• štíple
  ***

  Mám ráda britské filmy i seriály. Když jsem měla možnost dívat se na BBC Prime, nenechala jsem si nikdy ty dobré ujít. Teď už tu možnost nemám, tak alespoň někdy sleduji ty, které se vysílají na českých kanálech. Dabované verze mě ale tolik neoslovují. Když jsem viděla první díl Milenek, říkala jsem si, konečně zase jeden dobry britský seriál v ČT. Ale každý další díl se mi zdá slabší a slabší....(9.12.2010)

 • neneka
  ****

  Britům se zase jednou něco povedlo :-) Tenhle seriál má spád, švih, vtip a chvílemi to vztahově opravdu jiskří. Všechny čtyři kamarádky jsou moc fajn, fandím jim bez výjimky. Je tu v komentáři narážka na podobnost Sexu ve městě, ale protože jsem nebyla schopná dokoukat ani 2 díly v celku (nemůžu si pomoct, ale tenhle seriál mě opravdu hodně nebaví, takže promiň, Sofie), já ji tam rozhodně nenacházím... A tady... tady už netrpělivě čekám, že se BBC 'pochlapí' a roztočí i 3.sérii... o čemž zatím ani vidu ani slechu!(16.5.2009)

 • sona123
  **

  Vím, že někteří uživatelé ze zásady nehodnotí na základě shlédnutí prvního dílu. Já také ne, pokud k tomu nemám zvláštní důvod, ale zde jej mám - mne to nebavilo! A to mám ráda britské sitcomy a seriály - např. typu Coupling. A u Milenek jsem čekala něco podobného a dostala jsem jen slabý odvar všeho, co už někdy v televizi na toto téma běželo (milenci, vztahy, sex, mluvení kolem). Kde je pověstný britský humor, drive, nadhled? No ano, dám tomu ještě šanci a případně zreviduji, ale zatím to vidím jako zklamání, čekala bych, že první díl by měl navnadit, něčím svést, nebo aspoň naštvat, zde se u mne nestalo ani jedno. I po pár dalších dílech: nechytlo mě to. A čekat na další řady, jestli se to vzpamatuje? Tak tolik šancí nedávám...Myslím, že v dnešní době, kdy nabídka seriálů převyšuje poptávku, holt musí "ten pravý" chytit brzy zkraje, jinak v řadě čekají desítky dalších. Tady u mě chemie nezafungovala a já zůstanu u Zoufalek, Sexu ve městě a spol.(8.9.2010)

 • Beagle
  ****

  Nevím, jestli je šťastné seriály navzájem srovnávat a tvrdit, že Milenky jsou Sex ve městě nebo Zoufalé manželky po anglicku, když tomu tak není. (Ne, Zoufalé manželky to nejsou, ale dávat kvůli tomu odpad je asi taky trochu nefér.)Je to sympaticky realistická minisérie o ženách z produkce BBC, dobře se na ní kouká, a své diváky si najde. (Jen tak mimochodem, taky tu jako guest star hraje Anna Torv ve svých ještě před-Hollywoodských dobách a angažmá ve Fringe JJ Abramse.)_1. díl 2.řady mě docela příjemně překvapil, seriál rozhodně neztratil na zajímavosti._Po skončení 3.série musím říct, že nemám žádný větší důvod k nespokojenosti. Dobrý seriál jako příjemná alternativa k americké (natož české) seriálové produkci.(21.9.2010)

 • Muff
  ****

  Úplnou náhodou jsem usedl k bedně a koukám, nějaký seriál. No, pravda, první čeho jsem si všiml, a co mne - skoro zapřísáhlého nediváka TV - donutilo zůstat civět, byla moje oblíbená dokonalá Orla Brady. A musím říci, že jsem byl příjemně překvapen. Po třech sériích: zábavný, přirozený, realistický. Nabízí se srovnání se Sexem ve městě nebo Zoufalkami, ty mi v porovnání s Milenkami připadal přehnané, kýčovité a nerealistické (sorry SB, nemůžu si pomoct, tvůj komentář pak sedí i na Zoufalky nebo Sex). Jasný, je to hlavně o ženských, ale první díl mne zaujal, otevírá nové otázky a (proti všem možným klišé, kdy si postava nechá tajemství tak dlouho, že když ho konečně někomu řekne, otočí mu život naruby, zkomplikuje, co se dá, a způsobí nějakou novou dějovou zápletku či zvrat) postavy se chovají tak, jak by se chovaly i v životě - nejistota, svěřování kamarádkám, náhody, nesoulad, souznění i jiskření. Ženský nejsou překrásný a dokonalý, jsou prostě normální, takové můžu potkat i venku na ulici. Třetí série začne na vážnou notu, už není tolik o lovení, ale o životě, který se může dost zkomplikovat (peníze, nemoc, ztráta času, intimity, důvěry). Sice mi trochu vadil ten oslí můstek s dcerou na konci, ale čert to vem.(9.9.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace