Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Milenkou se nikdo nerodí, milenku z vás musí někdo udělat...Hlavní hrdinky tohoto britského miniseriálu jsou čtyři kamarádky a atraktivní ženy kolem třiceti - doktorka Katie, jejíž dlouholetý pacient a milenec právě zemřel na rakovinu a ona se začne sbližovat s jeho synem; právnička Siobhan, která se necítí být ve svém manželství zrovna nejšťastnější a jejíž kolega z práce ji neúnavně svádí; svobodná Jessica, která si užívá nevázaného sexu plnými doušky a Trudi, které zemřel manžel při 9/11 a ona zůstala sama s dětmi. Dříve nebo později se každá z nich stane něčí milenkou...jak to ovlivní jejich životy, rodinu, kariéru? (Sofia)

(více)

Recenze (19)

sona123 

všechny recenze uživatele

Vím, že někteří uživatelé ze zásady nehodnotí na základě shlédnutí prvního dílu. Já také ne, pokud k tomu nemám zvláštní důvod, ale zde jej mám - mne to nebavilo! A to mám ráda britské sitcomy a seriály - např. typu Coupling. A u Milenek jsem čekala něco podobného a dostala jsem jen slabý odvar všeho, co už někdy v televizi na toto téma běželo (milenci, vztahy, sex, mluvení kolem). Kde je pověstný britský humor, drive, nadhled? No ano, dám tomu ještě šanci a případně zreviduji, ale zatím to vidím jako zklamání, čekala bych, že první díl by měl navnadit, něčím svést, nebo aspoň naštvat, zde se u mne nestalo ani jedno. I po pár dalších dílech: nechytlo mě to. A čekat na další řady, jestli se to vzpamatuje? Tak tolik šancí nedávám...Myslím, že v dnešní době, kdy nabídka seriálů převyšuje poptávku, holt musí "ten pravý" chytit brzy zkraje, jinak v řadě čekají desítky dalších. Tady u mě chemie nezafungovala a já zůstanu u Zoufalek, Sexu ve městě a spol. ()

Beagle 

všechny recenze uživatele

Nevím, jestli je šťastné seriály navzájem srovnávat a tvrdit, že Milenky jsou Sex ve městě nebo Zoufalé manželky po anglicku, když tomu tak není. (Ne, Zoufalé manželky to nejsou, ale dávat kvůli tomu odpad je asi taky trochu nefér.)Je to sympaticky realistická minisérie o ženách z produkce BBC, dobře se na ní kouká, a své diváky si najde. (Jen tak mimochodem, taky tu jako guest star hraje Anna Torv ve svých ještě před-Hollywoodských dobách a angažmá ve Fringe JJ Abramse.)_1. díl 2.řady mě docela příjemně překvapil, seriál rozhodně neztratil na zajímavosti._Po skončení 3.série musím říct, že nemám žádný větší důvod k nespokojenosti. Dobrý seriál jako příjemná alternativa k americké (natož české) seriálové produkci. ()

Reklama

štíple 

všechny recenze uživatele

Mám ráda britské filmy i seriály. Když jsem měla možnost dívat se na BBC Prime, nenechala jsem si nikdy ty dobré ujít. Teď už tu možnost nemám, tak alespoň někdy sleduji ty, které se vysílají na českých kanálech. Dabované verze mě ale tolik neoslovují. Když jsem viděla první díl Milenek, říkala jsem si, konečně zase jeden dobry britský seriál v ČT. Ale každý další díl se mi zdá slabší a slabší.... ()

Sofia 

všechny recenze uživatele

Britská umírněnější a dramatičtější verze Sexu ve městě, která ale také působí mnohem věrohodněji. Každou z hlavních hrdinek bych si klidně vybrala jako svoji kamarádku. Seriál má eleganci, vtip a šmrnc a chytil mě za srdce. Pevně doufám, že BBC natočí ještě pokračování (zatím má série 6 dílů). Update pár měsíců později - pokračování je tady, druhá řada a dalších šest epizod. Druhá řada je ještě o chlup dramatičtější a hraje spíše na smutnou notu, ale je to opět návykové a já pevně doufám, že se dočkáme i řady třetí. ()

neneka 

všechny recenze uživatele

Britům se zase jednou něco povedlo :-) Tenhle seriál má spád, švih, vtip a chvílemi to vztahově opravdu jiskří. Všechny čtyři kamarádky jsou moc fajn, fandím jim bez výjimky. Je tu v komentáři narážka na podobnost Sexu ve městě, ale protože jsem nebyla schopná dokoukat ani 2 díly v celku (nemůžu si pomoct, ale tenhle seriál mě opravdu hodně nebaví, takže promiň, Sofie), já ji tam rozhodně nenacházím... A tady... tady už netrpělivě čekám, že se BBC 'pochlapí' a roztočí i 3.sérii... o čemž zatím ani vidu ani slechu! ()

Galerie (16)

Reklama

Reklama