Když je biosféra Země zničena, většina lidí přesídlí do kosmu. Obydluje stísněné kosmické stanice. Jedinou nadějí je rajská planeta Rhea, která je od Země vzdálena pět světelných let. Příběh se odehrává v narezlém transportéru Kassandra, který míří ke stanici NR 42. Mladá lékařka Laura je jediná osoba v raketoplánu, která není ve stavu hibernace. Do vystřídání jí zbývají čtyři měsíce. Během denních hlídek v pustých chodbách začíná mít pocit, že není v raketě sama. Začíná hra na kočku a myš a představa se mísí s realitou. Co skrývají kontejnery ve skladu a "co" a nebo "kdo" je v raketě? (LIVINGDEAD)

arnaeth

Vela muziky za malo penazi! Celkom slusne scifi, plynuce pekne pomaly. Strucny uvod okamzite navodi tu spravnu atmosferu. Hmm. Kedysi som lietal v podobnom freighteri typu Rhea v hre EVE Online. Ako by take lety asi vyzerali v skutocnosti. Tento film mi najma vo svojej prvej polovici na tuto otazku s prehladom odpovedal. Par veci mi vo filme sice nesedi k uplnej blazenosti, avsak ako zanrovy fanusik musim uspokojivo povedat,ze podobnych snimkov je ako safranu. Nehovoriac o sucasnej produkcii z nasho kontinentu. ()

pekos

Cargo je film, ktorého scenár je miestami nezrozumiteľný, herci, okrem hlavnej hrdinky, sú podpriemerní a za zmienku stojí snáď len vizuál, ktorý je zaujímavý a pozerateľný. Chvíľami som mal pocit, že snahou tvorcov bolo vytvoriť atmosféru podľa Tarkovského Solarisu alebo podľa Votrelca Ridleyho Scotta. Táto ich snaha nebola naplnená a nie celkom vydarený príbeh je zakončený spôsobom, ktorému rozumel snáď len scenárista. Tento film stačí vidieť len raz. Fanúšikom sci-fi by však tento film nemal uniknúť. ()

Dexies

lehce nadprůměrné scifi, komorní atmosféra, neameričtí herci, ale o to zajímavější ... viděno v původním dabingu s titulky ... spokojen ... ()

sun.eagle

Začátek se vším tím houstoucím neklidem kdy nevíte co se děje ale víte že se něco děje se fakt povedl. Trošku mi to připomnělo prvního Aliena. Jenže pak se začal příběh kapánek zamotávat, začala přibívat jedna záhada za druhou, do toho pokus o lovestory která byla tak uvěřitelná asi jako že zbude na na stole nedotčená flaška vodky na ruské svatbě. Nakonec do toho tvurci ještě zakombinovali doslova matrixovskou zápletku plus docela odfláklý konec filmu a výsledek je fakt docela špatný film, který bych měl asi zkouknout znova abych opravdu pochopil o co tam vlastně šlo, ale asi ne, trápit znovu se nebudu. Škoda protože ten začátek byl hodně slibný. ()

vw.cobra

Vizuálně slušné, ale neskutečně nudné - na 107 minut jsem měl pocit, že se na film dívám nejméně tři hodiny s nějakým očekáváním, které vlastně nebylo naplněno... ()

Dalajlada

Přijde mi, že tento film byl natočen na motivy současných společností. O tom, jak se chovají k nám, lidem. Čekal jsem nízkorozpočtovou a spíše uměleckou záležitost, ale dostal jsem pěkné sci-fi s pěknou hlavní hrdinkou. Efekty nejsou vůbec zlé, hrdinové sympatičtí mají charakter. Navíc je film natočen na téma, které se nás může brzy dotknout. ()