Námořní seržant Michael Nantz slouží v armádě už dvacet let. Při poslední akci v Iráku ale přišel o celou jednotku a povídá se, že to byla jeho vina. V důsledku toho se chystá odejít do výslužby. Ještě má ale dokončit výcvik poslední skupiny budoucích mariňáků, kterým se nemohlo přihodit nic horšího, než že budou bojovat s nepředvídatelným a vysoce nebezpečným nepřítelem z vesmíru. Získání profesních ostruh se změní v takřka sebevražednou misi. Vědci totiž zpozorují na oběžné dráze shluk blížících se meteoritů, z nichž se ale po jejich dopadu do oceánu stanou útočné vesmírné lodě. Z moře začnou vystupovat mimozemská monstra, která likvidují vše, co jim přijde do cesty. Během několika málo hodin se všechny důležité přímořské metropole promění v ruiny a Los Angeles se stává posledním místem možného vzdoru. (TV Nova)

salalala

Nuda, nuda, utrpení. Jiná slova nemám. Ten scénář je hrozný, tupý, směšný a svým způsobem smutný. Je to hrozně odbyté, jako by tvůrci doufali, že všem zavřou pusu triky a akcí. Což o to, to možná jo, ale to by to nesměl točit Liebesman. Není tam invence, je to pouhopouhé vykrádání postupů, navíc dost špatné. Akční scény nepřehledné, kamera po chvíli otravná. O dialozích škoda mluvit, to je prostě zlo. Eckhart se strašně snaží, ale bylo mi ho líto. To, co musel říkat s kamennou tváří, je šílené. Otravná reklama na mariňáky se nepovedla, vtipy nefungují a je tu tuna klišé. Všechno už všude bylo, bohužel jinak a lépe. Předkrm k letošní letní sezóně tak hodně zhořknul. Bída, bída, bída. 30% ()

beran-ek

Nebyl to takovej průser jak jsem čekal. Dialogy pitomý, takže kdyby se v první půlce míň kecalo a víc střílelo, dopadlo by to ještě líp. ()

dawe04

Jistě existuje mnoho lepších tématických filmů, než Světová invaze a mimozemšťané nás napadli i chytřejšími způsoby. Pokud však nemáte lékařem potvrzenou nemoc na patos a akceptujete scénář pouze jako podpůrnou součást trikově vydařené a nápaditě natočené akci, naplňte vanu popcornu a letošní první větší spektákl vás nemusí zklamat. ()

FilmFan24

Vypněte mysl, vemte si chipsy nebo popcorn a vzhůru do boje! Sympaťák Aaron Eckhardt jako mariňák je nasazený do akce proti šmejdům z vesmíru, kteří se rozhodli zabrat pozemské zdroje obživy a nás lidi zlikvidovat do mrtě. Vůbec ne špatné sci-fi, které místy díky zpravodajským záběrům ve vysílání CNN a použitím roztřepané kamery působí tak nějak skutečně, přestože je film jinak protkaný jednoduchými dialogy, které jsou asi záměrem. Jinak by divák nestíhal. P.S. Co se týká technického zpracování na Blu-ray určitě nadprůměr. ()

Derek

cisty priemer obsahujuci vsetky mozne klise vojnovych filmov (zenac, psychos, trauma...) s dobrou akciou ale neskutocne na nervy lezucou nervnou kamerou, ktora sa neprestane triast ci uz vo vojnovej vrave (co by sa dalo prezit) alebo i v civilnych tichych pasaziach (co je miestami neznesitelne) liebesman ma sem tam chvilky a vytiahne dobry rezijny napad... ()

Falconica

Viděla jsem jen 40 minut (of course the poor fucker, I love so much, dies), nejsem tolik na tenhle typ filmů, ale z hlediska vojenský akce se mi to nezdálo vůbec špatně provedený. Vlastně dobře provedený. ()

dom156

Film je jedna pořádná mastná akce. Chceš pořádný válečný flák, kde nic jiného krom kulek, mrtvol a výbuchů se nevyskytuje? Jsi tady správně, usaď se do křesla a pust si Světovou invazi. Vy kteří chcete něco jiného, prosím o dům dál. ()

Kangax odpad!

Myslel som, že najhorší sci-fi film som už videl..: 2012. Ale hlboko som sa zmýlil... Táto nehorázna chaotická sračka plná statočných černochov a hispáncov bez scenára, kde všetci len strieľajú a nikto nevie po kom, to hravo prekonala. Po dlhom čase dávam neľútostný : ODPAD! ()

grogodil

Prišlo mi to až fascinujúce, ako dokážu patetické dialógy otráviť zážitok z filmu, v ktorom o dialógy v podstate ani nejde. Poväčšinou mi klábosenie prísediacich počas filmu prijde ako rušivý moment, tu bolo každé odvedenie pozornosti počas dialogových pasáží veľmi žiadaným. Takže keď už ufónov a zdemolované mestečko, tak si radšej idem dohrať Crysis 2 a na toto čo najskôr zabudnúť. ()

TominoLa

Po režisérské stránce to není tak špatné, ale ty dialogy? Nevěděl jsem zda se mám smát, nebo brečet. To prostě byla katastrofa větší než celá Světová invaze. Ani se mi nechce věřit, že to mělo necelých 120 minut. I 12 hodinová směna v práci mně uteče rychleji. ()

Skip

Skoro dvouhodinová megapřestřelka mariňáků s Emzákama. Někomu to určitě bude stačit, protože to není špatně natočené. Mě to ale přestalo bavit docela záhy. ()

corona

Hnusní kovorobotický emzáci by si už konečne mohli uvedomiť, že s USA sa skutočne nikdy neoplatí začínať, lebo skončia vypitvaní, prípadne zavírení a nerastné suroviny z našej matičky aj tak nedostanú. ()

kinderman

Vystřihl bych povinnou představovací koláž, protože jen zdržuje a vesměs neznámí herci jsou v uniformách natolik stejní, že diváka jejich smrt nedojímá (navíc ji režisér zjevně nezvládá, narozdíl od kolegů Baye nebo Emmericha). Scéna začínající tím, jak štábní seržant "rekrutuje" malého Gavroche (pardon, Hectora), a končící téměř nabídkou registrovaného partnerství jednomu z podřízených ("Moc mi připomínáš svého bratra, stýská se mi po něm každý den.") je pro nás samozřejmě neskousnutelná. Zbytek je nadstandardní akce...a M.Rodriguezová. ()

Petroff

Klasicky trapný úvod dnešních akcí a dramatických trilerů, kdy nám tvůrce naservíruje TADY a TEĎ, kde se film odehrává. Vzápětí ale skáčeme v ději zpět o cca 30 hodin, abychom se mohli propracovat k tomu "napínavýmu", co nám bylo předhozeno hned zkraje jako vábnička - asi abysme tu tupost vydrželi v očekávání nějakýho vyřešení situace ... Běhání vojáčků i samotné vyobrazení boje je dost hloupé, až vtipné... Klasiky nejhrubšího formátu: Zakouřená ulice a vojáci jdou jejím prostředkem, netuším proč?! Laserová palba, ale skoro nikdy nikdo nekoupí zásah - jak taky jinak. Ohromně hloupý dějový posuny typu: "Eh, ztratili jsme Boba!" "Hmm, Bob je určitě tam a tam, musíme ho najít, jdeme!!", případně: "Sledují naše signály, vypnout vysílačky!!" Nalákat ufóna na zaplou vysílačku u benzínovýho čerpadla, bum, prásk a alien končí - takhle to ale funguje jen u té jedné scény, jinak se vysílačkuje celej film jak o život. První alien to schytá a spadne do bazénu plnýho vody, asi abysme si ho nemohli prohlídnout. Celá Battle:Los Angeles se dlouho propagovala jako velkofim, sci-fi akční velkofilm. Tím ale rozhodně není, triky jsou jednoduché a nemyslím, že jich je nějak moc... Žádný WOW efekt se u mě rozhodně nedostavil - to už se mi víc líbili Monsters. Hlavní hrdina odsírá podobu s Christopherem Lambertem, jinak jsem si nikoho nezapamatoval. Akce by měla být stavěná na "drsnosti" pohybu a efektivity jednotek, není tomu ale tak a já se vojáčkům semtam docela posmíval. Průběh filmu není nijak strhující, celou dobu čekáme na okamžik, kdy to začně vrcholit, nabírat na naléhavosti, ale ta chvíle nikdy nepřijde. Jedním z hlavních poselství jest, že jakákoli americká pěší jednotka je chytřejší a prohnanější než mimozemšťan, který vážil cestu přes půl galaxie, aby nás tu mohl kolonizovat. Nepřátelé útočí a bojují výhradně osamoceni - asi aby "mohli" prohrávat. Takže vážné to není, srandovní taky ne... pohled skrze optiku zbraně od půlky už dost omrzující až trapný. Čím víc film spěje k závěru, tím je horší, až se nebojím to srovnat se Skyline, což byl už čistokrevný odpad. Tohle je o stupínek lepší. Doufám, že při natáčení nebyl zraněn žádný mimozemšťan! ()

Fanucci

Další náborové video pro armádu bez špetky nápadu a kvalitní zápletky. Vypnul jsem v polovině. 1 hvězda za super efekty. ()

Gereth

Po úvodní seznamovačce až do konce akce. Dialogy jsou možná hloupočké, moralistické a plné patosu, ale nedají vám více času než vydechnutí po další přestřelce. U tohoto typu filmu víte dopředu, do čeho jdete. A pokud čekáte cokoliv hlubšího, než je stále se zmenšující skupinka, která jde a střílí, dokud nedojde až ke svému cíli, pak jste tu špatně. A já jsem rád, že se tam cokoliv hlubšího narvat nesnažili. Je to skrz naskrz mariňácká řezba. Mariňáci umírají a umírají i jejich nepřátelé, toť vše. Hvězdná pěchota na zemi. Já nějak nechápu všechno to rozhořčení okolo. To jste všichni tak vytočení, protože emzáky nezabil vzduch nebo voda nebo co ještě nikdo z těch glorifikovaných tvůrců nepoužil? // 70% ()

Lennnnna

Reklama na americké hrdinství... Zběsile tu pobíhá partička patriotů, na které útočí emzáci, co vypadají jako kříženci RoboCopa s něčím hodně slizkým a je to hodně otravné a díky absenci děje také hodně dlouhé. ()

Kopik

Parádní vojenský scifi. Neskutečně mě bavilo po celou dobu. Po delší době zase film, který mě vyloženě chytnul. Parádně udělané, příběh ani chvilku nenudil, nad ničím se zbytečně nepozastavoval. Forma, kterou toto bylo podané, na jedničku, soundtrack také paráda. Já jsem rád, že zase po třech měsících můžu dát nějakému novému filmu plný počet. ()

fmash

Ale no tak, už jsme viděli horší srágory, a nedurdili jsme se tolik... Světová invaze je sice o poznání patetičtější a užvaněnější, než by bylo nutné pro úplné zachování důstojnosti, seznamovací úvod byl nadbytečný, dokumentární kameru mohli aspoň při ubrečených scénách toho seržána položit na stůl a mohli si líp promyslet, jestli by místo tří a půl chlapa nestačil na vyhnání vetřelců jeden borec s trochu lepším platem... ale co už. Ostatně, ve Dni nezávislosti taky stačilo trefit tu jejich hvězdu smrti jedním letadlem do kaďoury a bylo vystaráno, tak proč ne tady? Bouchalo to, vojáci zmateně pobíhali a báli se, pořádný kus města vzal za své a já tak mám jedinou připomínku: jestli ještě někde uvidím Michelle Rodriguez jako bojovou pilotku, tak začnu křičet. Solidní trojka, armádní nábor vem čert. ()

Efik_CZme

Je to hloupýý... ale zábavný:-). Stačí si připravit pytlíky na zvracení u ami-patos scén a jde to. Pro fanoušky sci-fi určitě +. ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání