Když je biosféra Země zničena, většina lidí přesídlí do kosmu. Obydluje stísněné kosmické stanice. Jedinou nadějí je rajská planeta Rhea, která je od Země vzdálena pět světelných let. Příběh se odehrává v narezlém transportéru Kassandra, který míří ke stanici NR 42. Mladá lékařka Laura je jediná osoba v raketoplánu, která není ve stavu hibernace. Do vystřídání jí zbývají čtyři měsíce. Během denních hlídek v pustých chodbách začíná mít pocit, že není v raketě sama. Začíná hra na kočku a myš a představa se mísí s realitou. Co skrývají kontejnery ve skladu a "co" a nebo "kdo" je v raketě? (LIVINGDEAD)

J.Mayen

Film který není třeba vidět víckrát, trochu se snažili snad napodobit Pandorum,ale nedosáhne mu moc vysoko, kdyby bylo po mém profackoval bych tu malou zdechlinu kterou probudili z hiber spánku asi proto aby do toho tajemna přidala trochou té sentimentality,ale na mě to nefungovalo, šlápl bych jí do tý malý křivý, žlutý držky. Podprůměr a to by mi ještě za to hodnocení měli tvůrci líbat boty. ()

Ruadek

Velké překvapení from Sweeden a důkaz, že konečně vznikají sci-fi, které netáhnou vysokorozpočtové triky a nádech hororu, slizkých příšer či žalostných mutantů. Jde to totiž i dost dobře bez toho. Příběh má hodně co do sebe a nikam se nespěchá. Zde budou film kritizovat ti, co mají rádi trikovou akční sci-fi a větší spád. Příznivci kupříkladu filmů jako jsou Moon nebo Soderberghova verze Solarisu, si přijdou na své daleko víc. Přesto je ale film jinde. Zčásti je to Sunshine ( loď, jako jedna z posledních záchran civilizace ) , zčásti Pandorum + Matrixovský pojem jiné reality ( celková pointa a smysl příběhu ) a také Horizont Události ( dokonalé kosmické prostředí lodi, přechody v kosmickém prostoru ) + připomělo mi to Cameronovu Propast ( vlastně se do půlky nic podstatného neděje a přesto něco není v pořádku aby film začal postupně gradovat ) . Film je pro milovníky pomalejších, přemýšlivějších děl - vizuálně oslní promyšlenými záběry a nikam nespěchá, nelétají čepele ani kulky, natož světelné meče. :) Shrnuto, film si najde své příznivce, u ostatních propadne protože zdaleka není pro každého. **** 3.4.2010 ()

willknott

Přes všechnu sympatickou snahu není Cargo nic víc než naprostá vykrádačka všech možných klasických sci-fi filmů. Především inspirace prvním Vetřelcem je v některých záběrech do očí bijící. Příběh je trochu zmatený, tempo vyprávění rozvláčné a triky nejsou žádná sláva. Je fajn, že se o něco podobného pokouší i evropští filmaři, ale tohle není cesta, kterou by se měli ubírat. ()

Alfonso198

S lepšími herci, scénářem a režijí to mohl bejt docela dobrej film. Ale takhle to je docela hovadina. V podstatě dost souhlasím s komentářem od LIVINGDEAD, akorát sem neměl koule to tak napsat. ()

Ace.A.T.L.

Sci-fi, jak má betj. Neni to o mimozemšťanech, neni to o střílení, je to reálnej příběh budoucnosti. Efekty jsou parádní, atmosféra správně neutrální. Neni to přemrštěný, neni to nijak přehnaný. Rozhodně to potěší a neurazí. Za mě 3* a DOPORUČUJU ()

gpx

Kdybych si mohl poslat SMS do minulosti (stačily by circa 2 hodiny zpět), zněl by text asi takhle: neztrácej s tímhle filmem čas. ()

Naranyan

:-(.. Achjo.. No sakra už jsem na volné začal vyvolávat hype. Ještěže zatím né příliš hlasitě a né vic nežli by bylo zdrávo. Bohužel Cargo pro mě bylo zklámání a to přesto, že vím, co to znamená "nízkorozpočťák" či "nezávislý film". Vezmu-li to letecky, od mediálně profláklých trháků s velkorysým rozpočtem se často čeká mnohé (ať z pozitivního či negativního pohledu), minimálně ale alespoň audiovizuální jízda. Většinou k ní dojde a pokud je opepřena zajímavým nápadem, poutavým příběhem, dobrými herci a jakýmsi "posláním", pak mluvíme o fantastickém filmovém zážitku, jako nám dle mého názoru nabídl například Sunshine s nímž je srovnávat Cargo trošku přepálené, rád vysvětlím. Když tedy ale koukám na nízkorozpočtový snímek, rád přehlédnu určité nedokonalosti, chybky, pokud je mi nabídnuto něco jiného a právě mířím k důvodu, proč koukat na ony lowcost snímky -> myšlenka, příběh, nová herecká naděje. Příkladem bych uvedl Kostku (1997). Tak moc jsem očekával něco podobného i od Carga a bohužel se těžce spálil. Hlavní představitelé svou prkennost ani neskrývají, kdyby alespoň předstírali zájem o zisk sympaticí či antipatií diváka. "Ono se to tak nějak všechno děje a jakýs takýs motiv tam též šlehnem." Jako by si říkali tvůrci ale to je málo. Pro tíživou atmosféru netřeba miliony dolarů stejně jako pro příběh. Bohužel oboje v mých očích značně drhne a nemohu pak hodnotit jinak. Film celkem jednoznačně táhly vizuální efekty, které rozhodně nebudily šupácký dojem nezastíraného flákačství, nicméně to je přesně jedna z věcí, kterou na "nezávisláku" v žádném případě nehledám a těžko ocením, když přecijenom kvality Sunshine jsou, logicky, nesrovnatelně vyšší. Přesto ale dám dvě hvězdičky, protože jestli evropa má kráčet na poli "levných" sci-fi (ono vlastně ani jiné nedělá) nějakou cestou (a pro kategorii obecně), pak rozhodně touto (vizuální kvalitou), ale zcela odlišnou příběhově, mylšenkově, herecky. Pak budu pálit pětihvězdy jedna radost. ()

RoyBatty444

trochu recyklovaný príbeh so slabou atmosférou, slabé herecké výkony, ale na európske pomery dobré efekty. Komorný a pre ľudí bez postihnutia sci-fi filmami aj nečo na rozmýšľanie. Také miesto činu vo filmovej podobe. ()

spawn866

Ze začátku jsem měl celkem problém s tou němčinou, já němčinu moc nemusím, tenhle jazyk se mi ani trošku nelíbí, ale po chvilce jsem si zvykl a pak už mi to bylo jedno. Jinak můj celkovej dojem z filmu je docela dobrej, ani jsem nečekal od švýcarů něco tak dobrého, vlastně jsem spíš čekal totální propadák, ale opak je pravdou, všichni jsme zvyklí na to že jediný dobré sci-fi můžete vidět maximálně tak od USA nebo od GB,Kanady, ostatní země když se o to pokusí tak to vždy nedopadne dobře, ale v tomto případě švýcaři zabodovali, jednoznačně, příběh byl sice jednoduchý, ale měl hlavu i patu, vizuální efekty byli docela dobré(jen stačilo malinko doladit k dokonalosti), zvuky taky nebyli špatné, myslím že takto by mělo vypadat dobré sci-fi, pokud vím tak švícaři nemají velké zkušenosti se SCI-FI, téměř žádné, ale jestli je toto jejich první samostatný pokus, nebo jeden z prvních tak v tom případě smekám nad jejich výkonem! USA má v tomto žánru náskok o desetiletí a přesto se od nich kolikrát dočkáme jen B-čkových sraček... V tomto případě(jako vždy) je tento film podhodnocený! ()

naytsirk

Nejsem fanouškem sci-fi, ale když už se k nějakému takovému filmu dostanu, rád se podívám. Jasně že jde-li o sci-fi akci, bavím se víc, než když jde o sci-fi drama, jako v tomto případě… Nicméně, jsem film sledoval se zájmem a rozhodně jsem se nenudil…. ()

AnimalMother

Jsou to takové silnější 3 hvězdy. Cargo není nikterak světoborné, ani scénáristicky dokonalé. Ale autorům nechybí nadšení a je vidět, že to není žádná zakázková záležitost, ale že tu látku opravdu natočit chtěli.Vznikla tak velmi příjemná, atmosfériská, technicky povedená žánrovka. Více takových filmů a bylo by veseleji. (Viděno po Prometheovi a aspoň mi to spravilo chuť). P.S. škoda jen že jsem o existenci tohoto filmu vůbec nevěděl do té doby než sem si přečetl koment na Promethea od uživatele "drunkwithme", kterému tímto děkuju. ()

Lenss

Jednoznačně zázračné zjevení. Když pominu zážitek ze sledování něčeho v němčině, co zrovna není RTL, ale vizuelně dokonalá podívaná, prominu i nekonečnou zdlouhavost. Nakonec si stejně divák uvědomí, že právě o to šlo. Paráda. ()

jiri.psota

Je vidět, že dobře natočené vesmírné sci-fi nemusí nutně pocházet z USA či Británie. Švýcarské Cargo mě velmi mile překvapilo. Nejblíže k němu má z poslední doby určitě Moon. Komu se líbil, ocení tento film. ()

Durrie

K tomuto filmu jsem nepřistupoval s nijak velkým očekáváním, ale i tak se mu povedlo mě zklamat a to dosti výrazně. Herecké obsazení je příšerné, postavy jsou jen těžko uvěřitelné a snad jenom dvě tam odvedly nějaké solidní herectví. Vizuální efekty jsou v rámci možností dobré, ale lepší práce s kamerou by film neuvěřitelně zvedla. Největším problémem tohoto snímku je ovšem příběh. Na celých 120 minutách není schopen nic vysvětlit, pořádně rozvést, navodit atmosféru prostě nic, celé dvě hodiny nějak mdle uplynou a o strhujícím a vševysvětlujícím závěru si můžeme nechat jen zdát. ()

pájap

TAK UŽ SE ZASE S LIVINGEM ROZCHÁZÍM.....TEN SNAD NEMÁ RÁD U FILMU PŘEMEJŠLENÍ..NEVA..MĚ SE TAHLE EVROPSKÁ ODNOŽ MATRIXOVETŘELCE S KAPKOU LÁSKY MOC LÍBILA...A TO STAČÍ........... ()

jarynzlesa

Vynikající scifi s dospělým scénářem. Vynikající atmosféra umocněná netradičním prostředím kosmické lodi. S plynoucím časem přibývá otázek které jsou logicky vysvětleny. Závěr s poselstvím. ()

gael83

Úvodní orbitální sekvence je dechberoucí, zbytek je už jen slušně kopírovaná, němčinou protknutá koláž, která sice působí v detailech, ale jako celek neobstojí protože nešla svou cestou. Scénář je místy polodementní a herecky amatérské. I tak díky za každý takový záchvěv. ()