Když je biosféra Země zničena, většina lidí přesídlí do kosmu. Obydluje stísněné kosmické stanice. Jedinou nadějí je rajská planeta Rhea, která je od Země vzdálena pět světelných let. Příběh se odehrává v narezlém transportéru Kassandra, který míří ke stanici NR 42. Mladá lékařka Laura je jediná osoba v raketoplánu, která není ve stavu hibernace. Do vystřídání jí zbývají čtyři měsíce. Během denních hlídek v pustých chodbách začíná mít pocit, že není v raketě sama. Začíná hra na kočku a myš a představa se mísí s realitou. Co skrývají kontejnery ve skladu a "co" a nebo "kdo" je v raketě? (LIVINGDEAD)

luco323

Ako veľký fanúšik sci-fi, obzvlášť toho vesmírneho som si povedal, že Cargu dám šancu. A ako hovorieval náš bývalí Pán prezident, chvalabohu, no niekedy i žiaľbohu, chvalabohu...... kiežby som nedal ! Nebola to síce úplná strata času, miestami vie film dokonca aj zaujať, ale veľký problém som mal predovšetkým zo samotnou dejovou výstavbou. Keby si neprečítam obsah predtým ako som si pozrel film nemal by som ani páru o čo tam tej posádke skrachovaných exotov ide. Ďalším pre mňa mínusom bolo občasné nezmyselné konanie postáv ako aj ich úchvatný herecký talent..... aj škôlkar by do toho vložil viac emócii ako títo „majstri svojho remesla“. ()

90125

Konecne scifi. Nie scifi-horor, ani scifi-action. Skutocne vzacnost. Kupodivu aj zapletka je akotak zozratelna, hoci k dokonalosti ma daleko. Tema virtualneho podvodu a lzivej propagandy je nanajvys aktualna. K tomu solidne vypracovane napatie a velmi slusny vizual. Pocit vesmirnej stiesnenosti a chladu na kozmickej lodi fungoval dobre. Kiksy v logike som ako fanusik zanru ochotny prepacit. Citovat vsetky tie filmy, z ktorych je tu "nakradnuté" nema vyznam. Nikto uz nic extra nove nevymysli. Skoda konca, tam isla scenaristova kreativita znacne dole kopcom. Stvrta hviezda je za tu zanrovu vynimocnost. 72% ()

Snakefinger odpad!

Tady forma vítězí nad obsahem. Forma se tváří jako velikášský velkofilm ale obsah je tak ubohý, že by to nezachránilo ani komando Avengers z Hollywoodu. ()

Xinn

Žánr science fiction mám už dlouhá léta ve značné oblibě a pokud se příběh odehrává ve vesmíru, pak to platí dvojnásob. Bohužel takových filmů je jako šafránu (pohádky typu Star Wars nepočítám), takže jsem rád, že jsem v posledních letech natrefil na dva filmy, od kterých jsem si pro jistotu nic moc dopředu nesliboval, a o to víc jsem pak byl příjemně překvapen. Prvním z nich byl Symptom Pandorum, a druhým právě Cargo. Poctivá (a pro mě uvěřitelná) space opera, odehrávající se nikoliv na nablýskaných můstcích supermoderních kosmických lodí, ale na notně otřískané nákladní kraksně, kde v potemnělých chodbách jsou na zdech rezavé fleky, světla mátožně poblikávají a furt odněkud kape voda :-) Takže aniž bych spoiloval, první půlka filmu mi ze všeho nejvíc připomínala jedničku Vetřelce, poslední třetina pak Vesmírnou odysseu střihnutou Matrixem. Je mi jasný, že kombinace těchto tří filmů působí na první dojem šíleně, ale já jsem si to (až na tu příšernou němčinu) fakt užil a dávám s klidem 4 hvězdičky. Dal bych 3 a půl, protože filmy jako Event Horizon, Sunshine, nebo zmíněné Pandorum mě chytly víc, ale 3 a půl dát nejde, takže to zaokrouhlím nahoru :-) ()

WugWugs

Vo viacerých ohľadoch poctivé vesmírne science fiction, na ktorom vidno, že tvorcovia majú žáner naozaj radi, obsahovo však celkovo priemerná nemecká televízna kostrbatosť. 2.5 ()

Declen

Docela slušná atmosféra, vcelku slušný nápad, i když od 1/3 předvídatelný, a že bych si z toho sedl na prdel to asi ne. ()

J. K. Lister

Film o přežití lidstva. Nad čím uvažovat? Kdo je sabotér nebo nezvaný host? Co si z těchto dvou možností vyberete? Někteří uživatelé nechápou proč?. Protože se nedíváte na detektivky, u kterých musíte přemýšlet, je třeba koukat nebo (číst, pokud čtete knihu) mezi řádky". Film se mi líbil, neztrácel ani na dramatičnosti, ani inteligenci, technická stránka filmu dobrá. Bylo tam podle mne řečeno vše, co tam mělo být. Co se týče kapitánky, poslala ji společnost, protože na Zemi vedla propagandu, že je všechno dobrý a blablabla. Svým způsobem to byl i tzv Matrix nebo 1984, nebo k jakým filmům bych to mohl přirovnat? Co se ti na tom (J.A.S.M.) nezdá. všechno je to tam jasné jako facka. ()

Pythonator

Tak už i Švýcaři umí natáčet filmy? Vskutku dobrá práce, až na tu sortu nesympatických poloherců a unylé tempo. Sci-fi atmosféra a perfektní kulisy tomu ovšem značně přidávají na kvalitě a snad bych dal i za 4, ale nějak se mi prostě nechce. Chybí mi tam špičková hollywoodská hudba a propracovanější příběh. Říká se ovšem, že z hovna bič neupleteš, a tady mám pocit, že se skupince nějakých Švýcarů podařilo z hovna uplést docela dost povedený bič. Představa, že by se něco podobného podařilo např. českým filmařům je stejně komická a neuvěřitelná, jako kdybych si odletěl rogalem koupit banány na Měsíc. ()

P3RS3CUToR

Uf, tak tenhle film snad nikdy nedokoukám, už sem u toho usnul snad po čtvrtý. Je to opravdu nuda, i když to vypadalo zprvu zajímavě. Čekám hodinu, než tam něco řeknou a když už spustěj, tak z nich padaj teda tupý hlášky. NUDA. BOOORING ()

CHIPOSS

Es ist ein Luxus. Tak na mimo Hollywoodský sci-fi jsem čekal opravdu dlouho. Teda na dobrý sci-fi.! A dočkal jsem se opravdu luxusní záležitosti a to od Švýcarů. Prostředí, děj a zpracování je opravdu perfektní. A s neustálou myšlenkou, že je to vlastně film z Evropy, to dostává punc něčeho výjimečného. Něco takovýho by jsem si přál od český produkce. A po Jáklově Kajínkovi (pokus o echte Amerikaner filme), si myslim, že se i dočkám. V každym případě tenhle film je opravdu dobrej a velice koukatelnej. ()

drunkwithme

Dost podhodnocená pecka ze švajcar.Tenhle film si teda rozhodně nehraje na veledílo a je to znát,scénář a herecké výkony také moc neoslní ale z filmu je cítit velká pocta a láska k těm pár dobrým scifi filmům že můžu dát s čistým svědomým plno kulí.Mimochodem ani chvilku jsem se nenudil a dost scén je i dechberoucích. ()

in flames

Presne môj žáner, vesmír, výprava s nejasným cieľom, krásne naťahované scény v otvorenom vesmíre, dostatočne atmosferická hudba, a dej, ktorý ak neprekvapý určite neurazí. škoda len nemeckého dabingu, ktorý nepatrí k mojím naj. Ale celkove čím viac takých filmov, hviezdna záhada bez zbytočných klišé. ()

bycer

viděno asi před půl rokem... o čem to vlastně bylo? tak asi tak ... skoda času. Hvězdičky: za Švýcarskou produkci a za sci-fi atmošku. ()

koumes.

Pěkné efekty, slušný střih, špatný výběr herců a mám pocit, že herci děj hrají více pro sebe, než pro film. Nedotažené děje a často i trapné - viz něco jako "milostná scéna", boje. ()

smokenmon

Sci-fi tohohle druhu je poslední dobou jako šafránu a ještě méně opravdu povedených, proto 5 hvězdiček. Někoho možná zklame že z žádného kontejneru nevyskočí slizké monstrum a nedá si "barbeque le-posádka", jinak ale opravdu kvalitka. ()

pavol_o

Veľmi som sa potešil, keď som v návrhoch na filmy, ktoré by ma mohli zaujať, našiel toto podľa plagátu a popisu veľmi podarené nieamerické dielo. Prvé minúty vyzerajú veľmi sľubne. Nemám zvlášť napozerané švajčiarske filmy, možno sa mýlim, ale nečakal som tak dokonalé, detailné, krásne a plne uveriteľné realistické efekty. Upútavka na život na Rhea v kontraste s biednym životom na vesmírnej stanici na orbite Zeme vyzerala ozaj skvele. Príbeh celý začal tiež plne uveriteľne a veľmi pútavo. A tam to skončilo. V momente, kedy sa vo filme začalo niečo diať, celé sa to pokazilo. Odporúčam pozrieť, vizuálna stránka perfetne spojená so zvukovým backgroundom je úplne dokonalá. Herecké výkony sú, no nie vyslovene zlé, ale keď začali herci hrať, prestal som filmu veriť. Kamera mala plno príležitostí, ktoré nevyužila, a zostala veľmi nekreatívne až na pár svetlých chvíľ na statíve. Hudba k filmu absolútne žiadna (teda zjavne sa snažili, ale tiež nevyšlo). A príbeh? No, hlúpy vyslovene nebol, ale nedotiahnutý áno. Nejedná sa o prípad, kedy scenárista s režisérom nechajú divákovi "priestor", skôr mi príde, že scen. a rež. sa jednoducho nechceli babrať s detailami, čo je veľká škoda. A filozofia, odkaz, pointa? Príliš málo, príliš neskoro - jednoduché, nedotiahnuté, priamočiare, nedomyslené. Vizuálne veľmi vydarená snímka, hodná zhliadnutia, ale na druhý deň si nebudete pamätať, že ste čosi také videli. ()

eoj

Vesmírná SF. Čistá žánrovka lehounce řízlá thrillerem, dobře natočená, ale s pár dírami v kabátě, trochu pitomým koncem a zbytečně zjednodušujícím pohledem na věc (tak trochu eko). Být to hollywood dávám slušné 3, takhle přimhouřím obě oči a přidám za SF made in EU a říkám slabší 4*. ()