Harry Brown (Sir Michael Caine) je řádný občan a bývalý mariňák. Po smrti manželky žije sám v jednom ze stovek bytů na předměstí. Společnost mu dělá jen jeho nejlepší přítel Leonardo (David Bradley). Právě toho ale jednoho dne zavraždí parta místních výtržníků. Harry se rozhodne jednat a naplnit sám svou vlastní představu o spravedlnosti.... (oficiální text distributora)

sheen

Supr film, který si zaslouží plný počet za svoji reálnost a surovost, Michael Caine je stále úžasný herec. ()

Aky

Skvělé zejména díky výkonu Michaela Cainea. Úplné dokonalosti zřejmě zabránil ne zcela super scénář, v realizační fázi nevidím chybičku. Námět je nesmírně chytlavý, nemotivovaného násilí kolem máme všichni až nad hlavu. Je celkem jedno, jestli je spouštěcím mechanismem nuda ovládající bandu na ulici nebo zápas nějakých fotbalistů proti nějakým fotbalistům, všem těm hlavním protagonistům většinou všichni přejeme, aby od zdánlivě bezbranných obětí dostali pořádnou ránu do zubů , když už na to nestačí policie. Takové filmy se líbí. ()

Deimos

DVD/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Prostředí 9/10/// +jednoznačně Michael Caine, celé je to uvěřitelné, reálné, drsná atmosféra, kruté prostředí, napětí, krvavé, drastické -vůbec by nevadilo kdyby všeho bylo ještě víc (délka filmu, akce, protivníků)/// Akční tempo je napsané přesně Michaelu Cainovi na míru. Tedy vzhledem k jeho věku je akce pomalejší, je jí méně, ale o to více je brutální a krvavá. Caine si tu zahrál roli podobnou té Eastwoodově v Grand Torinu a opět dokazuje, že na stará kolena se dá zahrát i tak vážná a akční role. A nesmím opomenout, že jim to děsně "sluší". Harry Brown je navíc velké překvapení. Moc jsem o tomto filmu neslyšel, než jsem ho zahlédl ve videopůjčovně a pochopitelně mě námět hned zaujal a film ani v nejmenším nezklamal. Konečně jsem viděl nějaký pořádný film./// Celkem 89%/// ()

Ruut

Hodně černobílý film, za scénář by se mělo pořádně zatahat za ouška jeho autorovi. Jinak dobrá a čistá práce. A Michael Caine je excelentní. ovšem s Gran Torinem neměřitelné, právě kvuli hrozné šablonovitosti a předvídatelnosti. 70%. ()

S.Quentin QUALE

Gran Torino jste viděli všichni, co? Co ale takhle Harry Brown? Parádní sociální revenge krimi, ve které dědek Michael Caine mstí vraždu svýho kámoše partou recidivistických adolescentů. Tenhle film má koule a nešetří krví. Doporučuju! ()

Chlupis

Ten film je v jádru nasraný přinejmenším stejně jako jeho hlavní hrdina. Americkému Gran Torino to mimochodem de facto ukazuje vztyčený prostředníček, Harry Brown totiž disponuje přesně tím, co Eastwoodovi v jeho tolik přeceněném snímku absolutně chybělo. Syrovostí. ()

HAL

Michael Caine je sice se svým civilním hraním mnohem uvěřitelnější a akčnější než Eastwoodův cool děda, který ale drsně víc mluví než jedná... jenže bohužel oproti mému očekávání hraje ve filmu, který je stoprvní parafrází na mstitelské téma jen částečně. Víc prostoru než by si zasloužil postupně se odhodlávající děda tu totiž mají naprosto nezajímaví policisté a otevřená vzpoura obyvatel gheta proti nim... což by asi mělo být chápáno jako zasazení lokálního problému (dědovi zabili kamaráda) do širšího rámce (anarchie je špatná), ale nedává to moc smysl a hlavní policistka se chová naprosto dementně, takže je všechna ta omáčka okolo spíš otravná než zajímavá. A speciálně samotný závěr je svou hloupostí a patetičností přímo směšný. Caine je drsňák, ale tenhle souboj se špatným scénářem prostě nemohl vyhrát, i přesto že ho kryla místy vážně skvělá režie... a tak dokonce ani toho Eastwoodova hodného dědečka ze sousedství nakonec překonat nedokázal. Byť jen hodně těsně. 7/10 ()

misterz

Asi niekde tam to dotiahneme s absurdne bezhraničnou toleranciou, privieraním očí nad zločinom a smiešne nízkymi trestami. Kriminálna pakáž nám za chvíľu poskáče po hlave a slušný človek sa bude báť vystrčiť nos zo dverí, aby po ňom hneď nedostal. V tomto smere jednanie Harryho chápem, nemal inú možnosť, pokiaľ sa nechcel rovno vysťahovať. Námet teda fajn, len škoda, že tempo vzhľadom na udalosti okolo Harryho bolo hrozne komótne, nemalo to žiaden spád ani náboj, chýbalo tomu napätie a logicky tak i lepšia emotívna stránka. Jediné oživenie tak prinášala len samotná akcia, to medzi tým trocha nudilo, čo je škoda. Film mal na viac. Priemer. 60/100 ()

Javert

Spíše než Walta Kowalskiho jsem v Caineově roli viděl Jacka Cartera o tři desetiletí později... Očekávání byla naplněna. Od momentu, kdy Caine vezme do ruky bouchačku je film skutečně masterpiecem. O to víc zamrzí, nicméně celkový dojem nezkazí, slabší první třetina... ()

Goldbeater

Harry Brown nemá ani zdaleka na podobné filmy, jako Gran Torino či 96 hodin, ale i tak je velice zajímavým a aktuálním filmem s vážným poselstvím. 103 minut zřejmě nestačí na pojetí tak vážné látky, ale zato se u tohohle snímku nebudete nudit. Celkově bych ho ohodnotil tak za 3*, ale vše zachraňuje skvělý Michael Caine, který zde má opravdu co hrát. ()

Snorlax

Takového seniora bych chtěla mít za dědečka, s ničím se nepáře, problémy si rychle a čistě vyřeší. Caine byl skvělý naštvaný penzista. ()

Šakal

Již to tady několikrát zaznělo a já se k těmto komentářům připojuji. Harry Brown je syrovější a " méně učesanou " britskou odpovědí na americké ( Eastwoodovo ) Gran Torino. Michael Caine coby mstící se voják na penzi Harry Brown naprosto přesvědčivý a ( narozdíl od Clinta ) bez nijakého přehrávání. 77,7% ()

Webb

Osobně se mi to líbilo o něco více než původní Gran Torino, a to hlavně díky Michaelu Caineovi, jehož herectví tu září skoro v každé chvíli, a také díky scénáristům, kteří scény i dialogy napsali daleko úderněji. Dále musim pochválit zbytek hereckého týmu, zvlášť výborně zahrál ten feťák ve svém marihuanovém doupěti. Na to že je to Barberova prvotina musim říct že se mu to povedlo. ()

Sobis87

Jakmile jeden řekne „Harry Brown“, druhým se hned musí drát na mysl „Gran Torino“ Proč? Protože oba tyto filmy toho mají nemálo společného. Obě hlavní postavy jsou ztvárněné hereckými ikonami v důchodovém věku, které si v mladších letech do sytosti užily účinkování v drsných filmech s drsnými kriminálníky a nemálo drsnými policisty. Američani mají svého Drsného Harryho – Clinta Eastwooda a Britové zase agenta Palmera/gangstera Cartera – Michaela Cainea. A zatímco Eastwood se svým opusem magnum našel kompromis mezi nostalgickým vzpomínáním na drsná léta a současnou dramatickou tvorbou, Caine to vzal hned z gruntu a prostřednictvím Harryho Browna zavzpomínal na ty doby, kdy i on patřil mezi nelítostné ranaře. Tento film samozřejmě vzhledem k vysokému věku hlavního hrdiny tematizuje samotné stárnutí a ačkoliv je celý příběh vlastně dosti schematický a nijak objevný, vše vrchovatě vynahrazuje nekompromisní brutalita, syrovost a celková drsnost celé té historky o staříkovi, který oprášil staré řemeslo ve snaze dát ze řetězu utržené mládeži pořádně za uši (rozuměj „ustřelit jim palice“). Škoda jen toho zbytečného odklonu od komorného vyprávění k větší epice v závěru filmu, neboť mi to přišlo naprosto zbytečné a lehce to odvádělo pozornost od samotné postavy. Lstivý Michael Caine s bouchačkou v ruce je ale zatraceně boží a drží nad vodou i několik těch scenáristicky slabších momentů. Tenhle děda ještě neřekl poslední slovo a až bude opravdu potřebovat podpěrnou hůl, měl by si nějaký ten pouliční sígr dát bacha, aby si ji nevyrobil zrovna z jeho páteře. Respekt. 80% ()

Sonnery

Možná že video Mádla a Issové zvané "Přemluv bábu!" mírně ponasralo anglického dědu. Důchod je sám o sobě dost nudný, a když neumíte zacházet s počítačem, tak si nezahrajete Medal of honour a nezbývá vám nic jiného, než místo toho digitálního mladého světa využít ten svůj analogový a pokosit pár pankáčů v parku - to je pak pěkně strávené odpoledne a člověk dostane strašnou chuť na vanilkový likér. ()

Tsuki

Co se stane, když policie nic nezmůže, a tak na stará kolena vezme jeden muž, který už nemá co ztratit, spravedlnost do svých rukou? No, poukázat na určité problémy film sice dokázal, ale nejedná se vůbec o můj oblíbený typ žánru, což se odráží v mém hodnocení. Smrt, střelba, pomsta, strach, výkřiky - nic v čem bych se příliš vyžívala, ač je film třeba sebelepší. ~(2,8)~ ()

Anderton

Už viac krát som sa presvedčil, že najlepšie je o filme vopred nič nevedieť. Nie iba čo sa týka deja, ale aj jeho žánrového zaradenia. Takže nečítajte, že Harry Brown je kriminálna dráma, ktorá je prekvapivo brutálna, obsahuje scény, ktoré by jej mali zaisťovať prísnejší rating a celé je to zmes klasického Eastwoodovského westernu a európskej sociálnej drámy. Barber je v réžii veľmi istý, diváka si hneď podmaní a dokáže z neho žmýkať emócie. Michael Caine je stále drsňák a som rád, že sa nám to rozhodol na staré kolená ešte raz poriadne natrieť! ()

Frajer42

Příjemně mě překvapila celá sebranka herců z GoT. V počátku snímku je divák vhozen do víru dění, kde jsou karty rozdány zcela jasně. Na jedné straně stojí feťácká hovada, která terorizují celou část města a na straně druhé jsou nebozí občané, kteří tento teror trpí. Trošku mi vadilo, že se snímek táhne v nesmírně melancholickém duchu. Atmosféru rozvířil Michael Caine, kterému už došla s tímto lidským odpadem trpělivost. Z melancholického stereotypu vytáhne diváky občasné násilí, které stojí za to. Snímek je nesmírně syrová záležitost. Kromě běžných vražd, které už nikoho nerozhodí, snímek nabízí i krajně nechutné záležitosti, jako například 4% orální hrátky v autě. Celkově bych hodnocení posadil někam ke třem hvězdám. Značná část stopáže mi nepřišla nikterak atraktivní. Snímek funguje pouze v rámci několika podařených pasáží. Viděno v rámci Filmové výzvy 2017. Film mi vybrala uživatelka Khalesi. ()

AppleCore

Warning - následující komentář obsahuje vulgární výrazy: Když někde potkam pouliční špínu, která byla v tomhle filmu, mam chuť udělat stejnou věc jako Harry Brown, mě bohužel chybí bouchačka. Na britskejch filmech nejvíc miluju tu realistickou, ponurou a drsnou atmosféru, která člověka dovede doopravdy zneklidnit. Tady je to o to horší, že se to skutečně děje, ale ne každá zem má Michaela Caina, kterej by tu hnusnou špínu vyčistil (jenom to chlastá, fetuje, hulí, krade a šoustá laciný navátý děvky, který ani netuší, že maj za prdelí kreténa). Jinak film je to perfektní po všech stránkách. Výborná režie, pěkná kamera, skvělej Michael Caine (drsnější verze Walta Kowalskiho) a dobrej (leč samozřemě už známej) příběh bez zbytečnejch klišé. Bomba! ()

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

14.09.2008