Černošský seržant Roger Murtaugh (Danny Glover), který má pár týdnů do důchodu, dostane za parťáka bílého seržanta Martina Rigse (Mel Gibson), jenž chtěl po smrti manželky spáchat sebevraždu. Z počátku si nepadnou do oka, společně však budou muset vyřešit případ nebezpečného gangu pašeráků drog. Úspěch filmu zaručil další tři pokračování. (Magic Box)

zberatel

Shane Black polozil zaklad jednej z najuspesnejsich akcnych filmovych serii v hlavnych ulohach z Gibsonom a Gloverom. Nesuroda dvojica z ktorej sa postupne stava duo uspesne potierajuce zlocin za pochodu. Vyborne hlasky striedaju vyborne akcne sekvencie na ktorej kraluje ta posledna - Gibson vs Busey na travniku pred Gloverovym barakom a povzbudzujucou bandou policajtov okolo :o)) ()

krizi

Chápu, že to ve své době byl super akční trhák, ale s odstupem času to už není tak bezkonkurenční film... ()

Colour

Mela Gibsona nemám rada, no napriek tomu musím uznať, že v tomto filme bol jeho výkon najvýraznejší. Presvedčivo zahral smutného magora, ktorému chýba manželka. Toľko na úvod. Na Smrtonosnej zbrani som sa poriadne nenasmiala, okrem zopár hlášok a minimum vtipov sa ani nedá na čom zasmiať. Film mi úplne nesadol z ďalšieho dôvodu - videla som veľa podobne ladených akčných kriminálok. Beriem na vedomie, že má už 23 rokov, takže ešte v podstate nemal čo kopírovať. Nadpriemerný záver sa mi páčil najviac. Tesné 4* - 71% ()

mogul01

Přemýšlím, jestli vůbec nejlepší dvojice policajtů co znám, ale určitě jedna z nejlepších. Pro mě jednoznačně srdcová záležitost, navíc s výborným českým dabingem. ()

Kroup4

Murtaugh a Rigs je nejlepší dvojka jakou jsem kdy viděl.Film je plný akce a humoru.Neskutečné tempo.Plnej počet ***** a to bez debat!!! ()

Mr. Kodama

Klasická zápletka s klasickým obsazením a klasickým koncem. Když se nad ním zpětně zamyslím, kromě dvou hodin DC mě film nijak nepoznamenal. Celkově sympatický snímek, zachycující Mela Gibsona v podstatně lepším světle než tvůrci South Parku. ()

Patrik200s

Jeden z filmov, ktorý som vidiel približne 849krat. Prečo? Ľahká odpoveď. Mel Gibson ešte vo svojej sto percentnej forme v čase, keď mu Hollywood ležal pri nohách. Neopomeniem ani životnú úlohu Dannyho Glovera. ()

007.

tento film splňoval od začátku vše, co jsem od tohoto druhu filmu očekával, ale závěrečných 5 minut tohoto filmu mně přišll trochu přehnaných a proto hodnotím 80% ()

Borda01

Až na pár vypustitelných scének (sledován Director's cut - takže nemůžu posoudit zcela objektivně, zdali nudnější scény ve finálním filmu jsou či ne) jsem se parádně bavil ! 87% ()

danny_21

Výborně napsané postavy jak usedlého, předpisovového páprdu Rogera tak labilam ruletáře a svobodomyslníka Martina byly neskutečně prodány oběma hereckými Géčky. Donnerovi se povedlo namýchat působivý koktejl napětí, akce a humoru a tím udělal z téhle série vyjímečný počin. To se musí vidět, zbytečné cokoliv dál psát - 95 % ()

Pathrose

Nestárnoucí klasika, která nevyhasne ani po všech těch letech. Skvělá akce s pořádnou dávkou humoru a napětí. Ale i akce je nakonec v pozadí, protože geniální duo Gibson/Glover exceluje v jednom z nejlepších filmů 80.let a dělají tenhle film tím, čím je. Kultovním snímkem. ()

Sign

Naprostý vrchol filmového průmyslu, akční komedie a krimi žánru, přesně takhle se mají točit akční krimi komedie, každá postava byť i ta nejvedlejší přesně sedí do příběhu filmu a představitelé hrají jako by se do těchto rolí narodili. Hlavní duo je nejúžasnější párek policajtů jaký se kdy objevil na filmovém plátně ( Mizerové jsou hned za nimi :-) , Joseph Cornelius Hallenbeck a James Alexander Dicks nebyli policisté takže se nedají počítat a i tak by před těmito dvěma neobstáli, ale jen o kousek :-) . Mel Gibson mne zde dostal tak jak nikde, snad jeho Maverick mne ještě uzemnil :-D a Glover je táta policajt jak má být, chemie mezi nimi jede na plnou periodickou tabulku, já vlastně ani nemohu napsat jaký díl mám ze všech nejraději, protože každý z nich má své hvězdné okamžiky jak komediální tak i akční, snad druhý díl se mi zdá jako maximální vrchol této tetralogie, ale jen o píď ( ale největší komediální vrchol byl rozhodně bomba v limuzíně na začátku třetího dílu :-D POPADNI TU KOČKU!!! PS: pod tohle hodnocení v mém TOP patří všechny díly jako celek ()

porky93

88%, to má být vtip? Ačkoliv mám Richarda Donnera jako režiséra rád, tady musím jít z hodnocením trochu proti proudu. Několik vtipných scén, příběh na úrovni Seagalových filmů a akční scény hluboko pod úrovní Seagalových filmů. 3* dávám především za výkony obou hlavních představitelů, kteří táhnou celý film. Z mého pohledu je to jako oddechovka dobrý, ale zařazení mezi 100 nejlepších filmů opravdu nechápu. ()

rejsek9

Jedna z nejlepších filmových sérií vůbec. Od prvního až po čtvrtý díl v této sérii všechno klape. Má to perfektní příběh v tématu, v kterém nám vychází snad nejvíc filmů. Tam, kde začíná trochu haprovat děj, je to nahrazeno hláškami. Těch je divákovi dodáváno mnoho, takže se i člověk pobaví. Není to ani procházka růžovým sadem, ale všeho je ve filmu vyváženě. Pro mě je Lethal Weapon známka kvality, která potěší, a proto se vždy a znovu těším na Murtaugha a Rigse v akci. ()

Pátou Smrtonosnou zbraň natočí Mel Gibson

Pátou Smrtonosnou zbraň natočí Mel Gibson

16.11.2021

Bautista s Momou v akční komedii

Bautista s Momou v akční komedii

13.11.2021

Vzniklo to původně jako vtip, jenže pak se hercům Daveovi Bautistovi a Jasonu Momoovi nápad zahrát si společně v akční policajtské komedii ve stylu Smrtonosná zbraň zalíbil natolik, že ukecali… (více)