Silné téma, vynikající scénář plný zvratů a životní herecké výkony poskládaly dohromady thriller o pátrání po dvou zmizelých děvčatech, který je napínavý až k nesnesení. Keller Dover (Hugh Jackman) čelí asi nejhorší noční můře každého rodiče, jeho šestiletá dcera Anna a její kamarádka Joy jednoho večera na Díkuvzdání zmizí. Jejich hledání nebere konce, hodiny se vlečnou a dívky jsou stále pohřešovány. Do objektu zájmu se při pátrání dostane zchátralý karavan, který parkoval před jejich domem a u kterého si dívky naposledy hrály. K případu je povolán detektiv Loki (Jake Gyllenhaal), který zatýká řidiče karavanu, retardovaného Alexe Jonese (Paul Dano), ale pro nedostatek důkazů je Jones po nějaké době propuštěn. Oficiální pátrání sice stále pokračuje, ale Dover se cítí bezradný, jeho strach se mísí se vztekem a zlobou. Bere spravedlnost do svých rukou a bez ohledu na následky se rozhodne vyslechnout jediné pojítko k případu sám, po svém a bez rukaviček. (Bontonfilm)

Kozmeker

Tento film vás vtiahne do danej situácie a tá je že vám zmizne dcéra a vy si neviete pomôcť lebo podozrivý je zaostalý dement. Herecké výkony skvelé, Hugh sa do role otca ktorí je zúfalý fakt zažral a Jake ako policajt s bohatou minulosťou a vysokým IQ tiež zažiaril. atmosféra je stále napätá a to preto lebo stále niečo čakáte za rohom alebo v nejakom kufry. ()

floppy4

SPOILER: Celu dobu mi bolo divne, ze ta babka nenahlasila nezvestneho Alexa, to davalo deju celkom taky wtf naboj a vedlajsi dej unosu Alexa bol tym logicky dost debilne zasadeny do pribehu. ()

A.L.F

Po dlouhé době film, u kterého si od začátku říkáte, že to udělal ten a ten a během děje to X krát změníte, protože vás tvůrce přesvědčí, že to byl někdo jiný. Velmi chytrý scénář, který drží film pohromadě až do posledního okamžiku. Divák si nejednou položí otázku, co je ještě v pořádku a kdy je "dotaz" na podezřelého už příliš, kde jsou vlastně hranice. Na začátku filmu je Hugh Jackman obyčejný tatík od rodiny je až nepříjemné sledovat, jak rychle a plíživě se mění v agresivního násilníka. ()

hhornicek

Brilantní scénář. Výborné dialogy a skvělé postavy - včetně hereckého obsazení a výkonů. Dlouho jsem si u filmu tak nezaliboval. Velmi oceňuji závěr, ve kterém do sebe jednotlivé části příběhu pěkně zapadly. A lehce otevřený konec pak byl přesně tím, co to chtělo. Můžu jen doporučit. ()

altumm

Velmi povedený film, který mě vážně nadchnul. Atmosféra tohoto díla mi vtekla do pokoje a vcucla do příběhu. Ale přesto jedna hvězda dolů za, podle mého názoru, zbytečnou stopáž. Asi po hodině jsem měl pocit, jako by na chvíli film ztratil dech. ()

limalama

Tak tohle dílo napínavostí vůbec nešetří a je to jen dobře. Parádní práce i na stopáž 2,5 hodin mě to k televizi přikovalo, skvělá práce ()

vampvegetar

pěkne sebedestruktivní, pochmurní a naprosto vhodný film pro dlouhé chladné zimné večery. Skvělí herci ( Maria Bello byla a ještě je vážne kočka ), idylka malého městečka či obce devastována šokujícím příběhem a 2 malé stracené holčičky, které patrně vyrostou do modelkovských lidských forem. A trvdohlaví detektivové, kteří to ( i kvuli nepříznivému a často stagnujúcímu prubehu vyšetřovaní ) dotáhnou to vítězného konce. Mezi 4 a 5 hvězdičky, ale dam 5 za atmosféru a možná trochu nedocenenosti. Čekal jsem aspoň jednu oscarovou či globusovou nominaci. ()

saintravis

Podobne ako Gone girl - chladne vykonštruovaná hra s množstvom nelogických scén. Vážne by polícia neprehľadala hneď na začiatku dom retardovaného Alexa, kde boli od začiatku schované dievčatá? Vážne by prípad riešil tak neschopný policajt a navyše sám - bez pomoci asistentov, psychológov atď.? Jedna väčšia chyba ako druhá. ()

stttanley

Podle komentaru jsem to cekal napinavejsi, ale pohltila me ta ponura atmosfera. Je to film, ktery se z hlavy hned nevytrati. Navic mam malou dceru, to umocnilo muj zazitek. Libila se mi postava vysetrovatele, podle me zahrana vyborne. Nektere souvislosti mohly byt lepe vysvetlene, ale i tak vyborny film. ()

Vites

No, takhle si představuju áčkový thriller. Sice tam tentokrát nebyla žádná sakra hezká holka, ale jinak jo, 80%. ()

miso519

Mam rad ked sa filmom bavim,ci uz kladnymi alebo zapornymi emociami. Pri tomto filme sa mi toho bohuzial nedostalo.**za zaver a jackmana... btw-nechapem ako toto mozu ludia porovnavat so "Silence of the lambs" alebo "Sedem" ()

kukillX

Paráda! Dostal som chuť na napínavý thriller a dostal som to o čom sa mi ani nesnívalo. Dve a pol hodiny v napätí, mrvení sa na sedačke. Skvelé výkony hercov. Aj ked som už po čase vnímal, že film je dlhší ako som očakával, nakoľko som najprv nepozeral aký je dlhý, aj tak som si užíval každú minútu a je mi lúto akurát, že som ho videl až teraz. Takže ak máte chuť na poriadny film tak vrelo odporúčam! ()

Gattolino

Velmi slibné komentáře a hodnocení mne navnadilo, a vskutku, vše se spolehlivě plnilo. Dusivé napětí, perfektní výkony herců, scénáristický nápad, apod.. Ovšem jak se schylovalo k finiši, stále více vyvstávaly logické nedostatky. V první řadě - motiv únosů dětí byl dosti laciný, protože k úchylkám náboženského fanatismu se scénáristé obvykle uchylují spíše v nouzi a nedostatku solidního rozuzlení. Pak bylo zcela absurdní, že onen přitroublý Alex po první nakládačce nevyklopil vše včetně toho, že se zúčastnil přistání Apolla 11 na Měsíci. Kdyby aspoň ječel že nic neví a prosil, ale nechat se týden mučit a mlčet jak partyzán, to bylo v jeho případě krajně nedůvěryhodné. Neměl vůbec důvod. Loki se opravdu měl více věnovat pátrání a sledování Alexe, než jej Dover "sejmul". A na konci, nechat se odzbrojit od ježibaby s pistolí a dobrovolně si nasadit pouta, to byl vrchol absurdity. I méně rozezlený, pomstou motivovaný a solidně stavěný borec by babě hodil pouta proti obličeji a kulka by šla do stropu, přinejhorším do ramene, takže by ji snadno mohl srazit k zemi. Nechat se zajmout jak hošíček od školníka, to bylo krajně nesmyslné. Ledaže by ježibaba byla převlečený Chuck Norris, na což možná poukazovalo to, že ač v další scéně držela v jedné ruce paži holčičky a v druhé injekci, notabene nečekala ničí příchod, tasila rychleji než Old Surehand. Proč byla jedna holčička propuštěna dříve než druhá? Proč ve sklepě podivného faráře ležela svázaná mumie s labyrintem na krku? Smysl Labyrintu a úloha hadího magora se také jaksi podivně rozplynula bez jakéhokoliv logického zakončení. Z logického hlediska, které má u každého filmu fungovat ( a je to to nejobtížnější) mne film přes počáteční očekávání neuspokojil. ()

alKalda

Ano, mám rád filmy, kde se někdo pohřešuje, ještě navíc k tomu, když se jedná o dvě malé holčičky a tatínka, kterému to není jedno. Film navíc boduje prostředím, ve kterém se odehrává. Nevlídné počasí spojené s pátráním a vyšetřováním retardovaného chlapce je samo o sobě psycho, hudba zasazená do filmu perfektně podkresluje hutnou atmosféru, kterou si tento film zvládne udržet až do konce. 90% ()

DavidAAAA

Vcelku slušná kriminálka, kterou mi ale zkazilo několik dost podstatných věcí, zejména docela dost zcela nevysvětlených skutečností ( souvislost mezi pachatelkou a tím chlapem s hadama, jak se u něj vzalo to oblečení, proč byla ponožka pod oknem apod., fakt hodně nesmyslnejch scén a dějů ). Kdyby si autor tohle odpustil, byl by film o mnoho kratší a nebylo by to vůbec na škodu. Ale jinak řemeslně dokonalé dílo,opravdu hustá atmosféra. ()

Martazoe

Dechberoucí temný thriller se skvělou kamerou a dobrými výkony herců. Když film skončil, měla jsem o čem přemýšlet. Nejvíc mě dostávala beznaděj rodičů, kteří udělají všechno, aby zachránili svoje děti a dále také odkrytí pravdy o pachateli, kterou jsem sice začala již brzy tušit, ale o to více jsem si finále filmu užila. ()

icewhite

Proč ne? Já osobně tento styl a druh žánru mám moc rád. Je to opravdu povedený příběh a myslím, že Jackman se opravdu překonal oproti svému stejnokksichtému kolegovi J.G. , který má výraz mrtvoly, ať hraje šaška nebo kněze. Jinak tedy moc pěkná zápletka a překvapivý konec. ()

andydufrsn

Tenhle film mohl být skvělý, mohl být přímo úžasný – má napětí, má spád, hlavně má skvělé herecké výkony, hlavně Jackman co by otec beroucí spravedlnost do vlastních rukou je skvělý a Gyllenhaalova postava je zase tak temná a zvláštní, že Vás to nutí přemýšlet jestli tenhle chlápek nemá za sebou nějakou temnou minulost, ale také má tenhle film něco (nevím možná jsem si to celé špatně vyložil a nebo to vidím jen já, každopádně jsem to z filmu cítil ještě ráno) co jej sráží hodně hluboko a to sice to, že film by klidně mohl mít podtitul „Ježíš Vás zachrání. PS : sponzorováno Vatikánem“. FUJ!!! ()

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

16.12.2021

Režisér Denis Villeneuve (Příchozí, Duna) se v Hollywoodu rychle stává expertem na významné sci-fi. Jen co tak filmař dokončí adaptaci druhé poloviny knižní Duny, ujme se oceňovaného… (více)

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina