnej štvrťhodinke a užíva si ju najmä Fiona Dourif. Je otázne, či po týchto udalostiach je možné pokračovať jasne naznačeným smerom, aby to bola stále "detská hra", ale vyzerá to tak, že po nedávnom reštarte išlo o poslednú časť pôvodnej série. ()

Campbell

Co si o tom myslet? Bylo to rozhodně zklamání, ale zase na druhou stranu po parádním Curse of Chucky jsem čekal až příliš. Co filmu nejvíce vytknu jsou postavy, jsou hodně nepříjemné a otravné,navíc neuvěřitelně jednotvárné. Dokonce i Fiona Dourif je tu oproti původnímu filmu těžce otravná. Jedině ten Chucky je opět dobře udělaný a hláškuje jak jen může. Tady bude možná spoiler: Nelíbilo se mi vůbec to že Chuckyů je víc a ty jeho proměny nemusí říct celou zaříkávačku ale jen půlku a bum během 2 SEKUND je tu nový Chucky. Dále nejsem fanoušek konce který skončil podle mě neštěstně a Alex Vincent je těžce nevyužitej. Co se mi naopak líbilo byla hudbaLoDuca ví co dělá. Sem tam je tu dobrej humor a Chucky jak jsem řekl je bezchybný, vraždy jsou též solidní. Co k tomu říct nevěděl jsem že to dopadne o dvě třídy hůř než Curse ale na sedmý díl je to furt slušné. A každý nový díl potěší. A po titulková scéna mě odzbrojila. ()

Yoshitsune

Po Chuckyho séměti, což je jedna z nejhorších Chuckáren a ještě s otřesným názvem, je tohle prostě paráda. Ano násilí a gore, až na vrtačku (ooo drsný) a rozdupání hlavy, je zde docela vlažné, ale všechno vynahrazuje hravý příběh, který je opravdu dobře napsán. A i když sem to v polovině, tak nějak prokoukl, bylo fajn, se tím ke konci nechat šokovat. Prostředí blázince, je sterilní a nepůsobí děsivě, byť všude přítomná zima, má docela dobrou atmosféru a v tomhle ohledu, je škoda že si tvůrci nedali víc záležet. A však Chucky, je prostě úžasný a famózní, jeho černý humor mně mile překvapil, jelikož byl opravdu vtipný a fandil sem mu. Jasně, jasně na jedničku a hlavně dvojku to nemá, ale je to dost dobré, na to abych chtěl pokračování. ()

PetrPan

Zatím posledními dvěma díly se Chucky až křečovitě zoufale snaží o návrat k hororové atmosféře a příliš se mu to přes veškerou snahu nedaří.  Celkový dojem pak kazí i hlouposti ve scénáři či odfláknutá práce skriptky. Vraždy jsou  však standardně dobře a originálně provedené, ale není jich mnoho.  Příliš tak nevylepšují tentokrát trochu unylý příběh zakletého pana Raye, Charlese R.  A to tu Chucky není na všechno sám...nebo vlastně je, ale je ho tak trochu víc. Už jen snesitelné, bohužel. ()

Joker Punx

Miluju tuhle sérii a opět se mi tenhle díl zase líbil. Don Mancini nezklamal. Film navazuje na předchozí díl Chuckyho kletba a hrdinka Nica (Fiona Dourif) skončila po předchozích událostech v blázinci. Brad Dourif zase dabuje Chuckyho a pak se tam dokonce převtělí do více panenek, to je vtipná scéna jak spolu všechny panenky mluví. Ke konci filmu se převtělí do samotný Nico, ironie že fotřík se převtělí do svojí vlastní dcery :D Ve filmu je opět Andy Barclay (Alex Vincent) a líbilo se mi že už je tam ve více scénách stejně jako Tiffany (Jennifer Tilly). A ten doktor Foley (Michael Therriault) je fakt zmrd :D Zase skvělý gore a dobrá atmosféra v blázinci. Co mě tady zase překvapilo, je zase scéna po závěrečných titulcích, kdy se tam objeví další stará postava, hrdinka z druhého dílu Kyle (Christine Elise). Další díl mě skvěle bavil i když pořád u mě vede druhý díl. Tuhle sérii mám hodně rád a jsem rád za každý nový díl. ()

SeBig

Pokud si film neviděl, určitě bych se vyhnul čtením některých zdejších komentářů, protože ti to můžou krásně vyspoilovat a zničit tak celkový dojem z filmu, kokoti. Stejně ani ty procenta tady na csfd, jsou úplně mimo... tenhle díl je ROZHODNĚ lepší než ten srackoidni predchozi, který byl nejhorší z cely ty série. Tady je o zábavu postarano, hned od začátku, vraždy spravne gore, ujety a umělecký jak za starých Chuckyho času, postavy mě ba, protože ta Dourifova je prostě kost a tak me bavily i ty dialogy. Další megasuper věc je to, že se to odehrává v blazinci a to přidá na takovou tu vypsychlejsi, uzavřenou atmosféru. Jediný co me tak trochu sralo byly ty zbytečný jumpscary..jinak jsem byl se vším spokojenej a musím říct, že me to dost překvapilo a doufám v další díly od Manciniho samozřejmě dokud to jde.. a to jak tady pan nebo pani snajpr píše, že to chce změnu tak to je trošičku mimo hoch. V každém díle jsou nějaky změny a novy dobrodružství s chuckym, tak nevim jestli si nahodou nepouštíš furt jeden a ten samej film dokola pupíčku. ()

korbitch22

Asi je čas, aby Mancini předal sérii do rukou někomu jinému. Jako scénárista má sice zajímavé nápady, ale jako režisér má neskutečné zkraty. Po mizerné Nevěstě a naprosto tragickém a ubohém Seedu přišla malá vlaštovka naděje Curse, kde se Mancini vrátil k hororu a k atmosféře a i když byl děj trochu zbytečně překombinovaný, mělo to ten správný hororový nádech. Bohužel toho Mancini nevyužil a vrátil se k podobné frašce, jako bylo sémě. Atmosféra naprosto neexistuje, děj je stupidní, nedává sebemenší smysl, Chucky je podivná figurka ze které nejde absolutně žádný strach. Nová léčebna nemá žádnou atmosféru a pokaždé, když se na scéně objeví příšerná postava Jennifer Tilly která jí hraje ještě hůř, jde všechno doslova do prdele. Ono vůbec od doby, kdy se ve scénáři objevila přítelkyně Lee Raye, šlo to všechno do sraček. Scénář fakt nedává sebenší smysl, všechno je laciné, odbyté, dialogy rvou uši, vražd je málo a jsou o ničem a Alex Vincent naprosto nevyužitý, opět. Opravdu tak špatný film, až to milovníka prvních tří dílu hodně bolí. Tohle se vůbec nepovedlo, je čas jít dál, jiným směrem a přitom scénář bych napsal lepší za deset minut. Stačilo by, aby Andy byl v nějaké starší a opravdu děsivé léčebně společně s Nicou a Chucky tam v temných uličkách likvidoval pacienty i personál v nějakém svižnějším twistu a ne jednou za dvacet minut ve scénáristické žumpě rádoby parodie a nepochopitelných dějových zvratů, ve kterém je Chuckyho zaklínání dokonce hotové za deset vteřin bez jediného efektu....nevim, co si Mancini myslel že dělá. 25%. ()

Pítrs85

A ono to jde, a né že né- i po sedmé to tomu zparchantělýmu zrzkovi zase zabíjí jedna radost, navíc ta jeho držka plastová je vostrá jako skalpel (který si tu taky přijde na své). Ono takhle- je to nelogická kravina, ale co do řitě čekáte od filmu, kde vraždí panenka? Navíc panenka z osmdesátých let? Na blbečka ostříhaná panenka z osmdesátých let? Tak vidíte. Navíc si Mancini tentokráte vyhrál i s vizuálem- sterilně bílé prostředí psychiatrické léčebny zasněžené bílým sněhem. To se to pak krví červená jedna radost (btw gore je tady fuckt f(mň)amózní). Já musím napsat, že za mě tenhle Kult dobrý, až nečekaně. A Fiona Dourif? Damn, už v Holistické detektivní kanceláři Dirka Gentlyho mě zaujala, a tady, hlavně na konci filmu... asi jsem se zamiloval. Kdo chce další díl? Já! Já! Já! ()

SOLOM.

Don Mancini stál u samotného zrodu legendárního Chuckyho a již od prvního dílu měl na starosti scénáře. Teprve ve filmu Chuckyho sémě (2003) si vzal pod svá křídla i režisérské křeslo a toho se drží jako klíště i tentokrát. Bohužel příliš svěžího větru do této série nepřinesl a po nepříliš povedené pětce přišel s omluvou v podobě velice slušné šestky. Curse of Chucky (2013) tak konečně oprášilo starou slávu vraždící panenky a po dvou dosti komediálně založených dílech se diváci dočkali opět kvalitní krvavé a hlavně atmosférické podívané. I proto jsem očekával, že nejnovější přírůstek do rodiny se ponese v podobném duchu, ale odcházím spíše dost zklamán. Cult of Chucky není vyložená tragédie, ale zase je to citelný krok zpátky k šedému průměru. Navíc mi přišlo, jako by Mancini začal už trochu senilnět a sám sobě znevažovat své předchozí výtvory. Ve filmu se totiž dočkáme několika „dezinformací“, které ve své podstatě popírají to, co bylo k vidění v některých jiných dílech. Nechci zbytečně spoilerovat, pozorní diváci této série určitě ví, o čem píši. Již značně vyčpělý námět bylo opravdu potřeba pořádně okořenit, jen nevím, jestli zvolené ingredience byly tou nejlepší volbou. Jen Chucky už nestačil a tak bylo potřeba přivolat na scénu další. Ale bylo to skutečně nutné? Stejně jako návrat Jennifer Tilly byl dle mého úplně zbytečný. Na druhou stranu mě potěšil návrat hrdiny prvních třech dílů Andyho, který ve svém sejfu skrýval opravdový „poklad“. Byla však škoda, že jej nevyužili podstatně více, pokud tedy nebudu počítat konec filmu. Postavy v léčebně mi totiž moc k srdci nepřirostly a ani hlavní hrdinka Nica už nebyla tak zajímavá, jako tomu bylo v předchozím díle. Atmosféra zde rovněž dost skřípala, ale Chucky alespoň nezapomněl na to, co mu jde nejlépe a tak se dočkáme několika nápaditých úmrtí. Není to sice žádná skvostná podívaná, ale alespoň částečně budou choutky hororových gurmánů uspokojeny. Samozřejmě nechybí ani černý humor a několik opravdu povedených hlášek. Ale na můj vkus jich tu bylo tentokrát trochu málo. 50% ()

eraserhead666

Chucky je sice kult a samostatně tohle není zrovna špatné, jen v porovnání se sérií jako celkem... Člověk si musí zvyknout na nová pravidla. Pravdou je, že Fiona Dourif je ve své roli výborná a podobnost hlasu (a hlavně smíchu) s Chuckym je prostě úžasná. Tady se krok obsadit dceru Chuckyho hlasu musí fakt ocenit. Jennifer Tilly je pak už jen třešnička na dortu. Není to špatné, Chucky pořád hlásí, jen už tak nějak s ničím moc nepřichází. Solidní spokojenost. ()

ARI50

No Chucky je zpět už po několikáté a nebylo by lepší začít od nuly třeba i nějak jinak? Strašně slabá hororová atmosféra, prostředí filmů super sníh v hororech můžu ale moderní léčebná to nezachrání bohužel tady mělo být použito něco staršího s děsivějším pocitem nejlepší scéna padání skla na pacientku, řekl bych možná i nejslabší díl. Chuckyho živá soška se mi líbila, a nejvíc pobavily 3 Chucky v místnosti. ()

JASON_X

V komentáři k šestému Chuckymu píšu nepochopitelně cosi o 'sympatické Dourifově dcerce', zatímco teď jsem se celou dobu ošíval a vrčel "džýzys, ta má ale chudák ukrutnou držku, celej táta...". Ale jinak opět naprostá spokojenost, Manciniho styl se mi líbí a v žánru "současný soft horror" ční sedmé Child's Play vysoko nad průměrem. Oceňuju stále devadesátkově loutkového Chuckyho namísto nějakých digitálních blivajzů. Jen příště prosím víc sadistických brutalitek a jadrnější slovník. ()

Morholt

Standardní Chuckyho trdlování, tentokráte v blázinci. Námět už je sice dávno vykutaný, prosetý a znovu vykutaný, ale pokud je to nějaká doba, co jste naposledy viděli neposednou panenku v akci a nechcete se vracet ke starým dílům, tak vás Cult Of Chucky potěší. Já se docela bavil, protože na nějaké ty vnitřnosti či rozšlapanou hlavu dojde, Chucky sem tam vypustí solidní hlášku a navíc mě baví mladá Dourifka, která se solidně potatila. 60% ()

oLí

To, že tento střapatý postrach všech dětí narozených v osmdesátkách a devadesátkách nakupuje oblečení v Bambuli ještě neznamená, že si zasloužil takhle debilní odchod (další pokračování prosím už fakt ne!). Don Mancini předchozím dílem skvěle navázal na hororovou notu původních tří snímků a tudíž jsem i zde živil naději v dobrý film a jsem teda dost nemile překvapen. Tento rok se v návratech veleznámých hororových sérií hodně nepovedl, nejdříve Amityville, Texaský masakr a teď Chucky. Smutné. 2/10 ()

evilmind

Pár dobrejch nápadů, co se bohužel nepodařilo tak úplně vytěžit. Hlavně to roztrojení nemělo chybu, a na dialozích mezi panenkama by se klidně dal ještě jeden celej díl utáhnout... :) ()