Když je biosféra Země zničena, většina lidí přesídlí do kosmu. Obydluje stísněné kosmické stanice. Jedinou nadějí je rajská planeta Rhea, která je od Země vzdálena pět světelných let. Příběh se odehrává v narezlém transportéru Kassandra, který míří ke stanici NR 42. Mladá lékařka Laura je jediná osoba v raketoplánu, která není ve stavu hibernace. Do vystřídání jí zbývají čtyři měsíce. Během denních hlídek v pustých chodbách začíná mít pocit, že není v raketě sama. Začíná hra na kočku a myš a představa se mísí s realitou. Co skrývají kontejnery ve skladu a "co" a nebo "kdo" je v raketě? (LIVINGDEAD)

Karmin

Smutné zklamání...Přestože výprava je na první velmi přesvědčivá (miluju tyhle zrezivělé rozpadající se kosmické kocábky) a pár originálních nápadů potěší a atmosféra tísnivé prázdnoty vesmíru na diváka patřičně doléhá, celý děj je už v základu tak strašně nesmyslný a scénář děravý, že to kazí potěšení. Nemluvě o tom, že autoři toho o technice vesmírných letů očividně moc neví...To už i takový SUNSHINE nebo dokonce PANDORUM je mnohem smysluplnější snímek podobného ražení. ()

Gendarme

Příjemné sci-fi mino holywoodský klišé-standart-blockbuster. Dobře pár takových náznaků podobností se známými filmy tam bylo: Vetřelec, Pandorum, Matrix. Občas efekty vypadali jako z televizního filmu, ale vzhledem k počtu efektů se by se to dalo odpustit. Jen tak dál, více takových filmů! ()

bakeero

Triky i atmosféra fajn. Ale je tam až příliš mnoho motivů, než aby to drželo pohromadě. Škoda, čistokrevných sci-fi se netočí zrovna moc. ()

gemi

První polovina se solidně rozjíždí, ale druhá to totálně zabije. Hvězda dolů za hnusnou hlavní hrdinku a němčinu. ()

Ceberus

První půlhodina filmu naprosto strašná, všechno se neuvěřitelně vleče, romantická zápletka začíná náhodným polibkem mimo jakýkoli kontext, vizuální efekty skutečně nízkorozpočtové... Rozumně zajímavé rozuzlení filmu už pak pro mě jen zachraňuje film od nálepky "odpad". ()

Likan7

Cargo chtělo být něčím jiným, něčím odlišným od klasických scifíček, které poslední dobou vznikají. A ono také jiné je, jenže je i neskutečně hloupé, dlouhé, a smysl nedávající. Během filmu mě napadlo minimálně pět filmů, Matrixem konče, které mi Cargo připomínali, jenže tvůrci jako by nevěděli co s tím a tak tu nakousli několik věcí, ale žádnou nedotáhli do konce. Scénář je jeden z nejhorších, jaké jsem poslední dobou viděl. Film skoro vůbec nedává smysl. Samozřejmě špatní jsou i herci, jenže tam se to tak trochu čeká. Naopak u toho scénáře by jeden čekal kvalitu, viz Europa report třeba. Místo toho je z toho bramboračka, která mi sice pěkný vizuál a atmosféru, ale ve všem ostatním neskutečně zaostává. ()

klo11bouk

nečekal jsem od švýcarů nic moc . rozhodně ne výborně natočený, atmosférou připomínající vetřelce 1, sci-fi s úžasnou výpravou a zajímavým, napínavě plynoucím příběhem. doporučuji fandům s fantasií. ()

Adrai

Mírně utahanej začátek je vykoupenej solidní atmosférou a faktem že se jedná o Evropský film (a to i přes to že ve filmu poznáte hned několik klasických sci-fi filmů). Pěkné efekty, celková pointa a snaha něco říct v možná trochu utahaném a zbytečně dlouhém filmu. Celkově jsem váhal mezi 3 a 4 ale právě ta Evropa to naklonila... ()

Zombiepod

Prednosťou tohto snímku je, že podobných sci-fi filmov veľa nie je. Cargo je postavený predovšetkým na dokonalej atmosfére s minimom hudby a fantastickom vizuálnom spracovaní, čo nie je tak úplne dostačujúce. K postavám i k filmu samotnému sa pomerne ťažko hľadá cesta, najmä kvôli tomu, že je podaný až nadmieru chladne a bez emócii (aj keď silené náznaky by boli). Režiséri majú moje uznanie, nápad to má výborný a držím im palce v ďalšej tvorbe, dúfam že podobného smeru. ()

DavidWebb

Normálne mi miešanie žánrov nevadí, teda aspoň pokiaľ režisér vie čo robí. Cargo ale väčšinu času na mňa pôsobilo dojmom, že nevie čím chce byť. Sci-fi to určite minimálne prostredím je, avšak s hodne nejasným (alebo skôr nezaujímavým) dejom. Herecké výkony by ušli, réžia vzhľadom na peniaze takisto nebola amatérska, tak čo mi na tom vlastne nesadlo? Scenár. Chýba tomu pointa, nejaká hlavná dejová línia. Ja som sa v tom neustále strácal, chýbalo mi tam napätie, necítil som žiadne emócie a ani nejaké sympatie k niektorej z postáv. Vďaka tomu všetkému sa Cargo stáva pomerne nudným sledom klišé v deravom príbehu, popretkávaný občasnými peknými obrázkami z vesmíru a ja osobne by som mal veľký problém, ak by som mal niekomu vyrozprávať obsah - o čom to vlastne bolo. Čo je ale škoda, pretože mi je veľmi sympatická snaha neznámych tvorcov z Európy natočiť sci-fi. Už to samo o sebe pošteklí divácky záujem. Nuž, aj keď je celý film "rozpačitý", každý nejako začína. Tri hviezdy sú moc a dve zas málo, takže za 2 a ½. ()

P.H.

Snesu hodně. Ale aby ve vesmírem poletující plechovce kapala různě v podpalubí voda, tedy ta nejvzácnější surovina za daných podmínek, a nikomu to nepřišlo nepatřičné? Tohle už z hlavy nevyženu. Šlendrián. ()

dkas

Celkem to ušlo, mělo to obstojnou atmosféru, působilo to velmi chladně, vizuál taky celkem fajn, jen ten příběh by potřeboval asi doladit. A některých vykradených scén z jiných filmů, jako třeba Matrix nebo Kostka je taky škoda. Ale i tak, slušný potenciál... ()

jafuska

bohužel je to hodně sci fi a to není můj oblíbený žánr, takže jsem v půlce film vypla, a určitě se k němu už nevrátím, pro někoho to bude fajn film ale na mě to působilo aspon co jsem viděla dost amatérský a zbytečná ztráta času ()

curfew77

Od exotického spojení švýcarská sci-fi jsem čekal námětové osvěžení, namísto toho ale přišel jen ohromující opulentní vizuál... naroubovaný bohužel na neskutečnou scénáristickou slátaninu obou prvních Vetřelců, Matrixu, Horizontu události, Kostky, Blair Witche a ještě nejmíň tuctu dalších žánrově příbuzných ikon. Mezi topornými (ne)herci zaujme jenom velmi dobrá Anna-Katharina Schwabroch (odkud v Německu pořád ty neokoukané tváře berou?), také záblesky kameramanského talentu spočítáte pohodlně na prstech jedné ruky. Jediný zajímavý motiv - něco jako analogie evropské frustrace z emigračních vln do Nového světa - se pak objeví zhruba na minutu a jinak děj překypuje naprostými nesmyslnostmi situačního i technického rázu. Příklad? Video se i v roce 2267 natáčí na stejnou platformu jako dnes, na noteboocích značky Panasonic běží příkazový řádek jako vystřižený z DOSu, všichni mluví německy, ale občas si od plic zaklejí v angličtině, a nechybí samozřejmě hackerka schopná na požádání NĚKDE najít jakoukoli potřebnou informaci. A kdo asi na obří automatické lodi po celých osm let poctivě promazává všechny ty nespočetné větráky, aby se nezadřely? Velká škoda, protože na efektní předěly a planetární stínohry se dívá opravdu moc hezky. Jenže, nic víc. 40 %. PS: "Neměli bychom raději zůstat pohromadě? - Nehodlám tady strávit celou noc!". Ehm... ()

PeterFLJilek

Ako vidím ostatné komentáre, film je vnímaný dosť rozporuplne, no mne sa páčil; nie je v ňom síce akcia v americkom štýle, napriek tomu má vierohodnú ponurú atmosféru a navyše je v ňom čosi asimovské. Určite má muchy, ale tie vôbec neprekážajú. ()