Saw 3D

• Česko Saw 7 (více)

Mr.Dogman

Tam kde to začalo, tam to skončilo. Nedá se ale říct, že jak byl začátek důstojný, tak stejně tak i konec. U sedmičky uý jsem si byl i já vědom, že je to opravdu pořád to samé. Jako samostatný film by na mě zapůsobil víc, než jako celek série. Například vraždy byli tentokrát hodně efektivní (hlavně ta na začátku, kdy se opravdu cítíte být v davu a přihlížet jako ostatní krvavým jatkám). Taky mi bylo poprvé líto smrti jedné postavy (*SPOILER* a to Jill Tuck*SPOILER KONEC*) Ale konec a vlastně celý příběh byl překombinovaný (ne tak jako čtvrtý díl, ten je na tohle pořád nejhorší) a vlastně jsem byl asi naivní, když jsem čekal důstojné zakončení s překvapením na konci. ()

toyrider

Po pravdě jsem neviděl ani jeden Saw, tudíž nevím jak to hodnotit. Ale rozhodně si jako závěr sedmidílné série představuju o dost větší nářez. A hlavně: Nějakou satisfakci pro diváky, kteří museli 7 dílů sledovat strašné utrpení nevinných lidí a teď jim ve velkém závěru naservírují jen pomstu v podobě řetězu u nohy. ()

mrx.friend

Už když jsem vyrážel do kin na čtvrtý nebo pátý díl a známí se mi při tom smáli a divili se, co mě k Saw sérii tak táhne, co na ní vidim, jsem proklamoval a zastával se jí tím, že mě na jednotlivých příbězích nefascinují pasti a ta americká brutalita s nimi spojená, ale vždy linie s Jigsawem a jeho filozofií a myšlenkou dát někomu šanci vážit si života, dát tomu člověku ve své podstatě nový pohled a smysl vlastní existence. Z bonusů na DVDčkách k příslušným dílům jsem zjistil, že představitel Skládačkového vraha se do své role naprosto vcítil, pracoval s ní a svoji postavu dokonale rozvíjel ve všech směrech. Přesně na tomhle pro mě Saw bylo stavěno - Tobin Bell byl vždycky tahoun těchto filmů, tudíž jsem pokaždé napjatě očekával jeho návrat v onom díle a kochal se záběry s ním, byť šlo hlavně o flashbacky. A tady máme první mínus sedmičky - až jsem se zarazil, jak pramálo prostoru se tentokrát Johnu Kramerovi dostalo. I toho zpropadeného meteorského frontmana skupiny Linkin Park jsem si na plátně "užil" víc, než našeho myslitele. Jaká hanba! Zřejmě už je potřeba brát opravdu na zřetel, že Jigsaw nám přece definitivně zemřel ve třetím díle. 3D zpracování bylo sice znatelné, ale pofidérní. Ani mi nepřišlo, že natáčení bylo honbou za tím do snímku protlačit co nejvíce efektů, které se posléze odrazí na jeho kvalitě, z čehož jsem měl původně strach. Jak se můžeme dočíst i ze zdejší anotace, producent filmu slibuje, že nám bude zodpovězeno takřka vše, co nás mohlo až doposud v návaznosti na předchozí díly hlodat - jak jinak, jde o kec, tedy pokud pro vás jedno odhalení nebude uspokojivé (Co se vlastně stalo s doktorem Gordonem z jedničky?!). S čímž přichází na řadu i závěr filmu, nad kterým už se lze pouze pousmát, protože se dozvíme, že *SPOILER* Jigsaw měl vlastně konexe, pomocníky, své zastánce, všude po různu. Jenomže v tomhle případě už to působí fakt uboze a směšně. Stejně jako zdejší pasti a mordování jedné osoby za druhou. Scénu s pastí s automobilem v garáži, bych z fleku vystříhnul, protože je komická až běda. Už v komentáři k šestému dílu jsem se zmiňoval, že původní Jigsawův záměr odchází dost podstatně do pozadí a do pastí jsou navlečeni lidi, co si vlastně ani tak nezaslouží být mučedníky a trpět. Zde není výjimky. Taky mě iritovala "neschopnost" hlavního aktéra hry zachránit na své cestě nějaké své společníky, protože pokaždé, kdy to už už vypadalo nadějně, všechno padlo a past sklapla. Není pochyb o tom, že účastníci pastí prožívali své nejdelší minuty života v pravém slova smyslu (odpočítávající vteřiny totiž trochu odporují realitě a jsou značně nastavovány; nicméně to je klišé mnoha filmů, které se dá zkousnout - vzpomeňte například na jakýkoli, kde se zneškodňuje bomba). Než se příští rok obávat případné osmičky v tomto stylu, tak to raději doufám, že producenti se sérií skutečně končí. Tento dílek nám zkrátka do finální skládačky moc nezapadl, škoda... :-( ()

ghatos

Nesouhlasím s kecy, hanícími všechny díly kromě jedničky. Tomuhle pozérství nemá cenu přikládat význam. Saw přinesl určitě daleko více dobrého. Bohužel sedmička, už jen nekvalitně filtruje předešlé dějství. Bezradnost, nesmyslnost, absence fantazie - končí to smutně. Odfláknutá záležitost snášející zlaté vejce = Saw 3D. 38%. ()

Gerret

Už je to celkem dlouho co byl v kinech první díl a celá série si překvapivě stále drží dobré tempo a kvalitu. Začíná to být čím dál tím víc zamotanější a už je pomalu na čase, aby se to popostupně ubíralo k nějakému závěru. Podle mě by bylo nejlepší dát ještě tak 3 filmy (aby jich bylo celkem 10) a ukončit to. Nebo se v tom už asi nevyznám. Asi se časem podívám znova na celou sérii abych si v tom udělal jasno. Hodnocení 75%. ()

Guzo

Staré dobré Saw, jak ho známe - po předchozím dílu, který u mě "vítězí" jako (prozatím) nejhorší, nakonec přeci jen posun k dobru. Ačkoli bez 3D to asi nebylo takové, jak by být mohlo, krev měla podivnou barvu a některé interiéry byly zbytečně kýčovitě poslepované, mně se to líbilo. Při srovnání s Halloweenem (nedávno jsem viděl po sobě všechny díly) moc dobře nechápu, co všichni téhle sérii vyčítají - kvalitu si udržuje víceméně dost slušnou, přestože koncept je pořád stejný. Těmhle lidem se nedá než slušně vzkázat: Když vás to nebaví, tak na to nekoukejte. ()

Kosmik 1

Ač s každým dílem vzrůstá úroveň brutality a originalita pastí a některé jsou opravdu až moc morbidní, kdy i otrlého diváka mrazí v zádech, tak naproti tomu klesá úroveň zpracování. Děj už je natahován a sbírá se téma snad ze všeho, kde se ještě něco sebrat dá, tahá se to z prvního dílu a snaží se působit dojmem originality. Ale je to pořád dokola ta samá písnička. Hnus velebnosti. A proč se to tváří jako k dalšímu pokračování.....nechápu jak z toho může být stále takový vejvar. ()

blackJag

Za jakous-takous snahu to konečně nějak uzavřít a přitom ještě pořádně podráždit bodycount si to tu "průměrovou" hvězdu navíc zaslouží. Ale už na tu pilu fakt serte. 50% ()

Autogram

Podľa očakávania sa skomplikoval alebo až prebudoval dej celej série. Pribudlo brutality, píly pília, kurča sa pečie, odvracať zrak bolo nevyhnutné, ale nemôžem to filmu vyčítať, keď to má v názve. Za definitívny záver by sa to jednoznačne dalo považovať, veci sa prijateľne uzavreli, celkom by mi sedem dielov stačilo. ()

Dagoussek

"Hra skončila." Jasně, ta nikdy neskončí. Jen se mě zde nelíbil začátek filmu, kde jedné hře přihlíželi kolemdoucí, vždyť ostatní hry byly ve starých budovách, fakt mě to tam nepasovalo. ()

sellsakul

Väčšinou platí pravidlo, že prvý diel je najlepší a ostatné majú klesajúcu tendenciu. V tejto "rodinnej" ságe SAW sa to len potvrdilo, ale nemôžem sa ubrániť pocitu, že ma to aj napriek nekonečnému naťahovaniu dobre pobavilo a v podstate som bol spokojný, ale viackrát už tú ságu vidieť nechcem :) ()

Narcis

Tak a mame to za sebou ... Podle me prvni dil nejlepsi, ty dals horsi ale na stejne urovni tzn. i tento. Velmi me ale obdivuji scenaristy za to, jak dokazali udrzet v deji herce, jehoz postava zemrela uz ve 3. dile - samozrejme jen tedy zobrazovani udalosti ke kterym doslo predtim ... ()

zolo23

Som síce hororový fanúšik ,ale táto séria ma až tak veľmi nenadchla. Samozrejme až na prvú časť, ktorá už svojim nápadom prekonaná nebude. Z povinnosti som si pozrel aj túto časť a musím povedať, že ma milo prekvapila. Hlavne tým, že bola asi najjednoduchšie napísaná (po toľkých rokoch a dieloch som bol docela popletený) a vďaka častým Flashbackom som sa docela našiel a spomenul o čom to celé vlastne je :) Hlavným lákadlom filmu sú samozrejme pasce ,ktoré sú čoraz viac premyslené a 90% fanúšikov pozerá túto sériu len kôli nim. Záver filmu opäť otvorený a práve tu som si spomenul na jednu časť seriálu Dva a pol chlapa, kde Charlie zobral svojho synovca do kina a v pozadí bol vidieť na stene plagát z názvom SAW 23 (alebo 24?...to je jedno...séria určite nekončí..hm ()

Specs

Hlášky: Hoffman: - "Víš, co je špatného na tom tě zabít, Jill? Že to jde jen jednou." & Jigsaw: - "Ahoj, Evane. Chci si zahrát hru. Situace, ve které jsi, je stejná, jakou vytváříš ty. Ty, tvá přítelkyně, tví přátelé, jsou všichni rasisté. Zastrašuješ ostatní lidi kvůli jejich fyzickým rozdílům. Ale dnes budeš mít strach ty. Tví ubozí přátelé udělají všechno, co jim řekneš. Takže ty jediný budeš mít příležitost zachránit ostatní i sám sebe. Za 30 vteřin se pohnou dopředu hevery, které drží auto, a to zatáhne za řetězy. Chceš li tomu zabránit, musíš se dostat ze sedadla, ke kterému jsi přilepený, a musíš zatáhnout za páku, která je před tebou. Ale žádná akce není bez oběti. Soudil jsi podle barvy kůže, ale dnes, Evane, se naučíš, že uvnitř máme barvu všichni stejnou. Žít nebo zemřít, Evane. Rozhodnutí je na tobě." & Dr. Gordon: - "Game over." ()

Almásy

a viete čo si myslím? že keby tí ziskuchtivý čuramedáni neurobili sedem, ale jeden dva a pol hodinový poriadny psychologický thriller využijúc ,,idey,, všetkych siedmych častí, bol by Saw Mlčaním Jahniat novej generácie. škoda že to ostalo pri lacnom slasher horore- scenár tu opäť dopláca na to, že si z prsta vycucá úplne alogickú vedľajšiu dejovú líniu- autor knihy PREŽIL SOM JIGSAWA... WTF???? a úplne serie na tú hlavnú, ktorá je ešte ako tak pozerateľná. Costas Mandylor je veľký prúser, hrá ako z nemeckého porna a už ku koncu sa prichytíte ako kričíte ,,už ho zarežte!" záver som moc nezožral, keď to mal byť záver tak som čakal väčší odfajč, že ten Tobin Bell bude niekde predsalen ešte živý a že všetkých pekne ojebával... 3* dávam za geniálnu bábku, ktorá je to najlepšie z celej série, keby ona len hovorila celých 90 minút, tak mám vystarané, momenty kedy prichádza na trojkoľke, to sú chvíľe kedy som zabudol že sa pozerám na brakový horor. a už preboha vás prosím, už viac dielov nie!!! ani prequel ani sequel ani reboot ani nič!!! ()

tommmy89

Ja už neviem, celý film sa točí okolo jednej horúcej kaše. Viac než dalšie zamotanie príbehu a nejaké vysvetlenie som ani nečakal. Nedá sa odmyslieť ani pár nechutných scén, ktoré v SAWku nesmú chýbať :-) Vždy som si tento film rád pozrel, lebo je medzi Horrormi Top, i keď niesom vôbec na tento žáner. Jeden z mála filmov, ktorý prinášajú aj podstatu a pointu, preto hodnotím 4* ()

Aberforth

Už len za to zakončenie dávam 3 hviezdičky. Celý film je inak nudný, všade ružová krv ktorá už ani nestraší, stále všetko o tom istom, ale koniec ma totálne zaskočil a lepší (dúfam) záver som čakať ani nemohol. Koniec Hry. ()

Hororoví bubáci ve 3D

Hororoví bubáci ve 3D