Ve Francouzské Polynésii došlo vinou pokusných jaderných explozí k silnému ozáření. Po nějaké době je napaden japonský tanker neznámým obrovským netvorem. Mezitím je mladý americký biolog Niko Tatopoulos, expert v oboru vlivu radioaktivního záření na živé organismy, povolán ministerstvem vnitra k naléhavému úkolu. V Panamě byly totiž objeveny obrovské stopy neznámého veleještěra. O případ napadené lodi se začne zajímat záhadný Francouz Philipp Roaché, který tvrdí, že zastupuje pojišťovnu. Niko si myslí, že jde o nový druh živočicha, který vznikl mutací, a jeho vyjádření se dostane i na televizní obrazovky, kde ho zahlédne bývalá snoubenka, snaživá reportérka Audrey. Vypukne panika, obrovský, téměř stometrový netvor vstoupí do ulic New Yorku a ukryje se v metru. Na Nikův návrh je navezena na blízké náměstí obrovská hromada ryb, která netvora přiláká. Audrey, která Nika vyhledá, se zmocní tajných záznamů a sestříhá z nich reportáž, kterou se pokusí proslavit. Na scéně se opět objeví Roaché. Ve skutečnosti je agentem francouzské tajné služby a má za úkol Godzillu zabít. Uvnitř slavné Madison Square Garden čeká muže děsivé překvapení v podobě téměř dvou set vajec, z nichž se začínají líhnout malé Godzilly. Niko se pokusí upozornit na nebezpečí, které hrozí lidstvu, a snaží se s agentem, Audrey a kameramanem Victorem uniknout hladovým mláďatům. (TV Nova)

filmmovier

JO, tenhle film jsem měl kdysi strašlivě moc rád. Teď už to sice trochu opadlo, ale nic mi nebrání v tom se na Godzillu kdykoliv znovu podívat. Ono je to totiž dost super, Emmerich opět předvedl své kvality a ještě vsadil na známé tváře. A vsadil dobře. Godzilla je suprovej dinosaur... Skvělý mix akce, napětí, katastrofického thrilleru a Jurského parku funguje více než dobře a je tu idost hodně dobrých vtipů, na které se nedá zapomenout. Velikým plusem je i finále... Typicky americký katastrofický film, ovšem na 70% stačí v pohodě. ()

Doudis19

Srdcová záležitost z dětství, kdy mě ještě míjela hloupost a exibicionismus, tak vlastní Emmerichovi. I dnes, ale řádění nukleárního hovada považuji za čistokrevnou zábavu a audio-vizuální orgie. ()

Mr.Ripley

Jako dítě sem Emmerichovu Godzillu miloval a z nostalgie se na ní rád podívám i teď, protože scéna se školkou je tak roztomile mrazivá, že se nedá odolat. ()

Lachtaan

Garethova Godzilla mě bavila mnohem více, hlavně se těším na její spektakulární pokračování. Někdejší DVD zážitek byl sice dobře ozvučený a tudíž až děsivý, jinak mě tentokrát ale Emmerich příliš nepotěšil. A to jsem fanouškem jeho pustošení všemožných světových koutů. ()

Sokkk_y

Ach bože... před 6 lety jsem měl období, kdy jsem si Godzillu pouštěl několikrát týdně. Jsem rád, že jsem vyrostl. Je to "akční sci-fi", který splňuje téměř všechna kritéria na vytvoření filmu o "zlém mutantovi, jenž se může každou chvilku rozmnožit. Na scénu ale nastupuje mladý věděc Nick a čirou náhodou se setká se svojí dávnou spolužačkou. Zvíře zemře a diváci již mohou vyndavat své kapesníčky za zvuků závěrečné romantické hudby". Godzilla je prostě film kategorie "na popcorn". Neurazí, nepřekvapí. Snad bych vyzdvihl pěkné vizuální efekty a hlavně úžasného Jeana Rena. Díky němu dávám místo tří hvězd rovnou ****. ()

Honzíno

Srdcovka. Pro mě nesmírně zábavná věc se skvělým Jean Renem. Rád přehlížím očividnou stupiditu. Můj možná nejoblíbenější Emmerich. Herci aspoň hláškují opravdu cool a celé se to nebere tak vážně jako třeba ID. Veselá podívaná s krásnou příšerou. Sekvence v Madison Square Garden je boží. Dávám 70%. ()

adams89

Zatímco Den nezávislosti vyprávěl o hrozící zkáze celého lidstva, tentokrát se Roland Emmerich uskrovnil s ohrožením New Yorku. Opět jde o typický hollywodský blockbuster a zároveň ale také o typickou americkou slátaninu. Jako nápad mi to přijde hodně laciný, postavit proti lidem radiací zmutovaného veleještěra. Kromě hloupého příběhu podsekává filmu nohy i herecké obsazení. Až na jako vždy skvěle hrajícího Jeana Rena to byla totiž hotová katastrofa! Absolutním vrcholem bylo obsazení na svou roli nepřesvědčivého Matthewa Brodericka a té ukňápané blondýny po jeho boku. Divákovu pozornost ale jistě upoutají kvalitní digitální triky, kterými se film může pyšnit. Právě díky nim a Renovi Godzillu hodnotím ještě průměrně. Když film s dinosauří tématikou, tak rozhodně Jurský park než tohle. A když jsme u boje zvířecího obra ve velkoměstě, tak dám raději přednost starému dobrému King Kongovi, ten je totiž určitě zajímavější. Samotný závěr filmu dokonce vybízí k natočení pokračování a jsem rád, že se už do toho Emmerich nepouštěl. Jako režiséra ho docela uznávám, tímhle u mně ale příliš nezabodoval...40% ()

ivan_drago

Jediný kdo v tom filmu podávaj jakž takž výkony jsou Godzilla a Jean Reno. Ty emoce víc věřim opravdu Godzille než Metthew Broderickovi. Triky sou samozřejmě dobrý, ale jinak ten film nemá skoro nic. Prostě standartní holywoodská nuda, zabalená do pěkných triků. ()

miguel_111

Emmerichová Godzilla je celkom slušná akčná podívaná z občasnými komickými situáciami a solídnymi vizuálnymi efektmi na tú dobu. Sympaťák Matthew Broderick drží celý film na hranici priemernosti. Pre mňa 60% ()

danco123

Možno by som z časti tento film zaradil aj do žánru fantasy, pretože niektoré scény.... .Ale ako nieje to až tak zlý film aby sa nedal pozerať. Možno až trochu za uši pritiahnuté ,ale inak celkom fajn "horor-komédia".Dávam 50%. ()

T-pack

Na svou dobu slušně animovaná ještěrka z francouzské Polynésie, ozářená nějakými těmi jadernými testy, se prohání ulicemi NY city. Tak to bylo něco pro mě. Dobře, je to remake, ale líbilo se mi, kolik reality se do toho snažili nacpat, tak, aby člověk uvěřil, že zcela teoreticky by se to snad i stát mohlo. Ve filmu je taky spousta hlášek a pro mě nezapomenutelných scén, takže za pět. --- Dodatek z 19. 5. 2014, částečně pod dojmy nové Godzilly: Hodnocení nechám, byť v tom dneska hraje velká míra nostalgie. Kdybych před touhle Godzillou viděl originál, anebo vůbec nějakej jinej inteligentnější blockbuster, asi… ne, určitě! by moje hodnocení bylo jiné. Ale já viděl Emmerichovku jako puberťák, v době, když jsem neměl nakoukaných filmů ani stovku, a bavil jsem se u ní tehdy neskutečně. Ale postavte tuhle příšernost (a teď mluvim i o ještěrce i o filmu) proti Godzille od Legendary a je to brak braků! ()

ywo666

Neviem čo kto od Godzilli očakáva no ja som bol po tomto filme nadmieru spokojný. Film mal dobrú akciu, efekty, občas aj nejakú tú silnejšiu emóciu a to celé obohatené o vtipné scénky. Dohromady mi to príde ako parádna verzia zmutovaného jaštera. A napriek kritike ja mám niektoré Emmerichove filmy rád (Patriot, Deň nezávislosti, Hviezdná brána). Je pravda, že jeho filmy nie sú zložité, psychlogické ani poučné, ale to od neho snáď ani nikto neočakáva. Ja dávam Godzille 4 a pol *. Chce to viac filmov ako Godzilla. ()

honz

Těžko říct, zda šlo o záměrnou či nezáměrnou parodii, nebo oč vlastně? Zlatá Gappa z roku 67. ()

lennyd

Nick Tatopulous (Matthew Broderick) je velmi překvapený, když jeho bádání po nadměrném vzrůstu žížal v oblasti Černobylu zaujme americkou armádu. O to více je vyděšený, když zjistí, že by právě on měl co nejdříve vysvětlit a zastavit obřího ještěra, který od Francouzské Polynézie směřuje do až centra New Yorku. Ale pokud tuto hrozbu nezastaví, velmi rychle se přiblíží zánik lidské civilizace... Ronald Emmerich se tentokrát choval velice umírněně, a nejenže nezničil celé Spojené Státy, natož celý svět, ale v poklidu se spokojil se pouze zničením Empire State Building a Madison Square Garden. Celkově se ale remake Godzilly vcelku povedl, ono s velkou finanční podporou a digitální technikou jde dneska téměř vše. I po herecké stránce se film docela povedl, samozřejmě všemu vévodí výborný Jean Reno (typický frantík), ale ani Matthew Broderick nikterak nezklamal. Vcelku fajnová podívaná pro dlouhé zimní večery... ()

noriaki

Tehdy na kraji devadesátek to bylo za tři hvězdičky, protože dojem z výborných speciálních efektů kazil brakovější scénář plný zbytečného humoru. Po pětadvaceti letech je to taky za tři hvězdičky, protože dojem z příběhu který se sympaticky nebere vážně kazí příšerně digitální efekty. Chápu že tady nešlo točit s praktickými efekty, ale zatímco Terminator 2 z roku 1991 (!!!) zestárl naprosto minimálně, Godzilla věkem utrpěla přímo katastrofálně. Jakákoliv akce vypadá přinejlepším úsměvně, a to i když je z naprosté většiny skrytá v milosrdné tmě. ()

V Sony chystají lupičskou verzi Godzilly

V Sony chystají lupičskou verzi Godzilly

26.08.2020

Studio Sony zakoupilo práva na adaptaci komiksu The Kaiju Score, který je popisován jako film Quentina Tarantina odehrávající se někde v koutě filmu o Godzille. Konkrétně se děj točí kolem loupeže,… (více)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze