Jimmy Monroe a Paul Hodges jsou newyorští policisté, kteří byli po nepovedené akci na tři měsíce suspendováni a byl jim pozastaven plat. Jimmymu se to vůbec nehodí, protože potřebuje zaplatit svatbu své dcery. Proto se rozhodne prodat unikátní baseballovou kartu z roku 1952. Když ji ale nabízí k prodeji, je obchod přepaden a kartu mu ukradne zloděj Dave. Jimmy a Paul se vydávají po stopě baseballové karty, Dava dopadnou, ale on ji už nemá, protože s ní zaplatil za drogy. Dealer jim je ochoten kartu vrátit, pokud najdou jeho ukradené auto. Vůz se jim podaří po krátké době objevit, ale v jeho kufru je spoutaná Mexičanka Gabriela, manželka zavražděného drogového bosse. Osvobodí ji a žena jim dá flashku s cennými informacemi o prodeji drog. Aby získali ukradenou kartu zpět, rozhodnou se zaplatit kauci za Dava a nutí ho, aby ji dealerovi ukradl. (TV Nova)

lamps

Poldové jsou typická americká komedie s jedním drsným a pohodovým policistou a jeho pitomým a užvaněným kolegou, která povětšinou rozděluje divácké osazenstvo na její fanoušky a odpůrce. A jelikož já se pohybuji přibližně někde mezi, přičemž s každým dalším podobným, co se charakteru humoru týče většinou na chlup stejným filmem, začínám pomalu dezertovat spíše k odpůrcům, Poldy hodnotím neutrálně. Nejedná se o přehlídku trapností a urputná snaha o vtip za každou cenu i často vychází, což je dobře, ale na to, že jde o komedii od "vizionáře" Kevina Smithe a v hlavní roli se stále ještě ikonickým akčním hercem, tak to do jisté míry přehlídka tvůrčí trapnosti a krajního zoufalství v podstatě je.... Podobné filmy už zkrátka nikdo vidět nepotřebuje. 55% ()

Pepinec

Asi už rozumím ženám hudebnicím, které tvrdí, že nejdůležitější ze všeho je pravidelný rytmus. Když se na mě odrážel lesk Brucovy plešky, chrochtal jsem si jako čuně v žitě a dokonce i promíjel trapasy vedle něj pištícího osla. Mám na mysli toho, co nikdy nemůže dělat reklamu na dobrý opalovací krém. Jakmile ovšem kamera uhnula jinam, moje myšlenky se začaly rozbíhat do ledničky za polárkovým dortem. ()

Boogeyman

Některé dialogy a slovní přestřelky dost připomínají “skutečné” filmy Kevina Smithe, akorát svou přemrštěností a nevypointovaností nakonec dopadnou jako jejich nedomrlé trapné kopie. To samé platí pro Tracyho Morgana, který nakonec jen s odřenýma ušima neporazil Martina Lawrence v boji o nejotravějšího černošského uječeného trapáka. A to jsem si až do teď myslel, že superubožákovi Lawrencovi se nikdo nemůže ani přiblížit, že své kategorii vévodí stejně neohrozitelně, jako Tom Green ve třídě bílých komiků. Jak je vidno, nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř. Bruce Willis ve své roli zase působí, jak kdyby mu před první klapkou někdo hodně nepříjemně vyhrožoval, protože fyzicky je sice na place, ale duchem zřejmě někde úplně jinde a lépe by jeho roli zahrál každý průměrný plešoun. Komediální talent z Moonlightingu je definitivně pryč. Celý děj a a celé buddy jiskření je naprosto o ničem, hlavní klišé dvojici uřvanej černoch/rozvážnej běloch dokonale strčí do kapsy vedlejší duo svérázných detektivů, kteří by si snad zasloužili svůj spin-off a kteří se víceméně starají o jedinou zábavu. Ano, najdou se vtipné momenty, ale ty, při kterých jsem se za Smithe sám styděl, bohužel převažují. ()

playboxguest

Ze závěrečných titulků na mě zamával Kevin Smith a já nemohla uvěřit svým očím. Kde? Zlatá Benga v záloze, tady je vrcholem filmu hned jeho začátek, kde nijak zvlášť sympatický Morgan zparoduje policejní klasiky. ()

sheen

Pokus o trošku jinou Smrtonosnou Zbraň od Kevina Smitha, mám z toho dobrý pocit, docela se to povedlo. Tihle dva fízlové prostě pobavili, ale stejně byl nejlepší Stiffler xD ()

Pilda17

Dobrá akční komedie, sice mi do role Bruce Willis moc nesedl, ale dal se přežít jako pan drsný policista. V roli poldy blbečka Tracy Morgan byl zajímavý a zvládl roli výborně. Jako největší lahůdka byl Seann William Scott, který zase jednou perlil a dostal mě do kolen. Zajímavě zvládnutá akční komedie, která příjemně pobaví... 6/10 = 65% ()

Deimos

Blu-ray/// Obsazení 7/10 Děj 5/10 Hudba 6/10 Akce 6/10/// +Bruce Willis, Stifler :-), občas super hlášky, odkazy na filmy, slušná akce a Michelle Trachtenberg -spoustu vtipů a hlášek vyzní do ztracena, hodně často dost velká nuda, čekal jsem větší útok na bránici/// Kevin Smith na režisérské sesli. V hlavní roli Bruce "Yippeee Ki Yay Mother" Willis a k němu užvaněný černoch a ještě k němu užvaněnější Seann William Scott, který byl kdysi u mě v TOP 10. Prostě vyhlídka na parádní odreagovačku kde by se sranda násobila počtem přísedících kamarádů. Výsledek je však rozpačitý a já se opět nedivím, že tento film nakonec nešel do českých kin. Byla by to a je to v podstatě pěkná zívačka. Buddy movie nejsou špatným žánrem, i když jich poslední dobou zas tolik nevzniká, ale někdy se to ovšem přežene a nebo podcení a vznikne z toho celkem průměrná akční komedie, které chybí tah na branku./// Celkem 57%/// ()

666teen

Jak se tomu říká, když někdo schválně strčí prsty pod rozjetou cirkulárku? Pokus o omyl? Demence? Nedostatek soudnosti? No, je to celkem asi jedno. Namachrovanou hvězdu rozhodně nezachrání buddy-kámoš, který by potřeboval intenzivní léčbu. Psychiatrickou nejlépe. A nebo poladit mozkovnu tím stříbřitým kotoučem. Všechno špatně. To, že Bruce cituje všechny zásadní filmy, kromě Pasti, je satanžel jeden z nejslabších momentů... ()

Javert

Na Smithovy poměry nehorázný sranec. Je to nevtipné, místy až trapné (ano, o to se stará hlavně Tracy Morgan) a herecky ztuhlé, jak německý voják u Moskvy. Ani ten Willis už není to, co to bývalo. Naprostá ztráta času. ()

mzss1

Celkem dobrá komedie, dobré hlášky, dobré vtipy. Film mohl být akčnější a nápaditější. Druhá půlka filmu byla už o něco slabší, ale i tak to jde. 61% = *** ()

kingik

Předně musím zdůraznit, že dvojka suspendovaných policejních detektivů po zmrvené akci (tohle už tady bylo asi stokrát) Bruce Willis a nepříliš známý černošský herec Tracy Morgan, jsou naprosto super, a to samé se dá prohlásit i o obsazení všech vedlejších rolí. Ovšem bratři Cullenové dodali režiséru Kevinu Smithovi zhusta průměrný scénář, který obsahuje snůšku všech schémat, které už byly k vidění v mnoha jiných filmech podobného ražení. Příběh točící se okolo ukradené vzácné baseballové kartičky, která má pro tátu Willise vzhledem k blížícímu se termínu svatby jeho dcery cenu zlata, protože za její prodej by pokryl náklady svatby a ještě by mu něco zbylo, je sám o sobě nápadem velmi průměrným a následné zpracování nemá mnoho akčních momentů, jak by se dalo předpokládat, protože má kartičku v moci nebezpečný drogový dealer obklopený bandou nohsledů, ale je spíše sledem narážek na jiné filmy kriminálního žánru. Tahle komedie se pochopitelně nevyhýbá ani hrubozrnným gagům, které ve Smithově režii jsou podávány velmi neotřele, v rukou jiného režiséra by ani trochu nefungovaly. Vzhledem k průměrnosti scénáře je asi od poloviny filmu jasné, jak to celé dopadne, a i když jsem si v průběhu snímku říkal, že je to přece jenom film od Kevina Smithe a ten vždycky přidá něco navíc, tak tentokrát jsem se zmýlil. Dopadlo to absolutně předvídatelně, až téměř bez nápadu. Smith tentokrát neprovokuje, jen zpočátku se naváží do filmů, jako je třeba Purpurová růže nebo Zjizvená tvář, ale nefunguje to tolik úderně, protože přiznejme si, kdo z příznivců těchto zmíněných filmů zavítá do kina na průměrnou komedii Poldové? Vtipných gagů je v této komedii poměrně dost, a to hlavně v první polovině a nejvíce se o ně stará Tracy Morgan, který si svou živelnou komikou ukradl tak trochu film pro sebe, ale Willis je zdatný parťák a i on nezůstává své postavě nic dlužen a solí jednu hlášku za druhou. A díky těmto dvěma hvězdám se film dá vidět, ale nic nového pod sluncem nepřinesl, akce bylo poskrovnu a nebyla ani nijak extra natočena. Pro mě průměrně zábavný film. 60% ()

Snorlax odpad!

Trapnosti tvé jméno je Tracy Morgan. Vedle kreací tohoto pána s obličejem podobným velmi nepovedenému orangutanovi bledne i humor Zdeňka Trošky a aspiruje na uchování na čestném místě v Klubu náročného diváka. Willis je děsně chamtivý a tudíž ochotný účastnit se něčeho takového. Tfuj! ()

sochoking

Ak máte chvíľu čas pred poslednou 12kou nočnou z piatka na sobotu , tak si to pozrite . Aspoň nebudete myslieť na to , čo vás čaká , pretože , ak by ste si to nechali na víkend , tak budete nariekať , že ste premárnili čas a nepustili si radšej niečo iné . ()

gilmore_girl

No, s Willisem uz jsem videla spoustu lepsich komedii a tady uz to ma proste za sebou. Proto byl dominantou silenec Tracy Morgan. Parkrat jsem se zasmala, k cemuz prispel i muj oblibenec S. W. Scott, ale nic svetoborneho. ()

InJo

Kevin Smith režírující parťáckou akční komedii s Brucem Willisem. To zní božsky... Bohužel výsledkem je přinejlepším lehoulince nadprůměrný film, se kterým mám dva zásadní problémy. Tím prvním je neslaný, nemastný scénář, který (pokud si dobře vzpomínám) nenabídne žádný výjimečný moment a jeho zápletka je dost banální (honba za ukradenou baseballovou kartou mě v takovémto typu filmu vážně moc nerajcuje). Samozřejmě se úplně nabízí vyslovit, že kdyby si scénář napsal Smith sám, mohl si možná připsat na konto další bombu. Druhou věcí, která mi příliš nesedla, je Tracy Morgan (Willisův parťák). Ne že by mě přímo štval, ale říkal jsem si, že kalibr Willisova formátu by si k sobě zasloužil někoho... vtipnějšího, sympatičtějšího a méně otravného. Třeba Chrise Rocka (ten aspoň nemá tak nafouklou hubu). Jsem velký fanda buddy movies a tvorby Kevina Smithe, ale z POLDŮ bohužel nijak zvlášť unešený nejsem (novodobý POSLEDNÍ SKAUT se vážně nekoná). Na druhou stranu nejsem ani moc zklamaný a těšit se budu na Smithovy nadcházející projekty i nadále. 60 % ()

Webb

WTF!!! Tohle že je od Kevina Smitha, tvůrce koukatelných komedií u kterých se občas zasměju? Tomu se jen těžko věří po tom co jsem viděl tuhle sračku. Stupidní a prázdný scénář u kterého jsem se ani jednou nezasmál s dialogy které bych raději spláchl do záchodu. Nuda obřích rozměrů, toporní a necharismatičtí herci pomáhají Cop Out akorát potápět ke dnu. Velké zklamání. ()

Sobis87

Ať si každý říká, co chce, já se po většinu doby sledování Cop Out zatraceně bavil. Největší chyba je k tomuto filmu přistupovat jako k dalšímu osobitému počinu Kevina Smithe, protože on tentokrát jen režíruje a scénáře se ani nedotkl. Film tedy není ani z poloviny tak trefný, pravdivý a inteligentní jako například takoví Clerks nebo Flákači, ale vtipný je rozhodně a scénář je tak rozvětvený (hledání baseballové kartičky, boj o náklonnost dcery, vyšetřování případu drogového dealera, vztah policejních parťáků v rámci žánru buddy-movie, nevěrná manželka, detektivové-konkurenti, atd.) , že je smršť vtipů téměř kontinuální. Jejich kvalita je značně kolísavá, ale než stačíte zakroutit hlavou nad nepovedeným buranským fórem nebo jinou trapárnou, už do vás tvůrci šijou další várku. _____ Bruce Willis má s komediálním žánrem nemalé zkušenosti a na rozdíl do Tracy Morgana, který někdy až moc tlačí na pilu, hraje střídměji a nesklouzává k trapnosti. Guillermo Díaz je od Bláznivé školy opět v ráži a jako hlavní záporák směle drží krok. Nejvíce ale exceluje Sean William Scott jakožto zlodějíček-provokatér, u jehož kreací jsem se lámal smíchy (otravné opakování vede). Potěšilo mě i obsazení Rashidy Jones, na jejíž hlasový projev jsem si vytvořil závislost, a Any de la Reguera, přičemž ani jedna se nenechala zastínit žádným ze svých slavnějších kolegů. ____ A jak z toho všeho tedy vychází Kevin Smith? Prostě jako zručný rutinér, což není žádné překvapení, neboť jeho autorské filmy stavěly především na skvělém scénáři a podobné kvality se od tohoto filmu „na zakázku“ prostě nedají očekávat. Smith umně odkazuje na „osmdesátkový“ žánr buddy-movie (Smrtonosná zbraň, 48 hodin,…) a scény s padouchem, u nichž byly typické přechody od vtipného špičkování detektivů k vážnému vyobrazení možné hrozby, jsou zcela přesné. Cop Out tedy plní jakousi nostalgickou funkci pro obeznámeného diváka a obecně je dobře fungující komedií, která sice nepotěší fanoušky auteura Smithe (patřím mezi ně), ale ty, co se prostě jen chtějí podívat na zábavný film bez ohledu na režiséra, může potěšit (taktéž můj případ). 75% ()

IQ Tiqe

Není to žádný zázrak, ale i tak vtipná a pohodová oddechovka, která mě bavila. Ale pokusím se být aspoň trochu objektivní a 4* nedám. 68% ()

Hans Zimmer složí hudbu k dvojce Top Gunu

Hans Zimmer složí hudbu k dvojce Top Gunu

22.10.2018

Oscarový skladatel Hans Zimmer (Temný rytíř, Počátek) a Harold Faltermeyer (Top Gun, Tango a Cash) budou společně skládat hudbu k vysoce očekávanému pokračování Top Gun: Maverick. Pro Faltermeyera,… (více)

Johnny Depp jako kanadský superpolda

Johnny Depp jako kanadský superpolda

20.08.2014

Pokud znáte hrubozrnnou tvorbu Kevina Smithe (Clerks, Clerks 2), dobře víte, že je mimo Poldů s Brucem Willisem prostá velkých hvězd. V několika Smithových filmech se sice objevil jeho kamarád Ben… (více)

Další smithovka bez Jaye a Boba

Další smithovka bez Jaye a Boba

08.07.2010

A taky bez vulgárního humoru a popkulturních odkazů. Po krimikomedii Poldové zkusí Kevin Smith další nový žánr – horor. Přesněji řečeno – politický horor. Projekt Red State není žádnou novinkou,… (více)

Willis a Foxx zahájí palbu...

Willis a Foxx zahájí palbu...

21.03.2010