Námořní seržant Michael Nantz slouží v armádě už dvacet let. Při poslední akci v Iráku ale přišel o celou jednotku a povídá se, že to byla jeho vina. V důsledku toho se chystá odejít do výslužby. Ještě má ale dokončit výcvik poslední skupiny budoucích mariňáků, kterým se nemohlo přihodit nic horšího, než že budou bojovat s nepředvídatelným a vysoce nebezpečným nepřítelem z vesmíru. Získání profesních ostruh se změní v takřka sebevražednou misi. Vědci totiž zpozorují na oběžné dráze shluk blížících se meteoritů, z nichž se ale po jejich dopadu do oceánu stanou útočné vesmírné lodě. Z moře začnou vystupovat mimozemská monstra, která likvidují vše, co jim přijde do cesty. Během několika málo hodin se všechny důležité přímořské metropole promění v ruiny a Los Angeles se stává posledním místem možného vzdoru. (TV Nova)

Brano

Veľmi kvalitné efekty a triky a to je tak všetko. Príbeh žiadny, iba nezmyselná strieľačka od začiatku do konca. Traileri už od začiatku nafúknuté ako vždy, preto očakávania boli tie najväčšie. Bohužiaľ skutočnosť bola iná. Videné v kine, kde diváka mohla zaujať len výborná vizuálna stránka. ()

Pitryx

Ano, já uznávám, že je to blbina a souhlasím tak trochu s těmi co dali nejhorší hodnocení. Dialogy jsou kravské. Děj je uboze pitomoučký. Zpočátku je mrtvo a pak ve filmu občas také. Kameraman byl sem tam ožralý jak slíva. Scénárista měl matroš kdovíjaké kvality. I já bych dal nejhorší ohodnocení, ale musím filmu přiznat pár plusů. Tak především je to technická stránka věci, tedy triků a výpravy všeobecně. To se filmu prostě upřít nedá. Dále je to dějový spád, akce stíhá akci. A v neposlední řadě je to zvuk, potažmo hudba. A tyto plusy tento film nemohou hodit do popelnice. 2014122610109/10611 ()

helrohir

Filmy s útočiacimi emzákmi mám celkom v obľube. Nejak extra mi nevadí ani hlúpy americký pátos a film s nadbytkom akcie by nemal človeka nudiť. Tak prečo som mal problém tento brak vôbec dopozerať? Jednak kvôli dementnému scenáru, ktorý zrejme vymýšľali absolventi základnej školy, ale najmä preto, že spomínaný "hlúpy americký pátos" tu prekonáva aj tie najliberálnejšie hranice tolerancie, ktoré sú už aj mimo môjho chápania a ktoré môžu osloviť fakt len nejaké vymyté zelené americké mozgy. Akcia tiež nič moc, a naviac ju ešte viac uzemňuje ďalší z pokusov o prácu s ručnou kamerou, ktorý sa míňa účinkom. Možno že za týmto nápadom stojí snaha ukryť nie príliš vydarené vizuálne efekty, najmä čo sa týka spracovania votrelcov. Postavy zahŕňajúce mix všetkých možných etník a pohlaví sú sympatické asi ako islamskí teroristi a pán režisér by sa mal vzdať svojej profesie. Dávam jednu hviezdu z milosti. ()

MartinTerran

V celku průměrné sci-fi o invazi mimozemšťanů na naši planetu. Příběh se točí okolo jednotky, která má zachránit z evakuační zóny poslední přeživší před bombardováním. Tvůrci si s vytváření mimozemšťanů evidentně velkou práci nedali, jsou to humanoidi jako mi, jen mají navíc bojový oblek a zbraně mají vcelku stejné jako my. Film je plný hrdinství, obětování, patriotizmu a po nutném úvodu neutuchající akce, takže film celou dobu baví. Efekty jsou pěkné a situace i během bojů docela přehledná. I přes to že jde o vážný film jsou zde 3 vtipné hlášky, které mě pobavily a pak jedna opakující se hláška o tom že amíci neustupují, ale ta už ke konci štvala. Hodnocení: 56/100. ()

Olafsson

Akce, akce, akce.. Napěchováno akcí která odsejpá jak střelba dávkami z automatický pušky... Nějaká omáčka tam je ale to hlavní je akce a hodně dobrá... Zasloužené 4 hvězdy... ()

mrclTV

Myslím si, že kamera mohla snímať hercov ešte z menšej vzdialenosti (sarkazmus, ak by to niekto nepochopil). Pôvodne som si myslel, že tento film bude podobný Battleship, ale to je pravda iba čiastočne. Dej je obdobný, no spracovanie odlišné. Zatiaľ čo Battleship bola veľkorozpočtová rozbíjačka, Battle Los Angeles na to ide inak (zjavne mali tvorcovia k dispozícii značne nižší rozpočet. Po krátkom googlení je to jasné - 70 miliónov verzus cca 180 miliónov). Film sa snaží čo najdlhšie ukrývať prišelcov z vesmíru. Niečo v štýle Vojny svetov. Nikto nič nevie, panuje zmätok a informácie postavy aj divák získavajú iba od (v tomto prípade) televíznych reportérov. Môže byť. Všadeprítomný chaos, spoznávanie súpera a chaotické pobehovanie pomedzi budovami bolo celkom zaujímavé, prvých 20 minút. Po jednej hodine si hovoríte, že film je už dlhý, no i tak ste stále len v polovici. Film sa snaží o kreativitu, no bohužiaľ iba na nasledovnej úrovni - striedajú sa prestrelky na ulici, s prestrelkami v policajnej stanici, s prestrelkami na diaľnici a tak ďalej. Mohol to byť aspoň trochu zaujímavý film, no dopadol rovnako ako Battleship. Ďalšia nevydarená vykrádačka Dňa Nezávislosti. ()

adamix

Jedna z ďalších amerických ,,a lá bayoviek", na ktorú sa vcelku dobre pozerá a ktorá nevsadila všetky karty len do efektov. Militaristický heroizmus nesmie chýbať, logika trošku pokrivkáva (to, čo sa nepodarilo niekoľkým flotilám, zvládne partia siedmych Rambov alebo keď už scenárista nevie načerpať inšpirácie, urobí z takmer nezničiteľných mimoňov fyzicky a strategicky zlyhávajúcich niktošov). Výsledok je ale kladnejší, ako by ste očakávali, v prípade, ak ide o vašu šálku kávy. O triedu lepšie ako fiasko menom BATTLESHIP. U mňa 3*. ()

DoubleJack

"Střílení - Výbuch - Kouř - Střílení - Výbuch - Kouř. Ufoun. Mariňáci jsou nejlepší. Střílení - Výbuch - Kouř..." Vizuál je chytlavý jak blázen, ale když ono to tak nějak celé vyznívá jako náborová kampaň do armády. A to je věc, která mě vůbec nebere, takže zůstáváme u osvědčeného: "Střílení - Výbuch - Kouř". Jo a hele další ufoun! ()

PlysovyMacko

Nie je film natočený podľa videohry? Mohol by byť. Americkí vojaci si to rozdávajú na férovku s emzakmi, o ktorých sa veľa nedozvieme, len to ze chcú vodu. Akcia je špinavá a drsná, kamera roztrasena, vojaci sú hodeni do centra diania bez toho, aby vedeli proti komu stoja. Vlastne celý film je strielacka a dôležitým prvkom je hrdinstvo. Chcela som vidieť viac z mimozemšťanov. ()

Richie1

Akční scény docela ušly, ale ty dialogy!: hromada amerických patetických keců, těžko se to poslouchalo. Nejlepší části filmu byly, když se nemluvilo. ()

Jebak8

Velmi dobře akční film. Nic víc, nic míň. Pokud někdo očekává mimozemšťany, bude zklamán, jsou to jen divný terče. Ale budete se dobře bavit, pozornost si to vyžaduje. Žádnej vtip, trochu patosu, ale celkem fajn. ()

m.a.s.

No, co bych tomu řekl. Z tohoto filmu jsem byl velmi zklamaný. Čekal jsem o hodně víc. Když to vezmu podle akční stránky a přičtu k tomu efekty tak super ale ... To je bohužel všechno. Děj stál úplně za prd. A ten konec byl podobný z filmu Den nezávislosti, ale tenhle byl až moc přehnaný. Sedům vojáků ničí celou armádu mimozenštanů? Prostě typické americké hrdinství s neomezenými náboji, neprůstřelnými vojáky. Největší chyby byla v vtom, že tento film nebyl dokončený. Dost věcí tomu chybělo do profesionality. ()

Reketrebn

I přes neustále odrazování zdejších recenzentů zavítat na tento film, jsem se rozhodl že si odskočím do kina, abych zjistil co je na tom pravdy. A výsledek, předčil očekávání. Možná si někteří spletly sál a skutečně měli jít na dialogově určitě zajímavější a komornější Královu řeč. Otázkou zůstává, jaké kvality a rozumování čekaly od filmu o kterém určitě věděli, že se odehrává v L.A. a mariňáci se v něm mlátí s ufouny. Já za své vstupné dostal přesně to, co jsem čekal a za důležité považuji, že jsem se určitě nenudil. Nehledě na to, že některé akční filmy poslední doby v porovnání s tímto si mohli o přídavku "akční" skutečně nechat jenom zdát. Zajímavé je, že podle hodnocení filmy jako Den nezávislosti, 2012 nebo Patriot, kde je oproti tomuto filmu americký patos podáván v mnohem více smrtelných dávkách, tolik nevadí. ()

Anarion

Milion pátá variace na téma, jak hrstka statečných zachrání svět, tentokráte ve formě téměř dvouhodinového traileru (tj. roztěkaná kamera a rychlé střihy) se vším všudy. Očekávejte neutuchající akci, střelbu ze všech druhů zbraní, na které si jen vzpomenete, srdceryvné projevy, hlavního hrdinu s pošramocenou minulostí před výslužbou, pobíhání po bojišti s dětmi v náručí, dojemné momenty, americké vlastenectví i vtipné hlášky a drsná slova. Nemusíte se obávat nudy, začátku, konce či dokonce jakéhokoliv náznaku příběhu. Naši hrdinové jdou, ve stylu vojáků z počítačových her, neúnavně za svým cílem a klidně položí svůj život na oltář vlasti. Retreat hell! ()

lucccaso

A už je to tu zase...americká armáda je prostě nejlepší na světě(co na světě-v galaxii!!!!) a vypořádá se s kdejakou havětí z vesmíru-ach jo :-/ to vše natočeno kameramanem, který nejspíš trpí Parkinsonovou chorobou.... ()

Kazisvet III.

Váhal jsem mezi odpadem a 1 hvězdou. Otřesná kamera, neuvěřitelně tupé a již stokrát ohrané dialogy o hrdinství, pomoci civilistům, atd. Děj se dá eufemisticky označit jako patetický (čekal jsem trochu hlubší pohled na fungování emzáků, jejich hiearchii, více bitev - ne jen trapné přestřelky), efekty na úrovni filmů z roku 2000. Hrůza a děs. Na film se znovu rozhodně nepodívám. 1/5 ()

Kopecky4

Jako vecny optimista vzdycky doufam, ze ten prave bezici sci-fi blockbuster bude lepsi nez ten posledni. A vetsinou to dopadne tak, ze jsem nakonec zklamany. Bohuzel i "Svetova invaze" zklamala, zazrak se nekonal a tak si par poslednich roku pomalu zacinam zvykat na pravidlo - neoriginalni nebo nudny pribeh a cool efekty. ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání